Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:24 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Małżeństwo w kościele protestanckim

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez meritus » So sie 19, 2006 8:46 am

Radiu Maryja i Ojcu Rydzykowi proszę dać spokój. A ja hungry nie rozumiem dlaczego przeciwstawiasz Jezusa Maryi.
meritus
 

Postprzez hungry » So sie 19, 2006 10:46 am

meritus napisał(a):Radiu Maryja i Ojcu Rydzykowi proszę dać spokój. A ja hungry nie rozumiem dlaczego przeciwstawiasz Jezusa Maryi.

Nie przeciwstawiam, czytaj mnie ze zrozumieniem.
I nie insynuj mi bzdet.
Maria matka Jezusa wspaniała kobiea opisana w Biblii i pokorna nigdy nie miała i nie ma nic wspolnego z tą kobietą z wizerunków w sanktuariach maryjnych ani z obiawien fatimskich czy innych..
Sama byłą pokorna kobieta jak ją opisuje Łukasz ewangelista potrzebująca zbawienia jak każdy czlowiek na ziemi. Sama rzekła:
"Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy." Łk 1:46-47
Więc widzisz że to była zwykła kobieta tak samo potrzebująca zbawienia jak Ty i ja.
I Bóg wybrał ja poprostu aby była matką Mesjasza. Co równie mogl to uczynic wybierajac inna kobietę. Już to zapowiadał Izajasz że
"Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel." Izaj. 7:14

Więc jak widzisz nie umniejszam roli Marji w Biblii i histori zbawienia. Więc mi nie insynuuj więcej nic.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez monalisa7 » So sie 19, 2006 11:36 am

Hungry, w takim razie wycofuję się,że wszyscy są nie zreformowania, ty byłeś.
Ale ja miałam kiedyś kontakt z taka osobą,która była gorącą zwolenniczką radia ,które mam na myśli. Pracowałam z nią i musiałam z nią siedziec w jednym pokoju. To było nie do wytrzymania, jej tematy krążyły cały czas wokół żydów, komunistów i masonów.Winiła ich za całe zło tego świata. Raz dostała do ręki dokument-fakturę wystawioną przez Wyznaniową Gminę Żydowską, to myślałam ,że zaraz wyjdzie z siebie. Zaczęła odpychać od siebie ten dokument, jakby ją parzł w ręce. Osoba która przyniosła jej ten dokument, patrzyła na nią i nie wiedziałą co się dzieje.
Osoba ta była na tyle "stuknięta"(choć nie chce jej obrażać), że sama przyznała się do tego,że stojąc np na przystanku, obserwuje ludzi i potrafi na odległość poznac żyda, mimo,że teraz są to jak to ona się wyrażała "farbowane lisy" czy jakoś tak.I nie podała by takiej osobie reki.
W tym samym duchu wychowywała swoje dziecko.Jej córka potrafiła wstać na lekcji polskiego i buntować się ,ze nie będzie prerabiała literatury dotyczącej holocaustu.
Jej opowieści były nie do zniesienia, kiedy tylko zaczynała te swoje wywody na temat żydów , albo polityki że to żydzi i masoni rządzą Polską, to ja natychmiast wychodziłam z pokoju, oczywiście nie zawsze to było możliwe, wtedy musiałam jej słuchać ale jej ona była wtedy zła że nie podzielam jej poglądów.
Od tamtej pory rozmawiając z kimś i słuchając kogoś od razu potrafię poznać że mam do czynienia z osobą słuchającą Radia Maryja. Zresztą co do tego radia to nawet obecny papież miał jakieś wątpliwości i uznał że szerzy poglądy antysemickie.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hungry » So sie 19, 2006 2:14 pm

:o :x Oj współczuje takiej koleżanki
Ciekawe czy by podała rękę Jezusowi jak by chodził dziś na ziemi? On przeciez także był żydem . :-?
O.K. nie będę tu już na ten temat się rozspisywał ponieważ to wątek ma inny temat.
A więc odpowiem Ci monaliza na Twoje pytanie na początku bo jakos widzisz dyskusja nie potrzebnie sie potoczyla innym torem. A więc odpowiem Ci że słyszałem że jest to możliwe w wielu zborach protestanckich pastorzy nie robią problemów szczególnie zauważyłem to u braci chrześcijan baptystów bo miałem ponad rok temu miec przyjemnosc byc zaproszonym na ślub którego udzielał pastor baptystyczny parze z innej młodej społeczności chrześcijan zarejestrowanej pod koniec lat 90-tych która nie jest w Kościele Chrześcijan Baptystów, ani nie jest zborem z żadnej denominacji wywodzących się z dawnego ZKE (Zjednoczony Kościół Ewangeliczny).
Oczywiście jeśłi osoby sa nawrócone i serio traktuja swoja wiarę i chcą zawrzeć związek małżeński
Zdaje się jeśli się nie mylę w K.Z. także niema problemu z tym.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » So sie 19, 2006 11:33 pm

Nie można całości oceniać na podstawie jednego skrajnego przypadku... znam bardzo wielu słuchaczy Radia Maryja (sam się do nich zaliczam), którzy są ludźmi bardzo aktywnymi i dobrymi, stanowiący w praktyce rodzaj akcji katolickiej udzielającej się społecznie.

Zresztą co do tego radia to nawet obecny papież miał jakieś wątpliwości i uznał że szerzy poglądy antysemickie

Nic takiego nie miało miejsca.

i buntować się ,ze nie będzie prerabiała literatury dotyczącej holocaustu

Jest pewna literatura np. skandaliczny paszkwil "Karuzela" Czesława Miłosza, który powinien być raz na zawsze wywalony do lamusa obok wyrzuconych już socrealistycznych dzieł Szymborskiej na cześć rewolucji październikowej, Nowej Huty, Lenina i Turkmenistańskiej SRR.
meritus
 

Postprzez hungry » So sie 19, 2006 11:36 pm

meritus znowu zmieniasz temat?: :-? Daj sobie na luz... albo załóz osobny wątek :lol: i nie śmieć już .
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez meritus » So sie 19, 2006 11:49 pm

Nie ja jestem specjalistą od zmieniania tematu przy okazji dowalania Kościołowi. Co miałem do powiedzenia powiedziałem i podtrzymuję, a jak widzę konieczność odpowiedzi to piszę.
meritus
 

Postprzez nephesh » N sie 20, 2006 5:47 pm

Monalilsa7. Najwyrazniej pomylilem Twoja plec. Wybacz.
pozdrawiam i zycze powodzenia
nephesh
Aktywny
 
Posty: 504
Dołączył(a): Wt mar 21, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monalisa7 » N sie 20, 2006 6:56 pm

Naphesh, zauważyłam już wczesniej, ale nie szkodzi.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron