Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:39 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Sposób na rozstrzygniecie o istnieniu Boga

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Sposób na rozstrzygniecie o istnieniu Boga

Postprzez sheilaanderson » Pn kwi 16, 2018 4:00 am

... przy pomocy zmysłów i rozumu.

Oto mój koncept:

Tradycja uczy nas, że pan diabeł nigdy nie przepuszcza okazji gdy ktoś chce sprzedać mu dusze. Ja przynajmniej nie pamietam takiej sytuacji. Każda jest dla niego cenna i warta zachodu.

Gdyby wiec ktoś postanowił sprzedać swoją dusze w zamian żądając m.in typowego dla legend sposobu zawarcia transakcji spotkałby sie z diabłem i przy pomocy własnych zmysłów i rozumu przekonałby sie, że istnieje.

Automatycznie potwierdziłoby sie istnieje całej reszty ekipy, bo skoro jest pan diabeł to jest i pan Jezus i tak dalej.

Gdyby zaś pomimo wezwać i prób zaprzedania duszy pan diabeł nie okazałby zainteresowania oznaczałoby to, że go nie ma (a wiec analogicznie do powyższej opcji dowodziłoby to braku pana Boga).

Warto zauważyć, że pan diabeł nie ujawniając sie uzyskiwał prawie taki sam efekt jak za pomocą kupienia duszy. Niedoszły kontrahent uznałby, że pana Boga nie ma i tym samym oddalił sie od niego. Ale prawie także tutaj robi różnice. W końcu pan diabeł zabiegał o dusze już zdeprawowane.
sheilaanderson
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2018 3:56 am

Re: Sposób na rozstrzygniecie o istnieniu Boga

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 2:28 pm

Wywód oparty jest na błędzie. Diabłu nie zależy na naszej duszy. Jemu zależy na odciągnięciu nas od Boga. Dusza do niczego mu się nie przyda, bo sam zginie. (Piekło zostanie wrzucone do morza siarki i to będzie druga śmierć).
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron