Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:24 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Lustracja w Kościele Zielonoświątkowym

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Lustracja w Kościele Zielonoświątkowym

Postprzez adamt » Pn lis 02, 2009 11:12 pm

Ostatnio przeczytałem parę tekstów na stronie http://www.magazyn.ekumenizm.pl
i jestem delikatnie mówiąc zdziwiony.
Dotyczą one prób lub raczej ich braku rozliczenia się z przeszłością w KZ na ostatnim Synodzie w Zakościelu.
Próżno tych informacji szukać na stronie oficjalnej KZ co jest niestety żenujące.
Podaje linki:
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 937630.htm
jest to relacja z Synodu i ustaleń na nim podjętych.
http://www.magazyn.ekumenizm.pl/content ... 016103.htm
jest to dokument odrzucony przez Synod.

Co o tym myślicie?
adamt
 
Posty: 4
Dołączył(a): N lis 01, 2009 5:21 pm

Postprzez zosiano » Pn lis 02, 2009 11:49 pm

Najmocniej przepraszam, że zabieram tu głos - nie jestem Zielonoświątkowcem, ale aż ciśnie mi się na usta pochwała mądrości synodu.
Rozliczenie przed Bogiem i braćmi chyba jest tu najmądrzejszym rozwiązaniem ze wszystkich możliwych.
Mój KK, niestety rozwiązuje te problemy "na dziko", gnojąc ludzi bardzo wartościowych i oddanych Bogu, na podstawie często fałszywych alarmów. IPN w moich oczach stracił swą lustracyjną wiarygodność przez te teczkowe afery. Urodziliśmy się w komunistycznej Polsce i choć przy urodzeniu darliśmy gębę, to urodziliśmy się w takiej właśnie Polsce, a nie innej. Jeśli na skutek swojej działalności skrzywdziliśmy bliźniego, to szkody należy naprawić najlepiej jak umiemy i możemy, a przed Bogiem uznać swój grzech ze skruchą.
Jako chrześcijanie nie powinniśmy się zwracać do świeckich urzędów w sprawach dotyczących naszych kościołów. Takie sprawy powinniśmy załatwiać między sobą, jak nas poucza św. Paweł.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez admin » Wt lis 03, 2009 11:14 am

Temat lustracji był już podejmowany na tym forum.
Jeśli Synod tego Kościoła taką podjął decyzję to już po wszystkim.
Można się z tym zgodzić albo nie.

Proszę jednak o szacunek do siebie wzajemnie. Można się nie zgadzać i nie obrażać. Piszę to tak na wyrost aby zapobiegać bo po fakcie to tylko usuniemy ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez adamt » Pn lis 09, 2009 3:45 pm

Widzę że cisza w temacie, pewnie podziałało straszenie skasowaniem admina.
Postanowiłem jednak coś napisać na ten temat.
Wczoraj obchodziliśmy dzień solidarności i modlitwy za prześladowanych Chrześcijan,długo rozmyślałem nad cała sytuacja Kościoła Chrystusa a ta sprawa zaniechania lustracji w KZ powracała jak bumerang w moich rozważaniach.
Rocznie umiera za Chrystusa około 180 tysięcy Chrześcijan, i fakt że kościołem rzadzą ludzie którzy tych chrześcijan wydawali jest jakąś ironia, czymś obrzydliwym co uwłacza tym ofiarom prawdziwych wyznawców Chrystusa.
Co mnie też przeraża to jakiś taki amok członków KZ którzy przeszli nad tym do porzatku dziennego,
grunt że jest dobrze my ty sobie poklaszczemy poskakamy, pomachamy flagami.
Niedopuszczenie do dyskusji nad tym tematem na Synodzie swiadczy ze w ścisłym kierownictwie KZ są byli współpracownicy SB, mam prawo tak sadzić dopóki, doputy nie dokona sie odkrycia prawdy, może nim byc kazdy lub nawet wszyscy.
A to oznacza ze ludzie którzy współpracowali z przedstawicielami Antychrysta - wrogiego Bogu i Chrystusowi systemu komunistycznego, który wymordował setki tyśięcy chrzescijan w całym bloku komunistycznym i nie tylko i morduje nadal- Kuba, Chiny, Wietnam, Korea Pn, Birma itd. nigdy nie zostaną rozliczeni ze swojej działalności a wręcz przeciwnie będą mieli dalej wpływ na kościół, jaka jest przyszłość takiego kościoła?
adamt
 
Posty: 4
Dołączył(a): N lis 01, 2009 5:21 pm

Postprzez zosiano » Pn lis 09, 2009 4:35 pm

Nie wiem czy takie sądy lustracyjne cokolwiek zmienią: "Nie sądźmy, abyśmy nie byli sądzeni". Bóg wie kto jest w Jego Kościele, a skoro zapowiedział że "Bramy piekielne go nie przemogą", to zaufajmy Mu. On jest z nami i troszczy się o nas lepiej jak my sami się troszczymy, a tych, co zdradzili, ukarze.
Czyż godzi się porównywać ofiary zdrad w Polsce z ofiarami prześladowań chrześcijan na świecie? Czy wieszano nas na krzyżach i podpalano, ucinano ręce, nogi, wyłupywano oczy, podpalano domy, przypalano, jak ich?
Czy chcemy nagrody za swe krzyże tu na ziemi, czy w przyszłości?
Błogosławieni są tylko ci, co łakną sprawiedliwości, a nie ci, co ją osiągnęli. Ci już otrzymali wyrównanie rachunku.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez adamt » Wt lis 10, 2009 9:56 am

Zosiano widzę ze przemawia przez ciebie Katolickie poczucie bezradności i wiecznego umartwiania się.
Gdyby Marcin Luter myślał tak jak ty to nigdy by nie przybił swoich 95 tez do drzwi kościoła, - najlepiej nie widzieć co faryzeusze w sutannach robią, nie ważne czy wyświecają konia na kardynała jak to zrobił współczesny Lutrowi Jan XXIII, czy miejscowy proboszcz tkwi w tajnym związku z jakąś kobietą bo niewolno mu się ożenić.
Lepiej siedzieć cicho Bóg to za nas załatwi, otóż mówię ze nie załatwi bo to nam dzieciom Bożym została dana władza odpuszczania grzechów i ich zatrzymania (Ew. Jana), to my mamy rozwiązywać sprawy trudne już tu na ziemi bo to my Królewskie Kapłaństwo będziemy sędziami tego świata oraz Aniołów (1 Kor. 6.2-3).
I ta właśnie sprawa miała być zbadana przez 10 pastorów, nie wiem czy zadałaś sobie trud żeby to przeczytać wiec cytuje:

Na wniosek Biskupa, podczas Synodu nie odbyła się dyskusja nad poszczególnymi wnioskami. Z uwagi na to, że władze Kościoła nie dopuściły do wcześniejszego zapoznania się członków Synodu z obszernym projektem przygotowanym przez grupę pastorów, a także z uwagi na brak możliwości dyskusji zagadnienia lustracji duchownych, wnioskowali oni o przeniesienie glosowania w tej sprawie na kolejną sesje Synodu. Nie uwzględniono jednak tego postulatu, w efekcie czego wnioskodawcy wycofali swój projekt spod obrad Synodu. Według nich, głosowanie Synodu nad przyjęciem lub odrzuceniem tego projektu w takich okolicznościach traci sens.

Dla mnie to nie wygląda na relacje z Synodu lecz z zebrania któregoś z plenum KC gdzie dochodziło do uciszania głosów krytyki, wyłanczanie mikrofonów, usuwania nieposłusznych.

Ja nie chce linczu na tych ludziach, dla mnie wcale nie muszą się ujawniać publicznie, mogą wyznać swój grzech oraz poddać się ocenie czy w ich przypadku mogą dalej pełnić swoje funkcje.
Mogli to załatwić w ścisłym kolegium tych 10 pastorów i po cichu odejść. Na ich miejsca jest wielu prawych pastorów nie splamionych tego typu historiami.
Może tutaj chodzi o tzw. stołki? nie wiem.
Jednak uniemożliwienie zbadania tej sprawy pozostawia ścisłe grono kierownictwa KZ w otoczce ciemności, ukrycia, zatuszowania.
"owocem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość i prawda" (Ef.5, 8-14)
Ale te zabiegi i tak się na nic zdadzą, Kościół należy do Chrystusa i on jest jego Głową.
Przyjdzie czas że ta sprawa powróci jak bumerang i uderzy tych co ją odrzucili ze zdwojoną siłą. Bóg nie da z siebie szydzić, potraktujcie to jako proroctwo.
Jezus Chrystus mówi:(Łk.12,1-3)Strzeżście się kwasu faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali (oficerom SB) do ucha, głosić będą na dachach.
adamt
 
Posty: 4
Dołączył(a): N lis 01, 2009 5:21 pm

Postprzez admin » Wt lis 10, 2009 10:10 am

Temat uważam za zamknięty gdyż jeśli masz chęć podyskutowania na temat lustracji w Kościele Zielonoświątkowym to uczyń to z przedstawicielami Synodu KZ a nie np. z katolikami na forum.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron