Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:34 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wiara

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Wiara

Postprzez bestboy120 » Cz sty 07, 2010 5:02 pm

Czesc mam 13 lat i nie wiem czemu ale probuje znalaesc Boga i szukac dowodow na jego istnienie i życie po smierci.Wiec tak szukałem na wielu stronach o smierci,niebie i Bogu jednak jak cos znajde to zawsze znajdzie sie cos na obalenie tego.Czytałem o smierci klinicznej i znalazłem ze jest a zaras potem ze to wywołane jest przez mózg(To juz naprawde nie wiem)
a że ttunel ze światłem to przez to ze oczy sie żwęzaja. Wiec prosze pomórzcie :(
bestboy120
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 07, 2010 4:56 pm

Postprzez dmilewski67 » Cz sty 07, 2010 5:39 pm

Wybrałeś złą metodę: nie poznasz Boga ni przez książki, ani też zgłębiając zagadnienie życia po śmierci. Musisz znaleźć Boga z tym życiu.
Czytasz Biblię, modlisz się?
dmilewski67
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 1:42 pm

Postprzez ucash » Cz sty 07, 2010 5:55 pm

A czy lat 13 to nie za malo na studiowanie Pisma,moim zdaniem do roboty powinni sie wziasc rodzice!
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez bestboy120 » Cz sty 07, 2010 6:27 pm

Pytalem się oni powiedzieli że Bóg jest i bedzie i że napewno każdy dowie sie w swojim czasie kiedy jest jego koniec.A otp dmilewski67 to ,
Modle sie chodze do koscioła nie raz przeczytam ksiązke z Religi i powtarzam to kilka razy
bestboy120
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 07, 2010 4:56 pm

Postprzez dmilewski67 » Cz sty 07, 2010 8:24 pm

Jaka jest granica wieku czytania Biblii? Jezus powiedział, żeby nie zabraniać dzieciom przychodzić do Niego. Moje dzieci miały kilka lat i potrafiły same bez naszego komentarza zrozumieć niektóre fragmenty Pisma i wyciągać samodzielne wnioski. Nie mówimy bowiem o studiach teologicznych ale poznawaniu Boga poprzez czytanie, modlitwę i ... tu właśnie chciałem zachęcić do tego, żeby nie szukać wiedzy o Bogu ale samego Boga.
Jeśli Bóg dla Ciebie nie będzie martwą teorią, pojęciem filozoficznym ale żywą istotą to będziesz mieć prawdziwą wiarę, swoją własną prywatną a nie wiarę rodziców czy kościoła do którego uczęszczasz. Wiara rośnie jeśli widzisz, że Bóg działa w Twoim życiu, nawet w zupełnie prozaicznych, codziennych czynnościach. Jezus czynił cuda Mocą Ducha Świętego i w ten sposób udowadniał, że jest Synem Bożym. Szukaj Mocy. Jeśli poznasz Boga osobiście, to nikt ci nie będzie musiał udowadniać, że On istnieje.
Moja rada na początek: po pierwsze nawrócić się, to znaczy wyznaj Bogu (bezpośrednio) swoje grzechy, podejmij decyzję, że chcesz, że Bóg był Panem Twojego życia i staraj się naśladować Jezusa. Czytaj więc o Jezusie (polecam Ewangelię Jana), módl się, proś o rozwiązanie swoich problemów.
Jezus umarł na krzyżu m.in. po to, aby każdy z nas mógł poznać osobiście Boga.
dmilewski67
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 1:42 pm

Postprzez hungry » Pt sty 08, 2010 10:42 am

Tematy już takie istnieją więc szkoda że nie przeszukałeś już istniejących, bo wystarczająco dużo jest ich na forum.
"Załamanie w wiarze"
"Kiedy chrzescijanie utracili pierwotna wiare?"
"Zbawienie z Wiary czy z Uczynków ?"
"Wiara a religia."
Poza tym jak piszesz że szukasz dowodów na istnienie Boga. Otóż nie wiem czy czytałeś zasady forum w których jasno określono, że w tej części forum wypowiadać się mogą wierzący ludzie na podstawie biblii, będąca Słowem Bożym nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego. Wierzymy w Boga na podstawie biblii. Więc wszelkie dowody są zapisane w biblii, a one są dla wierzących i szczerych chrześcijan.
Naukowych dowodów nie ma na istnienie Boga. To zawsze była jedynie kwestia wiary. Bóg rzekł "głupi mówi w sercu nie ma Boga"
(Księga Psalmów 14:1 ; Księga Psalmów 53:2)
Więc na razie wyjątkowo nie blokuje tematu lecz jedynie chciałbym uzyskać od Ciebie odpowiedź czy jesteś wierzący na podstawie biblii jak to opisałem powyżej? Jeśli nie proszę abyś kontynuował swoje wypowiedzi w dziale polemik niżej "rozmowy kontrolowane" Jest to te na samym dole, jak widać w tytule: "Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary). /forum pilotażowe/".
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Pt sty 08, 2010 12:39 pm

dmilewski67 napisał(a):Jaka jest granica wieku czytania Biblii? Jezus powiedział, żeby nie zabraniać dzieciom przychodzić do Niego. Moje dzieci miały kilka lat i potrafiły same bez naszego komentarza zrozumieć niektóre fragmenty Pisma i wyciągać samodzielne wnioski. Nie mówimy bowiem o studiach teologicznych ale poznawaniu Boga poprzez czytanie, modlitwę


Ja tylko mowie ze nie mozna w okreslinym wieku kiedy dzieci juz potrafia czytac z dobrym zrozumieniem,poprostu dac Pismo Swiete i trzym sie nara,to ze potrafia zrozumien niktore fragmenty wcale nie oznacza ze zrozumieja inne,chodzby przypowiesci w ktorych Jezus mowil bardzo czesto sa tez wersety ktorych dorosli ludzie nie rozumieja tylko dlatego ze nie maja odpowiedniego nauczania.

Jedyne co chcialem powiedziec to,to ze jak najbardziej dzieci powinny czytac Pismo ale pod nadzorem mamusiow i tatusiow :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Pt sty 08, 2010 8:15 pm

ucash zgadza się tylko problem w tym, że rodzice w dzisiejszych czasach nawalają. Bo albo są niewierzący, albo są letnimi wierzącymi, nominalnymi chrześcijanami (jedynie niedzielnymi protestantami lub katolikami). I gdy sami rodzice rzeczywiście do Biblii nie zaglądają to dziecko mimo szczerych chęci poznania Boga będzie miało problem z rozeznaniem się w sprawach duchowych, jeśli nie stanie w jego życiu ktoś oprócz rodziców kto pokieruje jego kroki do poznania Jezusa. Czasami bywa to tak, że koledzy czy koleżanki którzy już doświadczyli Boga w swoim życiu zaczną głosić ewangelię. Najczęściej dzieje się to gdy sami są dziećmi ludzi wierzących wg. biblii, gorliwych nie letnich chrześcijan. Rzadziej ale też się tak zdarza, nawracają się młodzi niemający wierzących rodziców. Bowiem jednak Bóg jest suwerennym Bogiem. Problem w tym, że mając dziś dostęp do internetu młodzi ludzie niemający rozróżnienia co jest dobre a co złe wchodzą też łatwo poprzez internet do zwodniczych ruchów takich jak antytrynitarne ostatnio tego pełno.

bestboy120 proszę odpowiedz na moje pytanie postawione tutaj.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » So sty 09, 2010 12:51 am

Zgadza sie Hungry,slow mi brak :(

Najwieksza parafia w polsce "wierzaacy nie praktykujacy"

Ps. ten link powyzej"tutaj" odsyla cie do tej samej strony,niewiem czy tak powinno byc?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » So sty 09, 2010 8:53 am

tak i to dokładnie konkretnie do mojego postu (zamiast cytatu i powtarzania pytania) z pytaniem do bestboy120
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Wiara

Postprzez bestboy120 » N sty 10, 2010 10:35 am

koniec tematu morzecie zamknac
bestboy120
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 07, 2010 4:56 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron