Teraz jest Śr kwi 24, 2024 5:45 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

"praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez sewen » So paź 01, 2011 11:35 pm

Generalnie KK jest miejscem ,gdzie kultywuje się symbole, układając ich znaczenie w zależności od potrzeb.
W NT nie ma miejsca na symbole ST ,bo Bóg w Chrystusie objawił Prawdę.
Zawiłości które praktykuje KK są po to by "wierni " nie mogąc ich odczytać kurczowo trzymali się swej "wiary",nie pozwalając sobie na czytanie Biblii bez "duchowego przewodnika"
Praktyki te KK stosuje przez wieki, odwodząc ludzi od samodzielnego czytania Słowa Bożego.
W tym całym zamieszaniu z powodów czysto finansowych ustanowił chrzest niemowląt nie mający przykładu w Bożym Słowie.
Tylko w KK człowiek rodzi się katolikiem i nie ma prawa wyboru ,gdyż jako niemowlę nie może podjąć decyzji.
Decyzję podejmują inni.
Cóż zatem otrzymają ci ,którzy nie dotrzymali obietnicy wychowania niemowlaka w "wierze katolickiej"?
Gdziekolwiek popatrzysz na dogmaty KK , w żadnej mierze nie są spójne ze Słowem Bożym.
Czy zatem KK to "kościół chrześcijański?
Jeśli tak to dlaczego nie trzyma się Bożego Słowa?
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez adib » N paź 02, 2011 6:23 am

Wydajesz fałszywą opinię o Kościele Katolickim. Albo naprawdę masz taką wiedzę albo dawno w nim nie byłeś. Kościół odwidzi ludzi od czytania Pisma Świętego, to kłamstwo. Zobacz na Grupy Biblijne, poza tym każda Wspólnota swoją formację opiera na Piśmie Świętym. A wracając do Chrztu niemowląt ciekawe co powiesz o obrzezaniu niemowląt przez żydów, tam dzieci też nie decydują. A zarzut taki że małe dzieci stają się więźniami Kościoła Katolickiego jest kompletnie nie trafiony, co widać po Tobie, Hungrym. Dlaczego odeszliście od Kościoła?? Ja poznałem Chrystusa Żywego Zmartwychwstałego i On wcale nie nakazał mi zmieniać Kościoła. Doświadczam Żywego Boga każdego dnia, w Odnowie są ludzie którzy od lat żyją z Bogiem każdego dnia i nadal trwają w Kościele Katolickim.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez sewen » N paź 02, 2011 5:27 pm

Nie odszedłem od KK.Nigdy w nim nie byłem przez swoją świadomą decyzję.
To że ktoś zadecydował za mnie, nie zobowiązywało mnie do "odchodzenia"
Poznałem Jezusa Chrystusa poszukując sensu życia . Znalazłem Go dzięki poznaniu Słowa Bożego.Nie w KK, bo ów "kościół nigdy nie był skory do popularyzacji Bożego Słowa.
W Bożym Słowie dowiedziałem się Prawdy ,której nie wskazał mi KK.
Więcej : To Boże Słowo otworzyło mi oczy na fakt tego,że KK przekłamał Dekalog usuwając 2 Przykazanie mówiące o karze za bałwochwalstwo i nagrodzie za umiłowanie Boga, a podzielił dziesiąte by pasowała liczba przykazań.
Na zdrowy rozsądek dziesiąte przykazanie w KK nawet w swej formie nie jest zdaniem.
Są jeszcze inne rzeczy ,które w czasie poznawania Bożego Słowa odkryłem jako kłamstwo.
Nie chcę jednak rozpisywać się na te tematy ,bo nie to jest tematem dyskusji.
Zaprawdę Polska jest od wieków pod przekleństwem wynikającym z nieprzestrzegania2 przykazania.
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez adib » N paź 02, 2011 9:26 pm

Zastanawiam się jak możesz zarzucać Kościołowi Katolickiemu zmiany w Dekalogu, kiedy może nie sam bo nie miałeś na to wpływu ale, ale czytając Dekalog przechodzisz na porządku dziennym nad tym że jest tam napisane aby święć szabat a nie niedzielę. Wiem napiszesz ale ja nie jestem żydem. Więc ja Ci też piszę ale ja nie jestem żydem. I jeszcze coś to że Ty nie odnalazłeś Boga w Kościele Katolickim wcale nie oznacza że go tam nie ma. Czym różni się charyzmatyczne spotkanie w Twoim Kościele od charyzmatycznego spotkania w moim. Myślisz że w moim Duch Święty nie działa?? Powiem Ci że tak samo jak Ty doświadczam Osobistej Relacji z Bogiem. Też odczytuję Jego Wolę w swoim życiu. W Katolickiej Odnowie na Świecie jest kilkaset milionów ludzi i jakoś nie słychać o masowym odpływie tych którzy Poznali Żywego Boga i odeszli od Kościoła bo głosi On nieprawdę, albo Bóg im tak polecił. Z drugiej zaś strony nie ma możliwości aby kilkaset milionów ludzi na świecie i kilkaset tysięcy ludzi w Polsce udawało albo zostało oszukanych przez złego. Czy szatan może podszyć się pod Ducha Świętego tak żeby oszukać człowieka?? Nie, bo Bóg jest Miłością a szatan nie. Katolicka Odnowa Charyzmatyczna jest dla mnie dowodem na to właściwe dla mnie miejsce i dobra droga do Zbawienia. I zapewniam Cię że u nas studiuje się Pismo Święte.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez sewen » N paź 02, 2011 10:10 pm

Nie rozumiem Twojej sugestii o tym ,że nie jesteś Żydem.
Nie ma to nic wspólnego z faktem ,że ludzie w KK modlą się do obrazów, figurek.polewają głowy niemowląt sugerując że to chrzest(baptizo-zanurzać).
Krucyfiks, i wiele innych rzeczy ,których wymienianie w tej dyskusji zajęłoby zbyt dużo miejsca i czasu.
Co do Odnowy w Duchu Św ,to akuratnie mogę powiedzieć coś więcej ,gdyż w moim mieszkaniu powstała grupa charyzmatyczna, która pod naporem biskupów powróciła na łono KK czcząc nadal figury ,obrazy ,popełniając bałwochwalstwo.
Ci ,którzy czytając Słowo Boże zobaczyli Prawdę ochrzcili się chrztem wodnym przez zanurzenie oddając Jezusowi swe życie.
Są dziś mocnymi i cennymi ogniwami Bożego Kościoła.
Tobie podobni kultywują to co Biblia nazywa mądrością zmysłową demoniczną.

Nie jest to mądrość, która z góry zstępuje, lecz przyziemna, zmysłowa, demoniczna.

Wystarczy zatem spojrzeć na historię naszego narodu by zobaczyć owoc bałwochwalstwa, kultywowany od wieków .
Taki np .jak powierzanie naszego kraju opiece "Matki Boskiej"
i tym podobne bałwochwalcze praktyki.

Cóż niech Duch Św da Ci oświecenie Twojego serca ,byś zobaczył nieszczęście wielu pokoleń Ppolaków sprowadzonych na manowce przez pogańskie praktyki KK
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez adib » Pn paź 03, 2011 5:58 am

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju. Maryja tyle razy wyciągała nasz kraj z opresji. A obecna sytuacja w kraju to skutek rządów bezbożników takich jak Tusk i inni. Sprytnie uciekłeś od mojej sugestii. Zarzucasz mi że ja modlę się do obrazów i figurek co jest nie prawdą bo nigdy nie modliłem się do nich. Ja mogę napisać że Ty nie przestrzegasz szabatu którego nakaz jest w Dekalogu. I Ty i ja wiemy że nie jesteśmy Zbawieni z uczynków tylko Łaską Wiary. Ty natomiast jak widzę ogromny nacisk kładziesz na obrzędy. Dla mnie najważniejsza jest Miłość do Boga codzienna Modlitwa Uwielbienia. Zastanawia mnie fakt jak to się dzieje że ludzie tacy jak Ty którzy nigdy nie byli gorliwymi katolikami nagle stają się gorliwymi protestantami czy np. świadkami jehowy. Co do Odnowy to piszesz nieprawdę, ponieważ nikt nikogo do niczego nie zmusza, wręcz przeciwnie jest wielu księży i hierarchów katolickich, którzy z niechęcią odnoszą się do odnowy. A krucyfiks jak piszesz, czemu nie napiszesz Krzyż. Apostoł Paweł pisał że krzyż jest głupstwem dla pogan i symbolem hańby dla żydów.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez sewen » Pn paź 03, 2011 8:53 am

Co do pomocy Marii Polsce chciałbym skierować Cię do Bożego Słowa byś zobaczył gdzie znajdują się osoby ,które zmarły.
Tak samo jest z Marią. Tylko bajki KK przeniosły ją do nieba i uczyniły królową.
Czy zastanawiałeś się nad tym,że tak antysemicki kraj jak Polska uczynił sobie królową Żydówkę?
To kolejne anomalium w KK.
Pierwszymi ,którzy sieją antysemityzm w Polsce są księża.
A te wersety mówią o tym gdzie są ci,którzy odeszli z tego świata, także Maria.
A był pewien człowiek bogaty, który się przyodziewał w szkarłatne szaty i kosztowne tkaniny i co dzień wystawnie ucztował. (20) Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały. (21) I pragnął nasycić się odpadkami ze stołu bogacza, a tymczasem psy przychodziły i lizały jego rany. (22) I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany. (23) A gdy w krainie umarłych cierpiał męki i podniósł oczy swoje, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. (24) Wtedy zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu. (25) Abraham zaś rzekł: Synu, pomnij, że dobro swoje otrzymałeś za swego życia, podobnie jak Łazarz zło; teraz on tutaj doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. (26) I poza tym wszystkim między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. (27) I rzekł: Proszę cię więc, ojcze, abyś go posłał do domu ojca mego. (28) Mam bowiem pięciu braci, niechaj złoży świadectwo wobec nich, aby i inni nie przyszli na to miejsce męki. (29) Rzekł mu Abraham: Mają Mojżesza i proroków, niechże ich słuchają. (30) A on rzekł: Nie, ojcze Abrahamie, ale jeśli kto z umarłych pójdzie do nich, upamiętają się. (31) I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.

Jeśli chodzi o obchodzenie szabatu to w Chrystusie każdy dzień jest święty, jeśli tylko czcimy Boga w Duchu i Prawdzie. Możemy to robić zawsze i wszędzie ,ponieważ zasłona świątyni została usunięta . Mamy więc w Chrystusie bezpośredni dostęp do Ojca.

Zbawieni jesteśmy z Łaski ,nie z uczynków aby się kto nie chlubił.
Wiara jednak bez uczynków jest martwa.
To wiara właśnie pozwala nam w Mocy Ducha Św czynić to co się Bogu podoba.
Powracając jednak do "obrazów" i bałwochwalstwa z nimi związanego.
Słowo Boże mówi :

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus;
Jeśli zatem to fakt w Twoim życiu, to jak możesz oddawać cześć pogańskim figurom?
Chrystus bowiem wypełnił zakon a nie zniósł go.

(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Cóż zatem nadal twierdzisz,że to co pisze nie jest Prawdą?
Wszak Polska przez wieki wiedziona jest drogą bałwochwalstwa , słusznie otrzymując zapłatę za grzech.
A to jest zapłata:
Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez hungry » Pn paź 03, 2011 10:10 am

adib napisał(a):Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju...

Pokaż mi choć jeden fragment biblijny który o tym mówi, że chrześcijanie mają tak robić.
Bo jak na razie jest to dowód na to, że ludzie zaczęli mocno odchodzić od Słowa Bożego. A Zaczynało się to już w drugim wieku chrześcijaństwa najpierw przez formalizm. To podobnie jak faryzeusze którzy czynili to co jak Jezus piętnował: "znosicie słowo Boże przez swoją tradycję, którą sobie przekazali" (Mk 7:13).
O tym też pisał apostoł Paweł dostrzegając, że takie czasy nadejdą i w kościele.
"Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom." (2 List do Tymoteusza 4:3-4/ Biblia Tysiaclecia)

O to tylko niektóre praktyki, które wymyślono i wprowadzono odsuwając przy tym Słowo Boże.
120r - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych.
157r - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty.
167r - Precedens kultu zmarłych i relikwii dotyczący na razie kilkunastu osób - Po męczeńskiej śmierci biskupa Polikarpa i jedenastu wiernych z kościoła w Smyrnie (Turcja) zainicjowano praktykę czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii.
170r - wprowadzenie kultu relikwii
IV w - wprowadzenie obrazów, wizerunków, upowszechnienie pojęcia "Maryja-Pośredniczka łask" zapoczątkowanie modlitw do niej.
1215r - IV sobór Laterański pod nadzorem Innocentego III ustalił cichą spowiedź "na ucho"; wprowadził: "Transsubstancję" (przeistoczenie) opłatka w Eucharystii i jego adorację.
1229r - Biblia zakazana dla laików przez papieża Grzegorza IX'tego (znalazła się w spisie ksiąg zakazanych) - synod prowincjonalny w Tuluzie !
Więcej tego kalendarium znajdziesz na mojej stronie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Pn paź 03, 2011 10:46 am

adib napisał(a):Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju. Maryja tyle razy wyciągała nasz kraj z opresji.

Adib, czy ty sobie żartujesz?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez adib » Pn paź 03, 2011 10:09 pm

ucash napisał(a):
adib napisał(a):Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju. Maryja tyle razy wyciągała nasz kraj z opresji.

Adib, czy ty sobie żartujesz?

Nie nie żartuję, ale Ty nie musisz się z tym zgadzać. Ale to przecież forum chrześcijańskie więc rozmawiamy o wszystkim co się z tym wiąże. Napiszę więcej nie wiem czy wiesz ale Kościół Katolicki każdego dnia modli się Różańcem Świętym za nieprzyjaciół Kościoła czyli ludzi takich jak Ty. Modlimy się o Wasze nawrócenie. A nasze Modlitwy są skuteczne co widać na przykładzie Kościoła Anglikańskiego :)
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez ucash » Wt paź 04, 2011 1:37 am

adib napisał(a):
ucash napisał(a):
adib napisał(a):Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju. Maryja tyle razy wyciągała nasz kraj z opresji.

Adib, czy ty sobie żartujesz?

Nie nie żartuję, ale Ty nie musisz się z tym zgadzać. Ale to przecież forum chrześcijańskie więc rozmawiamy o wszystkim co się z tym wiąże. Napiszę więcej nie wiem czy wiesz ale Kościół Katolicki każdego dnia modli się Różańcem Świętym za nieprzyjaciół Kościoła czyli ludzi takich jak Ty. Modlimy się o Wasze nawrócenie. A nasze Modlitwy są skuteczne co widać na przykładzie Kościoła Anglikańskiego :)


Nazywasz mnie przeciwnikiem Kościoła a robisz dokładnie odwrotnie do tego o czym mówi Pismo Święte.
Bóg jasno mówi że mamy zawierzyć Chrystusowi a nie Maryji, w całej twojej mowie na początku można jeszcze stwierdzić że może i rzeczywiście się w tym kosciele katolicki coś ruszyło (odnowa Ducha Świętego) a Ty wyskakujesz z takim tekstem, ewidentnie widać że koścół katolicki znów zaporzycza, aby się tylko upodobnić do chrześcjiaństwa.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez adib » Wt paź 04, 2011 6:29 am

Napisałeś że robię dokładnie odwrotnie niż Pismo Święte. Nie ja robię dokładnie odwrotnie niż Ty, a oskarżasz mnie tylko dlatego że Kościół Katolicki ma inne Poznanie Prawdy niż Protestantyzm. Każdy z zarzutów protestantów w stosunku do Kościoła Katolickiego był już milion razy tłumaczony, co z tego jak ludzie tacy jak Ty nie chcą tego przyjąć.
Otwarcie się na Ducha Świętego wcale nie przekreśla posłuszeństwa w stosunku do Kościoła Katolickiego. Posłuszeństwo zawsze leży u podstaw każdej Wspólnoty katolickiej. Widzisz Duch Święty wcale nie musi prowadzić katolików w kierunku w jakim to sobie wyobrażają protestanci i wcale to nie oznacza że Tego Ducha w Kościele Katolickim nie ma. Napiszę więcej ktokolwiek napisałby tutaj najbardziej Boże Świadectwo, przekreślisz je tylko dlatego że jest z Kościoła Katolickiego. Oceniasz ludzi według własnego wyobrażenia, jeśli tylko ktoś inaczej wierzy i postępuje niż to sobie wyobrażasz to jest dla Ciebie złe. Zawierzamy się Jezusowi. Jednak Maryja Matka Boga przez dziewięć miesięcy nosiła Go pod swoim sercem, później od maleńkości opiekowała się Nim jako malutkim człowieczkiem. Myślałeś o tym kiedyś tak że Bóg jako Jezus był kiedyś malutki bezbronnym niemowlakiem, który zachowywał się dokładnie tak jak każdy malutki niemowlak i wymagał dokładnie takiej samej opieki. Bóg który zgodził się na takie uniżenie się tylko dlatego żeby odkupić moje i Twoje grzechy. A Maryja kiedyś była najbliżej Boga jak to jest tylko możliwe i tak jest teraz dlatego jest w stanie być naszą orędowniczką u Pana. Czy jako małe dziecko nie korzystałeś z pomocy Mamy?? Każdy człowiek wychowujący się bez mamy jest sierotą, tak samo jest z Kościołem.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez sewen » Wt paź 04, 2011 8:22 am

adib Widzę ,żeś zwiedziony nie tylko pod względem przestrzegania Słowa Bożego ,ale i kultu kobiety.
Nie tylko Maria urodziła dzieci, inne kobiety także ,a jednak KK nie wyniósł ich do nieba.
Jesteście (ludzie KK) dorośli, wykształceni ,a dajecie się łapać na różnego rodzaju bzdury, zakłamania i psychologiczne sztuczki.
Czy nie czas zamknąć brewiarze ,otworzyć Biblię i zacząć żyć zgodnie ze Słowem Bożym?
Przecież te pokolenia ,które przez wieki KK zwiódł już nie poznają Prawdy Bożego Słowa. Wy jednak żyjący teraz macie szansę Ją poznać .Tego Ci życzę z całego serca.

nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich, (17) aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,18 ) i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego, (19) i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego, (20) jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie (21) ponad wszelką nadziemską władzą i zwierzchnością, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, jakie może być wymienione, nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym; (22) i wszystko poddał pod nogi jego, a jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła, (23) który jest ciałem jego, pełnią tego, który sam wszystko we wszystkim wypełnia.
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Postprzez hungry » Wt paź 04, 2011 9:30 am

adib napisał(a):...czy wiesz ale Kościół Katolicki każdego dnia modli się Różańcem Świętym za nieprzyjaciół Kościoła czyli ludzi takich jak Ty.

sewen napisał(a):adib Widzę, żeś zwiedziony...

Może zamiast odbijania pingponga w stylu "licytacji" oskarżeń i epitetów typu "jesteś przeciwnikiem" lub "jesteś zwiedziony" moi drodzy piszmy same argumenty a wtedy widać ko używa merytorycznych i rzeczowych argumentów a komu ich brak. Doświadczenie pisania na forach powinno nas wszystkich nauczyć jednego, że osoba której brak argumentów będzie jedynie atakować epitetami i oskarżeniami o wrogość, nie odpowiadajmy więc tym samym, bo to do niczego nie prowadzi a jedynie do rozwalania tematu wątku. Więc jeszcze raz proszę, aby pisać jedynie na temat bez oskarżeń i epitetów. Nie popełniajmy błędów historycznych kiedy to reformatorów w kościele obrzucano różnymi oskarżeniami, byleby usprawiedliwić swoje tradycje ludzkie którymi zastąpiono Słowo Boże, zresztą znane prostemu ludowi jedynie po łacinie, której to prości ludzie nie znali. Więc nie znając Słowa Bożego, jak mieli oddawać cześć Bogu prawdziwemu?
"Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania." Księga Ozeasza 4:6

Miejmy cierpliwość Chrystusa który umiał wyjaśnić samarytance o prawdziwej czci Bogu (Ewangelia św. Jana 4:20-24).
"Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?" List do Rzymian 10:13-14

Ostatnio uczę się od Boga aby katolikom bardziej zwiastować niż z nimi dyskutować. Podobnie jak to czynili apostołowie w stosunku do ludzi niewierzących, aby ich przywieźć do posłuszeństwa wiary. (List do Rzymian 1:5 ; 16:26). Oczywiście z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę, że forum to jest dyskusyjne, więc nie chcę powiedzieć, że nie mamy dyskutować, lecz chodzi o to aby unikać takiego odbijania pingponga. Wielokrotnie dyskusja merytoryczna jest potrzebna, aby uświadomić sobie nawzajem pewne konstruktywne myśli i wyciągnąć pewne wnioski, a tu z kolei potrzeba trochę pokory jedni ku drugim, czy stać nas na to? Odpowiedź okaże się w praktyce. Więc wracamy do tematu!
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Wt paź 04, 2011 10:57 am

Zgadzam się Hungry i przepraszam.
Czekam na argument Adiba popierający w sposób pozytywny ten cytat:
adib napisał(a):Zawierzenie Polski Matce Boskiej to to jedne z ważniejszych wydarzeń naszego kraju. Maryja tyle razy wyciągała nasz kraj z opresji. A obecna sytuacja w kraju to skutek rządów bezbożników takich jak Tusk i inni.

Oczywiście z Biblii.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron