Teraz jest Wt cze 04, 2024 2:38 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy ateista(lub niechrzescijan) moze byc dobrym człowiekiem?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez hubertok » Pn wrz 25, 2006 11:24 am

Hauer napisał(a):
Dażenie do wierności KONKRETNEMU bogu jest jednym ze żródeł wiekszości problemów naszego swiata.

Nie chce mi sie licytowac za ile zła sa odpowiedzialni ci co nie byli wierni żadnemu Bogu. Religia czesto była wykorzystywana jako narzedzie wojny, ale nie przesadzajmy ze to w religii tkwi problem...no moze w islamie :P
Inna sprawasą jeszcze kulty i religie bedace zwykłym diabeliskim oszustwem, przywoływanie ich za przykład i mówienie, ze to wina wiary w Boga jest troszki naciągane.


Widzę, że jesteś PROTESTANTEM... powiedz mi czy aby nie miałeś na myśli piszac o diabelskim oszustwie aby HINDUIZMU chociaż?
Ja nie chciałem sie licytować ale ustawianie się w opozycji (chrzescijanie - religia aniołów) kontra - (świat - zepsucie) jest MOCNO naciagane...

Co do problemów religii JAKO TAKIEJ - zgadzam się z Szewachem Waisem, że w KAZDEJ religii tkwi pierwiastek IRRACJONALNOŚCI i zarzewie konfliktów... co oczywiście nie znaczy, że BEZ religii świat byłby przepełniony pokojem...
W islamie twkwi taki sam ładunek przemocy jak w chrzescijaństwie, z tym że kraje ZACHODU wypracowały TOLERANCYJNY model państwa ŚWIECKIEGO a kraje Islamskie nie. Nie w Islamie jest problem ale w ustroju politycznym. Gdy CHRZEŚCIJAŃSTWO było religią panującą tez mieliśmy krucjaty, stosy, inkwizycję... coś co Islam widział tylko w wykonani barbarzyńskich chrześcijan wieków średnich...
Co zaś do zbrodni chrześcijan - ALgieria (wymordowanie 30 tyś muzułmanów JEDNEGO DNIA) przez Francuzów, Bośnia, Czeczenia. Co zaś do PODPALANIA kościołów - wczoraj oglądałem WARTO ROZMAWIAĆ Pospieszalskiego - pokazano tam fragment skazania 3 chrzescijan na śmierć za WYWOŁANIE ZAMIESZEK i PODPALENIE meczetów a także ZAMORDOWANIE ponad 90 muzułmanów...tak na marginesie...

wiem, ze zaraz powiesz, że to nie "prawdziwi" chrzescijanie ale dlaczego twierdzisz, że ci co podcinają głowy białym to PRAWDZIWI muzułmanie? Wdług mnie oni też są "prawdziwi" tak jak ci z chrzescijanie Indonezji.
Fundamentalizm to nie ISLAM to jedna z jego WYKŁADNI.

ZDrówko
hubertok
 

Postprzez Hauer » Pn wrz 25, 2006 3:19 pm

Widzę, że jesteś PROTESTANTEM...

O fajnie, przed chwila byłem katolikiem :)
W islamie twkwi taki sam ładunek przemocy jak w chrzescijaństwie
Jakies poparcie tej tezy?
Gdy CHRZEŚCIJAŃSTWO było religią panującą tez mieliśmy krucjaty, stosy, inkwizycję... coś co Islam widział tylko w wykonani barbarzyńskich chrześcijan wieków średnich...
No nie, przeciez krucjaty były przeniesieniem wojny na teren wroga. To ekspancja pierwszych wieków islamu, wymordowanie gmin zydowskich na półwyskpie arabskim, wymordowanie chrzescijan w afryce północnej (to dlatego Francuzi w algierii spotkali muzułmanów, a nie chrzescijan) czy wdarcie sie do Hiszpanii było powodem dla którego islam był postrzegany jako zagrożenie. To nie była miłująca pokój cywilizacja miłosniów kwiatów, którzy nie wiedza co to miecz.
wiem, ze zaraz powiesz, że to nie "prawdziwi" chrzescijanie ale dlaczego twierdzisz, że ci co podcinają głowy białym to PRAWDZIWI muzułmanie?
chocby z jednego powodu: Jezus nikogo nie zabił, ani zabijac nie kazał. Mohamed zabijał, nakazywal zabijanie niewiernych, prowadził wojny.
Fundamentalizm to nie ISLAM to jedna z jego WYKŁADNI.
Ta najbardziej wlasciwa. Muzulmanie sa tolerancyjni i kochaja pokój tylko gdy sa w zdecydowanej mniejszosci. W innych wypadkach dochodzi do zamieszek lub wojen. Bedac w wiekszości narzucają swoje sredniowieczne zwyczaje i prawa.
Wiem że zacieranie różnic jest Ci na reke i pomaga udowadniac Twoja wizje świata. Dowodzi to jednak, ze prawda cie nie interesuje, liczy sie Twoja wizja.

z mojej stronyz atem EOT.

Zdrówko!
Hauer
 

Postprzez hubertok » Pn wrz 25, 2006 6:04 pm

Hauer napisał(a):O fajnie, przed chwila byłem katolikiem :)


Zdecydowanie nie dla mnie...

Hauer napisał(a):
hubertok napisał(a):W islamie twkwi taki sam ładunek przemocy jak w chrzescijaństwie
Jakies poparcie tej tezy?


Stosy, Inkwizycje, podpalanie meczetów w Indonezji, atak chrześcijańskich bojówek NA SZKOŁE w Indonezji, Rekonquista na półwyspie Iberyjskim, Wygnanie Żydów i muzułmanów z grenady i złupienie ich majątków, "nawracanie" prusów... ile jeszcze trzaba abyś to dostrzegł?

Hauer napisał(a): No nie, przeciez krucjaty były przeniesieniem wojny na teren wroga. To ekspancja pierwszych wieków islamu, wymordowanie gmin zydowskich na półwyskpie arabskim, wymordowanie chrzescijan w afryce północnej (to dlatego Francuzi w algierii spotkali muzułmanów, a nie chrzescijan) czy wdarcie sie do Hiszpanii było powodem dla którego islam był postrzegany jako zagrożenie. To nie była miłująca pokój cywilizacja miłosniów kwiatów, którzy nie wiedza co to miecz.

Czytałeś jakieś rzetelne opracowanie odnośnie krucjat? Jak zachowywali się w owym czasie chrześcijanie a jak muzułmanie? KTO nie dotrzymywał umów, mordował jeńców, pladrował miasta? A jak myślisz jak chrześcijaństwo rozpowszechniało sie w Afryce północnej lub za Justyniana i w Bizancjum? Kościoły palili sobie nawzajem chrześcijanie - wystarczy poczytać Augustyna i historyków na temat shizmy Donatystów... wyganianie biskupów, palenie świątyń... taaa - religia pokoju...

Hauer napisał(a): chocby z jednego powodu: Jezus nikogo nie zabił, ani zabijac nie kazał. Mohamed zabijał, nakazywal zabijanie niewiernych, prowadził wojny.

Czytałeś KORAN? Ja czytałem - NIGDZIE NIE MA SŁOWA O ZABIJANIU NIEWIERNYCH... jedyny fragment o zabijaniu to fragment o zabijaniu NAJEŹDŹCÓW...

Hauer napisał(a):Wiem że zacieranie różnic jest Ci na reke i pomaga udowadniac Twoja wizje świata. Dowodzi to jednak, ze prawda cie nie interesuje, liczy sie Twoja wizja.

z mojej stronyz atem EOT.

Zdrówko!


To Ciebie nie interesuje prawda, chcesz tylko wypowiedzieć swoje formułki a nie DYSKUTOWAĆ. Wystarczy, że ktoś poda jakieś argumenty - robisz EOT :roll: To forum czy kazalnica?

Zdrówko
Ostatnio edytowano Pn wrz 25, 2006 6:43 pm przez hubertok, łącznie edytowano 2 razy
hubertok
 

Postprzez Hauer » Pn wrz 25, 2006 6:32 pm

Stosy, Inkwizycje, podpalanie meczetów w Indonezji, atak chrześcijańskich bojówek NA SZKOŁE w Indonezji, Rekonquista na półwyspie Iberyjskim, Wygnanie Żydów i muzułmanów z grenady i złupienie ich majątków, "nawracanie" prusów... ile jeszcze trzaba abyś to dostrzegł?

a który fragment ewngeli do tego nawołuje? A
Rekonquista na półwyspie Iberyjskim
to juz rewelacyjny przykład. Skad sie wzieło "re" w tym słowie?
Czytałeś jakieś rzetelne opracowanie odnośnie krucjat? Jak zachowywali się w owym czasie chrześcijanie a jak muzułmanie? KTO nie dotrzymywał umów, mordował jeńców, pladrował miasta? A jak myślisz jak chrześcijaństwo rozpowszechniało sie w Afryce północnej lub za Justyniana i w Bizancjum? Kościoły palili sobie nawzajem chrześcijanie - wystarczy poczytać Augustyna i historyków na temat shizmy Donatystów... wyganianie biskupów, palenie świątyń... taaa - religia pokoju...
Dalej tu nie widze cytatu z ewnagelii.

Czytałeś KORAN? Ja czytałem - NIGDZIE NIE MA SŁOWA O ZABIJANIU NIEWIERNYCH... jedyny fragment o zabijaniu to fragment o zabijaniu NAJEŹDŹCÓW...
A czytałes hadisy i coś z historii islamu? Robisz tak żałosne projekcje swojego pojęcia o chrzęscijanstwie na islam, że "zdrówko" i naprawde juz EOT bo szkoda mi na ciebie czasu.
Hauer
 

Postprzez hubertok » Pn wrz 25, 2006 7:00 pm

Hauer napisał(a):a który fragment ewngeli do tego nawołuje? A


A który fragment ŚWIĘTEJ KSIĘGI muzułmanów nawołuje do zabijania niewiernych?

Hauer napisał(a):
hubertok napisał(a):Rekonquista na półwyspie Iberyjskim
to juz rewelacyjny przykład. Skad sie wzieło "re" w tym słowie?


Co miałeś z historii? Ja nie wziąłem re- to nazwa "wyzwalania" Hiszpanii z rąk muzułmanów - wyzwalania mało pokojowego i dość bezlitosnego...

hauer napisał(a):Dalej tu nie widze cytatu z ewnagelii.

A ja dalej nie widzę cyatu z KORANU. Co zaś do cytatów i "miłosierdzia" Boga. Podobno JHWH i Jezus to ten sam Bóg. Poczytaj więc co wyprawiał w ST... wyrżnięcie amalekitów, kobiet i dzieci, zrzucanie głazów z nieba na niewiernych i tak dalej i tak dalej...

hauer napisał(a):A czytałes hadisy i coś z historii islamu? Robisz tak żałosne projekcje swojego pojęcia o chrzęscijanstwie na islam, że "zdrówko" i naprawde juz EOT bo szkoda mi na ciebie czasu.


Wiem że czas chrześcijan jest niezwykle cenny i szkoda rzucać pereł przed wieprze ale z łaski swojej OŚWIEĆ mnie, wrzuć jakiś cytacik z hadis...
I aby wszystko byo jasne - Ja nie twierdzę, ze Islap jest THE BEST lub, że nawet jest bardzie BEST od chrzescijaństwa - ja po prostu twierdzę, w przeciwieństwie do Ciebie, że Islam nie jest religią mordów i terroru a zarzewie szaleństwa i mordów jest gotowe rozpalić się ZARÓWNO w umysłach muzułmanów jak i chrześcijan.

Zdrówko... i daj sobie już ze mną spokój, nie chciałbym marnować Twojego cennego czasu, idź i czyń dobro i dawaj świadectwo...
hubertok
 

Postprzez leaf only » Pt wrz 29, 2006 2:51 pm

[...]
Ostatnio edytowano Pt maja 23, 2008 5:41 am przez leaf only, łącznie edytowano 1 raz
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez hubertok » Pt wrz 29, 2006 7:55 pm

leaf only napisał(a):
Jeśli sam na to wpadłeś: brawo!, jeśli ściągnąłeś z Tysiąclatki: bez braw. Zacny Hubertoku, nie było moim zamiarem analizowanie przyczyn odrzucenia teorii Pawła przez słuchaczy na Areopagu.



Moje przemyślenia są moimi przemyśleniami, jak mam przemyślenia z tysiąclatki to o tym wzmiankuje.
Poza tym tysiąclatką trzeba być ostrożnym. Na forum Żydów Polskich znalazłem fajne określenie (wytłumaczenie) skąd ta nazwa:

Tysiąclatka - Biblia tysiąca błedów :mrgreen: :wink:

Pozdrawiam
hubertok
 

Postprzez Leszek Włodarczyk » So wrz 30, 2006 3:31 pm

..................
Ostatnio edytowano Wt mar 04, 2008 11:10 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez hubertok » Pn paź 02, 2006 11:22 am

Leszek Włodarczyk napisał(a):Co najważniejsze - chrześcijaństwo nigdy i nigdzie nie było relligią panujacą.
Z takiej oto przyczyny, że chrześcijaństwo nie jest religią.


Zgrabny tekst. szkoda tylko, ze nieprawdziwy i niezgodny z faktami...
Kościół od samego poczatku był TEŻ ORGANIZACJĄ - prezbiterzy, starsi, prorocy, nauczyciele, biskupi... i tak dalej, i tak dalej...

Leszek Włodarczyk napisał(a):Mylisz dobry człowieku chrześcijaństwo z katolicyzmem.O ile rzeczywiście masz rację, że historii dobrze jest sie uczyć nie tylko z Nowego testamentu, o tyle ja bym radził Ci w ogóle uczyć się historii.


Nie jestem dobrym, dobry jest tylko Bóg :mrgreen: Nie mylę chrzescijaństwa z katolicyzmem. Z historii mam wiedzę wystarczającą aby obalić Twoje mity... Powiedz mi ILE osób spłonęło w kRAJACH PROTESTANCKICH ZZA CZARY? Bo historycy twierdzą, że 90% procesów o czary i stosów odbyło się pod panowaniem PROTESTANTYZMU...
Co chciałeś powiedzieć, przez tezę o pomyleni chrzescijaństwa z katolicyzmem? tezy oczywiście błędnej zresztą...

Leszek Włodarczyk napisał(a):I może zanim zaczniesz wygłaszać przemądre opinie na jakiś temat - choć odrobinę się z tym tematem zapoznać. Pisanie, że w chrześcijaństwie tkwi jakoby" ładunek przemocy" - dowodzi właśnie, że pojęcia żadnego nie masz czym jest chrześcijaństwo.


Jasne...

Leszek Włodarczyk napisał(a):Nb.Koran chyba trzebaby przeczytać raz jeszcze.Np.:Sura 2:191
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!



zwróć uwagę, że tekst jest o zabijaniu w ODPOWIEDZI na przesladowania - jest tekstem o zabijaniu NAJEŹDŹCÓW!!

Leszek Włodarczyk napisał(a):Sura 4:89
Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie!
"Czytałeś KORAN? Ja czytałem - NIGDZIE NIE MA SŁOWA O ZABIJANIU NIEWIERNYCH... " - cytat z hubertoka.
Kłamiesz dlatego, że lubisz, czy dlatego, że musisz?


Mój cytat wyrwałeś z kontekstu, dobrze by było cytować PEŁNE ZDANIE. Bo oczywiście Islam to nie chrzescijaństwo i nie funkcjonuje tam "nadstawianie policzka" niemniej nigdzie nie ma tekstu - NAPADAJCIE, BĄDŹCIE NAJEŹDŹCAMI - NAWRACAJCIE - wrecz odwrotnie - NIE BĄDŹCIE NAJEŹDŹCAMI - a najeźdźcówzabijajcie...

jesli nie widzisz różnicy to wyraźnie odbywa się to ze względu na "chrześcijańskie " klapki na oczach...
Nie kłamię bo ani nie muszę ani nie lubię. Na temat Islamu kłamią w zdecydowanej większości "biblijni" którzy Koranu nigdy nie przeczytali a jeśli już przeczytali to zazwyczaj tylko pewne fragmenty odpowiednio spreparowane przez chrześcijańskich fundamentalistów

Zdrówko
hubertok
 

Postprzez hubertok » Wt paź 03, 2006 7:03 am

liafail napisał(a):Sciemniasz caly czas na maxa Hubertok, ile to juz czasu :)

Pozdrawiam



Gadaj zdrów..., może zamiast osobistych wycieczek, trochę merytoryki?
hubertok
 

Postprzez hubertok » Wt paź 03, 2006 10:12 am

liafail napisał(a):Dobry muzulmanin to fundamentalista muzulmanski (niekoniecznie terrorysta)

Co to za argument?
Tak samo dobry chrześcijanin to fundamentalista chrześcijański (czytaj "gorący" w wierze i życiu)

liafail napisał(a):ale swojej corki nie chcialbys raczej dac muzulmaninowi za zone.


primo: skąd ta pewność?
secundo: To już nie te czasy aby córkom wybierać mężów...
Jesli będzie chciała... Przyjaciółka mojej zony jest od trzech lat w związku z muzzułmaninem i w przeciwieństwie do propagandy "biblijnych" jest bardzo zadowolona... a swoją drogą człek z niego bardzo w porządku (znam osobiście)

Tak samo jak nie oddałbym córki Kwakrowi, Amiszowi (a w końcu mienią się chrzesicjanami) i tak dalej. Wogóle ocenia się CZŁOWIEKA a nie jego "nadbudowę" uzywając tego nieszczęsngo Marksa

liafail napisał(a):Czym wiecej wladzy/liczebnosci beda mieli muzulmanie w danym kraju europejskim, tym bardziej beda stawac sie radykalni.


Skąd ta pewność? dowody poproszę? Oczywiście argument statystyczny (źle zinterpretowany) popiera Twoją tezę. W większej grupie STATYSTYCZNIE jest większe prawdopodobieństwo na pojawienie się elementów radykalnych. Radykalizm nie bierze się z ILOŚCI. To marksistowski :P argument przechodzenia ilości w jakość... Radykalizm bierze się z poczucia odrzucenia, niezrozumienia i przesladowania.
Radykalni Mułłowie w Czeczeni nie pojawili się z nikąd ale po agresji ROSJI. Radykalni mułłowie pojawili się w Bośni po mordach na muzułmanach... i tak dalej i tak dalej. WIelu ludzi w Europie poniża ISLAM, mówi o muzułmanach "głupki" a nawet "zwierzeta" - cytaty z różnych forów... to rodzi sprzeciw i reakcję. W fizyce jest pewne prawo "Kazda akcja rodzi reakcję"...

liafail napisał(a):Bzdury piszesz porownujac islam do chrzescijanstwa stawiajac znak rownosci jesli chodzi o agresje itp


taak- chrześcijaństwo to religia pokoju i miłosci a Islam tpo religia terroru i zbrodni.
Krucjaty, stosy, przesladowania to wymysł oczywiście wyłącznie muzułmanów. Oczywiście muzułmanie stacjonują ze swoimi wojskami w Europie i USA a nie ZACHÓD (kraje chrzescijańskie i ich sojusznicy) w krajach muzułmańskich (Czeczenia, Irak, Afganistan)
To oczywiście Muzułmanie atakują militarnie a nie odwrotnie. To oczywiscie Liban zaatakował Izrael a nie odwrotnie, to oczywiście palestyńczycy okupują Izrael a nie odwrotnie. To oczywiście Syria okupuje wzgórza Golan a nie odwrotnie...

ZDrówko
hubertok
 

Postprzez hubertok » Wt paź 03, 2006 11:59 am

liafail napisał(a):Ale zgodze sie ze stwierdzeniem ktore ty napisales:


chrześcijaństwo to religia pokoju i miłosci


Amen Hubertoku


:mrgreen: Jak zrozumiesz co to sarkazm to wrócimy do dyskusji :mrgreen: :roll:
hubertok
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron