Teraz jest N kwi 28, 2024 2:11 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Cel Boga

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Oliwka » Wt lip 18, 2006 12:48 pm

EmJot

3. Zauważ, że twierdząc, że człowiek jest JHWH, twierdzisz, że JHWH jest człowiekiem. To działa w obie strony! Poza tym, ciągle nie wiem co z tym Ojcem? KTO jest tym Ojcem Jezusa? JHWH czy ktoś inny, potężniejszy od Niego jak twierdzi sam Jezus?

Pzdr!


No własnie , KTO jest TYM ABBA -Ojcem JAHSZUA?

dlaczego On jest Potężniejszy od Syna, oczywiscie jesli uwzględnimy
to ,że JAHSZUA umniejszył SIEBIE SAM ,aby dla nas stać sie Sługa.
Jeśli Uwzględnimy to ,że DUCH jest Wiekszy od Ciała bo nie jest Ciałem ograniczony.

To działa w obie strony - jak sam zauważyłeś.


cytujesz;

*np.: A oto znowu innym razem rzekł do nich: "Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie.


Dlaczego maja Go szukać ,? po co ? w jakim celu potrzeba Go znależć


Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie". Rzekli więc do Niego Żydzi: "Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?" A On rzekł do nich: "Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata.

Nie jest Z TEGO świata ? Kim był kiedy Go nie było?

Synem?
ale ,kiedy by sie urodził ? napisane ,że jest jednorodzony ?
jesli już sie rodził gdzieś TAM i teraz TU ,to było by dwa razy a nie jeden.
KIM zatem był - ?


Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich". Powiedzieli do Niego:


Wiara i uwolnienie od grzechu JA JESTEM - ANI HU -JA ON :?:
czyli KTO?


"Kimże Ty jesteś?"

Odpowiedział im Jezus: "Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego".



A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu.



Rzekł więc do nich Jezus: "Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM


Poznacie ,ze JA ON?

i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba



KTO we MNIE wierzy - nie we MNIE WIERZY ,ale W TEGO ,który MNIE posłał.

KTO MNIE Widzi ,Widzi TEGO ,który MNIE posłał
Oliwka
 

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron