Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:11 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Róznice pomiędzy kosciołami ewangelicznymi; alians, baptyści

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Róznice pomiędzy kosciołami ewangelicznymi; alians, baptyści

Postprzez Bod » Śr wrz 27, 2006 4:31 pm

Kolejne moje pytanie, zupełnie innego kalibru i bardziej przyziemne :

Przygladajac sie stronom www kosciołów ewangelicznych nie bardzo widze miedzy nimi róznice co do zasad wiary-czy zatem chodzi tu tylko o ich geneze, miejsce powstania?

Oglądając strone Aliansu Ewanglicznego nie zauważyłem tam baptystów-a czytajac na ich temat, równiez nie zauwazyłem zbytniej róznicy pomiedzy nimi a innymi kosciołami ewangelicznymi. Dlaczego wiec nie ma ich w AE?

Dziekuje z góry za odpowiedz
Bod
 

Postprzez admin » Cz wrz 28, 2006 8:39 am

Moze nalezaloby zapytac na stronie aliansu? ;-)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Bod » Cz wrz 28, 2006 1:22 pm

A moze ktos z forumowiczów sie orientuje-z tego co zauwazyłem, to wiekszosc z ewangelicznych kosciołow-zatem powinni byc w temacie. Stad moje pytanie tutaj.
Bod
 

Postprzez hungry » Cz wrz 28, 2006 10:55 pm

W Aliansie ewangelicznym są też baptyści.
Czytaj tu
Patrz tam na stronie:
Pozostali Członkowie Rady Krajowej
12) Pastor Adam Otreba Fundacja "Młodzież dla Chrystusa - Polska"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Śr maja 23, 2007 8:46 am

dziwny ten alians..niby głoszą jedną ewangelię..jedni wierzą, że chrzest to tylko symbol, inni zaś, że zbawia, jedni wierzą , że zbawienie można utracić, inni nie...

dziwna to jedność

coś czuje, że owocem tego aliansu są przedewszystkim deklaracje; Jezus moim Panem-ale nie prawdziwa zmiana osobowości...
Florianek
 

Postprzez hungry » Śr maja 23, 2007 9:05 am

Tak bo skupiamy sie na tym co nas łaczy a nie dzieli a łaczy nas Jezus Chrystus. On jest najwazniejszy. NIe jest to ekumenia nie można tak tego porownać ponieważ nie jest to jednosc w obrzędach ale jest to jedność w Chrystusie. Więc chyba wielki krok chrześcjan odrodzonych na nowo. W każdym tym kościele o ile wiem chrzest wyglada tak samo w Imię Ojca i Syna i Ducha Sw. Uczestniczyłem już w różnych chrztach a także w kościele Chrześcijan baptystów i zielonoświątkowym i innych kościołów o charakterze charyzmatyczno-zielonoświątkowym i jakoś różnic wielu nie dostrzegłem kiedy to uwielbialiśmy razem wspólnie naszego Pana i Króla Jezusa Chrystusa. Ah właśnie przeczytałem Twoja deklaracje w innym wątku o tym w co niewierzysz wszystko więc jasne skąd tyle u Ciebie wątpliwości. Zachęcam nie mniej jednak do czytania biblii uznając jej egzegezę oraz prosząc autora biblii Ducha Św. o zrozumienie. Naprawdę wielu wierzących zjadlo zęby na tych księgach przez lata więc warto może skorzystać z ich mądrości i poszukać jakiegos pastora lub zboru ewangelicznego w swoim mieście aby Ci pomógli zrozumieć pewne kwestie których nie rozumiesz. Nie ma się czego wstydzić. W dziejach apostolskich był jeden gorliwy wierzący znający doskonale biblię a który jednak nie wstydził się przyjąć nauki o kobiety i mężczyzny a właściwie od wierzącego małżeństwa które mu wyłożyło nauki Pism jak się właściwie sprawy mają. I mimo że byli jakby z innego wyznania bo inny chrzest wyznawali co on. To jednak miał na tyle pokory aby posluchać ich i skorzystać z ich wiedzy teologicznej.
"A do Efezu przybył pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, mąż wymowny, biegły w Pismach. Był on obeznany z drogą Pańską, a pałając duchem przemawiał i nauczał wiernie tego, co się odnosi do Jezusa, choć znał tylko chrzest Jana. Ten to począł mówić śmiało w synagodze. A gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zajęli się nim i wyłożyli mu dokładniej drogę Bożą." Dzieje Apostolskie 18:24-26

Więc moze na internecie tutaj dostrzeżesz adres jakiegoś kościołą który to jest najbliżej Twojego adresu zamieszkania i zachęcam naprawdę abyś się udał tam ze swoimi wątpliwościami. Bo powiem Ci że ja też byłem w takiej sytuacji (moje świadectwo znajdziesz na mojej stronie internetowej, adres w profilu) jak Ty kiedyś czytałem biblię będąc katolikiem i wiedziałem ze nie w kosciele katolickim jest moje miejsce. Miałem dylematów mnostwo. Tym bardziej się wzmagały ilekroć sięgałem po biblię sam i nawet rozmawiałem ze swiadkami jehowy co pogębiało moja niewiedzę i mętlik w głowie a jakoś nie doceniłem tego że w mojej niewielkiej miejscowości zaledwie o.k. 37 500 mieszkancow był zbór zielonoswiatkowy wówczas niewielki ale tam właśnie dziś jestem szczesliwy że mogłem poznać wiele z bogactwa Słowa Bożego że tam znalazłem ludzi którzy z pokorą mi wiele spraw wyłożyli. Sami też korzystaja prócz z nauk pastora i starszych z wykładów wielu zaparszanych kaznodziejów z kraju i zagranicy. Oczywiście sam czytam takze biblie badajac czy tak sie spawy mają ale nie jest niczym złym a nawet wskazane jest korzystać z wiedzy kogoś kto dłużej odemnie "zjadł zęby" na biblii. Czego i Tobie Florianek życzę i pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Śr maja 23, 2007 1:20 pm

:) :) Ha ha ha

Pastorzy z Kościoła zielonoświątkowego mi wytłumaczą Biblie?
Ci, którzy wołają ,Jezu, o Jezus' a zaraz idą na wojnę zabijać? Żartujesz czy kpisz?

Nie mówiłem o obrządkach, ale o istotnych różnicach dogmatycznych
Nieutracalność zbawienia jest bardzo dużą herezją a jednak są w aliansie Kościoły w to wierzące

Nie wstydze się prosić o pomoc w zrozuminiu Biblii
jednak nie proszę Ducha świętego, ale raczej tego, który Go daje-Boga
Nie mam zamiaru słuchać interpretacji ,charyzmatyków'-mógłbyś mi pokazać choć jednego człowieka mówiącego językami tak, jak to pisze w Biblii a nie mamrotającego jakieś bzdury? Ja takiego nie widziałem, jeśli mi pokażesz, to chętnie się z nim skontaktuje.
Czy wiesz, ze Biblia mówie, że szatan potrafi ściągać ogień z nieba?
Zaraz zaraz..a kto zesłał już raz ogień z nieba..? Bóg w dzień pięćdziesiątnicy..

Uważajmy, bo moze ci, którzy chcą stale życ piećdziesiątnicą (jak sama nazwa mówi: zielonoświątkowcy) mogą nie mieć z nią nic wspólnego.
Florianek
 

Postprzez hungry » Śr maja 23, 2007 4:05 pm

Florianek napisał(a)::) :) Ha ha ha

Pastorzy z Kościoła zielonoświątkowego mi wytłumaczą Biblie?
Ci, którzy wołają ,Jezu, o Jezus' a zaraz idą na wojnę zabijać? Żartujesz czy kpisz?

gratuluje "pokory" :-?
Proszę też o grzczniejsze zwroty inaczej będę traktował to jako trollowanie. Przypominam że znajdujesz sie na forum Chrześcijańskim.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Śr maja 23, 2007 8:04 pm

Prosze nie utożsamiać pokory z brakiem rozsądku
Proszę pamiętać, że jesteśmy na forum chrześcijańskim a tu pokora mile widziana :D
W zborach zielonoświątkowych byłem- w Krakowskim Betlejem m.in-nawet tam Biblii nie otworzono-ja dziękuje za taki zbór :-?
Florianek
 

Postprzez hungry » Śr maja 23, 2007 8:20 pm

ciekawe insynuacje opowiadasz bo jak dlugo żyje nie widzialem zboru zielonoswiatkowego w ktorym nie czyta sie biblii lub jej nie wykłada.
Tutaj polecam kazania z tego zboru samo treściwe słowo Boże .
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Śr maja 23, 2007 9:37 pm

No jak wiesz lepiej...
Cóż ja będe dystkutować, byłem także w Skawinie (zbór Syloe) tam też nie było żadnego dłuższego fragmentu przeczytanego ani skomentowanego...
Florianek
 

Postprzez hungry » Śr maja 23, 2007 9:54 pm

Nie wiem jakie masz oczekiwanie bedac w zborach ale kazanie w zborze to nie wykład biblijny. Kazanie ma na celu pokazywac wierzacym na podstawie biblii jak mają żyć. Aczkolwiek wiem że oprocz kazań na nabozenstwach w zborach sa od czasu do czasu konferencje seminaria z dobrymi wykładami biblijnymi. Polecam też w internecie nasze http://www.RadioChrzescijanin.pl albo http://www.TWR.osw.pl albo stronki różnych zborów adresy internetowe znajdziesz na http://www.KZ.pl albo baptystyczne http://www.BAPTYSCI.pl zawsze cos ciekawego znajdzesz pewnie :)
Pozdrawiam
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 1:00 pm

Jakby były wykłady biblijne, to by ludzie więcej skorzystali i nie przedostały by się do zborów takie nauki jak: nieutracalność zbawienia, trójca itp.

Gdybyście badali Biblie, zauważylibyście, że mówienie językami było zawsze w jezykach rozumiałych dla ludzi, a nie jakieś mamrotanie

A czy poza kazaniem jest choć czytana Biblia?
To nawet w KK się zawsze czyta...
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 1:42 pm

To nawet w KK się zawsze czyta...

no i jak, podoba ci sie co oni robia w KK po przeczytaniu?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 1:47 pm

No nie za bardzo
Ale nie za bardzo mi się też podoba to, co jest w tych ,ewangelicznych' zborach
A zbieranie pieniędzy w taki sam sposób-już byście się wstydzili normalnie... :-?
Florianek
 

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron