Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:21 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co jeśli Twoi przyjaciele nie będą zbawieni?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Co jeśli Twoi przyjaciele nie będą zbawieni?

Postprzez twice » Śr mar 23, 2011 2:52 pm

Witam

mam przyjaciół ateistów, buddystów, katolików, protestantów itd

i zastanawia mnie jedna rzecz:

wg Biblii większość z nich nie będzie zbawiona więc po co Bóg wprowadził takie tworzenie się więzi emocjonalnych między ludzmi?
twice
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 23, 2011 2:39 pm

Postprzez hungry » Śr mar 23, 2011 11:22 pm

To czy ktoś będzie zbawiony wie tylko BÓG.
Świetnie to wyjaśnił apostoł Paweł w liście do Rzymian w 2 rozdziale.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez twice » Cz mar 24, 2011 1:55 pm

przyznam, że średnio rozumiem ten fragment poza tym, ze nie powinienem mieszać się w osądzanie innych - z trzeciego rozdziału wynika jednak, że poganie to nie są niewierzący tylko nawróceni, którzy nie znają jeszcze Prawa - co więcej ten rozdział mówi, że tylko przez wiarę można być usprawiedliwionym, a znajomośc Prawa daje tylko wiedzę, co obraża Boga.

innymi słowy jeśli nie wierze w śmierć Jezusa, mogę sobie świadomie, nieświadomie robić cokolwiek - i tak nie będę zbawiony

więc wracam do mojego pytania
twice
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 23, 2011 2:39 pm

Postprzez hungry » Cz mar 24, 2011 9:34 pm

3 rozdział nie przeczy drugiemu, ale cudownie wyjaśnia Bożą łaskę, bo Bóg świadomy, że każdy człowiek jest grzeszny wyciągnął do nas pierwszy swoją rękę ustanawiając ofiarę przebłagalną ze swojego Syna, któż pojmie tak wielka miłość Boga. Tak, tego rozum nie może ogarnąć. Jesteśmy zbawieni łaską Boga przez wiarę przyjmując usprawiedliwienie z grzechów naszych dostępne dzięki mocy krwi Jezusa przelanej za nas jako krwi Baranka paschalnego. Baranek paschalny to wspaniała starotestamentowa mojżeszowa analogia do Jezusa baranka Bożego, gładzącego grzechy świata. Zaś 2 rozdział do którego wcześniej odsyłałem mówił o poganach, którzy pomarli nie słysząc wcześniej za swojego życia ewangelii, czyli dobrej nowiny i odpowiedzieć na Jego wezwanie wstąpienia na wąską ścieżkę o której mówił Jezus w 7 rozdziale ewangelii Mateusza. A byli jednak ludźmi którzy moralnie postępują dobrze jednak nie słyszeli nigdy ewangelii między innymi tego, że nasze wszystkie najlepsze uczynki przed Bogiem są jak szata splugawiona i ( Iz64:6 ) to czy będą zbawieni ostatecznie zadecyduje o tym sądzie Święty, Sprawiedliwy i Miłosierny Bóg. Bóg mający wgląd w ich sumienie o którym pisze w 2 rozdziale listu do Rzymian apostoł Paweł, sumienie, które świadczy, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach, jeśli nie mają zakonu, a z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem. Bóg sprawdzi na sądzie jak postępowali Ci co nie znali Boga wcześniej nie mieli okazji usłyszeć ewangelii by na nią odpowiedzieć. Myślę, że o takich ludziach mówi Jezus w przypowieści o owcach po prawicy i o kozłach po lewicy, zapisane jest to w 25 rozdziale ewangelii Mateusza.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron