Teraz jest So kwi 20, 2024 8:12 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Małżeństwo w kościele protestanckim

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Małżeństwo w kościele protestanckim

Postprzez monalisa7 » Wt sie 15, 2006 3:08 pm

Mam poglądy ewangeliczno-biblijne czyli utożsamiam sie z protestantami, ale nie należe do żadnego zboru, nawet nie jestem sympatykiem.Z kosciołem katolickim od dawna nie mam i nie chce miec nic wspólnego.
Czy zatem możliwe jest udzielenie ślubu przez pastora w kosciele protest. mimo,iż nie naleze do zadnego zboru i wogle to z teorią u mni o wiele lepiej niz z praktyką, to znaczy nie utrzymuję społeczności z innymi chrzescijanami.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » Wt sie 15, 2006 4:51 pm

Nie sadze aby jakis Bozy pastor przylozyl reke na tym etapie do slubu. Raczej bedzie chcial aby teorie wprowadzila w czyn.
Juz gdzie o tym w Biblii czytalem ;-)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Wt sie 15, 2006 5:33 pm

Taka decyzja będzie zależna od sumienia i poglądów duchownego. Najlepiej po prostu iść do jakiegoś najbliższego zboru i rozmawiać :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » Wt sie 15, 2006 6:25 pm

A możesz mi polecic jakiś zbór, tylko taki w miarę spokojny, bo nie lubie zbytnich szaleństw na nabozenstwach.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez darq » Wt sie 15, 2006 6:38 pm

A miasto?
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » Wt sie 15, 2006 6:46 pm

Warszawa, ale nie chodzi nawet o konkretny adres ale o samą specyfike i atmosfere panujaca podczas nabozenstw w zborze.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez darq » Wt sie 15, 2006 7:11 pm

He, to trudno coś polecić, bo ja jestem zielonoświątkowcem i niektórzy uważają, że my "szalejemy" na nabożeństwach :mrgreen:
Ale może to być Sienna (KZ), jak porozmawiasz z pastorem, powiesz o co chodzi, to jeśli sam będzie miał inne zdanie, to ci da jakieś namiary.
Pozdrawiam i życze odpowiedzialnego podejścia do małżeństwa :wink:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » Wt sie 15, 2006 9:34 pm

A co myslicie o baptystach tam jest chyba spokojniej, albo o Kościele Ewangelicznych Chrześcijan?
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meritus » Wt sie 15, 2006 10:08 pm

Wybierasz jak rękawiczki.
meritus
 

Postprzez monalisa7 » Wt sie 15, 2006 10:32 pm

Nie wybieram jak rękawiczki, ale chyba wazne aby znaleść odpowiednie miejsce dla siebie a nie skakać od jednego zboru do drugiego, bo cos nam nie pasuje.
Jedno wiem napewno z kosciołem katolickim nie chce miec juz więcej nic wspólnego, a wiem ,ze potrzebna jest łącznośc i wspólnota z innymi wierzacymi, bo inaczej czlowiek nie wzrasta w wierze tylko sie cofa do tego co było wczesniej.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » Wt sie 15, 2006 11:10 pm

Oba podane zbory sa warte zainteresowania. Sa to spokojne zbory z wywazona nauka a ich liderzy staraja sie sluzyc jak moga.

Kazania z Pulawskiej (Spolecznosc Chrzescijanska) mozna posluchac w http://www.Radio.Chrzescijanin.pl w poniedzialki po 21.30. Kazania z http://www.sienna.kz.pl (Kosciol Zielonoswiatkowy) sa do pobrania ze strony zboru. W radio bywaja ale sporadycznie.

Polecam droge od Sienna 76/68 :-) Telefon podany jest na stronie i nie krepowalbym sie z dzwonieniem.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez meritus » Wt sie 15, 2006 11:22 pm

Ja bym się jednak nad tym "wybrzydzaniem" zastanowił. Z całym szacunkiem, ale to nie są takie sprawy aby sobie wybierać to, co wygodne. Myślę, że najlepsze jest to, co wymagające.

Zastanawiam się też po co przy każdej okazji podkreślasz, że nie chcesz mieć nic wspołengo z Kościołem katolickim.
meritus
 

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron