Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Przebaczenie

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Przebaczenie

Postprzez ucash » Wt sty 12, 2010 12:02 am

Jak wielka moc niesie ze soba to slowo,zrazeni,zli,nosimy w swych sercach uraz do ludzi,nawet do Boga.
A czy tak naprawde przebaczajac nie robimy przyslugi samym sobie,zrzucajac ciezar, pozostawiajac przeszlosc za nami,pozbywajac sie balastu ktory wysusza w nas ducha.
To tak jak gdybysmy zbudowali tame w naszych myslach,czarna,metna,trujaca woda,ktora sie grobadzi,zatruwajac otoczenie wokol nas.

Co myslicie na ten temat,ktory niewatpliwie przejawia sie w naszym zyciu codziennym?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Śr sty 13, 2010 11:35 am

Nie wątpliwie brak przebaczenia jest ową trucizną i śmiem powiedzieć nawet toksyczną dla naszego organizmu i niszczy też nasz układ neurologiczny. Można by się dziwić dlaczegóż tak wielu ludzi ma problemy z przebaczeniem skoro Bóg tak nam wiele wybaczył. Nie usprawiedliwiając tych ludzi którzy nie potrafią przebaczyć, myślę że problem wynika z ich pamięci nie uzdrowionej miłością Bożą. Tutaj często na nic porady psychoterapeutów. Dopóki osoba taka nie przyjdzie sama przed Boże oblicze. Oczywiście czasami nie rzadko potrzebna jest modlitwa wstawiennicza innych wierzących w ich sprawie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Śr sty 13, 2010 3:27 pm

Absolutnie tak!
Jakis czas temu ,byl u nas gosc Dr Caroline Leaf ktora sie zajmuje badaniami mozgu,min. opowiada ze nie zdawala sobie sprawy ze tak owa dziedzina moze przedac sie do gloszenia jak wspanialy Bog jest!
Omawia bardzo ciekawe sprawy wynikajace z naszych emocji oraz braku przebaczenia i zlych mysli
Pozwalam sobie w wkleic linka z Destiny church

[link z niedziałającą stroną internetową usunięty przez moderatora]

Z gory przepraszam j.ang
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez aniolka » Wt kwi 27, 2010 8:53 pm

A ja temat odświeżę i zadam proste pytanie, gdyż ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad tym tematem - Czym dla was jest przebaczenie?
Chodzi mi o przebaczenie w kontekście człowieka.
aniolka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 2:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez johanna » Śr kwi 28, 2010 2:15 pm

np. że nie dostanie w zęby? :lol:
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez hungry » Śr kwi 28, 2010 3:46 pm

johanna napisał(a):np. że nie dostanie w zęby? :lol:

Chrześcijanie i mieliby dawać sobie w zęby? To chyba jakaś pomyłka.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Cz kwi 29, 2010 6:33 am

Hungry nie baw się w wielkiego poważniaka na wyrost. Przecież widać, że to był prosty żart ;)

Przebaczenie? To odejście od jakiejkolwiek zemsty, zaniechanie wrogości wobec tej osoby i życzenie jej, aby jej charakter zmieniał się w swoich gorszych cechach na lepsze. Przebaczenie to umiejętność patrzenia na winowajcę jak na ewentualnego przyjaciela w przyszłości lub (gdy popelnia zbrodnie) na człowieka, któremu chce się pomóc.

Przebaczanie to najtrudniejsza sprawa na świecie!
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez hungry » Cz kwi 29, 2010 8:48 am

Graber napisał(a):Hungry nie baw się w wielkiego poważniaka na wyrost. Przecież widać, że to był prosty żart ;)
Przebaczenie? To odejście od jakiejkolwiek zemsty, zaniechanie wrogości wobec tej osoby i życzenie jej, aby jej charakter zmieniał się w swoich gorszych cechach na lepsze. Przebaczenie to umiejętność patrzenia na winowajcę jak na ewentualnego przyjaciela w przyszłości lub (gdy popelnia zbrodnie) na człowieka, któremu chce się pomóc.
Przebaczanie to najtrudniejsza sprawa na świecie!

Ani mi do śmiechu ani do zabawy. W tej sprawie nie potrafię żartować mój Graber, i jestem w tym zawsze taki poważny. Zawsze dla wszystkich należy mieć przebaczenie. Może dlatego sam z natury taki jestem, że zapominam, krzywdy ludzkie. Jezus taki był i nie do śmiechu mu było gdy przebaczał.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Graber » Pt kwi 30, 2010 6:51 am

Dobra, nieważne, widzę że to nie ma sensu ;]

Aniołka, a Ty tam wszystko w sercu już przebaczyłaś? You know what I mean ;)
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez aniolka » Pt kwi 30, 2010 10:48 am

A no właśnie staram się... Bo padały w moją stronę słowa, które były niemiłe i raniące. Dlatego właśnie tak o tym przebaczeniu zapytałam... By sprawdzić swoje serce. Ale wydaje mi się, że tak... W każdym razie jestem na dobrej drodze. I na pewno chcę...
Tylko, że zapomnieć trudno. Ale chyba przebaczenie nie jest jednoznaczne z zapomnieniem... Może po jakimś czasie.
aniolka
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 2:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Graber » Pt kwi 30, 2010 1:09 pm

Ooo, to właśnie szkopuł, że nie zapomnisz tak szybko, nawet jeśli szybko przebaczysz. Ale właśnie chyba po to jest przebaczenie - że już tak nie dobijasz się wspomnieniami i nie nakręcasz się. To ułatwia życie :)

A skoro jesteś na dobrej drodze, Aniołka, to superancko. Trzymać kurs :)

[wypowiedź ad persona usunięto przez moderatora, patrz punkt 7]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez ucash » Pt kwi 30, 2010 4:25 pm

Graber napisał(a): Przebaczanie to najtrudniejsza sprawa na świecie!


Ja osobiscie niedopatruje sie czy trudne czy nie, ale napewno warte zachodu

Pozatym to nie tyle trudne co piekne,jedna ze wspanialszych rzeczy jaka mamy od Boga,gdzie My bysmy byli bez przebaczenia? :wink:

Hungry-wydaje mi sie ze rozumiem twoja postawe

Jakby przebaczenie opieralo sie na walnieciu kogos w zeby i po sprwie,to nie raz bym wybral taka opcje,ale niestety tak nie jest,i rzeczywiscie nie bylo mi do smiechu kiedy zagryzalem zeby tylko aby nie powiedziec czegos czego mysle,a raczej majac na uwadze co Jezus uczynil dla nas!
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez ucash » So maja 01, 2010 11:23 pm

jozefk7 napisał(a):jeśli nie masz w sobie przebaczenia dla swoich oprawców to nie masz co liczyć na Miłość JAHweh


Na milosc zawsze mozna liczyc,pozatym niezapominajmy iz przebczenie moze zajec troche czasu, czasem sie zdaza ze po kilkudziesieciu latach drogi z Panem, dopiero nam uswiadamia ze jezeli chcemy zrobic krok naprzod to musimy wybaczyc ,bartau,ojcu itp.

wiec powiedzenie ze "nie masz" to troche radykalne posuniecie,a w przebaczeniu napewno nie chodzi o to
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron