Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:21 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Ślub kościelny

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Ślub kościelny

Postprzez Hella » Wt lip 13, 2010 6:02 pm

Witam, mam do Was pytanie. Otóż chcielibyśmy z chłopakiem wziąć ślub kościelny, jednak ja nie należę do kościoła. Wierzę w Boga tylko po prostu nie mam żadnych sakramentów. Rodzice mi nigdy nie chcieli dokładnie powiedzieć dlaczego mnie nie ochrzcili itp, zresztą ich małżeństwo wg mnie jest pomyłką... Mało sie czasami nie pozabijają. Znajomi mówili mi, że można przyjąć sakramenty chwilę przed ślubem ale jakoś to do mnie nie przemawia, że niby ot tak. :-?
Hella
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 5:48 pm

...

Postprzez Jacek Wierciak » Wt lip 13, 2010 7:00 pm

Cześć Hella, witaj na Forum.

Hella, trafiłaś na forum, na którym większość osób to protestanci, a my mamy jednak troszeczkę inny obrządek od katolickiego. My nie przyjmujemy sakramentów w katolickim znaczeniu tego słowa - owszem, przystępujemy do komunii pod postacią chleba i wina, chrzcimy się, jednak dopiero w świadomym wieku.

Jeżeli chodzi o sam ślub, pamiętaj, że wierność małżeńską przysięgasz mężowi przed Bogiem a osoba duchowna jest tylko tego świadkiem. Jeżeli jesteś osobą świadomie wierzącą, i chciałabyś "wziąć ślub" w kościele protestanckim, proponuję, abyś znalazła takowy zbór w Twoim mieście i porozmawiała z pastorem, ponieważ jako protestanci stanowimy jeden nurt, ale podzielony na kilka różnych denominacji (zielonoświątkowcy, baptyści itd). Myślę, że rozmowa ze wspomnianym pastorem da Ci więcej niż wypytywanie na Forum, jednak zapraszam Cię (myślę że w imieniu nas wszystkich) do uczestniczenia w naszych dyskusjach. Czasami jest tu ostro, czasami wesoło, jednak w gruncie rzeczy można się podbudować.

Póki co życzę Ci wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, i powodzenia w przygotowaniach.

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez Hella » Wt lip 13, 2010 8:34 pm

Ok, wybacz. Nie mam zbyt dużego rozeznania, po prostu chciałam podpowiedzi. Dzięki, pewnie, że będę zaglądać;)
Hella
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 5:48 pm

Postprzez hungry » Śr lip 14, 2010 11:38 am

Witaj Hella nie przejmuj się tym że Cię rodzice nie poddali obrządkowi katolickiego "chrztu", bowiem wierzę, że istotne jest to czy jesteś osobą narodzoną na nowo, czy powierzyłaś swoje życie Bogu uznając swoją grzeszność i przyjmując z wiarą serca to co Chrystus uczynił na krzyżu za nas, kiedy jak baranek bez skazy (niewinny) wziął wszystkie nasze grzechy na siebie. To jest istotne. I wierzę, że On chce nas wierzących w Niego prowadzić w wyborze tej drugiej osoby do życia w małżeństwie. Chciałem Cię więc zapewnić o modlitwie o Ciebie. Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron