Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:34 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

opodatkowac kosciol

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

opodatkowac kosciol

Postprzez tolerancyjna » Śr mar 08, 2006 10:19 pm

absolutnie jestem ZA by calkowicie opodatkowac kosciol:)

jestem przeciwko :

* ksieza jezdzacym luksusowymi autami
* kosciolom ociekajacym zlotem i marmurem
* wielkich Domom w jakich mieszkaja ksieza
* i Lichen ktory jest przyjkaldem Pychy kosciola
Ostatnio edytowano Śr mar 08, 2006 11:01 pm przez tolerancyjna, łącznie edytowano 1 raz
tolerancyjna
 

Postprzez Gunther » Śr mar 08, 2006 11:01 pm

Ależ księża już płacą podatki.
Oczywiście można wprowadzić dodatkowe podatki, np. za tzw. "tacę", ale nich ktoś znajdzie dobry pomysł: jak to liczyć?

Mam jednak dobry pomysł dla tych którym nie podoba się Licheń, drogie samochody itp.
NIE PŁAĆ
Nie dawaj na tacę.
Można rządać większej kontroli Rad Parafialnych w swoich parafiach, rządać wolnych wyborów do tych Rad. Można rządać publikowania sprawozdań finansowych przez księży. Teoretycznie to już funkcjonuje...
Prawda jest jednak taka: ludziom nie chce się angażować. Ludzie wolą pomarudzić.
Macie co chcecie.
Gunther
 

Postprzez tolerancyjna » Śr mar 08, 2006 11:03 pm

nie place:) nie daje na tace. jak jest w kosciele skrzyneczka: dla ubogich na chleb to tam wrzucam.

A to czy ksieza dzadza te pieniadze na chleb dla ubogich to ich sumienie:)
tolerancyjna
 

Postprzez admin » Cz mar 09, 2006 10:15 am

Opodatkowanie tacy w kosciele to pomysl aby okrasc jeszcze bardziej polskie spoleczenstwo. To nie jest opodatkowanie ksiezy tylko wiernych. Kazdy kto daje na tace placi podatki (chyba ze jest oszustem a tacy i tak pewnie nic nie daja).
Panstwo juz zabralo nam podatkow b. duzo. Jesli wezmie z tego, co na tace było dane to znaczy, ze bedzie to kolejny podatek, ktory ja zaplace. Bo o pomniejszona kwote o ten kolejny podatek, zbierane pieniadze trafia na jakis cel.

Panstwo zas pozyskane pianiadze z tych podatkow i tak moze wyrzucic w blota. Robi to juz od lat. Precz od moich pieniedzy. ;))
Sam chce decydowac na co je przeznaczam. Np. na utrzymanie tego forum. Jesli zabraknie mi funduszy nie bede mial skrupułów zamknac go.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Hauer » Cz mar 09, 2006 3:20 pm

A tak na serio sie zastanówcie ilu księzy których znacie jeździ luksusowymi brykami?
Ilu zyje w "wielkich domach" ?

złoto i marmur w kościołach to juz głównie zabtki choc zgadzam się ze to zbytek, a Lichen powstał łaściwie z cąłkiem wolnych datków i darowizn na ten cel. Chcesz tego zakazać w imie tolerancji?
Inna sprawa jest dofinansowanie z budżetu państwa Świątyni Opatrzności Bożej, ale chyba nie amsz do tego zastrzeżeń? Przecież w mysl Twojej argumentacji w watku o WOŚP mozesz powiedizeć: "zawsze można iśc do innej swiątyni, wolny kraj" :lol:
Hauer
 

Postprzez Gunther » Cz mar 09, 2006 8:16 pm

Panstwo zas pozyskane pianiadze z tych podatkow i tak moze wyrzucic w blota. Robi to juz od lat. Precz od moich pieniedzy. )
Sam chce decydowac na co je przeznaczam. Np. na utrzymanie tego forum. Jesli zabraknie mi funduszy nie bede mial skrupułów zamknac go.

Od moich pieniędzy też: łapy precz, wiecznie nie nażartym urzędasom!!!
Podatki powinny być minimalne, a my sami powinniśmy decydować, czy chcemy sobie zbudować nowy kościół, wysłac dziecko na studia czy dać biednym... Na pewno nie chcę utrzymywać tabunów biurokratów.

A jak forum zamkniesz, to będzie mi smutno... :-?
Gunther
 

Postprzez tolerancyjna » Cz mar 09, 2006 10:21 pm

Hauer. zebys sie zdziwil ile zyje w wielkich domach. Chodzilam do liceum katolickiego i widzialam co tam sie wyprawia. naprawde.
u mnie w parafi powstaje jeden kosciol kolo drugiego. jeden juz wybudowali to im za malo i teraz obok 15 m. dalej buduja kolejny:D nie wiem po co??

moze by wybudowali jakas sale sportowa dla dzieci. albo dofinansowali sale i ich wyposazenie w biednej jak nie wiem szkole podstawowej obok?
tolerancyjna
 

Postprzez Hauer » Cz mar 09, 2006 11:32 pm

Ale ktos daje na to kase prawda? Dlaczego nie chcesz tolerowac tego, ze ktos ma upodobanie do dawania na kościoły?
Hauer
 

Postprzez tolerancyjna » N mar 12, 2006 11:53 pm

niech daje na kosciol:) ale obowiazkiem kosciola moim zdaniem powinnoi byc oddawanie tych pieniedzy dla ludiz potrzebujacych. a oni soie je rpzywlaszczaja i buduja marmurowe koscioly. w glowach im sie poprzewracalo.
tolerancyjna
 

Postprzez Hauer » Pn mar 13, 2006 2:49 am

Z doświadczenia wiem, ze "oni" w kosciele mówią np: "zbieramy na dach" albo "dzisiejsza ofiara będize przeznaczona na wymianę posadzki", albo "przed kościołem zbierane będa datki na misje", a takze "wpłaty na budowę sanktuarium w Licheniu mozna dokonać..." itd.
I jeszcze jedno, to ze ktos nie trąbi na lewo i prawo ile to daje na ubogicz nie zanczy, ze im nie pomaga. To, ze ktos nie robi publicznych wiwisekcji tragedii nie znaczy, ze nikomu nie pomaga.
W moim mieście parafia franciszkanów bardzo pomaga wilu ludziom, zakonnicy mają niezłe rozeznanie komu potrzebna jest pomoc i np. płaca rachunki za gaz, prad i tp za takich ludzi. Nie ogłaszaja się z tym, nie przechwalają sie przed kamerą. Robią to dysktrtnie bez narażania osób którym pomagaja na wstyd i bez przyprawiania sobie przed ludzmi anielskich skrzydeł.
Hauer
 

Postprzez tolerancyjna » Pn mar 13, 2006 8:27 pm

okej. ale takich kosciolow jest NIEWIELE!!!
Rosna marmurowe swiatynie jak grzyby po deszczu ... i gdzie ta ich pomoc? bo ludizom jakos lepiej sie nie zyje...
To jest jawna niesprawiedliwosc.. i robienie ludzi w balona...
podam przyklad.. poszlam do kosciola... ( w centrum miasta nie moja parafia)
i nagle slysze: dzisijesza darowizna na Liceum Katolickie do ktorego chodzilam...
A Ludzie tam co miesiac wpacali po 400 zl czesnego. a jeszcze im Malo bylo!!!!!!
przeciez to czlowieka krew zalewa ..jak to sie wszystko slyszy
tolerancyjna
 

Postprzez Hauer » Pn mar 13, 2006 9:02 pm

okej. ale takich kosciolow jest NIEWIELE!!!
Policzyłas wszystkie? zbadałas ile jest jakich? Skad masz te dane, że "NIEWIELE!!!" ?
Hauer
 

Postprzez Zet » Pt gru 01, 2006 10:58 am

Tutaj http://neutrum.racjonalista.pl/kk.php/s,4322 jest ciekawy artykuł o finansowaniu kościoła z budżetu państwa.
Pozdrawiam.
Zet
 

Postprzez meritus » N gru 03, 2006 12:34 pm

Tolerncyjno, którą krew zalewa...

Uważam, że sposób finansowania Kościoła jest dobry i taki powinien pozostać. Utrzymanie z dobrowolnych datków. Można wiele poprawić w kwestii przejrzystości.

400 zł czesnego to są pieniądze niewystarczające na utrzymanie szkoły prywantej.

Marmurowe kościoły też są potrzebne, aby było gdzie chwalić Boga. Głównym zadaniem Kościoła nie jest pomoc ubogim.
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn gru 04, 2006 1:35 pm

................
Ostatnio edytowano N mar 16, 2008 9:00 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron