Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"żadnej reformacji nigdy nie było" z podz. wątku

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez adib » N paź 09, 2011 10:42 am

scto napisał(a):Jaka jest moim zadaniem róznica KK a Kprotestanckie

KK - Biblia, tradycja, obrzędy
KP - Biblia

i cała rożnica, czywiście w uproszczeniu


Problem w tym że wcale nie jest powiedziane że tradycja i obrzędy to coś złego. Patrząc dzisiaj na historię Kościoła, tak naprawdę żadnej reformacji nigdy nie było, a przynajmniej Luter nie był reformatorem Kościoła Katolickiego. Luter był raczej prekursorem powstania nowej religii a nie reformatorem. :)
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Wt paź 11, 2011 10:42 am

Tylko czemu Katolicka Odnowa Charyzmatyczna bierze swoje korzenie właśnie z ruchu protestanckiego (zielonoświątkowego) skoro to nie była reformacja wg. Ciebie a jakaś nowa religia?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Wt paź 11, 2011 10:58 am

hungry napisał(a):Tylko czemu Katolicka Odnowa Charyzmatyczna bierze swoje korzenie właśnie z ruchu protestanckiego (zielonoświątkowego) skoro to nie była reformacja wg. Ciebie a jakaś nowa religia?

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna bierze swoje korzenie z Ducha Świetego, a ludzie z Kościóła Zielonoświątkowego jedynie jedynie wcześniej odkryli konieczność otwarcia się na Charyzmaty. Gdyby było tak jak napisałeś Odnowa w Duchu Świętym byłaby dziełem ludzkim bez Udziału Ducha Świętego. Byłaby wtedy herezją. I to właśnie Odnowa w Duchu Świętym jest Reformacją w Kościele Katolickim a jej Twórcą jest Duch Święty a nie człowiek.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Wt paź 11, 2011 12:24 pm

adib napisał(a):
hungry napisał(a):Tylko czemu Katolicka Odnowa Charyzmatyczna bierze swoje korzenie właśnie z ruchu protestanckiego (zielonoświątkowego) skoro to nie była reformacja wg. Ciebie a jakaś nowa religia?

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna bierze swoje korzenie z Ducha Świetego, a ludzie z Kościóła Zielonoświątkowego jedynie jedynie wcześniej odkryli konieczność otwarcia się na Charyzmaty. Gdyby było tak jak napisałeś Odnowa w Duchu Świętym byłaby dziełem ludzkim bez Udziału Ducha Świętego. Byłaby wtedy herezją. I to właśnie Odnowa w Duchu Świętym jest Reformacją w Kościele Katolickim a jej Twórcą jest Duch Święty a nie człowiek.

Oj adib widzę, że nie znasz historii odnowy w Duchu Świętym? Oczywiście, ze to było suwerenne działanie Boże. Ale nie możesz też zaprzeczyć, faktom że Duch Święty użył protestanckich zielonoświątkowców w celu modlenia się nas księżmi o Dar Ducha Świętego. Więc teraz wybacz ale gdy piszesz takie rzeczy o historii kościoła jakoby miało nie być reformacji a tylko powstanie nowej religii jest pewną niekonsekwencją. A pisałeś wcześniej, że należysz do Odnowy w Duchu Świętym, czyżbyś należał wiec do nowej religii?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Wt paź 11, 2011 1:06 pm

hungry napisał(a): Ale nie możesz też zaprzeczyć, faktom że Duch Święty użył protestanckich zielonoświątkowców w celu modlenia się nas księżmi o Dar Ducha Świętego.

Nie rozumiem co masz na myśli.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Wt paź 11, 2011 3:11 pm

adib napisał(a):
hungry napisał(a): Ale nie możesz też zaprzeczyć, faktom że Duch Święty użył protestanckich zielonoświątkowców w celu modlenia się nas księżmi o Dar Ducha Świętego.

Nie rozumiem co masz na myśli.

Nic, tylko o historii odnowy w kościele katolickim (lata 60 i 70-siate) wspomniałem. Katolicy przyjęli modlitwę o dar Ducha Świętego kiedy to pozwolili położyć na siebie ręce.
Poczytaj tu choćby:
"Oto w 1967 roku w Stanach Zjednoczonych, na terenie trzech kampusów uniwersyteckich katoliccy studenci (Patti Gallagher, Kevin i Dorothy Ranaghan, Ralph Martin, Gerry Rauch, Steve Clark) oraz profesorowie teologii modlili się żarliwie o odnowienie wiary. Kiedy modlący się wraz z nimi zielonoświątkowcy włożyli na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty. Wkrótce do grup modlitewnych na wszystkich trzech kampusach przyłączało się dziesiątki studentów, pojawiły się liczne nawrócenia."
Katolicka strona: http://www.odnowa.org.pl/?q=node/82
"W połowie lutego 1967 r. profesorowie Duquesne wraz z czterema osobami, które również miały za sobą doświadczenie charyzmatyczne i grupą studentów postanowili odbyć rekolekcje prowądzace do ożywienia wiary. Rozważania były oparte na czterech pierwszych rozdziałach Dziejów Apostolskich...
...Duch ten przejawił się wkrótce przez dar języków, w jakich oboje młodzi zaczęli chwalić Boga. Po chwili postanowili wrócić na dół do swojej grupy, nic nie mówiąc o tym co zaszło...
(...)Z czasem katolicka Odnowa zaczęła się rozszerzać obejmując kampus uniwersytecki w South Bend i uniwersytet państwowy stanu Michigan. Wśród studentów tego ostatniego w Ann Arbor powstała wspólnota Word of God...
siedem lat później, w czerwcu 1974 r. międzynarodowa konferencja na temat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim zgromadziła ok. 30 tys. uczestników, wśród których znalazło się 19 biskupów (wśród nich kard. Leo Suenens), 700 księży i wiele zakonnic i zakonników..."

Kolejna strona katolicka

Pamiętam też książkę księdza Tardifa (był w Polsce) "Jezus Żyje", gdzie również on opisywał w szczegółach wylanie Ducha Świętego w tamtych czasach, jak to nad księżmi modlili się zielonoświątkowcy.
Więc jak to jest wg. Ciebie przekreślasz reformację nazywając to nowa religią jedynie a nie reformacją w kościele, a jednak widzę, że nie jesteś świadomy początków Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej na świecie.
Otóż oznajmiam Ci, że nie jest to nic nowego ani żadna nowa religia, lecz suwerenne działanie Ducha Świętego takie samo jak reformacja, Ba! Wierzę, że to jest kontynuacja reformacji. Podobnie jak ruch uświęceniowy Johna i Charlsa Wesleya (Metodyści), czy też ruch zielonoświątkowy na początku XX w. A wszystko to nie było by możliwe ani Luter ani Kalwin ani zielonoświątkowcy ani Katolicka Odnowa Charyzmatyczna nie było by to możliwe bez zesłania Ducha Świętego na wczesny kościół zebrany w wieczerniku (120 osób) w dniu żydowskiego święta Pięćdziesiątnica. Bóg sobie szuka i znajduje ludzi Mu posłusznych. Skoro tak ciężko Cię zachęcić do czytania biblii to polecam Tobie książkę jednego ze świeckich liderów początków Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym: "Głód Boga" Powinieneś ja dostać w każdej katolickiej księgarni w Polsce jeśli jest jeszcze wydawana.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez sewen » Śr paź 12, 2011 9:33 am

Polecam książkę MISTER PENTECOST - DAVID DU PLESSIS
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez adib » Śr paź 12, 2011 12:19 pm

hungry napisał(a):Nic, tylko o historii odnowy w kościele katolickim (lata 60 i 70-siate) wspomniałem. Katolicy przyjęli modlitwę o dar Ducha Świętego kiedy to pozwolili położyć na siebie ręce...

Hungry to co napisałeś powyżej to wszystko święta prawda. Dowodzi to tylko że w Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej działa ten sam Duch Święty Pocieszyciel. Tak się składa że w pierwszych dniach października odbyło się w Łodzi Forum Charyzmatyczne, którego głównym mówcą była Patti Gallagher, o której wspomniałeś. Ta historyczna osoba dla Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym jest nadal żarliwie praktykującą katoliczką. Jest to dowód zaprzeczający twierdzeniu niektórych zielonoświątkowców że Odnowa w Duchu Świętym jakoby jest "trampoliną" lub "bramą" do KZ. W jednej z konferencji Patti mówiła o roli Matki Boskiej w życiu katolika. Tak na marginesie Maria była pierwszą charyzmatyczką w historii świata.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Śr paź 12, 2011 9:09 pm

Adib no ale nadal mi na pytanie nie odpowiedziałeś jak możesz odrzucać reformację z których wywodzą się również i obecne dziś protestanckie, zielonoświątkowe również kościoły, a z których pomocy modlitewnej korzystali liderzy Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim? Zapewniam Cię, że na początku Odnowy Charyzmatycznej o której historii wspomniałem wyżej nawet nie wspomniano o modlitwach do Marii. Sam też pamiętam z czasów gdy byłem katolików spotkania charyzmatyczne w Kościele katolickim, które bardziej przypominały zielonoświątkowe nabożeństwa oddawania Bogu Jedynemu czci. Niestety to było na początku lat 90-siątych. Potem to zjawisko stawało się rzadsze, od czasu kiedy hierarchowie katoliccy zaczęli powierzać odnowę charyzmatyczną Maryi Matce Jezusa, podczas gdy biblia nawet słowem nie wspomina o tym aby tak należało czynić. Jezus jest Jedynym pośrednikiem do BOGA.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Śr paź 12, 2011 10:02 pm

hungry napisał(a):Adib no ale nadal mi na pytanie nie odpowiedziałeś jak możesz odrzucać reformację z których wywodzą się również i obecne dziś protestanckie, zielonoświątkowe również kościoły, a z których pomocy modlitewnej korzystali liderzy Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim? Zapewniam Cię, że na początku Odnowy Charyzmatycznej o której historii wspomniałem wyżej nawet nie wspomniano o modlitwach do Marii. Sam też pamiętam z czasów gdy byłem katolików spotkania charyzmatyczne w Kościele katolickim, które bardziej przypominały zielonoświątkowe nabożeństwa oddawania Bogu Jedynemu czci. Niestety to było na początku lat 90-siątych. Potem to zjawisko stawało się rzadsze, od czasu kiedy hierarchowie katoliccy zaczęli powierzać odnowę charyzmatyczną Maryi Matce Jezusa, podczas gdy biblia nawet słowem nie wspomina o tym aby tak należało czynić. Jezus jest Jedynym pośrednikiem do BOGA.

I to jest dobry kierunek. Podstawą Odnowy w Duchu Świętym jest posłuszeństwo Kościołowi Katolickiemu. A Duch Święty wcale nie obraził się na Odnowę za kierunek w którym się udała. Widzisz Mi Matka Boska nie przeszkadza wręcz przeciwnie, ale skoro Tobie przeszkadza przecież nikt Ci nie każe się do Niej modlić. Nie wiem jak jest w innych grupach ale w tej w której jestem, specjalnie dlatego przeniosłem się z Białej Podlaskiej do Łodzi, a w czasie tego roku przeżyłem więcej niż przez całe swoje dotychczasowe życie. Wiesz na czym polega Osobista Relacja z Jezusem tak więc zapewne wiesz że do mnie może mówić całkiem coś innego niż Tobie, dlatego ja jestem katolikiem a Ty zielonoświątkowcem.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 13, 2011 12:24 am

A odpowiedzi na pytanie jak nie było tak nie ma. :-?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Cz paź 13, 2011 7:10 am

hungry napisał(a):A odpowiedzi na pytanie jak nie było tak nie ma. :-?

A wiesz ma czym polega reformacja?? Reformatorem Kościoła Katolickiego był Św. Franciszek z Asyżu a Luter?? Luter dla mnie jest odstępcą.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 13, 2011 7:54 am

adib napisał(a):
hungry napisał(a):A odpowiedzi na pytanie jak nie było tak nie ma. :-?

A wiesz ma czym polega reformacja?? Reformatorem Kościoła Katolickiego był Św. Franciszek z Asyżu a Luter?? Luter dla mnie jest odstępcą.

To po co czerpiesz z protestantyzmu, skoro reformatorzy są dla Ciebie odstępcami? Ale widzę, że jednak na próżno łudzę się oczekując od Ciebie odpowiedzi na dawno postawione tu przeze mnie pytanie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez sewen » Cz paź 13, 2011 8:28 am

Hungry
Jak widzisz głową muru nie przebijesz.
Dawid du Plessis jest osobą ,którą Bóg powołał do zwiastowania Ewangelii w kościołach historycznych.
Jego działalność do dziś zbiera żniwo ewangelizacyjne.
Adib albo jest za młody by znać historię powstawania Odnowy w DŚw. ,albo tak zakłamany ,że nawet Prawda w jego sercu nie jest w stanie zmienić jego postawy.
Cóż ,to czego powinien dowiedzieć się o Chrystusie usłyszał. To że Jezus jest jedynym pośrednikiem do Ojca też wie.
Dalsza edukacja to rola Ducha Św.
:(
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez adib » Cz paź 13, 2011 10:02 am

hungry napisał(a):
adib napisał(a):
hungry napisał(a):A odpowiedzi na pytanie jak nie było tak nie ma. :-?

A wiesz ma czym polega reformacja?? Reformatorem Kościoła Katolickiego był Św. Franciszek z Asyżu a Luter?? Luter dla mnie jest odstępcą.

To po co czerpiesz z protestantyzmu, skoro reformatorzy są dla Ciebie odstępcami? Ale widzę, że jednak na próżno łudzę się oczekując od Ciebie odpowiedzi na dawno postawione tu przeze mnie pytanie.

Nie czerpię z protestantyzmu, Duch Święty nie jest własnością zielonoświątkowców. Patti o której pisałeś wcześniej ma dokładnie a może nawet radykalniejsze zdanie jak ja, a od ponad 40 lat jest prowadzona przez
Ducha Świętego. Powiedziała świetną konferencję o roli Maryji w życiu chrześcijanina. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje. Gdybym Ci uwierzył udowodniłbym tylko że nie wierzę w to co mówi do mnie Duch Święty.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron