Teraz jest Pt gru 14, 2018 4:40 am Wyszukiwanie zaawansowane

Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

potrzebuje słów otuchy

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

potrzebuje słów otuchy

Postprzez kapi665 » Wt maja 01, 2012 10:02 pm

wierze w Boga .. gdy grzesze zarówno słowem jak i czynem od razu czuje sie źle.. i teraz tez czuje sie źle bo mam pretensje do Boga o to że mnie stworzył.. czuje sie bezradna ... moje życie to cigłe porażki.. mam już prawie 18 lat a nic w życiu nigdy mi tak na prawde nie wyszło..mówią że dostałam od Boga talent artystyczny .. co ztego jeśli jednocześnie jestem leniem .. chciałabym coś osiagnąć i sie przełamać ale porażki ciagle sprowadzaja mnie na ziemie.. wątpie już że cokolwiek mi sie uda dlatego rezygnuje na starcie.. Dlaczego Bóg stworzył MNIE - człowieka który nie ma siły aby zrobić w swoim zyciu cokolwiek produktywnego.. Mam straszne kompleksy... depresje.. moge śmiało powiedzieć że czasami mam dni( jest ich ostatnio coraz więcej ) że czuje sie tak jakbym żyła w piekle..Czasami płacze i mówie do Boga , błagam go o to by dał mi siłe zmienić moje życie.. dał mi nadzieje jakiś znak .. chciałabym poczuć jego obecność bo czuje sie taka samotna.. ale czuje że on mnie opuścił...... chce mi sie płakać ..
.. wiem że nie jestem świeta, grzesze jestem egoista..ale Bardzo kocham Boga , chodze do kościoła... inaczej by mnie tu nie było.. dajcie mi jakies wsparcie.. Boje sie że problemy sprawia że strace swoją wiarę, a przecież Bóg to jedyna nadzieja że ten straszny świat sie kiedyś skończy i wszyscy bedziemy szcześliwi.

dajcie słowa otuchy.. czy Wy czujecie obesność Boga w swoim zyćiu? doświadczyliście kiedyś cudu.. prosze pomózcie bo już nie mam siły.. myślę o samobójstwie i jestem przerażona...bezradna
kapi665

Re: potrzebuje słów otuchy

Postprzez sługa Boży » Cz maja 10, 2012 4:47 pm

droga kapi !

Zawierz swoje zycie Chrystusowi, i miej nadzieje na lepsze jutro. pytasz sie czy doswiadczylismy cudu ? nie na tym plega wiara w Boga aby od Niego oczekiwac cudow. nastaw sie na male nadzieje, pracuj nad soba i módl się do Boga od serca. Popatrz na droge krzyżową - Chrystus tyle wycierpiał , a jednak pokonał smierc i zmartwychwstal .

w razie czego pisz. pozdrawiam

ps

samobojstwo jest ciezkim grzechem, po prostu zaufaj Panu i módl się . głowa do góry :)
sługa Boży

Re: potrzebuje słów otuchy

Postprzez Apolinary » Cz paź 18, 2012 7:43 pm

Ja mam ponad 50-ąt lat i przez długi czas też myślałem że nic mi w życiu nie wychodzi. Jednak pamiętaj, że sukces w pojęciu naszego Pana Jezusa wygląda inaczej niż w pojęciu ludzi. Każdy z nas ma rolę do wypełnienia, tylko często nie wiemy co to za rola. Bóg ma plan, a my często mamy swoje plany które kolidują z Boskim, i tu leży problem. Jeśli się modlimy o spełnienie czegoś co jest sprzeczne z wolą Boga, to mamy nikłe szanse na sukces. Przykładem niech będzie Jonasz który miał swoje plany... ;-). Poddanie się (bezwarunkowe) Jezusowi jest rozwiązaniem na życie chociaż początki mogą być trudne. Jednak z Bogiem po naszej stronie cóż może nam zagrażać. Równie istotną cechą chrześcijanina jest cierpliwość, tu przykładem niech będzie chociaż Abracham, z jego obietnicą o całym narodzie z niego zrodzonym, czy Hiob... Musimy poczekać na czas i miejsce które Bóg dla nas wybiera. Jeśli chodzi o depresję to popatrz na Jezusa kiedy się modlił w ogrodzie oliwnym przed ukrzyżowaniem:
Luk 22:42 Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode mnie ten kielich. Jednak nie moja wola, lecz twoja niech się stanie.
Luk 22:43 Wtedy ukazał mu się anioł z nieba i umacniał go.
Luk 22:44 I w śmiertelnym zmaganiu jeszcze gorliwiej się modlił, a jego pot był jak krople krwi spadające na ziemię.
Jeśli to nie jest obraz człowieka w olbrzymim stresie, to nie wiem co innego można by przytoczyć jako przykład. I jeszcze jedno, NIGDY nie jesteś sama, Góg jest zawsze z Tobą. Bądź silna i ufaj Bogu, przełam lenistwo i bądź posłuszna woli Bożej, nie wiń Go ale Mu dziękuj, za cokolwiek Ci się przydaża, i czytaj Pismo Święte, to jest sposób na poznanie Boga i siebie. Niech cię Bóg błogosławi.
Apolinary

Powrót do Dyskusje i polemiki