Teraz jest Wt kwi 16, 2024 5:27 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dowody na Istnienie BOGA :D !!!

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez axanna » Pt sie 10, 2007 8:29 am

Nie jestem zbyt uczona, ale słyszałam gdzieś, o pewnym naukowym osiągnięciu, starannie omijanym przez zwolenników ewolucji, mianowicie o tym, że naukowo niby udowodniono, że z martwej materii nie da sie wykreować żywej. W każdym razie jak dotąd, nikomu jeszcze się nie udało, tym bardziej absurdalne jest twierdzenie, że spowodował to jakiś wybuch :lol:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pt sie 10, 2007 12:32 pm

Teorie "wielkiego wybuchu" jako kolejnej bajeczki naukowej pokazuje film do ktorego niedawno rzucalem linka heyselowi w wątku o ewolucji.
Dla przypomnienia film jest do pobrania za darmo na stronie alberto.pl pod adresem "Pytanie o początki ("A Question Of Origin")". A także film jest dostępny tutaj
Ostatnio edytowano So sie 02, 2008 10:31 am przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez KRKRenegat » Pt sie 10, 2007 8:44 pm

Znam prostszy dowod, prosty, elegancki, i co najwazniejsze, matemetyczny:
Mamy:

exp(lg(x) * y) = ln(a)/b

wiec Bog istnieje.


Chyba podany przez Eulera (lub podobny).
KRKRenegat
 

Postprzez heysel » Pt sie 10, 2007 8:53 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:13 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez hungry » Pt sie 10, 2007 9:18 pm

heysel napisał(a):
hungry napisał(a):Teorie "wielkiego wybuchu" jako kolejnej bajeczki naukowej pokazuje film do ktorego niedawno rzucalem linka heyselowi w wątku o ewolucji.

Zwłaszcza rozbrajający jest jakiś tam pan inżynier wypowiadający się na temat BB (porównanie do eksplozji -- no komedia :mrgreen: ).
axanna napisał(a):tym bardziej absurdalne jest twierdzenie, że spowodował to jakiś wybuch

Teoria BB sama w sobie nie mówi nic o powstaniu życia.

A co to Twoim zdaniem jest wybuch?
Obrazek
Wybacz ale nie wierze by z czegoś takiego mogło powstać życie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez heysel » Pt sie 10, 2007 9:30 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:14 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez hungry » Pt sie 10, 2007 9:56 pm

wybacz ale nic mi nie mówi anglojęzyczny link na polskojęzycznym forum
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez heysel » Pt sie 10, 2007 10:33 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:14 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez hungry » Pt sie 10, 2007 10:40 pm

to tylko skrót :-? też nic nie mówi...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez heysel » Pt sie 10, 2007 11:11 pm

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:14 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez KRKRenegat » So sie 11, 2007 1:01 am

LOL, a jeszcze kilka lat temu przytaczano mi teorie Wielkiego Wybuchu jako dowod na istnienie Boga (jako tworcy wszechswiata), teraz zas podwaza sie ja jako "nie do pomyslenia"...

hungry napisał(a):Wybacz ale nie wierze by z czegoś takiego mogło powstać życie.

Ateisci nie moga sobie z kolei wyobrazic aktu kreacji. A jeszcze w polowie XX wieku wielu ludzi nie moglo sobie wyobrazic Ziemi jako kuli.
Brak wyobrazni nie jest niestety zadnym argumentem... Swiadczy tylko na niekorzysc przytaczajacego go.

axanna napisał(a):Nie jestem zbyt uczona, ale słyszałam gdzieś, o pewnym naukowym osiągnięciu, starannie omijanym przez zwolenników ewolucji, mianowicie o tym, że naukowo niby udowodniono, że z martwej materii nie da sie wykreować żywej. W każdym razie jak dotąd, nikomu jeszcze się nie udało, tym bardziej absurdalne jest twierdzenie, że spowodował to jakiś wybuch

Bylbym wdzieczny za zrodlo tej informacji (najchetniej link).

Dotychczas uczono mnie wrecz o czyms przeciwnym.
Owszem, w XIX wieku dosyc powszechna byla teza o niemozliwosci powstania zwiazkow organicznych z nieorganicznych (do syntezy tych pierwszych niezbedna miala byc tajemnicza"vis vitalis" - "sila zyciowa"), ale juz w 1829 powiodla sie slynna [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Wöhler]synteza Wohlera[/url] (pierwsza synteza organicznego produktu z nieorganicznych substratow).

Pozniej (w 1959) mial miejsce slynny eksperyment Stanleya Millera. Stworzyl on warunki "dzikie" (parowanie, skraplanie i wyladowania elektryczne), nie dobierane celowo dla przeprowadzenia jakiejkolwiek reakcji syntezy. W krotkim czasie (czym jest tydzien w porownaniu z postulowanymi przez ewolucjonistow milionami lat) z prostych zwiazkow udalo mu sie w tych warunkach uzyskac zlozone zwiazki organiczne, w tym rowniez te stanowiace podstawowy budulec istot zywych.

Poniewaz naukowcy uwielbiaja zabawe, stworzyli "pseudokomorki": koacerwaty (skupienia "materii nieozywionej" wykazujace znaczne podobienstwa do komorek zywych), mikrosfery (skupienia polimerow aminokwasow - tak jak bialka - ktore wykazuja podobna do blon komorek aktywnosc osmotyczna i elektryczna).

To akurat moja dzialka, wiec jestem zainteresowany wymieniona przez Ciebie nowinka;-).
KRKRenegat
 

Postprzez heysel » So sie 11, 2007 10:54 am

...
Ostatnio edytowano Cz kwi 24, 2008 10:14 pm przez heysel, łącznie edytowano 1 raz
heysel
 

Postprzez axanna » So sie 11, 2007 1:17 pm

Oj, no trudno, KRKRenegat 8)
Powiedziałam "niby" i "słyszałam gdzieś"... Nie mam linka. Nie wiedziałam, że jest tu ktoś, kto ma taką "działkę" :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron