Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:57 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Małżeństwo w kościele protestanckim

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez meritus » Śr sie 16, 2006 11:45 am

To ja może zaproponuję to, co jest w Sopocie. Bractwo św. Piusa X, Kościół Chrystusowy (ślub po angielsku!), baptyści, świadkowie Jehowy (2 zbory) i adwentyści dnia chyba siódmego. Jak na 40-tysięczne miasto wybór całkiem duży. A gdyby tak pojechać do Gdańska....
meritus
 

Postprzez monalisa7 » Śr sie 16, 2006 1:24 pm

Meritus, ja nie wybrzydzam tylko chce wybrać raz a dobrze.I nie chodzi mi gdzie mi będzie wygodniej,gdzie bardziej będą mi pasowały poglądy, bo poglądy to ja mam już ukształtowane,a kościoły protestanckie z tego co sie orientuje opieraja się wszystkie na tej samej nauce tylko rózna jest atmosfera, w jednych jest spokojnie w innych dosyć żywiołowo. O to mi chodzi .
A z kosciołem katolickim nie chce mieć nic wspónego, bo wiem czym to pachnie: kłamstwem, obłudą , powierzchownością itp Sama wychowałam sie w oparciu o nauki katechizmu i chodziłam na religię. Co do świadków Jehowy o których wspominasz, mimo, iż ich nauki są błędne to szanuje ich jako ludzi, bo w swej wierze są o wiele bardziej umonieni niż cała rzesza katolików razem wzięta. Dorównują im tylko słuchacze radia Maryja, telewidzowie telew.TRWAM i czytelnicy "Naszego Dziennika", ale u tych akurat wiara przeradza sie w coś wrogiego i nie zdrowego, a nie na tym polega chrześcijanstwo.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nephesh » Śr sie 16, 2006 1:33 pm

Monalisa7.
Jesli pozwolisz to ja dam Ci taka skromna rade. Jesli chodzi Ci o slub, to raczej daruj sobie machinacje z "duchownymi". Po co Ci oni tak naprawde do szczescia potrzebni? Skoro masz poglady Biblijne, jak to ujales, to zastanow sie czy w Biblii jest jakis przyklad slubu UDZIELANEGO przez "duchownego". Pastor jest od kazania Slowa i kilku innych rzeczy, a niekoniecznie od udzielania slubu. Moim zdaniem to jest przezytek z KK. Kler, ktory uwaza, ze bez niego nic sie nie moze obejsc w zborze.
Wez bracie slub cywilny i nie wyglupiaj sie z pastuszkami.
A jesli szukasz spolecznosci ludzi, ktorzy wierza podobnie, to co innego. Ale to tez nie ma ze slubem wiele wspolnego. Bez przesady - nie dajmy sie zwariowac.
pozdrawiam
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monalisa7 » Śr sie 16, 2006 1:44 pm

Z tym ślubem to tak na przyszłość, na razie to kandydata na męża nie mam, przynajmniej takiego jak bym chciała , bo wziąść sobie pierwszego lepszego bo sie akurat trafił to nie jset żadna sztuka.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meritus » Śr sie 16, 2006 1:50 pm

Nephesh
Jestem zdziwiony tym, że nie wiesz, że sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim udzielają sobie sami małżonkowie.

kościoły protestanckie z tego co sie orientuje opieraja się wszystkie na tej samej nauce

To dlaczego ich jest tyle?
meritus
 

Postprzez admin » Śr sie 16, 2006 2:39 pm

Wlasnie dla tego jest ich tyle. Bo wolno wybrac sobie wspolnote. Nie ma wladzy swiatowej i zarzadzania. Oni wierza, ze Duch Sw. jest dany ....

To nie jest zaden argument i zaden myslacy katolik nie bedzie go uzywal. W Powod:

Jest wiele kosciolow katolickich. W samym k. rzym-kat. jest tak wiele frakcji i opcji, ze wrecz zaprzeczaja sobie wzajemnie. Jedni mowia innymi jezykami ini sa przeciw. Jedni wierza, ze Jezus jest Bogiem inni nie. Jedni katolicy wierza w Boga inni tylko chodza na msze. Jedni uwzaja ze prawdziwy (ktory sie bogu tylko poodoba) jezyk mszy to lacina inni robia to po polsku. Juz nie wspomne o tych ktorzy smia to robic np. po chinsku.

Jedni modla sie do Marii inni twierdza, ze tylko przez Marie a jeszcze ini wrecz to calkiem odrzucaja jako praktyke z poza chrzescijanstwa.

To wszystko i jeszcze wiecej tylko w Kosciele Rzym-Kat.

Wicej trzeba:

Jedni sa lub byli antysemitami jak np. O. Kolbe inni sa prosemitami.
Jedni glosuja na lewice inni na prawice.

Roznorodnosc jest wszedzie tylko w jednych spolecznosciach uczy sie ze sa jedyna prawdziwa a wiec nie mozna jej opousic bez utraty zbawienia albo chocby wiekszosci lask Bozych zas w innych mowia, ze kazdy ma prawo do wyboru bez utraty zbawienia bo jest ono w Jezusie i dzieki Jezusowi a nie w jakies denominacji.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez meritus » Cz sie 17, 2006 2:18 pm

Jest wiele kosciolow katolickich. W samym k. rzym-kat. jest tak wiele frakcji i opcji, ze wrecz zaprzeczaja sobie wzajemnie. Jedni mowia innymi jezykami ini sa przeciw. Jedni wierza, ze Jezus jest Bogiem inni nie. Jedni katolicy wierza w Boga inni tylko chodza na msze. Jedni uwzaja ze prawdziwy (ktory sie bogu tylko poodoba) jezyk mszy to lacina inni robia to po polsku. Juz nie wspomne o tych ktorzy smia to robic np. po chinsku.

Jedni modla sie do Marii inni twierdza, ze tylko przez Marie a jeszcze ini wrecz to calkiem odrzucaja jako praktyke z poza chrzescijanstwa.

To wszystko i jeszcze wiecej tylko w Kosciele Rzym-Kat.

Po adminie takich bzdetów się nie spodziewałem.
meritus
 

Postprzez darq » Cz sie 17, 2006 4:18 pm

tak, oto nowa kultura! Sztywny Pal Azji spewał: "Ja krzyczę, ja pluję na ulicę, tu jest taka kultura ja to wszystko dziedziczę".
Wchodzisz do czyjegoś domu i też ustawiasz gospodarzy. Rany jaki logbiczny i merytoryczny argument: a ja się nie spodziewałem... .
Proponuje wrócić do meritum tematu meritusie i inni, bo to będzie kolejny temat zablokowany.
Użytkownik monalisa7 chyba dostała odpowiedź. Więc jak nic nie macie do dodanie w temacie załóżcie nowy topic. CZy każda rozmowa musi kończyć się na tym jacy my protestanci źli jesteśmy bo nie chcemy wrócić na łono KRK?
A moze nam jest dobrze? Kochamy Boga, znamy Boga, służymy Bogu i myślimy! Co więcej nikt nam tego nie zabrania :)
A teraz EOT dla tych co nie chcą trzymać się tematu...
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez meritus » Cz sie 17, 2006 6:39 pm

Więc jak nic nie macie do dodanie w temacie załóżcie nowy topic.

Popieram, bo każdy temat jest okazją aby dowalić Kościołowi, czy to o małżeństwie, czy o hospicjach, czy też o ekumenizmie. Potem robi się pyskówka o wszystkim i o niczym.

CZy każda rozmowa musi kończyć się na tym jacy my protestanci źli jesteśmy bo nie chcemy wrócić na łono KRK?

A ktoś coś takiego tu powiedział? Dobrze byłoby, ale nikt tu tego od protestantów nie wymaga.

A dopiero będzie problem monaliso7 jak się okaże, że Twój przyszły mąż będzie miał inne zdanie, albo będzie katolikiem... Ja bym nie szukał Kościoła tylko dla małżeństwa. Kościół to nie biuro matrymonialne... lepiej poszukać Chrystusa.
meritus
 

Postprzez monalisa7 » Cz sie 17, 2006 7:41 pm

Skąd u ciebie pomysł, że szukam kościoła aby znaleśź sobie mężą? Chociaz może dobrze by było, nie powiem, że nie , bo lepiej mieć męża wierzącego niz nie. A jak znajdę sobie kandydata na meża, który będzie katolikiem to wtedy będę się martwić co dalej, póki co takich zmartwień nie mam, bo i kandydata brak,a przynajmniej takiego jak bym chciała?
A dlaczego pytasz, czyżbyś chciał sprowadzic zbłąkaną owieczkę na łono kościoła katolickiego?
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meritus » Cz sie 17, 2006 9:05 pm

Ja nie pytałem. Jak chcesz to wracaj.
meritus
 

Postprzez monalisa7 » Cz sie 17, 2006 9:17 pm

Za żadne skarby świata.

Co do ciebie , to jak pisałam wczesniej albo jestes księdzem, klerykiem albo zagorzałym zwolennikiem Ojca Rydzyka.
Z dwojga złego już lepiej zebys był tym pierwszym, bo ta druga grupa niestety jest nie reformowalna.
Mam rację?
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hungry » Pt sie 18, 2006 9:44 pm

monalizo Bóg nie przekresla nikogo wiec prosze i Ty nie przekreslaj....
ja np. mialem isc do zakonu maryjnego kiedys :D a dzis jestem zielonoswiatkowcem :lol:
Kiedys oddalem swoje życie w ręce Maryji a dzis należe do Jezusa Chrystusa tylko. Kiedys służyłem religii. A dziś służe memu Panu i Zbawcy udzielając sie w społecznosci zielonoswiatkowej pomagajacej ubogim ludziom głoszac im ewangelie w praktyczny sposób udzelajac im pomocy materialnej.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez monalisa7 » Pt sie 18, 2006 11:00 pm

Przeczytałam sobie twoje świadectwo na stronie , którą prowadzisz. O ile dobrze zrozumiałam,to zanim poznałes prawdę, nie byłeś zbytnio religijny, a potem szukałeś swej drogi, aż znalazłeś tę właściwą.
Ja pisząc o niereformowalnej grupie katolików, miałam na myśli tych fanatyków religijnych, którzy ślepo wierzą Rydzykowi i Radio Maryja, tych ,o których czasami czyamy w gazetach lub widzimy w tv, jak zaciekle bronią swojego np.proboszcza, mimo,że został oskarżony o pedofilię czy inne zboczenia i są na to dowody. Itp.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hungry » Pt sie 18, 2006 11:29 pm

własnie niestety byłem zanim poznałem prawde... :((
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron