Teraz jest Wt maja 21, 2024 6:28 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

chrześcijaństwo a patriotyzm

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez axanna » Pn maja 07, 2007 10:37 am

Rozumiem cie Ojciec Jazz, i nigdy nie mowilam, ze to latwy wybor. Latwo byc prawym i swietym w teorii, lecz na praktyce wielu (chyba wszyscy co do jednego) upadamy, okazujemy sie slabi, nie stali, cielesni, malowierni itd.itp. W Panu jedyna nadzieja, ze nie dopusci do calkowitego upadku i nie wiem jak kto, lecz osobiscie bardzo czesto wyznaje Panu, ze bez niego do niczego sie nie nadaje i jestem slaba i prosze Pana, zeby on sam doprowadzil mnie do swego Krolestwa i uczynil ze mnie kogos, kto bedzie uznany za godnego aby tam wejsc. Gdy tak go prosze, wiem ze zlituje sie nade mna i nie odrzuczy, bo bardzo dobry i litosciwy jest nasz Pan. Chwala jemu i tylko jemu i czesc.Amen. :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn maja 07, 2007 11:40 am

........
Ostatnio edytowano Cz mar 27, 2008 11:44 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » Pn maja 07, 2007 12:03 pm

Leszek Włodarczyk napisał(a):I bardzo pięknie axanno napisałaś, tylko za Tobą powtórzyć AMEN!
To prawda.

Leszek ja tez mowie na slowa Axanny Amen.
Leszek Włodarczyk napisał(a):Ale prawdą jest też to, że nikt nikomu na forum nie udowodni swojej prawości

I nikt tego nie robi :)
Leszek Włodarczyk napisał(a):- jedyne, co możemy usiłować tu robić, to napisać jak rozumiemy Pismo i czego naszym zdaniem ono zakazuje czy co nakazuje.

I to robimy przecież :)
Leszek Włodarczyk napisał(a):Deliberowanie zaś o punktach siedzenia i trudnych wyborach - to jedynie szukanie usprawiedliwienia czegoś, co sprzeczne jest ze Słowem Bożym.
I tyle.

Co jest niby sprzeczne? Udział w Armii i patriotyzm? O tym przecież rozmawiamy. O.K. jesli coś widzisz wyargumentuj proszę to na podstawie biblii jak Ty to rozumiesz chętnie poczytam.
Leszek Włodarczyk napisał(a):hungry - jedno tylko pytanie - CO takiego się obudziło?
Nie uważasz chyba, że Duch Święty?

A gdzie ja pisalem że mnie coś obudziło? Czytaj proszę Leszku co pisalem uwaznie kogo miało coś ubudzić.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Pn maja 07, 2007 12:14 pm

Ciesze sie z waszych "Amen" :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Re: Samoobrona jest dozwolona :D

Postprzez hungry » Cz maja 17, 2007 8:16 am

myślący napisał(a): A wolno się bronić bo Nawet Jezus przecież i, na przykład, Uciekał przed tymi co GO próbowali ukamienować, i ON Nawet wygonił batem kupców ze Świątyni, co chyba musiało być związane z chociaż kilkoma chłostami dla upartych (!!!?).

A wziąłby Jezus zamiast ruzgi broń palną w naszych czasach jak by żył? :D
Myślę osobiście że nie bo nawet pewnie krzywdy cielesnej kupcom nie zrobił. Biblia mówi tylko że powypędzał ich i stoły powywracał a odnośnie kazania zabrania broni przez uczniów to czytaj kontekst proszę

"On zaś rzekł do niego: Panie z tobą gotów jestem iść i do więzienia, i na śmierć. A On rzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dzisiaj kur, a ty się trzykroć zaprzesz, że mnie znasz. I rzekł do nich: Gdy was posłałem bez trzosa, bez torby, bez sandałów, czy brakowało wam czegoś? A oni na to: Niczego. On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi. Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się. Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy. I wyszedłszy, udał się według zwyczaju na Górę Oliwną; poszli też z nim uczniowie." Łk22:33-39

Zauważ że chodzi tam o wypełnienie proroctwa mesjańskiego w szczegółach co oczywiscie wtedy uczniowie źle zrozumieli myslac że potrzeba im to do obrony :) Jezus wiedział że zaraz maja po niego przyjść straże i przyszli pojmać Go jako kryminalistę.
"Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami." Księga Izajasza 53:12
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 1:10 pm

myślący

Prawdziwi chrześcijanie nie są powołani do miecza i wojny
Natomiast przy końcy wieków to sam Bóg ześle ogień z nieba poprzez Pana Jezusa-wtedy także nie będziemy walczyć

Prawdziwy chrześcijanin nie wyobraża sobie, żeby mógł kogokolwiek pozbawić życia, wojna sprawiedliwa to wymysł św. Augustyna, który był chory psychicznie

Po co Jezus niby kazał wsiąść te dwa miecze,jak potem nie pozowlił się nimi bronić?
A może chodziło o miecz Słowa Bożego- a apostołowie, wtedy jeszcze cieleśni, zrozumieli dosłownie...

Powiem wam, że mnie już męcża takie prostackie argumenty zwolenników używania broni jak: ,,przcież Jezus nie karcił żołnierzy.." :-? :|

Mało tego, w ST Bóg kazał używac miecza

Ale my mMAY TERAZ NOWY TESTAMENT-
chrześcijanie rodzą sie na nowo, nie po to, aby podążać drogą świata, ale....

Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. (21) Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami. (22) On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu. (23) On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądzi sprawiedliwie. 1 P 1:20-23

Mam do was pytanie, do was, którzy wymachujecie flagami na nabożeństwach, do was, którzy ,mówicie językami', do was, którzy się uważącie za chrześcijan ewangelicznych, CZY POSTEPUJECIE TAK, JAK CHRYSTUS?
Czy jesteśćie głupi w oczach świata?

Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie
Mat 7:21
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 1:23 pm

O-jej, nie unos sie tak, florianek, bo w pyche wpadniesz. 8)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 1:31 pm

Jestem wielkim grzesznikiem, ale nie trwam w grzechach, tak, jak co poniektózy i uważają sie jednocześnie za ,ewangelicznych chrzescijan"

Co innego jak się zdaży grzech punktowo, a co innego mieć taką opinię, ze tak naprawde coś wogóle nie jest grzechem , podczas gdy jest
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 1:44 pm

Ogolnie, to sie zgadzam, ale to jak mowisz, przypomina mi faryzeusza, ktory dzienkowal Bogu za to, ze jest lepszy od celnika...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 1:51 pm

Jak Jan apostoł pisał

my -chrześcijanie -święci i dobrzy
świat-zły i poddany diabłu

to też Ci przypominał faryzeusza?
a faryzeusz przyznał sie do grzechów, tak jak ja?

odkąd tylko się pojawiłem na tym forum czepiacie się mnie o wszystko, iśćie chrześcijańska atmosfera tu panuje :-?

no ale czego się spodziewać po ludziach, którzy w Duchu świętym zamiast USPOSOBIENIA BOGA widzą trzecia osobe TRójcy

macie historyczną ciągłość-trynitarze w 16 szybko wyciągali przeciwko nam mieczyk

a taki wielki i ,bogobojny' Jan Kalwin ku chwale Bożej spalił Serweta

naprawdę tacy lepsi jesteście od katolików?
i kto tu przypomina faryzeusza?
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 2:18 pm

A tak! jestesmy ( w porownaniu z toba, oczywiscie), jak smieczy - i czepiamy sie (nie to co ty), i Kalwin zabil (tez nasza wina), i co jeszcze po nas sie spodziewac wogole - odpadki czlowieczenstwa jestesmy...
jasne, jasne, gorsi jestesmy od tamtego faryzeusza...
no i kwestia grzechow.... tylko ty do nich sie przyznajesz, prawda swietoszku?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Florianek » Cz maja 24, 2007 3:51 pm

Rozumiem, że takiej wypowiedzi admin czy moderator nie skarci :D
axanna, nie lubie się kłocić ze światusami, Biblia mi zabrania kocham Cię :) :mrgreen:
Florianek
 

Postprzez axanna » Cz maja 24, 2007 4:08 pm

a moze to ty jestes "swiatusem", Florianek, co?
Jak Jan apostoł pisał

my -chrześcijanie -święci i dobrzy
świat-zły i poddany diabłu

to też Ci przypominał faryzeusza?

a o cytacik mozna prosic?

I na jakiej podstawie twierdzisz, ze Duch Swiety - to "usposobienie" Boga? Cos nawet takiego slowa nie przypominam, zeby pisalo w Biblii...
Bog ci objawil?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Wymiana:

pozdrawiamy