Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:56 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Pochwycenie Oblubienicy Chrystusa

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Pochwycenie Oblubienicy Chrystusa

Postprzez poznajpraw.de » N mar 21, 2010 4:13 pm

Ze wzgledu na http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic ... 3733#53733 zalozylem ten temat, by rozwiac ewentualne watpliwosci na temat pochwycenia Kosciola - w szczególnosci odnosnie czasu, kiedy ono nastapi.

"A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy." (1 List do Tesaloniczan 4:15-18, Biblia Warszawska)

Z tego fragmentu wynika, ze przy ponownym swoim przyjsciu Jezus nie przyjdzie na ziemie (ponowne przyjscie za ziemie W CHWALE odbedzie sie pózniej - patrz opis w 24. rozdziale ewangelii Mateusza), tylko "na obloki". Tymi slowami o spotkaniu z Panem na oblokach mamy sie pocieszac! Tego mamy oczekiwac (nie czasu ucisku). O tym spotkaniu pisze apostol Pawel dalej w drugim liscie do Tesaloniczan:

"Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?" (2 List do Tesaloniczan 2:1-5, Biblia Warszawska)

Problemem dzisiaj jest to, ze wielu chrzescijan blednie uwaza okreslenie "Dzien Panski" za dzien paruzji/przyjscia Chrystusa. Jednak okreslenie "Dzien Panski" jest zdefiniowane juz w wielu miejscach Starego Testamentu i oznacza zazwyczaj blizej niezdefiniowany OKRES czasu (hebrajskie "jom" - dzien - nie zawsze oznacza 24-godzinny okres czasu). Chodzi tu o okres GNIEWU BOZEGO, w starym testamencie tez okreslanego jako DZIEN UTRAPIENIA JAKUBA. Objawienie Jana okresla ten czas np. jako "dzien gniewu Boga i Baranka" (patrz 6. rozdzial Objawienia). Okres ten konczy sie dopiero z nastaniem nowych niebios i nowej ziemi (2.Pt.3:10). Pawel ostrzegal Tesaloniczan, zeby nie dali sie NASTRASZYC, jakoby juz nastal ten DZIEN gniewu Boga i Baranka, dzien Panski. Pytanie wiec: dlaczego byli przestraszeni? Bo ktos powiedzial/napisal im, ze dzien Panski juz nastal, a oni... ZOSTALI, tzn. bali sie, ze pochwycenie juz sie odbylo, a oni teraz weszli w "dzien Panski", w okres wielkiego ucisku - a Pawel ich USPOKAJAL, ze to nie prawda, poniewaz pochwycenie nastapi przed objawieniem sie antychrysta i nastaniem czasu "wielkiego ucisku": dzien Panski "nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia".

Poniewaz pochwycenie nie bedzie poprzedzone znakami zapowiadajacymi je. Zycie bedzie sie toczylo tak, jak zawsze:

"A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec. Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona." (Ew. Mateusza 24:36-41, Biblia Warszawska)

Wiec nalezy byc gotowym na pochwycenie, gdyz znaków zapowiadajacych nie bedzie :!:
poznajpraw.de
 

Postprzez Krystjan » Śr maja 05, 2010 6:03 pm

http://krolestwoboze.pl/Inni_Autorzy/Be ... nandez.htm

podaje linka do świadectwa pewnej kobiety, która się spotkała z Jezusem i opowiada m.in. o tym pochwyceniu, że tysiące osób w jednej chwili znikną z ziemi i będą o tym trąbić w tv, radiu itd ale zaraz się pojawi antychryst i wszyscy o tym zapomną.
Krystjan
 
Posty: 28
Dołączył(a): So paź 03, 2009 6:23 pm

Postprzez Graber » Cz maja 06, 2010 7:57 am

Dobre słowo. I pokazana ta patologiczna skłonność do ufania obietnicom ludzkim, nie boskim, odnośnie szczęścia i pokoju.
----------------------------------------
[edit: Wysłany: Czw Maj 13, 2010 2:08 pm]
Na pewno dużo, pewnie zadziała zasada Pareto 20% grzechu jest generowanego przez 80% chrześcijan :)
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez ucash » Pt maja 14, 2010 12:04 am

Graber napisał(a):Na pewno dużo, pewnie zadziała zasada Pareto 20% grzechu jest generowanego przez 80% chrześcijan :)


Typowa ludzka nauka :-?

A co mowi Slowo
Rzym. 3:23
Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
(BW)
jak dla mnie to wyglada 100% na 100% :P
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez Graber » Pt maja 14, 2010 6:20 am

No, ja sobie tak tylko dla śmiechu napisałem :)[/code]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez ucash » Pt maja 14, 2010 9:13 am

Hm ponory sztywniak ze mnie :mrgreen:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez Graber » Pt maja 14, 2010 11:23 am

Spokojnie, każdemu się trafia taki dzień :D
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Pt maja 14, 2010 11:40 am

Graber proszę nie pisz post pod postem, tym razem za Ciebie połączyłem Twoje posty, ale proszę pamiętaj proszę na przyszłość jak chcesz coś dodać używaj opcji "zmień". Z góry dziękuję.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Wt maja 18, 2010 3:21 pm

A był post pod postem? Jeśli tak to przepraszam, ale to już nie było świadome. Mój internet czasem łapie tzw. zawiechę i mogłem przypadkowo dwa razy coś wklikać. Dzięki za edycję.
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez bogdank67 » Wt sie 24, 2010 8:46 pm

Graber napisał(a):I pokazana ta patologiczna skłonność do ufania obietnicom ludzkim, nie boskim, odnośnie szczęścia i pokoju.


Wszystkie obietnice głoszą ludzie. Do kogoś przemawia Bóg bezposrednio ? Jak odróznić, który człowiek składa prawdziwie Boskie obietnice (w imię Boga), a który kłamie ? Czy ten mówi prawde, który siebie nazywa prorokiem, a moze ten którego inny człowiek nazywa prorokiem. Ale czy wierzyc temu innemu ?

Wiara to znalezienie jednego, jedynego rozwiązania równania x + y = 2
bogdank67
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:15 am

Postprzez hungry » Wt sie 24, 2010 9:19 pm

bogdank67 napisał(a):Wiara to znalezienie jednego, jedynego rozwiązania równania x + y = 2

Jest prostsza niż Ci się wydaje. ;)
Jezus porównał ja do ziarnka gorczycy, ze wystarczy mieć taka małą.
"bogdank67" jeśli nie jesteś wierzącą wg. zasad na forum punkt 1 i 2 proszę pisz jedynie w rozmowach kontrolowanych.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Śr sie 25, 2010 2:48 am

bogdank67 napisał(a):Wiara to znalezienie jednego, jedynego rozwiązania równania x + y = 2
hungry napisał(a):Jest prostsza niż Ci się wydaje. ;)
Jezus porównał ja do ziarnka gorczycy, ze wystarczy mieć taka małą.


:D :D
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez emigrant » Śr sie 25, 2010 12:56 pm

Przykro mi ale z przytoczonych przez autora wersetów nie wynika, że pochwycanie jest przed objawieniem sie Antychrysta i wielkim uciskiem.
Czytałem juz pod tym katem Pismo i wierzę, że pochwycenie jest pod koniec wielkiego ucisku.
Najpewniejsze jest jednak to że nie powinniśmy sie zajmować terminem bo tego nikt nie może przewidzieć.
emigrant
 
Posty: 26
Dołączył(a): So sie 07, 2010 3:31 pm
Lokalizacja: Anglia / Midlands

Postprzez hungry » So wrz 04, 2010 10:47 pm

Witaj ucisk wierzących już jest obecny w wielu krajach Indonezja, Chiny, Korea, Indie....
polecam stronki z rzetelnymi informacjami na ten temat: "Głos Prześladowanych Chrześcijan", "Otwórz Okno10/40 dla Jezusa!" i również na naszym portalu http://www.chrzescijanin.pl
Co do porwania wierzących jak i pojawienia się antychrysta to wolno mieć wierzącym w tych drugorzędnych sprawach różne zdania nie są one istotne do zbawienia w których powinno się być jedno. Pożyjemy zobaczymy, bowiem biblia nie mówi jednoznacznie jak będzie po kolei i czy antychryst pojawi się jako władca, wiemy raczej, że antychrystów jest wielu powstało już w czasach apostolskich ( 1 Jan2:18 ).
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron