Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:42 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Działalność wyznań nie zarejestrowanych. Co wiemy?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Pt kwi 08, 2011 11:38 pm

kamilloone napisał(a):to z tego powodu mamy produkowac nowe denominacje? to bedac babtysta zielonym czy wolnym czy innym nie mozesz? musisz wymyslic kosciół kowalskiego?

Ja nie wymyślam nowych kościołów istnieję w konkretnej denominacji, ale rozumiem tych którzy zakładają nowe. Bo pamiętaj proszę również, że przecież denominacje takie jak np. Kościół Zielonoświątkowy też miały kiedyś swoje początki w naszym kraju i również był rejestrowany i był wówczas dawniej nowością dopiero, wśród starszych już wówczas istniejących starszych denominacji. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kamilloone » Pt kwi 08, 2011 11:42 pm

tak ale wtedy ten ruch był pionierski w naszym kraju i mimo kosciołów w skandynawi do nas ten ruch dostał sie z ameryki i juz jest i nie trzeba zakładac blizniaczego jak jest juz ten a prócz niego kosciół Bozy w Chrystusie, wspolnota zielonoswiatkowa , kosciół pentakostalny i wiele innych po co stwarzac cos nowego? z cielesnych pobódek?
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez hungry » So kwi 09, 2011 12:42 am

kamilloone napisał(a):tak ale wtedy ten ruch był pionierski w naszym kraju i mimo kosciołów w skandynawi do nas ten ruch dostał sie z ameryki i juz jest i nie trzeba zakładac blizniaczego jak jest juz ten a prócz niego kosciół Bozy w Chrystusie, wspolnota zielonoswiatkowa , kosciół pentakostalny i wiele innych po co stwarzac cos nowego? z cielesnych pobódek?

A skąd wiesz czy z cielesnych pobudek? Duchem Świętym jesteś? Ja np. zostałem ochrzczony w jednym z takich kościołów i wprawdzie obecnie jestem członkiem denominacji która istnieje w Polsce już chyba 100 lat, to jednak daleki jestem od takiego oceniania kiedy to wiem, że BÓG inicjował np. kościół w którym się chrzciłem a nie należy on ani do KZ ani do Baptystów a powstał i zarejestrował się dopiero w latach 90 ' siątych dopiero.
Pamiętaj co powiedział Pan Jezus do uczniów gdy Ci donieśli Mu o pewnych ludziach wypędzających demony w Jego imieniu a nie chodzili z nimi.
"A Jan odpowiadając, rzekł: Mistrzu, widzieliśmy takiego, który w twoim imieniu wygania demony i zabranialiśmy mu, ponieważ nie chodzi z nami. Wtedy Jezus rzekł do niego: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami." Ewangelia św. Łukasza 9:49-50

Czy jak ktoś nie jest z w KZ czy u Baptystów, zarejestrowanych dawno kościołach nie jest z nami? ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kamilloone » So kwi 09, 2011 6:05 am

ja tez w takiej denomonacji zostałem ochrzczony i sie nawróciłem choc pozniej niestety drogi nasze sie rozeszły... mysle ze piszemy troszke z innej strony oboje... ja mam poprostu na mysli to ze jezeli jest tyle róznych denominacji to po co zakładac kolejną... choc masz racje moze nieraz byłoby to uzasadnione choc szczerze mówiac nie widze ku temu powodu.. pozdrawiam serdecznie:)
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez hungry » So kwi 09, 2011 10:10 am

kamilloone napisał(a):ja tez w takiej denomonacji zostałem ochrzczony i sie nawróciłem choc pozniej niestety drogi nasze sie rozeszły... mysle ze piszemy troszke z innej strony oboje... ja mam poprostu na mysli to ze jezeli jest tyle róznych denominacji to po co zakładac kolejną... choc masz racje moze nieraz byłoby to uzasadnione choc szczerze mówiac nie widze ku temu powodu.. pozdrawiam serdecznie:)

Nie wiem czy zostałem zrozumiany odnośnie miejsca mojego chrztu. Jestem obecnie w Kościele Zielonoświątkowym ale na początku byłem członkiem nowo zarejestrowanego kościoła w latach 90 siątych gdzie tez się ochrzciłem, ale nie a w kościele Zielonoświątkowym, lecz w kościele bliskim mu doktrynalnie. Przeprowadziłem się jednak z powrotem do swojego miasta gdzie jednak włączyłem się w służbę zboru Kościoła Zielonoświątkowego jako członek. Osobiście obecnie też nie widzę powodu abym ja zakładał jakiś zbór i kolejną denominację lub wchodził w nową dopiero się rejestrującą, skoro mam zbór który nie jest idealny być może ale mnie satysfakcjonuje, gdzie czuję się karmiony słowem Bożym, mam możliwość swobodnego wyrażania swoich modlitw jak w końcu służby dla Boga. Na mojej stronie tutaj przeczytasz moje świadectwo. Ale nie będę oceniał nowych liderów i pastorów (również pomazańców Pańskich) zakładających nowe kościoły i rejestrujące je w naszym kraju. Pamiętajmy, że to Bóg oceni dzieło każdego czy jest zbudowane ze złota, czy ze srebra, czy z drogich kamieni, czy z drzewa czy ze słony jak opisuje to apostoł Paweł w 3 rozdziale 1 listu do Koryntian.
Również wzajemnie pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kamilloone » So kwi 09, 2011 10:59 am

Ja mam niestety inne doswiadczenia zwiazane z kosciołem.. nawróciłem i ochrzciłem sie w w kosciele nowopowstałym który pozniej bardzo głęboko wszedł ewangelie sukcesu i ruch wiary, z tych tez powodów były one nie do przyjęcia dla mnie.. zresztą kalisz jest miejscem mocno zwiazanym w nową reformacja apostolska itp naukami. Też kaliski zbór zielonoświatkowy bardzo ucierpiał na rozłamie przez te nauki. Obecnie jestem w kosciele chrzescijan babtystów. dzieki za strone w wolniejszym czasie napewno zajrze:)
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez hungry » So kwi 09, 2011 11:28 am

kamilloone napisał(a):Ja mam niestety inne doswiadczenia zwiazane z kosciołem.. nawróciłem i ochrzciłem sie w w kosciele nowopowstałym który pozniej bardzo głęboko wszedł ewangelie sukcesu i ruch wiary, z tych tez powodów były one nie do przyjęcia dla mnie.. zresztą kalisz jest miejscem mocno zwiazanym w nową reformacja apostolska itp naukami. Też kaliski zbór zielonoświatkowy bardzo ucierpiał na rozłamie przez te nauki. Obecnie jestem w kosciele chrzescijan babtystów. dzieki za strone w wolniejszym czasie napewno zajrze:)

Rozumiem Twoje doświadczenia. Mamy się w końcu trzymać nauki biblijnej. Ja zaś miałem podobne, ale nie zamierzam na forach o nich informować, lecz wole zostawiać osąd Bogu wg. wspomnianego przeze mnie wyżej fragmentu apostoła Pawła (1Kor 3 rodz.), oraz nauczania Jezusa o pszenicy i kąkolu z 13 rozdziału ewang. Mateusza. Nie zamierzam więc wyrywać kąkolu aby nie chcący nie wyrwać i pszenicy wraz z nim. Żniwem tym zajmą się dopiero wg. Bożej zasady aniołowie na końcu czasów. Czyli współcześnie reasumując mamy nie wylewać dziecka z kąpielą. Bóg nie powołał mnie jako "łowcę herezji" (jak np. inkwizytorzy w średniowieczu), lecz powołał mnie jako Swojego świadka ( Dz1:8 ). Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kamilloone » N kwi 10, 2011 6:20 am

mysle ze nie ma nic złego w ostrzeganiu innych osób przed zwodniczymi naukami. Ja żałuje ze w odpowiednim czasie nikt mnie nie poinformował o pewnych sprawach, uniknął bym wtedy moze tego. choc zchodzimy z tematu. w zadnym razie nie osądzam ludzi, cała moja rodzina tam uczęszcza i wiem ze są całym sercem z Bogiem.
kamilloone
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 8:13 am
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez hungry » N kwi 10, 2011 6:53 pm

kamilloone napisał(a):mysle ze nie ma nic złego w ostrzeganiu innych osób przed zwodniczymi naukami. Ja żałuje ze w odpowiednim czasie nikt mnie nie poinformował o pewnych sprawach, uniknął bym wtedy moze tego. choc zchodzimy z tematu. w zadnym razie nie osądzam ludzi, cała moja rodzina tam uczęszcza i wiem ze są całym sercem z Bogiem.

Ale wybacz to Duch Święty prostuje naukę w uczniach Chrystusa. Tobie wyprostował więc wyprostuje i innym wiec nie róbmy roboty Ducha Św. , ale mamy jedynie głosić Chrystusa. Paweł napisał, o pewnych ludziach którzy głosili Chrystusa w inny dziwny sposób (nie była to jednak inna ewangelia).
"Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli; jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii, drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich. Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę." List do Filipian 1:15-18
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron