Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:29 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Boze narodzenie (12.2001) Termin 'Boże narodzenie'

W poprzednich miesiącach.

Postprzez andrzej » N gru 30, 2001 12:20 am

To poczytaj sobie Biblie o ile ją masz i potem porównaj na ile nauka Kościoła Katolickiego jest zgodna z Biblią
Ja wiedze o Bogu i wierze czerpie z Biblii gdyż Biblia jest to Słowo Boże. A nie z katechizmu katolickiego w którym zawarte doktryny i dogmaty nie mające nic spólnego z Biblią.
Piszesz że Kościół Katolicki nie oddaje "czci boskiej" Marii a świeta Maryjne które obchodzi kościół, odmawianie różańca, litania do Najświętszej Marii Panny,różne sanktuaria Maryjne teraz w Polsce buduje się największe sankturium Maryjne, kult obrazów Marii takim znanym jest kult obrazu Matki Bożej w Częstochowie i wiele innych, ogłoszenie Marii Królową Polski, od danie Narodu Polskiego pod opiekę Matki Bożej, a czemu nie pod opiekę Boga, uznając Ją za matkę wszystkich Polaków. Czy to wszystko to nie jest kult Marii i oddawanie "czci boskiej" Marii.
A odkiedy katolicy czytają Pismo Święte. Katolik wiedział z nauki religii że Biblia jest to Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu które mógł czytać tylko ksiądz zwykły katolik nie mógł czytać bo by mógł źle zrozumieć tak jak według Ciebie ja. Laikat mógł przyjmować tylko to co mu kler podaje do wierzenia.
Podstawą wiary chrześcijańskiej jest Biblia natomiast podstawą wiary Katolickiej są najpierw tradycja, doktryny, dogmaty a na samym końcu Biblia.
Jeżeli chcesz się wypowiadać w sprawie chrześcijaństwa to sprawdź czy twoja wypowiedż jest zgodna z Biblią bo ja sprawdziłem.

Mt 1:16
16. Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.
(BT)

Mt 1:18
18. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
(BT)

Mt 1:21
21. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów .
(BT)

Mt 2:1
1. Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy
(BT)

Łk 1:31
31. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
(BT)

Łk 2:21
21. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].
(BT)

Zgodnie z tymi wersetami Pisma Świętego narodził się Jezus, jak Bóg mógł się narodzić skoro Bóg był zawsze. To według nauki Kościoła Katolickiego narodził się Bóg dlatego Maria jest Matką Bożą.

Na koniec wypraszam sobie uwagę typu masz pianę na ustach

KPW.
andrzej
 

Postprzez Gość » N gru 30, 2001 1:24 pm

Niech Cię Bóg błogosławi Andrzeju... i zachowa daleko ode mnie.
Gość
 

Postprzez andrzej » Pn gru 31, 2001 2:05 am

Masz Adamie racje bo co mamy wspólnego ze sobą

2 Kor 6:14-16
14. Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?
15. Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?
16. Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
(BT)

Jednak życzę Ci poznania prawdy.

Jn 14:6
6. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
(BT)
Jn 8:32
32. i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
(BT)
andrzej
 

Postprzez Gość » Pn gru 31, 2001 10:31 am

Twoja "prawda" to antykatolicki jad.
Wyrazy głębokiego współczucia.
Gość
 

Postprzez admin » Wt sty 01, 2002 8:31 pm

Powoli konczymy temat. Zapraszam do nowego tematu.
Naszym kolejnym tematem miesiaca jest 'Homeopatia'.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Poprzednia strona

Powrót do Tematy miesiąca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron