Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

malrzenstwo z nie ochrzczonym

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

malrzenstwo z nie ochrzczonym

Postprzez MONIKA » So lip 22, 2006 9:00 pm

Witam wszystkich zebranych na tym wspaniałym forum. Mam wielki problem. L . Otóż ja i mój chłopak za rok chcemy się pobrać. Problem jednak polega na tym ze on nie jest ochrzczony, ale wieży w boga. Jego ojciec jest katolikiem, ale matka Jehowa. Mój ukochany nie przyjął chrztu ani katolickiego ani u jehowych. Bardzo razem chcemy wziąć ślub kościelny i wychować nasze dzieci na porządnych ludzi. Czy jest możliwy ślub z osoba nie ochrzczoną? Co mamy zrobić? Jak to będzie wyglądało?

PS: O wypowiedz proszę najlepiej księdza albo admina lub osoby, która się na tym zna.

Bóg zapłać.
MONIKA
 

Postprzez admin » So lip 22, 2006 10:57 pm

Witaj. Nie jest to prosta sytuacja ale jak zycie pokazuje b. zadko mamy takie.
Najprosciej bedzie jak udasz sie do ksiedza w swojej parafi i porozmawiasz z nim. Zdecydowanie trudniej kiedy postanowisz to sama zglebiac.

Jednak jesli juz zaczelas to kilka mysli:

'Chrzest' to nie wszystko. Wiekszosc ludzi, ktorzy kradna, klamia, cudzoloza, morduja sa ochrzczeni a dokladniej pokropieni w wieku niemowlecym. Jak widac nic im to nie dalo.

To co zmienia ludzi do przemiana serca w wyniku relacji z Bogiem.

Kosciol katolicki dopuszcza zwiazki z roznymi ludzmi (inne wyznania, ateisci).
Jednak sam juz ten fakt to trudnosc we wspolnym wychowywaniu dzieci.

Musisz sie z tym liczyc. Np. znam przypadki kiedy ona poslubila muzelmanina i liczyla, ze wychowa dzieci po chrzescijansku. Przeliczyla sie.

Podejdz do tego rozsadnie i porozmawiaj nim juz teraz na tematy jak np.:
- jak bedzie wychowywac dzieci
- kto bedzie decydowal o ich edukacji religijnej
ale tez przy okazji
- jakie macie oczekiwania wobec malzenstwa i wobec siebie
- kto bedzie decydowal o wydatkach (pieniadze)
- ile dzieci chcecie

Te i inne pytania pozwola dostrzec ci jak myslicie na te zagadnienia.
Spotkania dla narzeczonych to b. dobra idea. Szkoda moze tylko, ze czesto prowadzone sa przez osoby malo kompetentne.

Nie udzielam gotowych odpowiedzi bo tez nie znam sytuacji i nikt na forum jej nie zna.

Moge jeszcze polecic Tobie cos dobrego do czytania jak np. ksiazke Aliny W. Naprawde warto.

Powrót kobiety do harminii ze Stwórcą
http://ksiazki.chrzescijanin.pl/details ... age_id=104
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez MONIKA » N lip 23, 2006 8:56 am

Naszczescie moj chlopak nie jest muzulmaninem. On jest jak to ktos kiedys powiedzial POGANINEM. Chociasz ja sie z tym czesciowo niezgadzam. Jesli chodzi o wychowanie dzieci w religi obydwoje sie tym zajmiemy. Chcemy zeby byly ochszczone. Muj ukochany zna zresta pismo swiete lepiej odemnie. Jesli chodzi o kasiazke to tytul brzmi ciekawie. Gdzie mozna ja kupic?
MONIKA
 

Postprzez admin » N lip 23, 2006 9:17 am

Np. u wydawcy:
http://koinonia.org.pl/?p=productMore&iProduct=10

Maja wiele innych dobrych ksiazek zwiazanych z malzenstwem, rodzina, itp.

P.S. Jesli lubisz czytac to warto jeszcze pomyslec o sobie i siegnac np. po:

Powód do radości. Odkrywanie tajemnic bycia kochanym
http://allegro.pl/item114938865_powod_d ... _koch.html
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron