Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:37 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » N paź 23, 2011 9:21 am

admin napisał(a):Adibie może z czasem zrozumiesz co chciałem napisać. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że to ty starasz się umotywować swoją decyzję co z resztą zawsze jest słuszne. Trzeba znać i dobrze też umieć uzasadnić swoje przekonania oby tylko nie w duchu ekumenizmu ale w Duchu Chrystusowym.

Ja w sumie nie podejmowałem żadnej decyzji, ponieważ powierzyłem swoje życie Panu Bogu i to On podejmuje decyzje w moim życiu. Sam fakt przenosin do Łodzi, nigdy w życiu sam bym na to nie wpadł. Wam nie muszę nic udowadniać a ja jestem przekonany że Bóg działa w moim życiu.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez ucash » Śr paź 26, 2011 2:49 pm

adib napisał(a):Ja w sumie nie podejmowałem żadnej decyzji, ponieważ powierzyłem swoje życie Panu Bogu i to On podejmuje decyzje w moim życiu.

Bóg za Ciebie podejmuje decyzje :wink: Piękne słowa, szkoda tylko że nie prawdziwe.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Śr paź 26, 2011 10:52 pm

ucash napisał(a):
adib napisał(a):Ja w sumie nie podejmowałem żadnej decyzji, ponieważ powierzyłem swoje życie Panu Bogu i to On podejmuje decyzje w moim życiu.

Bóg za Ciebie podejmuje decyzje :wink: Piękne słowa, szkoda tylko że nie prawdziwe.

Nie jesteś mną więc skąd możesz to wiedzieć??
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez ucash » Pt paź 28, 2011 4:59 pm

adib napisał(a):
ucash napisał(a):
adib napisał(a):Ja w sumie nie podejmowałem żadnej decyzji, ponieważ powierzyłem swoje życie Panu Bogu i to On podejmuje decyzje w moim życiu.

Bóg za Ciebie podejmuje decyzje :wink: Piękne słowa, szkoda tylko że nie prawdziwe.

Nie jesteś mną więc skąd możesz to wiedzieć??

Poprostu, wolna wola.Ostateczna decyzja należy zawsze do Ciebie.
Za Bogiem podążamy bo chcemy nie dlatego że Bóg tak kazał.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » So paź 29, 2011 8:07 pm

Nie znasz mnie więc nie wiesz czy podążam za Bogiem. Oceniasz mnie jedynie po tym że napisałem że jestem katolikiem, to bardzo infantylne.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » Pn paź 31, 2011 12:16 am

adib napisał(a):Nie znasz mnie więc nie wiesz czy podążam za Bogiem. Oceniasz mnie jedynie po tym że napisałem że jestem katolikiem, to bardzo infantylne.

Nikt Cię adib nie ocenia, a przynajmniej na pewno myślę nie po tym, że jesteś katolikiem, ale jedynie oceniamy praktyki katolickie konfrontując je z biblią w tym wątku. A Ty chyba za bardzo się z nimi identyfikujesz, stąd wybacz, ale za bardzo chyba przyjmujesz wszelkie kontrargumenty do siebie, choćby były nie wiem jak rzeczowe, to nie wiem czy z przekory czy z czego, to mam wybacz wrażenie, że Ty ciągle je odrzucasz. Dlaczego? Czy protestanci są aż tak bardzo źli według Ciebie? Ktoś z protestantów gdzieś Cię mocno zranił? Czy tak trudno odpowiedzieć argumentacja biblijną w obronie tego co wierzysz? Przecież chyba o to w tym forum chodzi, że jest dyskusyjne, czyż nie? Stąd niech Cię nie dziwi i nie przeraża, że wielu dyskutantów ma tak różne interpretacje.
Pozdrawiam.
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Wt lis 01, 2011 8:34 am

Widzisz Grzesiu moja odpowiedź będzie oczywista z mojej strony. Napisałeś że upieram się przy swoim zdaniu z przekory. Proszę powiedz mi cóż ze mnie byłby za katolik, człowiek gdyby tak było?? Naprawdę myślisz że nie wiem w co Wierzę i na czym polega moje Wiara?? Jesteś tak jak ja we Wspólnocie Charyzmatycznej więc na pewno wiesz że Boga można doświadczać także w życiu codziennym nie tylko w trakcie studiowania Pisma Świętego. Jesteś od lat na tym forum więc wiesz że ze strony katolików padały tutaj argumenty na poparcie katolickich dogmatów. Ty masz swoje i dobrze tylko nie twierdź że katolicy postępują wbrew Biblii. No może nie wszyscy i nie zawsze. Ja sam jestem świadomy tego że jestem tylko człowiekiem, grzesznym człowiekiem, który ma skłonność do popełniania grzechów. Jednocześnie wiem że Uznając Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela nie podlegam karze za popełnione grzechy. Wiesz dobrze jak ja że Jezus wziął na siebie grzechy wszystkich ludzi i poniósł za nie karę. Więc nawet jeśli grzeszę bardziej niż Ty to jakie to ma znaczenie?? Powiesz że moje argumenty są przewrotne, ale to jest jedyny sposób jaki przychodzi mi do głowy. Żyjąc i studiując Pismo Święte nie skupiam się na grzechu tylko na Bogu a Bóg jest Miłością i Przebaczeniem. Wiem że ile razy bym nie upadł ile razy bym nie zgrzeszył Bóg zawsze przebacza i podnosi mnie z grzechu. A to pozwala mi żyć dalej nie zatrzymuję się nad grzechem nie rozpamiętuję go bo wiem że Bóg już dawno o nim zapomniał.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » Wt lis 01, 2011 9:45 am

adib napisał(a):Jesteś od lat na tym forum więc wiesz że ze strony katolików padały tutaj argumenty na poparcie katolickich dogmatów.

No już raz Cię prosiłem abyś wypowiadał się w swoim imieniu i mówił raczej za siebie. Skoro dyskusja się odgrzała i Ty wziąłeś już w niej udział to żałujesz że piszesz z nami? Hmm :-?
adib napisał(a):Jednocześnie wiem że Uznając Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela nie podlegam karze za popełnione grzechy. Wiesz dobrze jak ja że Jezus wziął na siebie grzechy wszystkich ludzi i poniósł za nie karę.

A powiedz mi proszę szczerze Adib na czym tak naprawdę opierasz swoją wiarę "uznając Jezusa", oraz to, że "wziął na siebie grzechy"? Czy nie przypadkiem na biblii? A więc jak to możliwe, że nie tylko Ty, ale w ogóle katolicy wybierają sobie w co wierzyć z biblii to przyjmuję a tego nie? Tak nie można Adib, Wybacz, ale tak nie można.
"Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu." 2 List do Tymoteusza 3:16 - 17 / Przekład Biblii Tysiąclecia

Paweł pisał o całym Piśmie Świętym wówczas dostępnym powszechnie i używanym przez apostołów w Starym Testamencie - w przekładzie Septuaginty.
"Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im. Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja dzisiaj tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i dotkną cię." V Księga Mojżeszowa 28:14-15/ Przekład Biblii Tysiąclecia
"Jeśli będziecie słuchać pilnie nakazów, które wam dziś daję, miłując Pana, Boga waszego, i służąc Mu z całego serca z całej duszy, ześle On deszcz na waszą ziemię we właściwym czasie, jesienny jak i wiosenny, i zbierzecie wasze zboże, moszcz i oliwę. Da też trawę na polach dla waszego bydła. Będziecie mieli żywności do syta. Strzeżcie się, by serce wasze nie pozwoliło się omamić, abyście nie odeszli i nie służyli obcym bogom i nie oddawali im pokłonu, bo zapaliłby się gniew Pana na was, i zamknąłby niebo, aby nie padał deszcz, ziemia nie wydałaby plonów, i prędko zginęlibyście w tej pięknej ziemi, którą wam daje Pan. Weźcie przeto sobie te moje słowa do serca i duszy. Przywiążcie je sobie jako znak na ręku. Niech one będą wam ozdobą między oczami. Nauczcie ich wasze dzieci, powtarzając je im, gdy przebywacie w domu, gdy idziecie drogą, gdy kładziecie się i wstajecie. Napiszesz je na odrzwiach swojego domu i na swoich bramach."V Księga Mojżeszowa 11:13-20/ Przekład Biblii Tysiąclecia
"Przecież moja ręka to wszystko uczyniła i do Mnie należy to wszystko - wyrocznia Pana. Ale Ja patrzę na tego, który jest biedny i zgnębiony na duchu, i który z drżeniem czci moje słowo." Księga Izajasza 66:2 / Przekład Biblii Tysiąclecia

Nie można sobie wybierać z biblii co się chce, ale mamy jako wierzący w Niego czynić to co Bóg nakazał. Więc jeśli Bóg powiedział, że mamy nie czynić innych bogów to nie czynić, a skoro powiedział też, że jest tylko jeden pośrednik do Boga Jezus Chrystus to jest tylko jeden, a skoro jest mowa w Piśmie, aby nie zwracać się do umarłych to nie zwracać. A choćby nie wiem jaki autorytet nawet kościelny, czy postać z nieba wymyślili i przekazali ludziom na ziemi jakiś dogmat, to jeśli nie zgadza się z biblią, z Bożą nauką nam tam przekazaną należy taki dogmat odrzucić.
"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa. Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelią nie jest wymysłem ludzkim. Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Chrystus." List do Galatów 1:6-12 / Przekład Biblii Tysiąclecia

adib napisał(a):tylko nie twierdź że katolicy postępują wbrew Biblii. No może nie wszyscy i nie zawsze. Ja sam jestem świadomy tego że jestem tylko człowiekiem, grzesznym człowiekiem,

Oczywiście, że jesteśmy grzesznikami i upadamy. Dlatego i w biblii jest i to pokazane, że mamy się podnosić i wyznawać swoje grzechy Bogu, że mamy rzecznika u Boga Jezusa Chrystusa!
"bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie, a występni w nieszczęściu upadną."Przypowieści Salomona 24:16 / Przekład Biblii Tysiąclecia
"Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki. Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania." (1 Jana 1:6-2:3 / Przekład Biblii Tysiąclecia

Właśnie dlatego wcześniej zacytowałem, z listu apostoła Pawła do Tymoteusza, że mamy korygować, poprawiać swoje życie według tego słowa. Wierzący ludzie nie mogą korygować swojego życia według ludzkich nauk jak np. katechizmu. Równie dobrze mogli by korygować swoje życie wg. jakiejkolwiek innej ideologii np. humanizmu, islamu (Koran), komunizmu... a wiemy że te nauki ludzkie nie są idealne i czyste. A tu w Biblii mamy czyste objawione od Boga Jego Słowo czemu więc mamy szukać objawień gdzieś indziej poza biblią?
Pozdrawiam.
Grzegorz.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Wt lis 01, 2011 10:39 am

Zapytam się Ciebie wprost. Po co mam stawać się zielonoświątkowcem jeśli wszystko to samo a nawet jeszcze więcej w Odnowie w Duchu Świętym. Tylko nie pisz że aby nie grzeszyć bo dobrze wiemy że obaj grzeszymy i nie ma znaczenia czy ja więcej od Ciebie czy Ty więcej ode mnie. Poza tym już to nie raz było pisane że wszystko zależy od interpretacji Pisma Świętego. A to co Ty uważasz za grzech dla mnie dla Pana Boga wcale może nim nie być. Nie mówiąc już o tym że protestanci widzą grzechy których katolicy nigdy nie popełnili. Takie jak np. oddawanie czci obrazom. :)
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » Wt lis 01, 2011 10:57 am

adib napisał(a):Zapytam się Ciebie wprost. Po co mam stawać się zielonoświątkowcem jeśli wszystko to samo a nawet jeszcze więcej w Odnowie w Duchu Świętym. Tylko nie pisz że aby nie grzeszyć bo dobrze wiemy że obaj grzeszymy i nie ma znaczenia czy ja więcej od Ciebie czy Ty więcej ode mnie. Poza tym już to nie raz było pisane że wszystko zależy od interpretacji Pisma Świętego. A to co Ty uważasz za grzech dla mnie dla Pana Boga wcale może nim nie być. Nie mówiąc już o tym że protestanci widzą grzechy których katolicy nigdy nie popełnili. Takie jak np. oddawanie czci obrazom. :)

Adib a gdzie ja Ci pisałem abyś został zielonoświątkowcem, albo że zielonoświątkowcy lub ja nie grzeszny? Gdzie tak napisałem? Wręcz chyba odwrotnie pisałem, że upadamy a Słowo Boże jest dla nas do poprawiania naszego życia. Jakub apostoł przyrównuje w swoim liście Słowo Boże do zwierciadła w którym się przypatrujemy. To tak jak przed lustrem poprawiasz swój wygląd zewnętrzny. W Słowie Bożym poprawiamy swój charakter, swoje postępowanie, poglądy, swoje wnętrze... Cytowałem sporo w ostatnim poście. Czytałeś?
Bo jeśli czytałeś mój poprzedni post to czy mogę się spodziewać odpowiedzi na pytanie jak to jest z tym podchodzeniem w katolicyźmie do biblii u Ciebie czemu miałbyś wybierać sobie to co chcesz (że Jezus umarł za nasze grzechy) a inne (przykazania przeciw bałwochwalstwu, zwracaniu się do umarłych) zostawiasz, zastępując je naukami ludzkimi jak np. katechizmem, encyklikami?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Wt lis 01, 2011 4:23 pm

Hungry pisałem Ci już, wmawiasz katolikom grzechy których nie popełniają. Tak właśnie jest z bałwochwalstwem. Jest niewielu katolików którzy są bałwochwalcami a na pewno już nie jest to nauka katolicka.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » Wt lis 01, 2011 4:54 pm

adib napisał(a):Hungry pisałem Ci już, wmawiasz katolikom grzechy których nie popełniają. Tak właśnie jest z bałwochwalstwem. Jest niewielu katolików którzy są bałwochwalcami a na pewno już nie jest to nauka katolicka.

Adib chyba jesteś przewrażliwiony wybacz, gdzie ja komuś personalnie wmawiam grzechy rozmawiamy ogólnie o praktykach katolickich jak to ma się do biblii...? Ty mnie w ogóle czytasz? Czy odpowiesz mi na moje pytanie? No znów chyba się nie doczekam... :(
No cóż pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Wt lis 01, 2011 6:20 pm

No dobrze niech będzie sobie grzech bałwochwalstwa. Napiszę Ci że znam setki katolików i żaden z nich nie popełnia tego grzechu. A przynajmniej starają się go nie popełniać zgodnie z nauką Kościoła. Jestem Katolikiem bo przez całe swoje życie nie znam żadnego innego Kościoła Który byłby lepszy od tego do którego należę.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » Śr lis 02, 2011 7:28 am

adib napisał(a):No dobrze niech będzie sobie grzech bałwochwalstwa.

Takie podejście nic nowego pod słońcem ale zawsze miało to swoje konsekwencje miało gdy lud Izraelski nadal czcił innych bogów zamiast Jedynego Boga, Bóg wydawał ich w ręce wrogich narodów aby go ciemiężyli. Dziś również ma to swoje konsekwencje jak nie na ziemi to w wieczności.
adib napisał(a):Napiszę Ci że znam setki katolików i żaden z nich nie popełnia tego grzechu.

Fajnie... Nie chodzą na mszę, nie modlą się do świętych, ani do wizerunków... ? :)
adib napisał(a):
A przynajmniej starają się go nie popełniać zgodnie z nauką Kościoła.

A gdzie nauka kościoła KRK zabrania bałwochwalstwa, jeśli tak to coś niekonsekwentnie, bo innym razem zachęca do udziału w kultach religijnych wyżej przeze mnie wspomnianych.
adib napisał(a):Jestem Katolikiem bo przez całe swoje życie nie znam żadnego innego Kościoła Który byłby lepszy od tego do którego należę.

A szukałeś? W Internecie znaleźć można adresy różnych społeczności, w których czci się Jedynego Boga. Sam też Ci podawałem tu gdzieś linki.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Śr lis 02, 2011 8:12 am

No i nie mówiłem że wmawiasz katolikom grzechy?? Po pierwsze żaden katolik nie modli się do obrazu. Po drugie to protestanci sobie wymyślili że Eucharystia jest grzechem. A wracając do Eucharystii to nawet poznałbym jak najwspanialszą wspólnotę protestancką a okazałoby się że nie ma w niej Eucharystii to nie przystąpiłbym do niej. Grzesiu ja już nie szukam ponieważ znalazłem Najwspanialszy Kościół pod słońcem. Ty chcesz abym przytaczał Ci tu dowody, ale to są moje dowody, Ty jeśli chcesz musisz odnaleźć swoje. Ty masz swój obraz Kościoła Katolickiego ja mam swój i niech tak zostanie.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron