Teraz jest So kwi 20, 2024 2:29 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Trójca

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Re: Trójca

Postprzez aviator » Śr mar 28, 2007 3:29 pm

[quote="Ania*"]Choć forum to zachwiało moją wiarę (konkretnie sprawiło mętlik w mojej głowie bo zaczełam rozumieć jak można wierzyć w Trójcę) i wywołało pojawienie się wątpliwości, których nie miałam zanim tu zajrzałam, ale skłoniło mnie także do głębszych poszukiwań nt. trójcy.

Mimo chwilowego upadku duchowego w tej kwestii dziś mogę powiedzieć, że wiem przynajmniej to jedno: Bóg jest jeden - jest nim Jehowa i nie ma Boga obok niego. Aniu sprawiłaś Jehowie Bogu radośĆ .jestem tego pewien a osąd swój opieram na Jego słowie BIBLI .pozdrawiam !
aviator
 

Re: Trójca

Postprzez hungry » N kwi 29, 2007 10:56 pm

aviator napisał(a):Mimo chwilowego upadku duchowego w tej kwestii dziś mogę powiedzieć, że wiem przynajmniej to jedno: Bóg jest jeden - jest nim Jehowa i nie ma Boga obok niego. Aniu sprawiłaś Jehowie Bogu radośĆ .jestem tego pewien a osąd swój opieram na Jego słowie BIBLI .pozdrawiam !

Uważaj z wymawianiem imienia Boga, nikt tak naprawdę nie wie jak wymawiać je prawidłowo, bo nawet sami żydzi nie wiedzą bo już od ponad 2000 lat jak nie wiecej nie wymawiają Jego. Te imię mógł tylko wypowiadać arcykapłan w naświętszym miejsu raz do roku.

Przypominam jedno z przykazan Bożych :
"Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego." 2 Moj. 20:7
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Śr maja 16, 2007 8:28 pm

a kto powiedział że musisz wszystko rozumem pojac?
Nikt nie pojal Boga rozumem i pojac nie może.
Pewne rzeczy przyjmujemy poprostu wiarą serca w to co mowi Słowo Boże.
Na tym polega chrzescijanstwo że sie przyjmuje sercem. Oczywiscie to co Bóg zamierza nam odkryc abysmy zrozumieli rozumem co jest istotne dla naszego zbawienia to nam odkrywa a co nie jest istotne nie odkrywa i lepiej sie z tym pogodzić zamiast filozofować.
Biblia mowi wyraźnie:

"To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu." V Księga Mojżeszowa 29:28
"Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk?" Księga Izajasza 45:9
"Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga. Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny; Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił." Księga Psalmów 53:2
"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają." List do Hebrajczyków 11:6
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr maja 16, 2007 8:42 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 4:35 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hungry » Śr maja 16, 2007 8:59 pm

Leszek Włodarczyk napisał(a):
hungry napisał(a):...a kto powiedział że musisz wszystko rozumem pojac?

zwłaszcza, kiedy nie chcesz?

Nasze chcenie czy nie chcenie to inna sprawa a Boża wola to inna
Gwardian napisał(a):hungry
a kto powiedział że musisz wszystko rozumem pojac?
Nikt nie pojal Boga rozumem i pojac nie może.
Pewne rzeczy przyjmujemy poprostu wiarą serca w to co mowi Słowo Boże.

Czcigodny!

Dzięki ale nie jestem nim :D Wysrarczy że bedziesz sie zwracac do nas jak jest zasugerowane w regulaminie nickami ewentualnie brat, siostra jesli jestes chrzescijaninem.
Gwardian napisał(a):Niektórzy apologeci jedynie słusznej wiary - do ktorych jak widać należysz - nieudolnie tłumaczą, że Bóg nie tworzy tak, jak robią to ludzie, a słowa są zbyt niedoskonałe by cokolwiek co boskie opisać. Powstaje jednak pytanie, jaki sens jest rozmawiać o czymkolwiek religijnym oraz jaki cel miałby Bóg by mówić nam coś, czego i tak nie zrozumiemy?

Ja osobiście chętnie dyskutuje o tym co dotyczny mojego zbawienia. :)
W kwestii Trojcy wypowiedziałem już swoją wystarczająca opinię którą podziela większość ewangelicznych chrzescijan. Poprostu Bog jest jeden w trzech osobach Ojciec Syn i Duch Sw. i Amen
Ostatnio edytowano Śr maja 16, 2007 9:08 pm przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr maja 16, 2007 9:05 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 4:33 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr maja 16, 2007 9:48 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 4:32 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr maja 16, 2007 10:39 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 4:34 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez meritus » Cz maja 17, 2007 3:41 pm

Ważne jest jak wierzy od początku Kościół - Chrystus obdarzył Swoje Ciało - Kościół asystencją Ducha Świętego, która jest podstawą Jego misji prorockiej, królewskiej i kapłańskiej. Żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania jak napisał św. Piotr. Można przeczytać Pismo 10 razy i nic z tego nie wynieść, ale popaść w błąd.
meritus
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz maja 17, 2007 3:56 pm

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:15 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez darq » Cz maja 17, 2007 4:10 pm

Zapewne zauważyliście, ze wypowiedzi Gwardiana ostały usunięte. Po przeczytaniu kilku postów jego autorstwa doszliśmy do wniosku, że spam i trolling nam jednak przeszkadza. Choć wyglądało to przez chwilę, na rzeczywistą próbę dyskusji my czujni moderatorzy nie daliśmy się zwieść :) i obywatel G. pożegnał się z naszym forum.

Dlatego niektóre wątki mogły stać sie trochę niezrozumiałe po usunięciu postów.

Podrowionka, prawie wszystko dla Was :mrgreen:
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz maja 17, 2007 4:19 pm

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 5:09 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Florianek » N maja 27, 2007 10:44 am

meritus napisał:

Ważne jest jak wierzy od początku Kościół - Chrystus obdarzył Swoje Ciało - Kościół asystencją Ducha Świętego, która jest podstawą Jego misji prorockiej, królewskiej i kapłańskiej. Żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania jak napisał św. Piotr. Można przeczytać Pismo 10 razy i nic z tego nie wynieść, ale popaść w błąd
.

meritusie zgadzam sie z Tobą, Kościól Katolicki czytał Biblie przez 2000 lat i teraz wycofuje czyściec dla dzieci-rzeczywiście, mozna popasc w błąd :)

św. Augustyn czytał Biblie codziennie- i co mu z tej lektury wyszło?
Istnieje wojna sprawiedliwa, można nawracać siła, dzieci bez chrztu idą na wieczne męki, istnieje grzech pierworodny...

bycie w ,jedynym prawdziwym Kosciele z asystencja Ducha' mu nie pomogło ustrzec sie od błedó,mało tego, KK pwielił jego błedy: np. nawracanie na siłe

wniosek z tego prosty-KK nie jest jedynym prawdziwym Kosciołem chrzescijanskim :D

nie mówie, ze to pogaństwo, ale wg mnie to odstepczy KOściół i mam podstawy aby tak mówić
Florianek
 

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron