Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:44 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Gdzie jest prawda?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Gdzie jest prawda?

Postprzez maniek1966 » N maja 13, 2018 9:29 am

Jak mam wierzyć? W co mam wierzyć? Kto ma rację? Jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Wierzę w Boga, ale czy to, staram się być dobrym chociaż nie zawsze to wychodzi. Mam tak wiele wątpliwości, że nie wiem już czy postępuję słusznie. Czy wierzyć tylko Biblii? A co z apokryfami? Czy też zawierają prawdę? Zostały przecież odrzucone przez kościoły bo nie spotkałem się, żeby ktokolwiek cytował z nich wersety a jednak istnieją. Czy są zbyt niewygodne?
maniek1966
 
Posty: 2
Dołączył(a): N maja 13, 2018 9:13 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 2:26 pm

Po pierwsze musisz się na nowo narodzić. Bez tego nie otrzymasz Ducha Świętego. A bez Ducha nie zrozumiesz pism. Po drugie w sytuacjach niejasnych Duch Święty podpowie ci, czego unikać.

Co do apokryfów to są fajne jako księgi historyczne i dydaktyczne. Ale nie są podstawą wiary i nie mogą z nich wynikać dogamty.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez Hendi » Wt kwi 07, 2020 1:08 pm

To nie człowiek decyduje o tym, czy się nowo narodzi ale Bóg. Nie jest to więc zależne od chcącego. Pismo mówi, że Ci, którzy są nowo narodzeni będą panować razem z Jezusem w Królestwie Bożym. To Bóg wybiera takie osoby.
Hendi
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt gru 20, 2019 7:53 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » Wt kwi 07, 2020 3:19 pm

Czyli predestynacja? Czemu w takim razie Pismo mówi:
"Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!
Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!" Iz. 55:6-7

Nie decydujemy czy się na nowo narodzimy, bo nie mamy takiej mocy. Ale mamy moc odrzucić Bożą łaskę i się nie narodzić na nowo.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez Hendi » Cz kwi 09, 2020 10:36 am

Księga Izajasza mówi o zmianie osobowości. Natomiast "narodzenie na nowo" wskazuje na otrzymanie od Boga łaski, by się znaleźć w Królestwie Bożym i panować razem z Jezusem. Chyba nie uważasz, że w Królestwie obok Jezusa zasiądą osoby na zasadzie "bo ja chcę".
Hendi
Użytkownik
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt gru 20, 2019 7:53 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » Cz kwi 09, 2020 11:13 pm

Nie zasiądą osoby, które nie odrzuciły Jego łaski. Niestety nie ma innych osób. Bo nikomu nie należy się zasiadanie. Wszyscy zgrzeszyli.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » So sie 08, 2020 6:59 pm

Osądzanie osób jest mozliwe tylko na zasadzie wiedzy idącej od Boga. Ale faktycznie oceniającym wtedy jest Bóg. Natomiast my ludzie możemy w świetle Słowa Bożego oceniać czyny. W końcu Jezus kazał nam oceniać po owocach.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez Adam » So paź 10, 2020 11:47 am

Prawda jest w Tobie.
Gdyby prawda była w Biblii czy apokryfach połowa populacji z zalozenia nie miałaby możliwości jej poznać.
Problem w tym, że nie zawsze chcemy ta prawdę znać.
Adam
 
Posty: 2
Dołączył(a): So paź 10, 2020 10:31 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez admin » Wt paź 13, 2020 9:06 am

Umiejętność jazdy samochodami jest w Tobie.
Gdyby umiejętność ta była w jakimś podręczniku czy w czyjeś głowie połowa populacji z założenia nie miałaby możliwości jej poznać.
Problem w tym, że nie zawsze chcemy tej prawdy znać (i idziemy na kurs nauki jazdy).

Tak poważnie, to dziwne założenie, że wszyscy muszą znać prawdę. (Tylko prawdę odnośnie czego? Całą prawdę?)

Jezus wiedziała, że nie wszyscy znają Ewangelię i dlatego powiedział "Idźcie nas cały świat" (np. Ew. Mateusza 28).
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez anty_k » Cz lut 18, 2021 9:41 pm

"ja jestem drogą prawdą i życiem". Kto chce poznać prawdę, to chce poznać Jezusa. I to jest pierwszy krok. Bóg nie jest daleko. Nigdzie nie jest napisane że człowiek z wiedzy żyć będzie, ale z wiary. Następne kroki na tej drodze są różne. Jednym przychodzi łatwo innym jak po grudzie. Po jakimś czasie dość łatwo jest odróżnić kłamstwa od prawdy bo w umyśle i sercu powstaje pewien obraz i każdy fałsz jest jak skaza, fałszywa nuta, zakwas, itp...
anty_k
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 17, 2021 10:24 pm

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » So mar 13, 2021 12:39 pm

Żyjąc wg Ducha nie będziemy mieli problemu z odróżnienie prawdy od kłamstwa. Duch Święty ostrzeże przez fłaszywymi prorokami i nauczycielami.
Jednak Jezus nie na darmo ostrzegał przed gaszeniem Ducha. Niestety wielu ludzi, którzy dobrze zaczynali potem kończyli na herezji.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez Alona » Pt kwi 02, 2021 3:57 pm

Witajcie:)

Ja też bym chciała wiedzieć , gdzie jest prawda. Jestem katolikiem na papierze, w rzeczywistości od dawna nie byłam w kościele. Zmieniłam moje poglądy kilka lat temu, bardzo chciałabym przynależeć do wspólnoty protestanckiej. Tylko jakiej? Poza tym jakos nie mam odwagi tak sama pójść do zboru :P Tzn. kilka lat temu odważyłam się, nabożeństwo wspaniale, tylko jakos obco się czułam, sama jak kołek, pokazałam się dwa razy i zrezygnowałam -.- .
Chciałabym poznać wierzaca osobę która pokazałaby mi drogę, która moge dotrzeć do prawdy, jak również zgromadzenie gdzie okaże się, że jest moje miejsce...

Pozdrawiam Czytających :)
Alona
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt kwi 02, 2021 3:50 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez admin » N kwi 11, 2021 10:25 pm

Alona, skontaktuj się z kimś z:
ewangelia.pl albo https://ligabiblijna.pl/kontakt

myślę, że pomogą :-)

P.S. Jest jeszcze Radio Chrześcijanin, które ma rozległe kontakty i pewnie może pomóc. Kontakt: https://radiochrzescijanin.pl/kontakt/
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » Pn kwi 12, 2021 9:58 pm

Masz lokalizację ustawioną na Śląsk. Jak podasz coś dokładniej to ci możemy więcej podpowiedzieć. Tym bardziej teraz, gdy część wspólnot protestatnckich przeszła (o zgrozo) na spotkania tylko on-line.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron