Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Kod Biblii?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Kod Biblii?

Postprzez wrobel10 » Cz gru 10, 2009 11:07 pm

Czy uważacie, że istnieje? Niby wszystko się potwierdza. Czytałem na stronie poświęconej o tym, że w Biblii jest kod, w którym zawarte są wydarzenia na 3000 lat do przodu. Znalazłem na tej stronie także fragment udowadniający, że Biblia jest "zaszyfrowana". Oto on:

Kod: Zaznacz cały
"I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie, zapieczętowaną na siedem pieczęci. (...) A nie mógł nikt - na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią - otworzyć księgi ani na nią patrzeć." W Księdze Daniela, która jest wcześniejszą wersją tej samej opowieści, żydowskiemu prorokowi przyszłość objawia anioł, który, na koniec, zwraca się do niego: "Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych."


Jakiś komputer złamał szyfr, ale dalej nie pamiętam co się stało. Można poczytać po wpisaniu hasła "kod Biblii" w google. Osobiście nie wiem czy w to wierzyć czy nie, dlatego napisałem tutaj, aby rozwiać moje wątpliwości. Zapraszam do dyskusji!
wrobel10
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 4:56 pm

Postprzez hungry » Pt gru 11, 2009 5:12 am

Biblia ma jedynie jeden użytek i On jest jasno określony w samej biblii (5 Księga Mojżeszowa 5:33-6:3; 5 Księga Mojżeszowa 30:14; Izajasz 8:19-20; Ewangelia wg. św. Mateusza 5:17-18; Ewangelia wg. św. Łukasza 1:1-4; Ewangelia wg. św. Jana 21:24-25; Dzieje Apostolskie 1:1; 2 Tym 3:16; List do Hebrajczyków 1:1-2; List do Hebrajczyków 4:12; 2 Piotra 1:19-21). Jest to Słowo Boże a nie jakiś kod.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez wrobel10 » Pt gru 11, 2009 7:56 am

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź :). Pozdrawiam!
wrobel10
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 4:56 pm

Kod Biblii?

Postprzez Romeczek » Wt paź 04, 2016 7:41 pm

Istnieje książka "KOD Biblii" oraz "KOD Biblii 2" . Jak widać wydarzenia i daty, które są tam opisane nie sprawdziły się. Czyli jest to książka fantastyczno-naukowa. Postacie są tam fikcyjne i akcja też fikcyjna. Myślę że ogólnie Biblia nie jest przedmiotem, na którym się powinno opierać taką książkę. Akcję można było oprzeć na jakimś znalezionym pergaminie w wykopaliskach czy coś takiego. A tak ktoś przeczytał książkę to pomyśli że Biblia jest fałszywa bo to co w niej było to nie prawda.
Na pewno w Biblii jest więcej informacji zaszyfrowanych niż nasza wiedza. Pewnie Pan Bóg sobie coś tam poukładał. Ale można też informacje czerpać bezpośrednio od Pana Boga. Co mi się udaje ale nie zawsze. Od Niego wiem ,że w tym roku pojawi się Nowy Papież. I chyba to ostatni ale nie jestem pewien. Będzie miał przy imieniu liczbę od 2 do 4. Tę informację właśnie napisałem szyfrem czyli kodem. Coś wiesz ale nie całkiem. W czasie przyjścia tego Papieża bedą znaki na Niebie :-) Myślę że Pan Bóg Mnie nie oszukał.
Romeczek
 

Re: Kod Biblii?

Postprzez TypowyAdam » N mar 18, 2018 10:07 pm

Problem w tym, że 25% ludzi myśli że to kod . Niestety
TypowyAdam
 
Posty: 6
Dołączył(a): N mar 18, 2018 9:40 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron