Teraz jest Śr kwi 24, 2024 3:28 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

OOBE - Eksterioryzacja.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez zosiano » Pn lis 16, 2009 11:48 pm

:D No, to już dyskusja na osobny temat. My wierzymy zgodnie ze Składem Apostolskim: "w Ducha Świętego, Święty Kościół Powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny - Amen".
hangry napisał(a):A modlitwy do zmarłych to nie to samo co spirytyzm?

W żadnym wypadku :D wedle Wikipedii Spirytyzm to:
Spirytyzm – doktryna stworzona w połowie XIX wieku przez francuskiego naukowca Hipolita Rivaila (pod pseudonimem Allan Kardec), głosząca istnienie w każdym człowieku "czynnika myślącego", który po śmierci odłącza się od ciała fizycznego i wciela przez reinkarnację w kolejne istoty. Zmarli, a jeszcze nie reinkarnowani ludzie mogą się porozumiewać z żywymi bezpośrednio, albo za pośrednictwem specjalnie uzdolnionych w tym kierunku osób (medium).

Spirytyzm stopniowo upodobnił się do doktryny religijnej (nie ma jednak wszystkich cech religii) i głównie w takiej formie obecnie występuje, przede wszystkim w Ameryce Południowej (5-6 milionów "wyznawców") oraz w USA. Spirytyzm (dominujący w krajach romańskich) jest uznawany za odmianę spirytualizmu (dominującego w krajach anglojęzycznych). Czasem (nieprawidłowo) spirytyzmem nazywa się oba te kierunki.

Spirytyzm różni się od spirytualizmu większą niezależnością od teologii chrześcijańskiej, m.in. nauką o reinkarnacji.


Wedle KKK modlitwa jest możliwa tylko do Boga - inne formy duchowego zwrócenia się w sferę sacrum, nie są modlitwami. Mogą być prośbami o wstawiennictwo przed Bogiem - konkretnie Jezusem.
My wierzymy, że zmarli święci są w Ciele Chrystusa i razem z nami są Kościołem żywych i umarłych: oni jako już zbawieni, oglądający Boskie Oblicze, obcujący z Bogiem, a my w łasce uświęcającej jeszcze tu na ziemi i razem modlimy się do Boga w naszych intencjach.

hangry napisał(a):Bóg zabronił się zwracać do umarłych. A jak zabroni to zabronił więc wszelkie modlitwy do świętych są przez biblię zakazane również.

Możesz podać cytat zabraniający zwracania się do umarłych?
W końcu Jezus też umarł na krzyżu i modląc się do Niego, modlimy się do umarłego. Jednak udowodnił nam, że Zmartwychwstał i my w to wierzymy, tak samo wierzymy, że zmarli święci, których Bóg uznał za świętych, wprawdzie nie zmartwychwstali, ale żyją wiecznie z Bogiem w postaci duchowej, a przyobleką ciała przebóstwione dopiero po drugim przyjściu Jezusa. O tych świętych jest przecież mowa w Apokalipsie.

1 Potem ujrzałem:
A oto Baranek stojący na górze Syjon,
a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące,
mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.
2 I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód
i jakby głos wielkiego gromu.
A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.
3 I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
prócz stu czterdziestu czterech tysięcy* -
wykupionych z ziemi.
4 To ci, którzy z kobietami się nie splamili:
bo są dziewicami*;
ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie;
ci spośród ludzi zostali wykupieni
na pierwociny dla Boga i dla Baranka,
5 a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono:
są nienaganni.
Ap 14, BT

I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat.
Ap 20, BT
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Re: OOBE - Eksterioryzacja.

Postprzez hungry » Wt lis 17, 2009 10:16 am

W skład apost. to może Ty sobie wierzysz ja wierze biblii. Skład apost to katolickie wyznanie wiary ja nim nie jestem i nie zamierzam znów nim być! W żadne świętych obcowanie również nie wierzę ale to chyba rzeczywiście dyskusja na osobny temat więc ten zamykam skoro ManiaO nie odzywa się. A cytaty już są na forum Zosiu odnajdź te wątki i tam dyskutuj i nie rób proszę offtopicu.
Mogę jedynie przypomnieć:
"Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych" (5 Moj 18:10-11 BW)

"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. (5 Moj 18:10-13 BT)
O zmarłych jest tam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy