Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Śr paź 19, 2011 11:28 am

adib napisał(a):Nie ma w Kościele Katolickim dogmatu o którym napisałeś, widzisz jeśli ktoś Cię tak naucza to jest to kłamstwo.
Jak nie ma jak nawet w KKK macie to napisane (KKK 846).
adib napisał(a):otóż absolutnie nie uważam że to co czytam na tym forum pochodzi od Ducha Świętego.

Jedynie ze swojej przekory? Ok. to chociaż czytaj Biblię.
adib napisał(a):Piszesz dalej zarzucając mi że nie jestem posłuszny Bogu.

Ja Ci nic nie zarzucam, a jedynie pytam. A to chyba wolno, nie?
adib napisał(a):Nie możesz wiedzieć czy jestem posłuszny Bogu ponieważ i ja i Ty wiemy że Wiara opiera się na Osobistej Relacji z Bogiem. Osobistej więc skąd możesz wiedzieć co Bóg mówi do mnie, każdego dnia??

A gdzie ja pisałem, że wiem?
adib napisał(a):I wcale nie muszę przyjmować wszystkiego tego co naucza Kościół Katolicki nie muszę modlić się na Różańcu i wiele innych. Każdy z nas wybiera to co jest najlepsze dla niego aby zbliżać się do Boga.

Przed chwilą pisałeś tutaj co innego. :)
w innym poście \":)\" nieco wcześniej adib napisał(a):Wiesz co, było kilka takich wspólnot odnowy które wiedziały lepiej niż księża czy biskupi. Stwierdzili że Maryja nie jest im potrzebna, sami sobie odpuszczali grzechy itd. Już nie są katolikami.

adib napisał(a):Ty natomiast uważasz że w Kościele Katolickim nie ma Zbawienia, czy się mylę??

Nie tak pisałem, ale pisałem, że zbawienie jest tylko w Jezusie. Czytaj uważnie proszę.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Śr paź 19, 2011 8:06 pm

Skoro uważasz że Zbawienia można dostąpić także w Kościele Katolickim to po jakiego gwinta namawiasz mnie abym został protestantem??
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 20, 2011 7:42 am

adib napisał(a):Skoro uważasz że Zbawienia można dostąpić także w Kościele Katolickim to po jakiego gwinta namawiasz mnie abym został protestantem??

A gdzie ja Cię namawiałem? Rozmawiamy jedynie o tym aby zacząć traktować Słowo Boże poważnie. A to Duch Święty przekonuje człowieka co ma dalej robić. Pozostaje tylko kwestia posłuszeństwa Jemu. Bo uwierz mi nie da się dalej być posłusznym Słowu Bożemu i nadal uczestniczyć w praktykach katolickich, o których jak zauważyłeś mogłeś tu przeczytać, że nie mają one źródła w biblijnym chrześcijaństwie, lecz zostały one dodane potem przez nauki ludzkie. Wspomniałem już tu wcześniej, że w II wieku zaczęło się psuć chrześcijaństwo przez formalizm i wprowadzanie tych dziwnych praktyk, o których wspomniałem po części tutaj. Proszę nie daj sobie wmówić, że te praktyki pochodzą od Ducha Świętego. Złe owoce formalizmu i tych praktyk były widoczne później, poprzez nakaz modlitwy jedynie po łacinie z zakazem modlitwy w języku ojczystym, również zakaz czytania biblii w języku ojczystym, wyprawy krzyżowe, nawracanie siłą, upaństwowienie religii chrześcijańskiej w IV wieku za Cesarza Konstantyna do postaci Kościoła Rzymsko Katolickiego i w końcu zwalczanie ludzi szczerze wierzących wg Biblii jako heretyków i palenie ich na stosie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Cz paź 20, 2011 8:16 am

Hungry zapewniam Cię że czytam Pismo Święte, chyba nie wątpisz że Odnowa w Duchu Świętym kładzie duży nacisk na Formację Duchową. Nie wiem jak było w Twojej Wspólnocie jak byłeś w Odnowie, ale Mocni w Duchu czyli Wspólnota w której jestem oparta jest na Duchowości Ignacjańskiej. Gdzie każdy co roku przeżywa swoje Rekolekcje Ignacjańskie w milczeniu wsłuchując się w absolutnie ciszy w Głos Boga w swoim sercu. Napisałeś że nie można słuchać Głosu Ducha Świętego i nadal tkwić w katolicyzmie. Jak widać można. Jeśli nie wierzysz to zapytaj się swoich współbraci z KZ w Łodzi jak działa Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi od ponad 20 lat. Z Panem Bogiem wszystko jest możliwe. A to że Ty uważasz że nie można to jest jedynie Twoje zdanie. I masz rację praktyko w Kościele Katolickim pochodzą od Ducha Świętego który działa w naszym Kościele. A jeśli uważasz że coś z Nim jest nie tak to przypominam Ci jak sam to zauważyłeś, że to zielonoświątkowcy modlili się nad katolikami ponad 40 lat temu. I jak już wspominałem przez ten czas jedna z tych osób Pattii Gallagher Mansfield nadal jest w Kościele Katolickim, będąc potężną charyzmatyczką, jeździ po całym świecie ewangelizując ludzi. I właśnie pod koniec września była w Łodzi. Nie wiem dlaczego cała masa ludzi jest taka że jak coś im się wydaje to tak musi być. Hungry wypowiadaj się za siebie a nie za Boga i Ducha Świętego bo On nie potrzebuje adwokatów.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 20, 2011 8:29 am

adib napisał(a):Hungry zapewniam Cię że czytam Pismo Święte,

To pokaż to na forum przez odpowiednią argumentację, czyli wg. Biblii a nie ludzkich nauk.
adib napisał(a):Mocni w Duchu czyli Wspólnota w której jestem oparta jest na Duchowości Ignacjańskiej.

A czy potrafisz udowodnić, że duchowość ta jest biblijna?
adib napisał(a):Jeśli nie wierzysz to zapytaj się swoich współbraci z KZ w Łodzi

Adib już raz Cie prosiłem, abyś się wypowiadał za siebie. Nie wmówisz chyba, mi że zielonoświątkowcy w Łodzi namawiają ludzi do pozostawania w katolicyźmie?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Cz paź 20, 2011 9:05 am

Wybacz Hungry ale katolicy nie biorą udziału w tzw. szkółkach niedzielnych gdzie uczą się jak odpierać zarzuty protestantów. Biblia to dla mnie Słowo Boga i nie traktuję Go jako oręża do walki z protestantami. Duchowość Ignacjańska jak najbardziej oparta na Piśmie Świętym. Codziennie kilka medytacji biblijnych. Na koniec napiszę Ci że masz bardzo dziwne podejście wydaje Ci się że KZ jest pępkiem świata. W moim stwierdzeniu chodziło mi raczej że gdybyś się ich spytał jeśli nie chcieliby skłamać musieliby napisać ile Bożych dzieł dzieje się w Łodzi. Hungry jak to jest z tą ewangelizacją wśród protestantów?? Mieszkam już ponad rok w Łodzi a nie spotkałem nigdy żadnego zielonoświątkowca. Świadków Jehowy, mormonów tak ale nie zielonoświątkowców, nawet nie wiem gdzie jest zbór w Łodzi.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 20, 2011 9:23 am

adib napisał(a):Wybacz Hungry ale katolicy nie biorą udziału w tzw. szkółkach niedzielnych gdzie uczą się jak odpierać zarzuty protestantów. Biblia to dla mnie Słowo Boga i nie traktuję Go jako oręża do walki z protestantami. Duchowość Ignacjańska jak najbardziej oparta na Piśmie Świętym. Codziennie kilka medytacji biblijnych. Na koniec napiszę Ci że masz bardzo dziwne podejście wydaje Ci się że KZ jest pępkiem świata. W moim stwierdzeniu chodziło mi raczej że gdybyś się ich spytał jeśli nie chcieliby skłamać musieliby napisać ile Bożych dzieł dzieje się w Łodzi. Hungry jak to jest z tą ewangelizacją wśród protestantów?? Mieszkam już ponad rok w Łodzi a nie spotkałem nigdy żadnego zielonoświątkowca. Świadków Jehowy, mormonów tak ale nie zielonoświątkowców, nawet nie wiem gdzie jest zbór w Łodzi.

Kiepsko szukasz bo stronę w sieci nawet mają. Ten wspomniany linkiem to jeden zbór a o drugim zborze w Łodzi jest mowa tutaj. :)
Poza tym gdzie uważam, że KZ jest pępkiem świata?
Osobiście cenię sobie na równi wszystkie inne wyznania ewangeliczne, polecam też Baptystów na Nawrot w Łodzi (poznałem tam wielu Braci).
Co do duchowości ignacjańskiej, skoro zbliża Cię do biblii jako Słowa Bożego, mógłbyś to wykorzystać w polemice na forum, i kto powiedział, że jako walka z protestantami? To jest w końcu forum dyskusyjne i chcemy merytorycznie i kulturalnie rozmawiać rozważając wszelkie argumenty ale w oparciu o biblie. A zasady na forum Adib maja nas właśnie chronić przed obrażaniem się nawzajem, co też moderatorzy na tym, forum tego pilnują.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Cz paź 20, 2011 10:17 am

Widzę Hungry że uważasz że można należeć do każdego Kościoła byle nie do katolików. No cóż ale to już Twój problem. Masz rację bez problemu mógłbym odnaleźć zielonoświątkowców i baptystów w Łodzi, nie robiłem tego ponieważ nie czuję takiej potrzeby. Wiesz jak człowiek odnajduje Ojca i rzuca się w jego Otwarte Ramiona, to nie musi już szukać niczego innego. Wiesz dlaczego nie dyskutuję z Tobą merytorycznie, ponieważ Ty znasz doskonale wszystkie merytoryczne wypowiedzi katolików i na każdy katolicki cytat z Pisma Świętego masz pięć swoich przeciwstawnych. Ile jesteś na tym forum?? Wiele lat prawda?? Nie zauważyłeś że takie dyskusje do niczego nie prowadzą. Potrafisz uszanować to że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie i to zdanie wcale nie musi być złe?? Nigdy nie będę protestantem bo Waszych Kościołach nie ma tego co ja uważam za najważniejsze, a przy okazji w Odnowie odlazłem to czego nie mogło odnaleźć wielu katolików odchodzących do protestantów. Radość, śpiew, taniec, Uwielbienie. Chociaż ostatnimi czasy można zauważyć odwrotną tendencję czyli powrotów na Łono Kościoła Katolickiego. Taki np. Kościół Anglikański :)
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Cz paź 20, 2011 10:32 am

adib napisał(a):Chociaż ostatnimi czasy można zauważyć odwrotną tendencję czyli powrotów na Łono Kościoła Katolickiego. Taki np. Kościół Anglikański :)

Zbyt szybkie i daleko idące wnioski. Póki co to nie są oni w KRK jeszcze. A nawet jeśli przez ekumenię się zbliżają to nie znaczy, że jest to właściwe zjawisko.
adib napisał(a):...bez problemu mógłbym odnaleźć zielonoświątkowców i baptystów w Łodzi, nie robiłem tego ponieważ nie czuję takiej potrzeby.
(...) Nigdy nie będę protestantem bo Waszych Kościołach nie ma tego co ja uważam za najważniejsze.

To skąd wiesz czego nie ma w kościołach protestanckich skoro nigdy jak piszesz nie robiłeś i nie czułeś potrzeby poszukania społeczności w swoim mieście?
adib napisał(a):Potrafisz uszanować to że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie i to zdanie wcale nie musi być złe??

Czy ja Ciebie nie szanuję? Pokaż proszę gdzie?
adib napisał(a):Nie zauważyłeś że takie dyskusje do niczego nie prowadzą.

No nie do końca tak jest inaczej by te forum już nie istniało, gdyby nie było sensu dyskusji.
Zgodzę się tylko w jednym, że jeśli druga osoba nie daje się przekonać a tkwi dalej w pewnych praktykach, wtedy należy chyba ją zostawić. Dlatego adib nigdy nie zamierzałem na siłę Cię przekonać lecz zostawiam dalszą rolę Duchowi Świętemu. On najlepiej to uczyni, jeśli się Mu poddasz. Trzymaj się więc, a co złego to nie ja. :) Życzę zdrowia i prowadzenia Ducha Świętego przy czytaniu Biblii.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » Pt paź 21, 2011 10:37 pm

Wiem Hungry czego nie ma w Kościołach Protestanckich bo dokładnie o to macie zarzuty do Kościoła Katolickiego: Kult Matki Boskiej, Rzeczywista Obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia. Wiem jakie są dla mnie efekty płynące z akceptacji i Celebrowania tych dogmatów. Czy są niebiblijne to sprawa dyskusyjna ja natomiast widzę efekty i naprawdę nie chcę się tego zrzekać. Pozdrawiam w Panu.
- Radek
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » So paź 22, 2011 10:14 am

adib napisał(a):Wiem Hungry czego nie ma w Kościołach Protestanckich bo dokładnie o to macie zarzuty do Kościoła Katolickiego: Kult Matki Boskiej, Rzeczywista Obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia. Wiem jakie są dla mnie efekty płynące z akceptacji i Celebrowania tych dogmatów. Czy są niebiblijne to sprawa dyskusyjna ja natomiast widzę efekty i naprawdę nie chcę się tego zrzekać. Pozdrawiam w Panu.
- Radek

No comment. :-?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez admin » So paź 22, 2011 6:48 pm

Nic dziwnego Hungry, że nie ma komentarza. Tutaj już trudno odpowiadać. To tak jak mówić komuś, żeby nie korzystał z wizyt u wróżki a on mówi "Przecież ona trafnie przewidziała. Jeśli tak to musi być to dobre". :))
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez adib » So paź 22, 2011 8:28 pm

admin napisał(a):Nic dziwnego Hungry, że nie ma komentarza. Tutaj już trudno odpowiadać. To tak jak mówić komuś, żeby nie korzystał z wizyt u wróżki a on mówi "Przecież ona trafnie przewidziała. Jeśli tak to musi być to dobre". :))

Przecież napisałem. Poza tym każdy ma prawo do swojego zdania równie dobrze ja mogę napisać no coment na temat tego co dzieje się w zborach zielonoświątkowych. Zastanawiam się czy niechęć do Kościoła Katolickiego niektórych nie jest związana z tym że sami kiedyś byli członkami tego Kościoła a teraz tylko chcą jeszcze bardziej umotywować swoje decyzje. To że Wy nie odnaleźliście Boga w Kościele Katolickim wcale nie oznacza że Go tam nie ma. Adminie przekonałeś całą swoją rodzinę i wszystkich znajomych do odejścia z Kościoła Katolickiego?? Przecież to takie oczywiste jak piszesz.A w mieście w którym mieszkasz czy już wszyscy są protestantami?? Nie zależy Ci na tych ludziach. Jak to jest, łatwo oskarżać przez internet a w realu to jest ekumenizm :)
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez hungry » N paź 23, 2011 8:33 am

adib napisał(a):
admin napisał(a):Nic dziwnego Hungry, że nie ma komentarza. Tutaj już trudno odpowiadać. To tak jak mówić komuś, żeby nie korzystał z wizyt u wróżki a on mówi "Przecież ona trafnie przewidziała. Jeśli tak to musi być to dobre". :))

Przecież napisałem. Poza tym każdy ma prawo do swojego zdania równie dobrze ja mogę napisać no coment na temat tego co dzieje się w zborach zielonoświątkowych. Zastanawiam się czy niechęć do Kościoła Katolickiego niektórych nie jest związana z tym że sami kiedyś byli członkami tego Kościoła a teraz tylko chcą jeszcze bardziej umotywować swoje decyzje. To że Wy nie odnaleźliście Boga w Kościele Katolickim wcale nie oznacza że Go tam nie ma. Adminie przekonałeś całą swoją rodzinę i wszystkich znajomych do odejścia z Kościoła Katolickiego?? Przecież to takie oczywiste jak piszesz.A w mieście w którym mieszkasz czy już wszyscy są protestantami?? Nie zależy Ci na tych ludziach. Jak to jest, łatwo oskarżać przez internet a w realu to jest ekumenizm :)

Ekumenizm to już inna bajka nie na temat tego wątku. Linki do tego matu na forum:
"Ruch zielonoświątkowy a ekumenizm"
"Ekumenia - co to jest?"
"EKUMENIA - potrzebna, czy nie?"
"Interkomunia?"
"Z ręką w ekumenicznym nocniku"
Proszę o ekumeniźmie tam się wypowiadać.
A kto Cię tu oskarża? Więc te dziwne swoje rozżalenia i insynuacje, mógłbyś sobie darować, skoro nie rozumiesz z jakich powodów ludzie odchodzą z Kościoła Katolickiego i możesz nie wierzyć ale nie jest to jedynie sama niechęć bowiem tłumaczono Ci w tym wątku wiele razy... Poczytaj może od początku wątek.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: "praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Postprzez admin » N paź 23, 2011 8:35 am

Adibie może z czasem zrozumiesz co chciałem napisać. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że to ty starasz się umotywować swoją decyzję co z resztą zawsze jest słuszne. Trzeba znać i dobrze też umieć uzasadnić swoje przekonania oby tylko nie w duchu ekumenizmu ale w Duchu Chrystusowym.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron