Teraz jest Wt kwi 23, 2024 1:58 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Słowo theos i elohim (bóg) w Biblii

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 3:52 pm

wg Ciebie Bóg jest jeden, ale trzy osoby..tak..żadne domysły hehe

naprawde, nie wychodzisz ponad to, co napisano :wink: :mrgreen:
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 4:15 pm

Moze jutro bede miec troche wiecej czasu i zacytuje, jesli chcesz, ale na razie z pamieci.
Jezus utozsamia sie z Ojcem. W jednym miejscu mowi, ze Bog poszle do nas Pocieszyciela (juz z tego wynika, ze Duch Swiety - to nie Ojciec); w innym miejscu mowi: "Ja poszle do was Pocieszyciela" (z tego wynika, ze Duch Sw. - to nie Jezus); a w innym jeszcze miejscu mowi: "Przyjde do was, nie zostawie was serotami" - tu Jezus utozsamia sie z Duchem Sw.
Jestes taki madry, zeby stwierdziac, ze Duch - to uosobnienie jakies? Ja nie mam tyle odwagi. Nie podoba ci sie slowo "trojca", to go sobie nie uzywaj poprostu, bo i nie ma go w Biblii i termin ten pochodzi ze slownictwa ludzkiego, lecz prawdy nie zmienisz.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 7:08 am

Prawda jest taka, że ani słowa trójca ani jej ,zawartości' w Biblii nie ma
Jezus utożsamił się z każdym człowiekiem-czy każdy jest Bogiem?
Florianek
 

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 9:43 am

W Biblii też nie ma nic o komputerach nie boisz się że może się okazać że grzeszysz klikając z nami na intermecie? :lol: Sorki za moje ironiczne uśmieszki ale takie mówienie że "jak jakiegos słowa nie ma w biblii to nie mogę ani przyjmować w swoim życiu" ani używać, uważam za śmiechu warte :D
W biblii wiele rzeczy nie ma opisanych, co nie znaczy że nie istnieją albo że są złe.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 4:30 pm

żałosne :-?

stawiasz istnienie komputera na równi z naturą Boga?
Bóg nie opisał dokładnie siebie?

super....
:|
Florianek
 

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 4:41 pm

Nie stawiam na równi. Mogłbym to samo powiedzieć o Tobie że żałosne jest doszukiwanie sie w biblii wspołczesnych pojęć. Biblia o wielu rzeczach nie mówi a nasuneły mi sie komputery i nie widzę aby one były dla Boga czymś haniebnym. Jezus też głosił i czynił wiele rzeczy których księgi by nie pomieściły wszystkich Jego dzieł.
"I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze." Ewangelia św. Jana 20:30
"Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego." Ewangelia św. Jana 20:31
"Wiele też innych rzeczy dokonał Jezus, które, gdyby miały być spisane jedna po drugiej, mniemam, że i cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by należało napisać." Ewangelia św. Jana 21:25

A stwierdzam tylko fakt że to co Bóg zamierzył nam obiawić jest obiawione więc czemu na siłe chcesz pojąć naturę Boga ponad to co już jest obiawione?
"To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu." V Księga Mojżeszowa 29:28


Wiemy że Bóg jest Panem wszystkiego że jest suwerenny, że jest niezmienny, że jest święty, Wszechmocny, Wierny, Dobry, Cierpliwy, Łaskawy, Miłosierny, Miłujący, Gniewny, oraz jest przedewszystkim Bogiem obecnym w tzrech osobach Ojciec i Syn i Duch Swięty.

"A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." (Mt 28:18-20)


Czy to istotne jak nazywać będziemy Boga w trzech osobach? Akurat to co sobór w Nicei uzgodnił nieprzeszkadza mi aby to uznać ponieważ Biblia nie przeczy a raczej potwierdza pojęcie "Trójcy świętej". Nie podoba Ci sie ta nazwa wiec nikt Cię nie zmusza do używania tego pojęcia.
O.K. na tym koncze dyskusje z mojej strony w tym wątku ponieważ widzę że poprostu probujesz wywołać spór. A zdaje sie sam zacytowałeś fragment z Biblii o unikaniu sporów.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 7:11 pm

Tak, antytrynitarze to źródło wszelkiego zła..

Dla mnie nie jest to ważne jak sobie będziesz nazywał swojego Boga, ja wierże w tego Boga, w którego wierzył Jezus, Paweł, Jan.

W jakiego Ty chcesz wierzyć-masz wolną wolę
Florianek
 

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 7:44 pm

W regulaminie masz napisane w jakiego Boga wierzymy jako chrzescijanie więc proszę uszanuj to. Jesteś na chrzescijanskim forum na ktorym nikt nie przeklinał antytrynitarian jak probujesz nam to insynuować.
Florianek napisał(a): Tak, antytrynitarze to źródło wszelkiego zła..

Zaczynam traktowac od teraz Twoje posty jako trollowanie. Więc proszę o spokój i pisanie na temat kulturalnie skoro go sam założyleś.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » So maja 26, 2007 2:09 pm

PO drugie nie znasz nawet biblijnego monoteizmu, w którym nawet aniołowie czasem noszą Imię Boga

Może się jakimiś apokryfami gnostyckimi posługujesz, bo w Biblii żaden anioł nie został nazwany Bogiem.

Florianku nie wiem co uważasz za prawdę...
Prawda jest taka, że ani słowa trójca ani jej ,zawartości' w Biblii nie ma
Jezus utożsamił się z każdym człowiekiem-czy każdy jest Bogiem?

Wielu słów nie ma w Biblii - nie popadajmy w błąd filozoficznego wąskiego nominalizmu - skoro nie ma jakiegoś pojęcia gdzieś tam to wtedy to nie istnieje? Jest "zawartość" Trójcy Świętej w wielu miejsach Pisma Świętego

Włodzimierz Bednarski w doskonałym podręczniku apologetycznym "W obronie wiary" (http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-15.php)podał wykaz 120 fragmentów Pisma Świętego, gdzie jest opisane działanie Boga w Trójcy Świętej:
Mt 3:16n., 4:1-7, 10:18nn., 12:18, 12:28, 22:43n., 28:19; Mk 1:9nn., 12:36; Łk 1:31-35, 1:41-45, 2:26nn., 3:21n., 4:18n., 10:21, 11:9, 13, 24:49; J 1:31nn., 3:2, 5, 3:34n., 4:24n., 4:23, 14:16, 14:26, 15:26, 16:13nn., 20:21n.; Dz 1:1-4, 1:5nn., 2:17, 22, 2:33, 2:38n., 4:8nn., 5:31n., 6:10n., 14, 7:48-52, 7:55, 8:15n., 21, 8:27nn., 32, 10:38, 10:46nn., 11:15nn., 15:8-11, 16:6n., 10, 20:21n., 20:23n., 20:28, 21:11, 13n., 28:23nn.; Rz 1:1-4, 5:5n., 8:1nn., 8:9nn., 8:14n., 8:16n., 8:27nn., 9:1-4, 14:17nn., 15:16, 15:12n., 15:17nn., 15:30; 1Kor 2:13-16, 3:11, 16n., 6:11, 6:19n., 7:39n., 12:4nn., 12:12n., 18; 2Kor 1:21n., 3:3n., 5:5n., 6:1-6, 13:13, 3:14-17, 4:13n.; Ga 3:1n., 5, 3:11-14, 4:6, 6:1-7, 5:21-25; Ef 1:12nn., 1:17, 2:18, 2:21n., 3:2-5, 3:14-17, 4:3-6, 5:18nn., 4:30nn.; Flp 3:3; Kol 1:6nn.; 1Tes 1:3nn., 1:6nn., 4:1-8, 5:18n.; 2Tes 2:13; 1Tm 3:15n., 4:1-6; 2Tm 1:13-18, 1:7n.; Tt 3:4-6; Hbr 2:3n., 3:6n., 6:4-7, 9:14, 10:12-15, 10:29n.; 1P 1:2, 1:11-17, 1:21n. (BG), 3:18, 4:13-16; 2P 1:18-21; 1J 3:23n., 4:2nn., 4:13n., 5:4-6; Jud 20n.; Ap 1:4n., 2:1, 7, 2:28n., 3:1, 5n., 3:7, 12n., 3:21n., 5:6n., 14:12n., 22:1, 22:16nn..


Jezus utożsamił się z każdym człowiekiem-czy każdy jest Bogiem?

Trudno mi z tego wydestylować związki logiczne.
meritus
 

Postprzez Florianek » N maja 27, 2007 8:37 am

Może się jakimiś apokryfami gnostyckimi posługujesz, bo w Biblii żaden anioł nie został nazwany Bogiem.


kłamiesz

Anioł Pański znalazł Hagar na pustyni u źródła przy drodze wiodącej do Szur (8) i zapytał: Hagar, niewolnico Saraj, skąd przyszłaś i dokąd idziesz? A ona odpowiedziała: Uciekłam od mojej pani, Saraj. (9) Wtedy Anioł Pański rzekł do niej: Wróć do twej pani i pokornie poddaj się pod jej władzę. (10) Po czym Anioł Pański oznajmił: Rozmnożę twoje potomstwo tak bardzo, że nie będzie można go policzyć. (11) I mówił: Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. (12) A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców. (13) Hagar nazwała Pana przemawiającego do niej Tyś Bóg widzialny, bo mówiła: Wszak tu widziałam Widzącego mnie, a jestem żywa Księga Rodzaju 16:7-13



Gdy Mojżesz pasał owce swego teścia, Jetry, kapłana Madianitów, zaprowadził pewnego razu owce w głąb pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb. (2) Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. (3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? (4) Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem Księga Wyjśćia 3:1-5

Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pański w płomieniu ognistego krzaka. Dzieje Apostolskie 7:30

Poza tym aniołowie (posłańcy Pana) są w ST nazwani ,elohim', dokładnie tak samo jak Bóg Ojciec

Wielu słów nie ma w Biblii - nie popadajmy w błąd filozoficznego wąskiego nominalizmu - skoro nie ma jakiegoś pojęcia gdzieś tam to wtedy to nie istnieje? Jest "zawartość" Trójcy Świętej w wielu miejsach Pisma Świętego


Dziwne, że nie ma słowa trójca, skoro ona jest..Bóg jest jeden-mógłby tego nie zawżeć w Biblii, że jest jeden? Chyba jest pare podstaw, któe są zawarte w BIblii jasno i przejrzyście.

Włodzimierz Bednarski w doskonałym podręczniku apologetycznym "W obronie wiary" (http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-15.php)podał wykaz 120 fragmentów Pisma Świętego, gdzie jest opisane działanie Boga w Trójcy Świętej


Po pierwsze-podręcznik ten jest bardzo niedoskonały-ma wiele błędów, zakłamać, a chwilowo jego wartość merytoryczna jest po prostu żałosna

Oto przykład:

ŚJ lubią pytać katolików na temat inkwizycji, atakując że nie tolerowano ludzi inaczej myślących. Nie dodają jednak tego, że oni wykluczają ze swej organizacji ludzi inaczej pojmujących Biblię niż ogół ŚJ. ŚJ udają też, że wstawiają się za ludźmi których dotknęła inkwizycja, a przecież uczą, że i tak wszyscy którzy nie wstąpią do ich organizacji są w Babilonie i zginą w Armagedonie. Patrz też "Pytania nieobojętne" J.Salij OP, rozdz. 'Na temat inkwizycji'.
45.15-Służba wojskowa, W obronie wiary

Mój drogi, świadkowie Jehowy nauczają, ze ten, KTO SPOTKA ICH I KTÓREMU BĘDZIE PRZEDSTAWIONA DOBRA NOWINA, A ON JĄ ODRZUCI, NIE ZMARTWCYHWTANIE, natomiast miliony osób żyjące na przestrzeni wieków, szczególnie te, które zmarły za dociekanie prawdy, będą wskrzeszone-Włodzimierz Bednarski robi ze śJ katów i okrótników, bo chce odwrócić uwagę od KK. Jest to poważne oszczerstwo pod wyznaniem śJ-takich jest więcej! Nie mówie już o naciągniu wersetów biblijnych pod swoą dotrynę przez W.B.


Te wszystkie cytaty, które podałes meritusie, świadczą o jedności Boga, Jego Syna oraz Ich Ducha. Świadczą o tym, że istnieje Bóg, istnieje Jezus i istnieje Duch święty (Klemens).Ale nic nie mówi o tym, że to trzy osoby jednego Boga

Meritusie, ja się nie dziwie, czemu wy wierzycie w trójce-ja szedłem dawniej tym samym ,tropem' co wy-wy poprostu nie znacie monoteizmu biblijnego. Jak widziecie słowo ,bóg' to uważacie, że to tylko moze sie odnosic do Jedynego Najwyzszego albo jest w przenosni, czy cos takiego. Jednak monoteizm biblijny polega na tym, ze Najwyzszy jest Bogiem bogów-Istneje tylko jdna istota najwyzsza (jedna osoba), która nie ma sobie równych. Nie wyklucza to istnienia inych bogów, czyli potężnych istot.

Florianek
 

Postprzez meritus » N maja 27, 2007 9:52 am

Florianku
Hagar nazwała Pana przemawiającego do niej Tyś Bóg widzialny, bo mówiła: Wszak tu widziałam Widzącego mnie, a jestem żywa

Bo to objawił się Bóg w postaci anioła, a nie odwrotnie. Tak samo Mojżesz i krzew - to był Bóg pod postacią anioła, a nie jedynie anioł nazwany Bogiem.

Dziwne, że nie ma słowa trójca, skoro ona jest..Bóg jest jeden-mógłby tego nie zawżeć w Biblii, że jest jeden? Chyba jest pare podstaw, któe są zawarte w BIblii jasno i przejrzyście.

Jest w 120 miejscach jasno i przejrzyście ukazane działanie Boga w Trójcy Świętej. Popadasz Florianku w politeizm sugerując, że jest wielu Bogów.

Włodzimierz Bednarski robi ze śJ katów i okrótników, bo chce odwrócić uwagę od KK

Wcale nie robi. Świadkowie Jehowy wyrzucają ludzi ze swej organizacji (w Polsce kilka tysięcy rocznie) jasno dając im do zrozumienia, że jestto równoznaczne z potęieniem. U chrześcijan takie zjawiska nie mają miejsca.

Te wszystkie cytaty, które podałes meritusie, świadczą o jedności Boga, Jego Syna oraz Ich Ducha. Świadczą o tym, że istnieje Bóg, istnieje Jezus i istnieje Duch święty (Klemens).Ale nic nie mówi o tym, że to trzy osoby jednego Boga

Mam inne zdanie, podobnie chrześcijanie co do końcówki. Florianku popadasz w politeizm - nie da się pogodzić faktu istnienia jednego prawdziwego Boga z tezami o wielu potężnych bogach, ponieważ wtedy należałoby przyjąć, że Biblia kłamie okreslając Jezusa Bogiem, bo przecież tylko jeden jest Bóg Prawdziwy i nie ma innego.
meritus
 

Postprzez Florianek » N maja 27, 2007 10:37 am

Bo to objawił się Bóg w postaci anioła, a nie odwrotnie. Tak samo Mojżesz i krzew - to był Bóg pod postacią anioła, a nie jedynie anioł nazwany Bogiem.


skąd wiesz? byłeś tam? znasz myśli Boga? Bóg zszedł z nieba i stał się aniołem?

Jest w 120 miejscach jasno i przejrzyście ukazane działanie Boga w Trójcy Świętej. Popadasz Florianku w politeizm sugerując, że jest wielu Bogów


Widzisz, ja trynitarzy nie wyzywam od politeistów..rozumiem Wasz punkt widzenia, Zbawienie wyszło od żydów-rzekł Pan Jezus, zapytaj żyda, czy może być trójca?

Wysłany: Nie Maj 27, 2007 9:52 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Florianku
Cytat:
Hagar nazwała Pana przemawiającego do niej Tyś Bóg widzialny, bo mówiła: Wszak tu widziałam Widzącego mnie, a jestem żywa

Bo to objawił się Bóg w postaci anioła, a nie odwrotnie. Tak samo Mojżesz i krzew - to był Bóg pod postacią anioła, a nie jedynie anioł nazwany Bogiem.

Cytat:
Dziwne, że nie ma słowa trójca, skoro ona jest..Bóg jest jeden-mógłby tego nie zawżeć w Biblii, że jest jeden? Chyba jest pare podstaw, któe są zawarte w BIblii jasno i przejrzyście.

Jest w 120 miejscach jasno i przejrzyście ukazane działanie Boga w Trójcy Świętej. Popadasz Florianku w politeizm sugerując, że jest wielu Bogów.

Cytat:
Włodzimierz Bednarski robi ze śJ katów i okrótników, bo chce odwrócić uwagę od KK

Wcale nie robi. Świadkowie Jehowy wyrzucają ludzi ze swej organizacji (w Polsce kilka tysięcy rocznie) jasno dając im do zrozumienia, że jestto równoznaczne z potęieniem. U chrześcijan takie zjawiska nie mają miejsca.



Kłamiesz, właśnie u chrześcijan takie coś ma miejsce, natomiast w Kościołach odstępczych można pić, palić bić żonę i nadal być w Kościele-jest do nie do pomyślenia, wśród wielbicieli prawdziwego Boga:

Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. (16) Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Mat 18:15-17

Poganie i celnicy są potępieni-więc dobrze śJ robią. Poza tym śJ zawsze wyrzucają tylko w przypadku braku skruchy, mało tego, raz do roku starsi zboru odwiedzają wszystkich odstępców z zapytaniem, czy nie cheiliby wrócić. Ja odszedłem od KK, ksiądz proboszcz za mną nie poszedł...niczym dobry pasterz... :-?

Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. (10) Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. (11) Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który [b]nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. [/b] 1 Kor 5:9-11

Już widzisz biblijną podstawę do zachowowań śJ w stosunku do odstępców?

Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas 2 Tes 3:6


Jak widać wykluczenie ZATWARDZIAŁYCH grzeszników jest

a) nakazem Pana Jezusa Chrystusa (tego samego co rzekł: idź i nie grzesz więcej-nie bądż barzdiej miłosierny od tego, który umarł za nas na krzyżu)

b) ma chronić
-Kościól-ma być święty, czysty-ludzie mają na niego patrzeć i mówić; oto prawdziwa religia,chodzmy tam
-innych chrzscijan-aby nie gorszyli sie (troche kwasy zakwasza całe ciasto)
-samego grzesznika-ma byc wstrząsem aby go zbawic! nakłada na niego potepienie, ale nie na wieki, gdyz to moze tylo Bóg ( i papiez :) ) ale do czasu, ąz sie nie nawróci


Mam inne zdanie, podobnie chrześcijanie co do końcówki. Florianku popadasz w politeizm - nie da się pogodzić faktu istnienia jednego prawdziwego Boga z tezami o wielu potężnych bogach, ponieważ wtedy należałoby przyjąć, że Biblia kłamie okreslając Jezusa Bogiem, bo przecież tylko jeden jest Bóg Prawdziwy i nie ma innego



Wielu chrześcijan ma zdanie takie jak ja :) W historii chrześcijanie wierzący tak jak Ty zabijali nas-my nosilismy drewniane miecze i bylismy przeciwko uciskowi. Da się pogodzic istnienie jedynego Boga Ojca z wieloma bogami

choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - [b]jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy[/b] 1 Kor 8:5-6

Jezus jest jedynym Panem..a przecież w Biblii właścieieoi niewolników też są nazywani panami...tak wiec jedyny Pan to w sensie jego wyjątkowości - nikt ne jest Panem tak, jak Jezus (Król całego wszechswiata)

Podobnie, nikt nie jest Bogiem tak, jak Ojciec-nawet Jezus.Bowiem Ojciec od nikogo nie pochodzi, nie został zrodzony - on poprostu JEST.
Florianek
 

Postprzez meritus » N maja 27, 2007 2:28 pm

Florianku

Skoro w Biblii - objawionym Słowie Bożym jest w kilkudziesięciu miejsach stwierdzone, że Jezus Chrystus jest Bogiem, to znaczy, że nim nie jest. Czy Słowo Boże kłamie?

Zbawienie wyszło od żydów-rzekł Pan Jezus, zapytaj żyda, czy może być trójca

Żydzi słysząc głos Ducha Świętego przez przemawiających Apostołów zatwardzili swe serca. Żydzi nie są dla mnie autorytetem odnośnie Objawienia zawartego w Nowym Testamencie.

Nie będę wchodził w szczegóły odnośnie funkcjonowania Towarzystwa Strażnica. Odchodzimy od tematu i sądzę, że sprawę można wyjaśnić gdzie indziej - czy jest miejsce w Kościele dla grzeszników?

W historii chrześcijanie wierzący tak jak Ty zabijali nas

obelga

Da się pogodzic istnienie jedynego Boga Ojca z wieloma bogami

nie da

Pwt 4,35b
Pan jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego.


Pwt 4,39
Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego.


Syr 19,2-3
Sam tylko Pan uznany będzie za sprawiedliwego i prócz Niego nie ma innego.


Iz 45,5a
Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga.


Iz 45,6b
Ja jestem Pan, i nie ma innego.


Iz 45:14
Tak mówi Pan: Pracownicy Egiptu i kupcy Kusz, i Sabejczycy, ludzie o rosłej postawie, przejdą do ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą upadać i mówić do ciebie błagalnie: Tylko u ciebie jest Bóg, i nie ma innego.


Iz 45,18
Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: Ja jestem Pan i nie ma innego.


Iz 45,21
Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie: kto zapowiedział to już od dawna i od owej chwili objawił? Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną.


Iz 46,9
Wspomnijcie rzeczy minione od wieków! Tak, Ja jestem Bogiem i nie ma innego, Bogiem, i nikogo nie ma jak Ja.


Jl 2,27
I poznacie, że wśród Izraela Ja jestem, że jestem Pan, Bóg wasz, a nie ma innego. Lud mój nie zazna więcej zawstydzenia.


Oz 13:4
A to Ja jestem Pan, Bóg twój od ziemi egipskiej, innego Boga poza Mną ty nie znasz, nie ma prócz Mnie wybawcy.
meritus
 

Postprzez Florianek » Pn maja 28, 2007 9:51 am

meritus napisał:

Cytat:
W historii chrześcijanie wierzący tak jak Ty zabijali nas

obelga


To ja Ci tylko powiem tak:

-niewiedza kompletna odnośnie historii
-faktów nie przyjmują tylko idioci i z nimi dyskutują (idiota to taki termin w psychiatrii)
- nazwanie faktu po imieniu to obelga? zalecam rozmowę z językoznawcą, etykiem lub psychologiem

Tak to jest, jak sie nie ma biblijnych, logicznych argumentów, zostaje fałszowanie historii..


PS nie życzę sobie, abyś ciągle wmawiał mi, że ja uważam, ze Jezus nie jest Bogiem

chętnie podpiszę sie pod wyznaniem Tomasza w stosunku do Jezusa: Pan mój i Bóg mój
Florianek
 

Postprzez axanna » Pn maja 28, 2007 10:45 am

PS nie życzę sobie, abyś ciągle wmawiał mi, że ja uważam, ze Jezus nie jest Bogiem

chętnie podpiszę sie pod wyznaniem Tomasza w stosunku do Jezusa: Pan mój i Bóg mój


Natomiast w Biblii tez nie ma mowy o dwojcy...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy