Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:22 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

chrześcijaństwo a patriotyzm

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez admin » Wt kwi 11, 2006 11:29 pm

Czy mozna zabic czlowieka, kiedy broni zony przed gwaltem a dzieci przed niewola?
Czy ten czlowiek moze zabic napastnika broniac zone przed gwaltem a dzieci przed niewola?

Pytania pomocnicze.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez darq » Śr kwi 12, 2006 9:12 am

zapewne za chwilę zakrzyczą mnie pacyfiści, i chrześcijanie o takich poglądach, ale, co mi tam :)
Trudne pytania - biblijne odpowiedzi, Jack Cottrell napisał(a):"Pacyfizm głoszący ideę pokoju za wszelką cene nie znajduje poparcia w Biblii."

W chrześcijańskiej etyce istnieje pojęcie wojny sprawiedliwej (uzasadnionej).
Tak, wierzę, że chrześcijanin ma moralny obowiązek bronić, nawet z użyciem broni innych (najblizszych), a takze moze to dopuszczać obronę ojczyzny.
Nie jest to zaprzeczeniem miłości wroga, lecz podkreśleniem innego wymiaru miłości jaką jest troska o niewinnych.
Co prawda dla mnie jest to rozważanie dość teoretyczne, bo mnie nie wezmą nawet jeśli wybuchnie konflikt zbrojny :)
darq
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez ironek_48 » So gru 16, 2006 9:19 pm

Nic nie tłumaczy morderstwa..!!! Co to w ogóle za pytanie..?!?! Patriotyzm to w ogóle jest jakaś zabaweczka polityków, żeby mogli pokazać jacy to oni są super..! Bo tak naprawdę to zabija się żeby przeżyć, a tylko się wydaje walczącym, że bronią ojczyzny... A chrześcijaństwo to kolejna zabaweczka dla pajacy w stylu papież i księża, którzy chcą, żeby im kasę dawać i całowano ich po rękach i w TV pokazywano..! Pozdro dla Rydzyka i Benka XVI i innych "duchownych", którzy nic o duchowieństwie nie wiedzą..! Olejcie i patriotyzm i chrześcijaństwo..!
ironek_48
 

Postprzez monalisa7 » So gru 16, 2006 9:29 pm

ironek_48 napisał:

A chrześcijaństwo to kolejna zabaweczka dla pajacy w stylu papież i księża, którzy chcą, żeby im kasę dawać i całowano ich po rękach i w TV pokazywano..! Pozdro dla Rydzyka i Benka XVI i innych "duchownych", którzy nic o duchowieństwie nie wiedzą..! Olejcie i patriotyzm i chrześcijaństwo..!



Mimo, że nie jestem katoliczką to zbulwersowała mnie trochę twoja wypowiedź.
Można nie oddawac czci papiezowi i księzom ale troche szacunku im się jednak należy. A te twoje nazewnictwo w stylu Benek XVI jest obraźliwe i skoro nawet mnie dotknęlo to co dopiero mówic o katolikach. Troche szacunku dla innych.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ironek_48 » So gru 16, 2006 9:39 pm

A mnie też się należy szacunek, bo wcale od nich gorszy nie jestem, a skoro nie uzyskuję, więc oni również go nie dostają...proste...
ironek_48
 

Postprzez darq » So gru 16, 2006 9:53 pm

Jeśli twoje wypowiedzi nadal będą w tym tonie będę zmuszony cię zbanować. Ostrzegam.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez ironek_48 » So gru 16, 2006 9:56 pm

ironek_48 napisał(a):A mnie też się należy szacunek, bo wcale od nich gorszy nie jestem, a skoro nie uzyskuję, więc oni również go nie dostają...proste...


W tym nie widzę nic złego...
ironek_48
 

Postprzez darq » So gru 16, 2006 10:05 pm

Chodzi mi raczej o tą wypowiedź:

(...) kolejna zabaweczka dla pajacy w stylu papież i księża, którzy chcą, żeby im kasę dawać i całowano ich po rękach i w TV pokazywano..! Pozdro dla Rydzyka i Benka XVI i innych "duchownych", którzy nic o duchowieństwie nie wiedzą..! Olejcie i patriotyzm i chrześcijaństwo..!
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » N gru 17, 2006 10:52 am

Nazywanie kogoś pajacem, jest obraźliwe i cała forma twojej wypowiedzi również. Poza tym jeśli ty uważasz że Cię inni nie szanują to nie znaczy że ty również możesz miec innych głęboko gdzieś i obrażać ich.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez axanna » Pn gru 18, 2006 2:30 pm

monalisa napisał(a):Można nie oddawac czci papiezowi i księzom ale troche szacunku im się jednak należy.

Nie jestem za tym, zeby komus ublizac, ale przepraszam, o jakim szacunku mowa? Czy papierzowi albo ksziezom nalezy sie jakis szacunek z racji zajmowanego stanowiska?? Wiekszosc zaslepionych ludzi o tym nie wie, ale ci co poznali Slowo Boze i droge zbawienia, powinni wiedziec, ze przewodcy katoliccy uczestnicza w naiwiekszej zbrodni swiata. Klamia ludziom o Bogu, o czyscu, o piekle, o Marii, o swietych, o wszystkim co tyczy woli Bozej i cale rzeszy prowadza na potepienie. Jak mozna mowic o szacunku do wrogow naszego Pana i zwodzicieli? To gorzej nawet od tego, gdybym mowilam, naprzyklad, ze "morderce moich rodzicow nalezy sie szacunek". I zastanow cie sie jak to sie Bogu podoba.

2Krn 19:2 Bw "stanął przed nim jasnowidz Jehu, syn Chananiego, i rzekł do króla Jehoszafata: Czy musiałeś pomagać bezbożnemu i okazywać miłość tym, którzy nienawidzą Pana? Przez to ciąży na tobie gniew Pana."
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Pn gru 18, 2006 3:04 pm

proszę trzymać się tematu
A jeśli chodzi o szacunek, to każdy człowiek nań zasługuje z racji tego, iż jest stworzeniem Bożym. Szanując (co nie oznacza zgodę we wszystkich poglądach, a moze oznaczać brak zgody we wszystkim :) ) człowieka oddajesz cześć Bogu. Warto o tym pamiętać.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez monalisa7 » Pn gru 18, 2006 4:25 pm


axanna napisała:

Nie jestem za tym, zeby komus ublizac, ale przepraszam, o jakim szacunku mowa? Czy papierzowi albo ksziezom nalezy sie jakis szacunek z racji zajmowanego stanowiska??



Axanno, szacunek nie z racji zajmowanego stanowiska ale szacunek jako dla ludzi takich samych jak ja, stworzonych na obraz i podobieństwo Boga.
Mogę nie akceptowac ich nauk ich zachowania ale nie będę nikogo obrażać ani gorszyć tych dla których jednak są autorytetem.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez axanna » Wt gru 19, 2006 12:34 pm

Oj, nu dobra juz, nalezy im sie szacunek, jako "stworzonym na obraz i podobienstwo". Ale, jako takim obludnikom i oszustom zadnego szacunku im sie nie nalezy. Ciekawe, jak na Hitlera czy Stalina ktos powie, ze jest zbrodniazem, tez odrazu bedziecie wyskakiwac ze sprzeciwem, ze im tez nalezy sie szacunek? A na homoseksualiste pewnie nie wolno powiedziec, ze jest zboczencem? itp. Moim zdaniem, slowo "pajac" w stosunku do nich brzmi jak kompliment. Ale przepraszam cie, darq, pewnie podpadlam. Juz sie nie wtracam.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez monalisa7 » Wt gru 19, 2006 12:44 pm

Już dobrze axannko. nie unoś się.
Zbrodniarz to zbroniarz, zboczeniec to zboczeniec i nie należy tego akceptować, ale Ci księża mimo całej swojej obłudy, ja jednak staram się wierzyć że nie wszyscy są obłudnikami, po prostu niektórzy może nie poznali prawdy i tkwią w tym systemie święcie wierząc że ich droga jest tą jedyną, prawdziwą drogą. Takich ludzi jest mi po prostu żal.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron