Teraz jest So kwi 20, 2024 1:08 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

trynitaryzm a słownictwo biblijne

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

trynitaryzm a słownictwo biblijne

Postprzez Florianek » Wt maja 22, 2007 8:28 am

Witam wszystkich serdecznie :)

Wiele osób wierzących w trójcę uważa, że tytuł: ,Pan' odnośnie to Jezusa znaczy ,Jehowa' oraz wybitnie świadczy, iż Jezus jest Bogiem najwyższym.

Wobec tego powiedzcie mi drodzy trynitarze, jak apostoł Paweł mógł napisać takie coś:

"Aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały dał wam ducha mądrości i objawienia ku poznaniu Jego" (Efezjan 1:17)

Czyżby jednak Bóg Ojciec Jehowa był wyższym od Jezusa nawet jako ,Pana'?
Florianek
 

Postprzez darq » Wt maja 22, 2007 8:50 am

Zgodnie z regulaminem oraz praktyką tego forum przeniosłem temat do właściwego działu! Oraz zapraszam autora do udzielania się tylko w tym dziale.
Poza tym zdaje się, że temat był wielorotnie poruszany, proszę korzystać z funkcji szukaj, a nie zakładac nowe.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Florianek » Wt maja 22, 2007 8:45 pm

Dlaczego to jest w tym dziale?
Florianek
 

Postprzez hungry » Wt maja 22, 2007 11:06 pm

Florianek przeczytaj regulamin więc.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Śr maja 23, 2007 8:18 am

Już wiem :D
A odpowiedzi nadal nie ma odnośnie tego, iż PAN Jezus ma nad sobą Boga :(
Florianek
 

Postprzez Salinger » Cz maja 24, 2007 5:39 pm

"Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym." 1 Jan. 5:20

Ogólnie cytatami "za" i "przeciw" można by się jeszcze długo przerzucać ;)
Salinger
 

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 7:06 am

Czy kontekst całej Biblii potwierdza Twoje odniesienie tego framentu do Jezusa?
Czy Jezus uważał siebie za jedynego i prawdziwego Boga?

Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem? Jana 5:44

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś Jana 17:3

Naprawde można poznać Biblie a wszystie wersety muszą ze sobą współgrać.
Czy Jan w swoim liście opisywał Jezusa jako Boga najwyższego czy raczej Syna Bożego, który PRZYSZEDŁ zniszczyć dzieła diabła?


Czy Bóg Najwyższy może mieć Boga nad sobą? Jezus ma

Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię. Objawienie 3:12
Florianek
 

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 10:03 am

Florianek wersety jakie podałeś są jak najbardziej słuszne ale nie wukluczaja tutaj tego że Jezus jes Bogiem i Panem, ponieważ Słowo mówi że Jezus n akońcu uczyni jedną ważna rzecz.
"Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc." I List do Koryntian 15:24

Ale nie zmienia to faktu że jest jedno z Ojcem powiedział: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Ewangelia św. Jana 10:30
Nie zmienia to faktu że jest Synem Boga.
"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?" List do Hebrajczyków 1:5
I nie zmienia to faktu że Jezus jest Bogiem.
"Ale do Syna mówi: Stolica twoja, o Boże! na wieki wieków; laska sprawiedliwości jest laska królestwa twego." List do Hebrajczyków 1:8 (Biblia Gdańska)
Nie wiem poco polemizuję z Tobą i czy warto ale wiedziałem tylko że miałem to napisać co napisałem.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 4:28 pm

Po pierwsze dziękuje za wielką łasę okazaną mi przez Ciebie-poprostu wymiotowac się chce od Twojej ,gorliwości w obronie Boga' i ,bratniej zyczliwości'

Czy Ty umiesz czytac?

Ojciec i Syn są jedno ?
Apostołowie mieli też byc jedno-czy byli Bogiem?

Ja nie neguje, ze Jezus jest Synem Bozym-wiec nie wciskaj mi kłamstw!

Nie odaje pozdrowieniem, bo Twoje pozdrowienie po tym, co napisałes jest nic nie warte.
Florianek
 

Postprzez axanna » Pt maja 25, 2007 4:35 pm

jaki drazliwy :o rzygac mu sie chce...oj, zaraz napisze mi o nienawisci :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 4:55 pm

Florianek proszę Cię abyś trochę zluzował w swoich emocjach bo jak narazie widzę zaczątek trollowania na forum.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Pt maja 25, 2007 7:19 pm

axanno, daje Ci ignora
prosze, nie odzywaj się już do mnie, bo mnie naprawdę mdli Toja obłuda i nie reagowanie na wszelkie zwracanie uwagi i napomnienia
Nie chciałbym spotkać takiego człowieka w moim życiu w realu
mam nadzieje, ze Bóg cie już zna na wylot i odda Ci za Twoje słowa i myśli
Florianek
 

Postprzez hungry » Pt maja 25, 2007 7:37 pm

Florianek prosze o grzeczniejszą formę pisania. Jak dalej będziesz trollować zmuszasz nas do usuwania Twoich wpisów. Proszę uspokój się.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pn maja 28, 2007 9:36 am

Florianek, jest taka sprawa, ze ty mi dac niczego nie mozesz, to jedno, a po drugie, prosze bardzo, skoro tak sie zyczysz, mozesz ignorowac moje posty, to twoja sprawa, natomiast nie domagaj sie ode mnie, zebym i ja ignorowala te wszystkie obelgi ktorymi obficie tu zionesz. Mysle, ze moge wypowiadac sie gdzie chce, jak chce i do kogo chce, byleby zgodnie z regulaminem, a twego pozwolenia nie potrzebuje, wiec i nie musisz mnie jego udzielac.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron