Teraz jest Śr kwi 24, 2024 12:42 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

OOBE - Eksterioryzacja.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

OOBE - Eksterioryzacja.

Postprzez ManiaO » Śr lis 11, 2009 12:45 am

Witam,


jakie jest stanowisko kościoła katolickiego na podróż astralną[OOBE, czyli eksterioryzacja]?
ManiaO
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 11, 2009 12:40 am

Postprzez zosiano » Śr lis 11, 2009 1:48 am

Na takie podróże, to ani katolicy, ani żaden chrześcijanin raczej ochoty nie ma :D
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ManiaO » Śr lis 11, 2009 1:52 am

Dlaczego? ;)
ManiaO
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 11, 2009 12:40 am

Postprzez admin » Śr lis 11, 2009 11:06 am

ManiaO czytałeś(aś) zasady forum?

Tam można znaleźć odpowiedź i na te pytanie ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez zosiano » Śr lis 11, 2009 12:22 pm

Chyba zbyt wiele żądasz Adminie od ManiO. Ona w ogóle nie kojarzy sobie tego z grzechem.

Otóż Maniu podróże astralne to spirytyzm - kontakt z nieznanymi duchami. Takie kontakty to grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu - "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".
Nasz Bóg jest istotą duchową i kontakt z innymi duchami jest zdradą naszego Boga w Trójcy Jedynego.
Biblia wyraźnie wskazuje na ten grzech w sposób szczególny - w Starym Testamencie jest obłożony klątwą, a w Nowym, w Apokalipsie, jest wyraźnie powiedziane, że tacy ludzie do Królestwa Niebieskiego nie wejdą.
Co nieco na ten temat znajdziesz tutaj: http://info.wiara.pl/doc/151965.O-Verli ... bezpieczne
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez asa » Cz lis 12, 2009 12:09 am

Nawet 1000-latka powiada:

Ex 20 (1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: (2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

Subtelna różnica: przede mną i obok.lecz jakze wazna

I dlatego poniżej pojawia się 2 przykazanie:


(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Wierzący nawet w dobrej wierze, aby "ubrać w materie" niewidzialnego Boga, który jest Duchem ,nadają Mu kształ, który często staje się przedmiotem kultu. Staje OBOK Boga.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez zosiano » Cz lis 12, 2009 1:02 am

Aso, zapewne masz rację, ale czy o to tutaj chodzi, aby dzielić włos na czworo?
W moim Kościele to przykazanie tak brzmi i podałam je nie przypadkowo. Dziewczyna pyta: "dlaczego Kościół Katolicki zabrania...?"
Bardzo pobieżnie wyjaśniłam sprawę, nie wgłębiając się w Biblię i wielkie wywody, bo prawdopodobnie ManiaO Biblii nie czyta, skoro stawia takie pytania. Nie znamy jej wyznania, ale pyta o Kościół Katolicki.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hungry » Cz lis 12, 2009 9:39 am

Nie pierwszy raz już ktoś myli te forum z katolickim ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Cz lis 12, 2009 9:53 am

Zosiu, poniewaz jest to forum, w ktorym jedynym autorytetem jest Słowo Boze - cytujmy je dokładnie, to moja uwaga na marginesie.
"A jesli ktos mówi, niech mówi jak Słowo Boze..." (1P4,11)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Cz lis 12, 2009 10:45 am

Słusznie Asa. Amen.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez zosiano » Cz lis 12, 2009 10:54 am

hungry napisał(a):Nie pierwszy raz już ktoś myli te forum z katolickim ;)

Megalomania jest po obu stronach - katolik myśli: chrześcijański, to na pewno katolicki, protestant - "chrześcijański", to na pewno protestancki, tymczasem słowo to obejmuje wszystkie kościoły chrześcijańskie, ich kulturę, filozofię i stosunek do świata.

asa napisał(a):Zosiu, poniewaz jest to forum, w ktorym jedynym autorytetem jest Słowo Boze - cytujmy je dokładnie, to moja uwaga na marginesie.

I mój komentarz jest zgodny z Biblią - przecież napisałam, że "już sam kontakt z innymi duchami jest zdradą Boga". Biblii nie cytowałam, tylko napisałam o co chodzi. A przykazanie tak brzmi w moim kościele i też nie jest ono cytatem z Biblii.
I tutaj czepiać się nie ma o co, i doszukiwać dziury w całym, chyba, że zależy ci na sprowokowaniu kolejnej kłótni, a to jest dopiero nie po chrześcijańsku.

11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe*, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem Pawła, a ja Apollosa*; ja jestem Kefasa*, a ja Chrystusa». 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 1Kor 1, BT
4 Skoro jeden mówi: «Ja jestem Pawła», a drugi: «Ja jestem Apollosa», to czyż nie postępujecie tylko po ludzku? 5 Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan. 6 Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost. 7 Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, BT
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez BlueMoon » Pn lis 16, 2009 2:02 am

Wracając do tematu, nie wiem jakie jest stanowisko kościoła katolickiego, ale wiem co na ten temat mówi Biblia:

A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. (Ks. Kapłańska 20:27)
BlueMoon
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 1:48 pm

Postprzez hungry » Pn lis 16, 2009 11:05 am

BlueMoon no widzisz my to wiemy i nam to wystarczy, bo to jest oczywiste dla nas :)
Ale niektórzy wolą mieć potwierdzenie od magisterium KRK, w którym są.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez zosiano » Pn lis 16, 2009 3:00 pm

hungry napisał(a):BlueMoon no widzisz my to wiemy i nam to wystarczy, bo to jest oczywiste dla nas :)

Jasne - cytat, baba na stos i gotowe. Co tu się zastanawiać :lol:
hungry napisał(a):Ale niektórzy wolą mieć potwierdzenie od magisterium KRK, w którym są.

Żadne Magisterium nigdy nie wydawało w tej sprawie dokumentów. Kościół Powszechny od zarania swych dziejów potępiał okultyzm, czary i wróżbiarstwo właśnie na podstawie Biblii i takie głosił nauczanie. Po wyodrębnieniu się Prawosławia Kościoły Wschodnie też tak praktykowały i nauczały. Po Reformacji, także kościoły odłączone zachowały tę naukę i praktykę.
Ale po co o tym wiedzieć?
Lepiej usiąść na płocie i jak durna pliszka wychwalać swój ogonek.
Okultyzm, spirytyzm, czary - mimo ustawicznej walki chrześcijaństwa z tymi praktykami - tak mocno wrosły w kultury społeczeństw jako praktyki wywodzące się jeszcze z czasów pogaństwa - że przetrwały do dziś i rozzuchwaliły się wraz z postępem współczesnej ateizacji.
Szczególnie mocno zaznacza się boom tych praktyk w krajach anglosaskich, gdzie dochodzi do głosu kultura celtycka poprzez literaturę dla dzieci - jak "Harry Potter" czy kultywacja praktyk celtyckich w postaci święta Halloween, obchodzonego 1 listopada, jako uczczenie bogów śmierci.
O ironio, dzieje się to na obszarach zdominowanych kiedyś przez Protestantyzm, a teraz w 50-60% zateizowanych.
Ta restauracja pogaństwa wyznacza wspólny front walki dla całego chrześcijaństwa, a nie płot dla pliszek, tudzież trybuny dla "prawdziwych" chrześcijan. Miejsce dla prawdziwków jest w lesie, a nie na forum chrześcijańskim.
Wpada na forum chłopak czy dziewczyna - pisze pierwszy post sygnalizujący zło i co spotyka?
Urzędnika z GS-u, który mówi nie to forum, nie ta rubryka, nie ten kościół. Czy to jest postawa chrześcijańska?
Prawdopodobnie jest to zagubione dziecko, które resztkami świadomości chrześcijańskiej poszukuje Boga, a co wy na to?
Wykłócacie się o wersety, wychwalacie swój kościół.
Takie dziecko zapewne dawno zerwało więź ze swym kościołem i nie ma pojęcia ani o Biblii, ani o nauczaniu swojego kościoła.
Naszym podstawowym obowiązkiem jest wskazanie takiemu dziecku Boga.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hungry » Pn lis 16, 2009 11:26 pm

Zosiu tylko w teorii potępiał spirytyzm bo w praktyce zupełnie jest inaczej. A modlitwy do zmarłych to nie to samo co spirytyzm? Bóg zabronił się zwracać do umarłych. A jak zabroni to zabronił więc wszelkie modlitwy do świętych są przez biblię zakazane również.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron