Teraz jest So kwi 20, 2024 6:31 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ufo a Bóg, niemożliwe?, a jeśli jednak?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez meritus » Wt wrz 12, 2006 12:40 am

Wybacz, ale ja wierzę w Boga, a nie w UFO (New Age). Bracie te teorie prowadzą prosto na manowce.
meritus
 

Postprzez zee.k » Wt wrz 12, 2006 8:56 am

Pokrótce zapoznałem się z tymi tekstami. Cóż... dla mnie punktem odniesienia jest Pismo Święte, a tam jest napisane wyraźnie:
"A gdyby nawet my lub anioł z nieba głosił wam inną ewangelię, niż ta, którą otrzymaliście, niech będzie przeklęty".

Jestem przeciwnikiem publikacji które podważają a wręcz wykpiwają BOGA OJCA i JEZUSA - a to bez wątpienia się do tego zalicza.
zee.k
 

Postprzez admin » Wt wrz 12, 2006 9:22 am

Bajki i idzie miedzy bajki.
Autora zas prosze o zapoznanie sie z zasadami forum.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Śr wrz 13, 2006 7:37 pm

Jeśli istnieje inteligentna obca forma życia to będziemy jej zwiastowali ewangelię, bo mamy nakaz, by głosić wszelkiemu stworzeniu :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez darq » Cz wrz 14, 2006 3:17 pm

A czy jest w Biblii o komputerach? :)
Biblia nie jest podręcznikiem poznawania świata, lecz wskazaniem na Jezusa i znalezieniem zbawienia. Mozna być chrześcijaninem i nie wierzyć w zielone ludziki jak i dopuszczać istnienie innych form życia.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez admin » Cz wrz 14, 2006 5:44 pm

Jak najbardziej istnieja inna forma zycia. Chrzescijanie wierze, ze istnieja aniolowie, domeny, upadle anioly.

Jesli jest jeszcze jakas forma zycia a potrzebuje ewangelii to bedziemy jej glosic. Jednak nie sadze aby to bylo nasze zadanie. Jezus przyszedl do ludzi na ziemie :-)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Pt wrz 15, 2006 9:38 am

Adelajda77 napisał(a):czyli ci co jak mówią ,że widzieli UFO, być może mówia prawdę i nie należy sie z nimi spierać ,ze to fikcja , ale dopuszczać taka mozliwość , że może oprócz nas istnieje gdzieś jakaś inna forma życia.
Dobrze rozumiem?

Jeśli to wniosek z mojej wypowiedzi to trochę za daleko idący. Mogą to być manifestacje złej mocy, albo jakieś doświadczenia psychiczne.
Myśle, że dopuszczenie mozliwości istnienia obcych form życia, a ich "ingerencji" lub pojawiania się, to są dwie różne sprawy.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Hauer » So wrz 16, 2006 10:03 am

Zjawisko UFO istnieje. to fakt. Właściwie jednak jest to cały szereg różnych zjawisk. Bowiem skrót UFO to nic innego jak "niezidentyfikowany obiekt latający". Po prostu jak patrzysz na niebo i widzisz coś latającego, ale nie potrafisz zidentyfikować to juz widzisz UFO. Nie musi to byc wcale statek obcych, moze to być np. kapelusz porwany wiatrem. Jak wspomniałem wczesniej jest to cały szereg różnych zjawisk, zarówno atmosferycznych jak i skutków ubocznych działanosli człowieka. Sa tez mistyfikacje robione dla zartu lub dla pieniędzy. Nie ma jednak zadnego dowodu, ze uczestniczą w tym jakieś inne istoty inteligentne niz człowiek.
Nie wykluczam, ze jakieś życie, moze nawet cywilizacja istnieje gdzieś we wszechświecie ale z cała pewnościa jej przedstawiciele nie odwiedzają nas, zeby deptać po zbożu.
Hauer
 

Postprzez hungry » So wrz 16, 2006 10:37 am

1 Moj. 1:26-28
26. Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
(BW)
1 Moj. 2:7
7. Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
(BW)

Czy jest tam napisane o jakichs innych istotach? :D
No chyba że można by jeszcze spekulowac dlaczego Bóg mówił w liczbie mnogiej? :lol: Z kim planował człowieka?
A. Z Synem i Duchem Swiętym,
B. z aniołami,
C. z innymi istotami pozaziemskimi ni e opisanymi w Biblii.
Ja się przychylam do pierwszej odpowiedzi A. :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron