Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:40 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

KRK - uber alles?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 6:23 pm

Ja jestem praktykująca katoliczka i wasze wypowiedzi nieco mnie bulwersują. Myślę, że opinie na temat zachowania księży są mocno przesadzone. Osobiście nigdy nie widziałam żadnego księdza z panienką, cchociaż zakładam że przypadki takie sa możliwe. Sa możliwe, ale przecież nie stanowią normy. W kwestii tych pałców, to większość z nich ma wiele wiele lat. Pamiętajcie, że KRK ma w Polsce ponad tysiącletnią tradycję. A żeby nie było tak pięknie, to na koniec ja też Was nieco zbulwersuję. Otóż KRK posiada monopol na prawdę i zbawienie. KRK, przez Chrystusa założony, stanowi Jego mistyczne ciało. Hierarchia KRK, czyli papież z biskupami, na mocy Jego postanowienia sa jedynymi interpretatorami Ewangeli i faktem jest , że poza KRK nie ma zbawienia, Gdyż tylko on ma niezbędne narzędzia do zbawienia prowadzące. POZDRAWIAM
Kreska
 

Postprzez darq » So kwi 01, 2006 7:34 pm

a świstak siedzi i zawija....
czy masz swiadomość, ze jest to forum gdzie w przeważajacej części wypowiadają sie protestanci?
Ps, jak masz zamiar to pociagnąć załóż nowy temat
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 8:00 pm

Nie szkodzi, ale Oni wypowiadają się w sposób nieprwdziwy o KRK. Myślę, że możemy porozmawiać i pewne rzeczy sprostować.
Kreska
 

Postprzez darq » So kwi 01, 2006 8:41 pm

to prosze, rozpoczęłaś nowy temat. Ciężar dowodzenia leży po twojej stronie :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 8:46 pm

OK niech tak będzie.
Kreska
 

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 8:48 pm

Spróbuję jakoś pociągnąć ten temat.
Kreska
 

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 9:33 pm

Bez przesady. jak to bezbożne?
Kreska
 

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 9:50 pm

A mógłbyś jakoś uzasadnić swoją wypowiedź? To, że napisałam to co tak Cię zbulwersowało, nie znaczy, że chciałam Cię urazić. Wręcz przeciwnie. Jeśli poczułeś sie urażony. to po stokroc przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam. No, może faktycznie za ostro to było powiedziane, ale wiesz na tej stronie gdzie to pisałam były również niewybredne komentarze dotyczące mojej rerligii. Sory.
Kreska
 

Postprzez Gunther » So kwi 01, 2006 11:03 pm

Kreska napisał(a):Myślę, że opinie na temat zachowania księży są mocno przesadzone. Osobiście nigdy nie widziałam żadnego księdza z panienką, chociaż zakładam że przypadki takie sa możliwe.

Hmm o księżach z panienkami to na tym forum pisał chyba tylko Hauer. Ale on jest katolikiem.
W kwestii tych pałaców, to większość z nich ma wiele wiele lat. Pamiętajcie, że KRK ma w Polsce ponad tysiącletnią tradycję.

Dobra, tysiącletnia tradycja zgarniania dobrej kasy... no, no.
Ale nie martw się, także wśród protestantów zdarzają się miłośnicy mamony. To taki ponaddenominacyjny tręd. Z tym, że katolicy akurat w tym kraju mają większe możliwości tą kasę gromadzić...Co wcale protestantów nie usprawiedliwia.
Choć z drugiej strony właściwie nigdzie na świecie protestantom nie udało się zgromadzić takiej kasiory....
Otóż KRK posiada monopol na prawdę i zbawienie

Zupełnie jak Świadkowie Jehowy i mormoni.
Hierarchia KRK, czyli papież z biskupami, na mocy Jego postanowienia sa jedynymi interpretatorami Ewangeli

U Świadków Jehowy to się nazywa Ciało Kierownicze, stanowiące "niewolnika wiernego".
krótko mówiąc mechanizm jak w każdej sekcie.
i faktem jest , że poza KRK nie ma zbawienia, Gdyż tylko on ma niezbędne narzędzia do zbawienia prowadzące.

Masz nieścisłe informacje. Otóż w świetle konstytucji soborowej Lumen Gentium kościół ten posiada "pełnię środków zbawczych". Zbawienie jest możliwe w innych wspólnotach kościelnych, a nawet w innych religiach.
Gunther
 

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 11:24 pm

No tak, posiada pełnię środków zbawczych. To właśnie chciałam powiedzieć. Tak za ostro się wypowiedziałam na ten temat i całkiem bezmyślnie. Teraz widzę, że prawda w taki sposób przedstawiana jest wątpliwej jakości. a może nie tyle sama prawda, co osoba która ja jakoś tak niefortunnie chce zaprezentować. W końcu nic nie może być ważniejsze niż człowiek i jego dobro, a tu mi wyszło jakoś inaczej.
Kreska
 

Postprzez Gunther » So kwi 01, 2006 11:28 pm

W końcu nic nie może być ważniejsze niż człowiek i jego dobro, a tu mi wyszło jakoś inaczej.

Nic nie może być ważniejszego niż Bóg.
A zaraz po Nim człowiek, którego On tak umiłował, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne...
Pozdrawiam
Gunther
 

Postprzez Kreska » So kwi 01, 2006 11:36 pm

Prawda zgadzam się.
Kreska
 

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron