Teraz jest So cze 06, 2020 11:38 am Wyszukiwanie zaawansowane

Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Gdzie jest prawda?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Gdzie jest prawda?

Postprzez maniek1966 » N maja 13, 2018 9:29 am

Jak mam wierzyć? W co mam wierzyć? Kto ma rację? Jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Wierzę w Boga, ale czy to, staram się być dobrym chociaż nie zawsze to wychodzi. Mam tak wiele wątpliwości, że nie wiem już czy postępuję słusznie. Czy wierzyć tylko Biblii? A co z apokryfami? Czy też zawierają prawdę? Zostały przecież odrzucone przez kościoły bo nie spotkałem się, żeby ktokolwiek cytował z nich wersety a jednak istnieją. Czy są zbyt niewygodne?
maniek1966

Re: Gdzie jest prawda?

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 2:26 pm

Po pierwsze musisz się na nowo narodzić. Bez tego nie otrzymasz Ducha Świętego. A bez Ducha nie zrozumiesz pism. Po drugie w sytuacjach niejasnych Duch Święty podpowie ci, czego unikać.

Co do apokryfów to są fajne jako księgi historyczne i dydaktyczne. Ale nie są podstawą wiary i nie mogą z nich wynikać dogamty.
MarDeb
Użytkownik

Postprzez Hendi » Wt kwi 07, 2020 1:08 pm

To nie człowiek decyduje o tym, czy się nowo narodzi ale Bóg. Nie jest to więc zależne od chcącego. Pismo mówi, że Ci, którzy są nowo narodzeni będą panować razem z Jezusem w Królestwie Bożym. To Bóg wybiera takie osoby.
Hendi
Użytkownik

Postprzez MarDeb » Wt kwi 07, 2020 3:19 pm

Czyli predestynacja? Czemu w takim razie Pismo mówi:
"Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!
Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!" Iz. 55:6-7

Nie decydujemy czy się na nowo narodzimy, bo nie mamy takiej mocy. Ale mamy moc odrzucić Bożą łaskę i się nie narodzić na nowo.
MarDeb
Użytkownik

Postprzez Hendi » Cz kwi 09, 2020 10:36 am

Księga Izajasza mówi o zmianie osobowości. Natomiast "narodzenie na nowo" wskazuje na otrzymanie od Boga łaski, by się znaleźć w Królestwie Bożym i panować razem z Jezusem. Chyba nie uważasz, że w Królestwie obok Jezusa zasiądą osoby na zasadzie "bo ja chcę".
Hendi
Użytkownik

Postprzez MarDeb » Cz kwi 09, 2020 11:13 pm

Nie zasiądą osoby, które nie odrzuciły Jego łaski. Niestety nie ma innych osób. Bo nikomu nie należy się zasiadanie. Wszyscy zgrzeszyli.
MarDeb
Użytkownik

Powrót do Dyskusje i polemiki