Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:06 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dowody na Istnienie BOGA :D !!!

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez KRKRenegat » So sie 11, 2007 7:22 pm

heysel napisał(a):
KRKRenegat napisał(a):a jeszcze kilka lat temu przytaczano mi teorie Wielkiego Wybuchu jako dowod na istnienie Boga (jako tworcy wszechswiata),

Ktoś kto tak robił popełnił tylko filozoficzne seppuku.

Niekoniecznie - wskazywal na B.B. jako dowod istnienia "praprzyczyny" (jako, ze nie bylo zadnego "przed" B.B., lancuch przyczynowo-skutkowy mial sie zaczynac wlasnie od chwili B.B.) identyfikowanej przez bodajze sw. Augustyna jako Bog - Stworca.

heysel napisał(a):Poza tym ja bym jeszcze wspomniał o hipotezie świata RNA.

Nie wspominalem o niej, bo chcialem dac konkrety (tzn. to, co juz sie udalo zasymulowac w laboratoriach)... Choc moze warto bylo wspomniec o aptamerach i rybozymach...
KRKRenegat
 

Postprzez heysel » So sie 11, 2007 8:06 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:15 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez KRKRenegat » N sie 12, 2007 9:53 am

heysel napisał(a):
KRKRenegat napisał(a):wskazywal na B.B. jako dowod istnienia "praprzyczyny" (jako, ze nie bylo zadnego "przed" B.B., lancuch przyczynowo-skutkowy mial sie zaczynac wlasnie od chwili B.B.) identyfikowanej przez bodajze sw. Augustyna jako Bog - Stworca.

Ale to już jest filozofia, a nie nauka. I to nie jest dowód, a argument. Dlatego napisałem o filozoficznym seppuku.

Ok - argument na rzecz Boga, ale dowod na "praprzyczyne" (zakladajac slusznosc hipotezy jednorazowego B.B.). Ale gdzie tu seppuku?
KRKRenegat
 

Postprzez heysel » N sie 12, 2007 10:28 am

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:15 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Re: Dowody na Istnienie JEGO :D !!!

Postprzez KRKRenegat » N wrz 02, 2007 12:20 pm

myślący napisał(a):I to kiedyś też był może mój prawie jedyny Dowód na Istnienie BOGA (chyba kiedy jeszcze byłem dzieckiem), że ja jakoś “czułem” że BÓG Musi Istnieć (: a i jeszcze wcześniej to z komiksów wnioskowałem że musi istnieć jakieś Mistyczne Źródło Które pomaga/błogosławi ludziom jak np. człowiek pająk, bo oni zawsze wygrywają przeciwko złym super bohaterom, chociaż że nikt nigdy prawie ich za to nie wynagradza, że z tego mogłem rozumieć że ich nagroda musi być jakoś Mistyczna i pozaziemska, a i ja jeszcze nawet jakoś “czułem” to Mistyczne Źródło błogosławieństw dla sprawiedliwych/bohaterów, nawet jak ja jeszcze wtedy nie nazywałem “To”: BOGIEM)

Podpowiem: to Mistyczne Zrodlo pomagajace Spidermanowi to Autor Komiksu (w tym przypadku czlowiek) ;-).

myślący napisał(a):I jeszcze inny Dowód jest ten że nasza dusza daje nam wolną wolę (bo nie ciało jako że wszelka materia jest zdeterminowana).

Polecam zapoznanie sie z odkryciami XX-wiecznej fizyki, a potem pisanie na temat determinizmu swiata materialnego...

myślący napisał(a):mogę zrobić Dowód z tego że my mamy świadomość.

Dowodow sie nie robi, dowody sie przedstawia...
myślący napisał(a):A jak twoja świadomość to jest tylko elektryczność w twoim mózgu (jak się mówi), to jak się zrobi sztuczną kopię twojego mózgu np. z metalu, i się wprowadzi takie same elektryczne sygnały co ty masz w twoim mózgu= to ta kopia wg. tego powinna myśleć i pamiętać to samo co ty!

Polecam lekture o sieciach neuronalnych... Ale sama idea sztucznego mozgu jest niezla - poczekajmy tylko pare(dziesiat?) lat, az technologia umozliwi symulowanie tworu tak zlozonego, jak mozg.

myślący napisał(a):Ale to jest przecież raczej obrażą ciebie, bo ty masz przecież duszę nadprzyrodzoną, co cię odróżnia od kawałka metalu z elektrycznością w środku.

Odwolanie do emocji dyskutujacego nie jest argumentem w powaznej dyskusji. Zreszta obrazony poczuje sie tylko czlowiek prozny i zarozumialy.

myślący napisał(a):I zresztą to wg. tego to elektrownie też powinny mieć jakąś świadomość, pioruny taką błyskawicznie krótką też, odkurzacz, pralka, komputer i inne maszyny też powinny wtedy mieć jakąś świadomość, ale my przecież nie obdarzamy ich żadnym szacunkiem, tak jak zwierzęta domowe np., to czy nasza ta intuicja że komputer ma mniejszą wartość samą w sobie niż np. nasz pies ma jest mylna?

1. Probujesz osmieszyc teze przez nieadekwatne porownanie.
2. Skad wiesz ze nie maja? Rozmawiales z pralka o jej zyciu uczuciowym?;-P
3. Podobnie jak kiedys nie obdarzano szacunkiem kobiet i niewolnikow - gratuluje argumentu...

myślący napisał(a):Też przewaga niesamowita naszego umysłu nad umysłami zwierząt chyba nie da się wytłumaczyć naukowo, bo to nie wielkość naszego mózgu, bo patrzcie przecież na słonie czy wieloryby błękitne.Że różnica musi raczej leżeć w duszy naszej.

Hmm... Przecietna komorka mieszczaca sie w dloni ma nieporownywalnie wieksze mozliwosci niz ENIAC, superkomputer z lat 40 XX wieku. Przez analogie nalezaloby wnioskowac, ze wyzszosc komorki lezy w jej duszy...

myślący napisał(a):A też nie geny chyba, bo patrzcie na naszą bliskość genetyczną do np. szympansów.

Hmm... Dorosly szympans jest "umyslowo" na poziomie czteroletniego dziecka ludzkiego. Jak widac roznica nie jest az taka wielka. Roznice w materiale genetycznym z powodzeniem moga ja wytlumaczyc (popatrzmy chocby na niedorozwinietych ludzi z mutacja w zaledwie jednym lub kilku genach)...

myślący napisał(a):" “ 28 Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie,
[...]
można może porównać do mojego Dowodu:

IMHO to lekki offtopic, ktory z grubsza strescilbym tak:
"A na drzewach zamiast lisci beda wisiec ateisci!"
(w sensie metafizycznym)
KRKRenegat
 

dowody

Postprzez wolny » Pt wrz 07, 2007 5:08 pm

Nie można udowodnić istnienia Boga, tak samo jak nie można udowodnić,że Bóg nie istnieje.Tym wiara różni się od nauki.
wolny
 

Re: dowody

Postprzez KRKRenegat » So wrz 08, 2007 5:26 pm

wolny napisał(a):Nie można udowodnić istnienia Boga, tak samo jak nie można udowodnić,że Bóg nie istnieje.Tym wiara różni się od nauki.

Niestety, w przeciwienstwie do teizmu, ateizm jest teoria falsyfikowalna - wystarczy, aby wszem i wobec Bog sie objawil.
KRKRenegat
 

Postprzez axanna » So wrz 08, 2007 5:49 pm

Niedługo się objawi... :)
Amen.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: dowody

Postprzez heysel » So wrz 08, 2007 6:52 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:15 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez axanna » So wrz 08, 2007 7:19 pm

między innymi, stąd:

Mt 24:23-27 Bw "Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
Oto przepowiedziałem wam.
Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,"
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez heysel » N wrz 09, 2007 9:01 am

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:16 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez axanna » N wrz 09, 2007 6:07 pm

długa historia, ja Ci tego w dwóch słowach nie wytłumaczę, bo nie zrozumiesz. Oto odpowiedz: Wiem, bo żyją we mnie. Zrozumiałeś co? :D
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez heysel » Pn wrz 10, 2007 4:56 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:16 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron