Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:42 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Zwierzeta po smierci

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Zwierzeta po smierci

Postprzez bestboy120 » Pt sty 08, 2010 4:31 pm

Nie wiem czy jest już taki temat.Wiec tak czy wiecie co sie dzieje z zwierzętami po śmierci?Nasza pani katechetka powiedzała że one po prostu umieraja i nic sie z nimi nie dzieje ja jednak wole znac wasze zdanie.Ajesli ida do nieba to dajcie jakies fragmenty z Pisma Świetego
bestboy120
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 07, 2010 4:56 pm

Postprzez ucash » Pt sty 08, 2010 6:03 pm

Bestboy zwierzeta nie ida do nieba,poprostu umieraja,co w cale nie oznacza ze nieczuja bolu,glodu itp. wiec szacunek do zwierzat nalezy sie jak najbardziej w koncu to tez jest stworzenie Boze
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Pt sty 08, 2010 7:08 pm

Prawda do nieba nie idą ale nie znaczy, że w niebie nie będzie zwierząt bowiem biblia tutaj trochę mówi na ten temat, o czym również informuje nas wikipedia. Tylko niestety dla wielu chrześcijan pewnie może to być kwestią dyskusyjną czy to tylko przenośnia lub symbol. Bo de facto biblia używa zwierząt jako przenośni lub analogii. Np: "Baranek", "Lew" to analogia i symbol--> Jezusa Chrystusa. Bo rzeczywiście tak bywa że w wielu miejscach ma to charakter symboliczny lub jest pewną analogią.
Ale osobiście wierzę też w dosłowność innych fragmentów np. tych odnoszących się do odnowionego Królestwa Izraela, Królestwa Niebieskiego tam gdzie będziemy z Panem.
"I będzie wilk gościem jagnięcia, a lampart będzie leżał obok koźlęcia. Cielę i lwiątko, i tuczne bydło będą razem, a mały chłopiec je poprowadzi. Krowa będzie się pasła z niedźwiedzicą, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie karmił się słomą jak wół. Niemowlę bawić się będzie nad jamą żmii, a do nory węża wyciągnie dziecię swoją rączkę. Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze. I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne." Księga Izajasza 11:6-10 - [Biblia Warszawska]

Choć niektórzy pewnie zaliczą to do opisu Tysiącletniego Królestwa, ale myślę, że niepotrzebnie tak wielu ogranicza taką interpretacją kontekst biblijnego opisu wiecznego miejsca z Bogiem. Bowiem Jan np. w Objawieniu Jana również wspomina o zwierzętach.
"I upadli dwadzieścia i czterej starcy, i czworo zwierząt, a pokłonili się Bogu siedzącemu na stolicy, mówiąc: Amen, Halleluja!" Objawienie św. Jana 19:4 [Biblia Gdańska]

Choć niestety tylko dwa polskie przekłady tłumaczą to jako zwierzęta z Biblia Gdańską Tysiąclatka również. Lecz Biblia Warszawska mówi o jedynie postaciach. Lecz zalecany często przekład King James Version (angielski) mówi o zwierzętach w tym wersecie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez bestboy120 » So sty 09, 2010 9:04 pm

skoro w niebie jest co dusza zapragnie to musza byc i zwierzeta.
bestboy120
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 07, 2010 4:56 pm

Postprzez cycler ;) » Wt sty 12, 2010 12:07 pm

Wydaje się, że Biblia nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Kiedyś czytałem pewien artykuł- można przeczytać tu http://www.gotquestions.org/Polski/zwie ... omowe.html . Jest wiele rzeczy z tej stronki, z którymi zgodzić się nie mogę, ale tutaj akurat odpowiadają, myślę, że w miarę ciekawie, mimo wszystko trochę sobie przeczą. Ogólnie polecam drugi akapit.
cycler ;)
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 8:28 pm

Postprzez hungry » Śr sty 13, 2010 11:44 am

cycler \";)\" napisał(a):Wydaje się, że Biblia nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

No właśnie może dlatego nie daje, ponieważ historia zbawienia opisana w biblii to historia zbawienia człowieka. Więc może dlatego na tym głownie temacie skoncentrowana jest cała biblia. I skoro Bóg rzekł przez apostoła Pawła: "Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują." (1Kor2:9) Nie zdradzając nam tego czego nie widziało oko i nie słyszało ucho, :) więc pewnie Bóg uznał dla nas za pożyteczne abyśmy nie wszystko od razu wiedzieli na temat wieczności. :) Albo że wystarczająco nam już objawił w tej dziedzinie w innych księgach np. starotestamentowych Izajasza, Daniela (tam jest sporo eschatologii).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Emanuel M. » So cze 19, 2010 10:09 pm

Z tego co mi wiadomo i z tego co pisze w biblii, to większość zwierzaków po śmierci ląduje na patelni a następnie talerzu pięknie przystrojone surówką :mrgreen:
Emanuel M.
 

Postprzez admin » N cze 20, 2010 8:24 am

bestboy120 napisał(a):skoro w niebie jest co dusza zapragnie to musza byc i zwierzeta.


To chyba wyczytałeś w gazecie bo Biblia tego nie uczy. Mam na myśli (dla jasności) słowa

"w niebie jest co dusza zapragnie".
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez lidadra » So lip 03, 2010 11:53 am

Na ile ja rozumiem Biblie to jedynym gatunkiem istot wybranych do zbawienia został człowiek.A zwirzęta przeciez były zabijane,jedzone,jadły inne zwierzęta w końcu mamy ten łancuch pokarmowy...
Jedynym przypadkiem gdzie były ratowane była arka noego ale nie wszystkie zostały uratowane wiele wyginęło.Biblia nie wspomina że zostana zabrane na niebo czy ich dusze żyją,natomiast wspomina ze w królestwie będzie wszystko bezgrzeszne jak juz wyzej zostalo opisane.
lidadra
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): So lip 22, 2006 3:42 pm

Postprzez lukasz1985 » So lip 03, 2010 12:31 pm

Twierdzę, że zwierzęta mają ducha, w końcu płynie w nich krew i okazują przywiązanie, skromne uczucia. W raju nic się przecież nie zjadało. Królestwo Boże na Ziemi "przyjdź królestwo Twoje" uważam, że będzie razem ze zwierzętami. Nie jem zwierząt. Mam psa, owczarka szkockiego, w życiu bym nie zjadł swojego psa, nie zjadłbym krowy, kurczaka, niczego. To jak kanibalizm. Po co zwierzęta miały by mieć czucie skoro nie miałyby duszy? Sprzeczne. Skoro nie miałyby duszy to przecież nic by nie czuły, tak jak trawa i drzewa i rośliny, prawda? Zastanawiam się nad rybami ale to już inna kwestia.
lukasz1985
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 4:49 pm

Postprzez Graber » Pt sie 06, 2010 11:14 am

Ryby :D przepraszam, ale to był dobry tekst, hehe :)

A ja mam nadzieję, że zwierzęta w wieczności będą! Fajnie by było pójść na tysiąckilometrowy spacer z ulubionym psiakiem :]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez Angel » So sty 15, 2011 2:01 pm

Ostatnio rozmawiałam z tatą na ten temat, i jesteśmy zgodni, że w niebie zwierzaki będą :).
Angel
 
Posty: 8
Dołączył(a): So sty 15, 2011 1:44 pm

Postprzez admin » So sty 15, 2011 3:02 pm

Jednak nie dam sobie nic uciąć... ;) Jeszcze nie wiem czy będą czy nie choć jestem za.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Jafet » So cze 25, 2011 11:17 am

Czy zwierzęta będą w niebie? Biblia na to nie wskazuje. Zwierzęta, to stworzenia typowo ziemskie. Ktoś napisał, że będą się paść na soczystych łąkach w niebie. A przecież tam nie ma łąk. Co prawda Bóg może wszystko, ale gdyby zwierzęta miały żyć także w niebie, to myślę, że Biblia mówiłaby o tym jasno.
Jafet
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt mar 18, 2011 5:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron