Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:46 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Życie człowieka jest największą wartością...

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Życie człowieka jest największą wartością...

Postprzez robiansony0y » So sty 08, 2011 9:51 pm

Ostatnio ktoś mnie poprosił, abym podała argumenty uzasadniające, że życie jest największą wartością. Zaskoczyło mnie to pytanie, ale uporalam się :). Chciałam poznać wasze zdanie na ten temat (jeden argument to trochę mało :D ).
robiansony0y
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sty 08, 2011 9:42 pm

Postprzez admin » So sty 08, 2011 11:15 pm

Ja nie uważam aby życie było największą wartością. Bo niby czyje życie?

Np. matki, która rodzi dziecko czy dziecka? Bywa, że lekarz musi zdecydować za akceptacją np. rodziny.

Tak naprawę to Bóg i Jego wola powinno być dla chrześcijan największą i najświętszą wartością.

Jeśli życie byłoby największą wartością to niby po co umierać za wiarę w Boga (patrz prześladowani).

Troche tak z drugiej strony napisałem a by zachęcić ciebie i innych do przemyśleń na ten temat.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » So sty 08, 2011 11:20 pm

Mnie tez zaskoczyło, bo uwazam, że największą wartoscią nie jest wcale zycie. Takie wartościowanie wydaje sie bardziej humanistyczne niż chrzescijańskie.
Gdyby zycie było najwiekszą wartością, dla ap. Pawła smierc nie byłaby zyskiem, a chrzęścijanie nie oddawali by go za wiarę.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Pn sty 10, 2011 12:18 am

asa napisał(a):Mnie tez zaskoczyło, bo uwazam, że największą wartoscią nie jest wcale zycie. Takie wartościowanie wydaje sie bardziej humanistyczne niż chrzescijańskie.
Gdyby zycie było najwiekszą wartością, dla ap. Pawła smierc nie byłaby zyskiem, a chrzęścijanie nie oddawali by go za wiarę.

Dokładnie ja również zgadzam się z adminem i Asą. Bóg chce aby nasze priorytety były właściwie ukierunkowane na NIEGO. Aby nic nam Boga nie przysłaniało. A jeśli już jakieś życie miało by być wartościowe bardziej, to raczej te wieczne o które powinniśmy zabiegać. Paweł apostoł napominał abyśmy swoje zbawienie sprawowali przed Bogiem z bojaźnią i ze drżeniem.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez lidadra » So sty 22, 2011 4:08 pm

Ciekawe pytanie warto na niego spojrzeć z drugiej strony. Najwieksza watrościa jest życie w Chrystusie dlatego on poniósł smierc aby ludzkość mogła żyć, tym nacechowane jest jego słowo.Bez życia niema innych wartości.
lidadra
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): So lip 22, 2006 3:42 pm

Postprzez hungry » Wt sty 25, 2011 10:01 am

Nie On poniósł śmierć za nas nie dlatego, że byliśmy w Chrystusie bo nie byliśmy, byliśmy daleko od Noego, wręcz martwi duchowo, byliśmy grzesznikami z dala od BOGA. A Jezus poniósł karę za winę nas wszystkich. Odsyłam do lektury 53 rozdziału księgi proroka Izajasza o tym czego miał dokonać Mesjasz Izraelski. I On tego dokonał w osobie Jezusa Chrystusa!
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez lidadra » Pt lut 04, 2011 4:36 pm

Tak właśnie, jaki człowiek był bez Chrystusa? Taki grzesznik nie miał szansy na lepsze życie.Dlatego wlaśnie życie jest dla mnie największa wartoscią. Dzięki temu że żyję mogę cieszyć się też innymi wartościami wynikajacymi z faktu mojego istnienia.
lidadra
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): So lip 22, 2006 3:42 pm

Postprzez TruskawkaII » Śr mar 09, 2011 1:04 am

Niektórzy wychodzą ze złego założenia, że życie kończy się po śmierci. Zapomnieliście o zmartwychwstaniu i o tym że Bóg jest Bogiem żywych a nie umarłych?

"Tak bowiem Bóg tak umiłował świat, iż Syna swego jednorodzonego dał, aby wszelki kto wierzy weń nie zginął, lecz aby miał żywot wieczny"

Życie jest nagrodą za naszą wiarę, życie reprezentuje wszystkie wartości o których mówi Biblia, bez tych wartości nie ma życia tylko śmierć którą reprezentuje grzech. Dlatego zgadzam się z autorem postu.
TruskawkaII
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 11:54 pm

Postprzez baska » Śr mar 16, 2011 9:21 am

Rodzi sie dziecko ułomne
Sparaliżowane, nie widzi, nie słyszy...
Czy życie jest największa wartością...
baska
 

Postprzez scto » So kwi 02, 2011 4:36 am

Kilka dni temu reportaż w TV o dziecku, któremu amputowano rączki i nóżki...
scto
 


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron