Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:11 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Problem upominania

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: Problem upominania

Postprzez ucash » Cz maja 26, 2011 10:12 pm

Cthulhu napisał(a):Witam ! Tworzę ten temat tutaj ponieważ nie znalazłem lepszego miejsca. To nie ma raczej nic wspólnego z polemiką. Mówiąc prosto z mostu - przeraża mnie zdanie Pisma o upominaniu braci i sióstr. Przeraża mnie to, że Pismo każe mi wstać, pójść - i upomnieć. Nie potrafię. Czuję, że nie dam sobie rady. A obrażę Boga grzechem jak tego nie zrobię... Pytanie. Może jest inaczej ? Może nie zawsze muszę upomnieć ? A jeśli muszę jak to zrobić ?

Za sytuację taką najbardziej prawdopodobną wg mnie stawiam np sytuację w autobusie, kiedy młodzi ludzie przeklinają, głośno się zachowują, obrażają uczucia religijne albo np piją. Tego bardzo się obawiam. Czuję, że grzesze już teraz kiedy mówię, iż nie jestem gotowy. Proszę, doradźcie mi coś.

Pozdrawiam


Tu chodzi raczej o napominanie braci i siostr w Chrystusie(osoby ze zboru) jakbys mial tak napominac kazde niegodne zachowanie to dnia by nie starczylo aby tylko napomniec kilka os. w autobusie :wink:
Mat.18:15/Gal.6:1/Jak.5:19
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez admin » Pt maja 27, 2011 8:07 am

Tutaj masz cały temat: http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic.php?t=5940

Dopisz tam swoje pytanie chyba, że czytając znalazłeś odpowiedź.

a ten zamykam chyba, że ktoś ma inny pomysł
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron