Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:45 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Niewiem czy zostać chrześcijaninem

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Niewiem czy zostać chrześcijaninem

Postprzez thecoon » Pn lut 15, 2016 2:04 pm

Jestem chrześciajninem katolikiem tak zostałem wychowany i niedawno rozmawiałem z moim kolegom który jest ateistą. Rozmawialiśmy i broniłem mojej wiary. Potem poczytałem sobie dodatkowe biblię aby następnym razem być bardziej przygotowany no i natrafiłem na takie cytaty

Księga Powtórzonego Prawa 13:13-19
Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono wiecznym zwaliskiem, już go nie odbudujesz. Nie przylgnie do twojej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, strzegąc poleceń, które ja ci dzisiaj nakazuję wykonywać, czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga twego.

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12
Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

Księga Kapłańska 21:9
Jeżeli córka kapłana bezcześci siebie nierządem, bezcześci przez to swojego ojca. Będzie spalona w ogniu.

I wiele podobnych. No i to było zaskoczenienigdy nie słyszałem o tej części Bibli no i teraz nie wiem czy zostać katolikiem. Czy Bóg który nas kocha kazał by zabijać niewinnych ludzi?
thecoon
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lut 15, 2016 1:52 pm

Re: Niewiem czy zostać chrześcijaninem/przesuwam wg. regulam

Postprzez hungry » Pn lut 22, 2016 2:41 pm

Witam. Chrześcijanin tj. uczeń Pana Jezusa, który powinien znać naukę Jezusa i do niej się stosować, np. gdy Sam cytuje jedno z przykazań Tory, Prawa Mojżeszowego, mówiące o odwecie, to zaraz to wyjaśnia, że nie tak jest dziś jak było kiedyś w starym przymierzu (Ewangelia wg. św. Mateusza 5:38-45), już nie oko za oko, ale nadstawiamy jeszcze policzek. Gdy przyprowadzają Jezusowi kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, która wg. prawa Mojżesza powinna zginąć (to też jest w Biblii), to On przypomina tym co ja przyprowadzili, że sami są w grzechach, choć niekoniecznie tych samych co ona, jej jednak zamiast ją ukamienować Jezus oznajmia, aby przestała grzeszyć. Dlatego, że On Baranek bez skazy postanowił sam ponieść za nią karę, podobnie jak i za winę nas wszystkich na wzgórzu Golgoty, na krzyżu. Również gdy Jezusa zapytał się jeden z uczonych w Piśmie (Prawie), aby Go wystawić na próbę które z przykazań Tory jest największe, odpowiada cytując dwa jedynie pochodzące z dwóch różnych miejsc (ksiąg) Tory, Pierwsze największe dotyczące miłości Boga z całego serca swego i z całej duszy swojej i z całej myśli swojej, a drugie podobne Jemu aby miłować swojego bliźniego jak siebie samego (Ewangelia wg. św. Mateusza 22:34-39). A kwituje to ostatnim wersetem 40'tym:
"Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i prorocy."
Jeśli uczeń Jezusa, tj. narodzony na nowo z Ducha człowiek wydaje Owoc Ducha Świętego (Gal. 5:22-23 - "miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Łagodność, wstrzemięźliwość), to wobec takiej osoby, która uwidacznia w swoim życiu te cnoty, nie stosuje się już wobec niego legalistycznych przepisów Tory, Prawa. Taki człowiek wydaje świadectwo swojej żywej, a nie martwej wiary (List św. Jakuba 2 rozdział), czynnej w miłości (List do Galacjan 5:6). Ów Owoc Ducha Świętego, to nie są wypracowane (czyli splugawiona szata; por.Księga Izajasza 64:6; Ewangelia wg. św. Mateusza 22:10-13) przez nas samych uczynki (ludzka nasza a nie Boża sprawiedliwość), ale to dzieło Chrystusa w nas (w Ewangelii wg. św. Jana 15:1-5, List do Galacjan 2:20), Boża a nie ludzka sprawiedliwość (List do Filipian 3:7-9). Są to te czyny, które z góry Bóg przygotował dla nas abyśmy w nich chodzili (List do Efezjan 2:8-10). Proste? :)
Dla człowieka bez wiary tj. zaufania i pewności (pełnego przekonania) pokładanej w Osobie Jezusa Chrystusa jest to niemożliwe, ale nie u Boga i nie u człowieka wierzącego (Ewangelia św. Marka 10:26-27), który ufa Jezusowi Chrystusowi codziennie bez względu na koszty tej wiary. Zbawienie jest za darmo przez wiarę, ale wytrwanie w tej wierze kosztuje nas codzienne dźwiganie krzyża, tj. przeciwności z powodu świadczenia innym o Jezusie, nawet w rodzinie (Ewangelia wg. św. Marka 8:34-37), oraz często (choć nie zawsze tak bywa) gotowość wyrzeczenia się ziemskich wygód, dla Królestwa Bożego (List do Filipian 4:11-13, apostoł Paweł piszący to, będąc w tym czasie więzieniu).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Niewiem czy zostać chrześcijaninem

Postprzez ucash » N lip 23, 2017 8:33 am

Polecam książke Is God Moral Monster napisaną przez Paul Copan. Tylko niewiem czy jest wydanie w polskim języku.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Niewiem czy zostać chrześcijaninem

Postprzez BialySzkwal » So sie 26, 2017 3:51 pm

Piękna teoria, Hungry. Pierwszy problem w tym, że są w niej dziury.

Co z dogmatem o aktualności CAŁOŚCI Pisma Świętego? Co z Mt 5,17-19, którym protestanci gnębią katolików jeśli chodzi o katolickie święte obrazy?

Drugi problem polega na tym, że to tylko teoria. Mt 7,15-20 - zatem zobaczmy, jak wygląda nowożytna chrześcijańska praktyka.
Mamy w niej krucjaty, łowy na czarownice, polowania na heretyków i papistów (w zależności od denominacji).
No i mamy klasyczny już rozkaz "Zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich!"
Możesz powiedzieć "błędy przeszłości". Ale posłuchaj nawoływań katolicko-narodowej ideologii, aby zgotować muzułmanom i "lewakom" piekło na ziemi...

A skoro już przy "lewactwie" jesteśmy, to dwa pierwsze zakwestionowane cytaty wyglądają na sposób, w jaki naród izraelski radził sobie z ideologią multi-kulti. Niektórzy chcieliby go wprowadzić w Polsce, która od 150 lat jest przecież 1000-letnim państwem katolickim. ;-)
BialySzkwal
 
Posty: 3
Dołączył(a): So sie 26, 2017 1:52 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron