Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:50 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Biblia naucza o piekle wiecznym?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Czy Biblia naucza o piekle wiecznym?

Postprzez Śiva_dasa » Wt gru 25, 2012 2:31 pm

Są wersety, z których wynika, że Gehenna o której mówil Jezus jest miejscem wiecznego potępienia a nawet cierpienia wiecznego ognia, ale są też i inne wersety, z których wynika, że Gehenna to przenośnia oznaczajaca stan (ale nie miejsce)wiecznego unicestwienia. Ale nie tylko to, takie rozdwojenie w Biblii, istnieje również i w innych fragmentach mówiących o istocie wiecznego potępienia. Dla mnie bardziej moralne i rozsądne byłoby wieczne unicestwienie a cierpienie wiecznego ognia, ale czy wobec powyższego Biblia tak rzeczywiście uczy? Bardzo w to wątpię. W naukach Jezusa raczej widzę koncepcję wiecznego piekła jako wiecznych męczarni niż unicestwienia.
Gdyby piekło było stanem lub miejscem przejściowym i tymczasowym dla przygotowania Duszy dla następnych wcieleń, to w takim przypadku moglbym to przyjąć.
Ale koncepcja wiecznego i nieodwołalnego cierpienia za grzechy, ktore miały miejsce tylko przez jakiś czas w życiu grzesznika, jest z punku widzenia mojego pojmowania etyki i moralności nie do przyjęcia. Myślę, że wieczne męki nie są adwektne dla żadnych grzechów jakichkolwiek. Jednakże całkiem logiczna i rozumna jest koncepcja piekła tymczasowego, mającego przygotować nas do następnych wcieleń, o ile oczywiście całkowicie nie porzucimy świata i jego blichtru na rzecz poznania Boga, podczas obecnego wcielenia... Pozdrawiam
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Czy Biblia naucza o piekle wiecznym?

Postprzez hungry » Śr gru 26, 2012 8:06 am

Temat już istnieje przynajmniej w dwóch wątkach:
tutaj i tu. Proszę o wypowiedzi w istniejących wątkach.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron