Teraz jest Cz maja 09, 2024 2:14 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spotkania z Aniołami

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Pt paź 16, 2009 12:57 pm

A czy to ma jakieś znaczenie skąd, a właściwie związek z tematem? U nas aniołów niema one są w niebie. Zapewne Bóg posyła swoich aniołów, wielu wierzącym do pomocy na całej ziemi i pewnie i tam też gdzie mieszkam, nie musimy nawet o tym wiedzieć.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

o Aniołach

Postprzez misio » Pt paź 16, 2009 8:35 pm

Cieszy mnie bardzo że inni zabrali głos również.
Agatka napisał(a):Następnie Pismo mówi, że co prawda aniołowie pełnię rolę służebną wobec ludzi ale o tyle tylko o ile do tego przeznaczył je Bóg i w takim jedynie zakresie w jakim On mi go zakreślił.


Służebną jaką mi zakreślił Bóg , czyli w jakim zakresie ?

A to już typowo katolickie nieuprawnione cedowanie swoich obowiązków na kogoś innego i to przy pomocy osób trzecich podczas gdy Pismo stanowczo mówi, że Jeden jest tyko pośrednik między człowiekiem a Bogiem.

Cedowanie , obowiązków, nieuprawwnione ? Modlitwa dla katolików jest wielkim dobrem , przywilejem a niee obowwiązkie (jeśli obowiązek to tak jak niewolnictwo) a wszczególnosci za kogoś za inna potrzebujaca osobę. Czy nie uznajesz modlity wstawienniczej ? Modlac się wstawienniczo do Boga o uzdrowwienie córki , bliskiej czy też dalszej osoby - to jesteś osobą trzecią ?

Kłamstwo na którym ufundowano papiestwo zaprzeczające wprost Słowu jakoby człowiek nie był "godzien" zwrócić się bezpośrednio do Boga z każdą sprawą i potrzebuje do tego "duchownych" jak widać trzyma się dobrze.

Przecież wszyscy katolicy zwracają bezpośrednio do Boga od najmniejszego dziecka - modlitwa Pańska "Ojcze nasz któryś jest w niebie...". Nie z kazdą sprawą zwracam sie do swojego kierownika duchowego i nie widzę w tym nic dziwnego - czy uczniowie nie pytali sie swojego Mistrza. Póżniej nawracajacy poganie tak samo pytali sie uczniów, Apostołów o poradę. Tak jest i teraz w każdej wspólnocie czy ty nie pytasz sie o porade swoich braci ?

I poraz już dziesiaty , katolicy potrawią zachowywać chierarchię wartoci - NAJPIERW BÓG w Nim jest wszystko.
Proszę nie oceniać katolików pochopnie , bo to co czytam pokazuje mi że wieelu jest w niewiedzy. Oczywiście nie posadzam nikogo o złośliwości bo z tego tylko zły się cieszy.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez hungry » Pt paź 16, 2009 8:41 pm

Nikt tu pochopnie nie ocenia. Również i ja byłem katolikiem ale im więcej czytałem biblię dostrzegałem fałsz w nauce katolicyzmu. Więc należało opuścić ten kościół. Nie mamy się zwracać do aniołów w modlitwach ale do Boga. Nigdzie w biblii nie ma modlitw do aniołów. A od dziecka byłem uczony "aniele boży stróżu mój". Może i było to do anioła ale na pewno nie Bożego prędzej wręcz do demona, umiejącego przybierać postać anioła światłości. Biblia jest dla mnie jedyna autorytatywną normą mojej wiary i życia.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

o Aniołach

Postprzez misio » Pt paź 16, 2009 9:04 pm

hungry napisał(a): A od dziecka byłem uczony "aniele boży stróżu mój". Może i było to do anioła ale na pewno nie Bożego prędzej wręcz do demona, umiejącego przybierać postać anioła światłości.

Przepraszam cię ale ciekawe masz stwierdzenie , jeśli w tej modlitwie widzisz zwracanie się do demona. Na takie stwiedzenie w Pismie Świetym Jezus wyraznie mówi " diabła stawia się przeciwko diabłowi"
Może przypomnę ci tę modlitę

Aniele Boże stróżu mój,
ty zawsze przymnie stój ,
rano wieczór , wednie , w nocy,
bądż ni zawsze ku pomocy.
Chroń mnie od wszystkiego złego
i zachowaj do życia wiecznego.

o ochronę od złego - to jest zwracanie sie do demona ?
Dziwne stwierdzenia.

Słowo Boże jest dla mnie bardzo ważne - to jest Słowo życia.
Wybór drogi zawsze należy do nas - jesteśmy wolni. Ja dziękuję Bogu że jestem katolikiem .
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez hungry » Pt paź 16, 2009 10:19 pm

A możesz mi wskazać biblijne uzasadnienie takiej modlitwy?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: o Aniołach

Postprzez ucash » Pt paź 16, 2009 11:05 pm

misio napisał(a):Aniele Boże stróżu mój,
ty zawsze przymnie stój ,
rano wieczór , wednie , w nocy,
bądż ni zawsze ku pomocy.
Chroń mnie od wszystkiego złego
i zachowaj do życia wiecznego.


To juz chyba nalezy do Pana Jezusa :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Pt paź 16, 2009 11:17 pm

Ale tendencja tworzących takie modlitwy jest przypisywanie atrybutów Boskich albo ludziom zmarłym albo aniołom.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Pt paź 16, 2009 11:31 pm

To straszne! tym bardziej ze taka modlitwe zazwyczaj uczy sie male dzieci
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » So paź 17, 2009 7:35 am

No niestety przykre to, bo dzieci są szczególnie chłonne na indoktrynację, jeśli nie przekazuje im się treści ewangelicznych a zamiast tego jakieś ludzkie i nie Boże treści wtedy droga młodego człowieka jest wykrzywiana. Tak więc tutaj rodzice są odpowiedzialni jako również nauczyciele młodego pokolenia. I od nich Bóg podobnie wymaga jak od nauczycieli Słowa Bożego (1 Kor. 3 rozdział). Więc wszelkie głoszenie dzieciom o aniołkach, że jak będą dzieci grzeczne to zostaną aniołkami w niebie również nie ma uzasadnienia w biblii. Człowiek to człowiek a aniołowie to aniołowie. to są już inne stworzenia. Człowiek nie może stać się aniołem ani anioł człowiekiem. Owszem były przypadki w biblii kiedy to aniołowie uprawiali seks z ziemskimi córkami i one rodziły pzez to olbrzymów na ziemi. Ale to się już Bogu nie podobało.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Agatka » So paź 17, 2009 8:18 am

misio napisał(a):Służebną jaką mi zakreślił Bóg , czyli w jakim zakresie ?

A to już wybacz - ani moja, ani Twoja sprawa jeśli chodzi o szczegóły - w każdym razie aniołowie służą Bogu a nie misiom, "ojcom" Pio czy Amerykanom włoskiego pochodzenia.
Owszem - służą ku dobru ludzi ale tak się jakoś składa, że ludzie nie bardzo wiedzą co jest dobre a w każdym razie zdarza im się to niezwykle rzadko.

Jakby to nie było - Anioł jest stworzeniem i sam pomysł zanoszenia modłów do stworzenia a nie do Stwórcy to czystej wody bałwochwalstwo.

misio napisał(a):Cedowanie , obowiązków, nieuprawwnione ? Modlitwa dla katolików jest wielkim dobrem , przywilejem a niee obowwiązkie (jeśli obowiązek to tak jak niewolnictwo) a wszczególnosci za kogoś za inna potrzebujaca osobę. Czy nie uznajesz modlity wstawienniczej ? Modlac się wstawienniczo do Boga o uzdrowwienie córki , bliskiej czy też dalszej osoby - to jesteś osobą trzecią ?

A co ma do tego wstawiennictwo?
Nic zgoła - masz potrzebę to się modlisz, rozsyłasz maile, dzwonisz czy rozmawiasz ludźmi prosząc by się modlili - to w ogóle nie o to chodzi.
Nie modlitwa jest obowiązkiem a modlitwa za innych.

I jeśli pisząc to, chcesz powiedzieć, że ludzie ci prosząc o wstawiennictwo akurat "ojca" Pio nie wierzyli w to, że ma on jakieś szczególne predyspozycje ku temu, by Bóg jego akurat wysłuchał a nie - z równym skutkiem - panią ze sklepiku obok to nie wierzę.
Cały katolicyzm bowiem opiera się na szczególnej roli kapłanów jako rzekomych pośredników między człowiek a Bogiem, co jest wprost fałszerstwem

misio napisał(a):Przecież wszyscy katolicy zwracają bezpośrednio do Boga od najmniejszego dziecka

Zwracają się między innymi do Boga.
Bo oprócz Boga mają setki, jeśli nie tysiące takich, do których się modlą - na przykład do aniołów.

misio napisał(a):Nie z kazdą sprawą zwracam sie do swojego kierownika duchowego i nie widzę w tym nic dziwnego

Nie wiem co to takiego "kierownik duchowy" i chyba nie chcę wiedzieć.
Wiem natomiast, że Bóg każe zwracać się z każdą sprawą do siebie w czym nie ma niczego dziwnego, bowiem to od Niego wszystko zależy a nie od "kierowników duchowych", aniołów czy dawno nieżyjących ludzi.

misio napisał(a):I poraz już dziesiaty , katolicy potrawią zachowywać chierarchię wartoci - NAJPIERW BÓG w Nim jest wszystko.

Temu również nikt nie przeczy - że "najpierw".
Nawet i katolickie przykazanie mówi przecież że Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną" co przecież znaczy że "obok" to już można.
Co oczywiście jest celowym zafałszowaniem - Bóg jasno powiedział, że "Nie będziesz miał innych bogów obok mnie" - jako że inny bogowie po prostu są co najwyżej bałwanami.
Nie ma żadnej hierarchii - jest Bóg, Szatan i człowiek a między człowiekiem a Bogiem - człowiek Jezus Chrystus.

miso napisał(a):Proszę nie oceniać katolików pochopnie , bo to co czytam pokazuje mi że wieelu jest w niewiedzy

1. Nikt nie ocenia katolików a jedynie katolicyzm i jego fałszywe doktryny.
2. Co do niewiedzy - jak się zdaje to chyba nie tych, co oceniają tyczy a raczej żarliwych katolicyzmu i papiestwa obrońców.
Jedynym co do czego nie ma sporu to to, że katolicyzm jest czymś innym niż chrześcijaństwo i spór nie dotyczy spójności nauki katolickiej a tego "tylko" ze nauka ta z Ewangelią nic wspólnego nie ma.
Poza kilkoma werbalnymi jedynie do niej odwołaniami.
Agatka
Aktywny
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:17 pm

o Aniołach

Postprzez misio » So paź 17, 2009 11:05 pm

Póżno przyjechałem i dopiero teraz przeczytałem parę tych postów.
Naprawdę nie wiem czy śmiać się czy płakać.

W poniedziałek jak Bóg pozwoli wrócę do tematu o Aniołach oczywiście z odpowiedziami.
I jesze raz proszę rozmawiajmy na temat o Aniołach , nie przyjmuję żadnych słów obrażliwych na temak kościoła katolickiego, czy wypowiadam się o błędach waszej wiary a właściwe można powiedzieć braku. Wypowiadajcie słowa , uwagi z miłością .
"Umiowani ,miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość pochodzi od Boga, a każdy, kto miłuje ,z Boga się narodził i zna Boga." 1List Jana 4,7 Wypowiedzi wasze świaadczą że nie kochacie katolików ale jeśli nie kochacie to i Boga nie znacie. Ja was kocham wszyskich i nie wazne czy błądzicie czy nie - niekocham tylko grzechu.

Jeden fragment - kto tu może blużnić :

"Podobnie i ci fałszywi marzyciele kalają ciało , w pogardzie mają godność
Pana , blużnią aniołom." List Judy 8

I dalej jeszcze w tym samym wersecie - jeśli czegoś nieznam a świat nadprzyrodzony jest nieskończenie wiekszy niż to jesteśmy w stanie pojąc
to przynajmniej nie mozna nieustanie kogoś oskarzać czy też jak wcześniej cytowano - porównujac do złego.
" Ci natomiast blużnią wszystkiemu i temu , czego nie znają
a ku swej zgubie używają tych rzeczy , które pojmują w sposób przyrodzony , jak bezrozumne zwierzęta. " List Judy 10
w tym samym wersecie gdy Anioł , Archanioł Michał toczy walkę z szatanem.
Właśnie teraz idę się pomodlić prosząc Michała Archanioła aby bronił nas od nienawiści - wszyscy jesteśmy dziećmi Jednego Boga.

Amen !
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Re: o Aniołach

Postprzez ucash » N paź 18, 2009 12:59 am

misio napisał(a):Właśnie teraz idę się pomodlić prosząc Michała Archanioła aby bronił nas od nienawiści


Obj. 19:10
10. I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.

Misio,wcale niewatpie ze aniolom sprawia ogromna przyjemnosc pomaganie nam,tak samo jak nam sprawia przyjemnosc kiedy mozemy pomuc drugiemu czlowiekowi,ale to wszystko na chwałę dla Pana
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez crusader » Pn paź 19, 2009 1:56 pm

Po co w takim razie Bóg stworzył Anioły?
Moim zdaniem nie tylko po to by stały przed Nim i oddawały Mu cześc. Wg mnie są istotami, bytami i możliwa jest rozmowa z nimi. Prośba o pomoc w różnych sytuacjach. Oczywiście można prosic Boga by je posyłał nam na pomoc, choc z drugiej strony jeśli są one obok nas i słyszą nasze modlitwy to równie dobrze można się zwracac bezpośrednio do nich, no chyba, że są głuche. O tym co mogą zdziałac Anioły jest bardzo dużo w Biblii, więc czemu nie korzystac z ich pomocy? Duch Święty wszystko przenika, a Anioły jako istoty będące bardzo blisko Boga doskonale rozumieją nasze potrzeby i potrafią wskazac drogę do Boga. Jak odróżnic Anioła do demona? Moim zdaniem bardzo prosto - Anioł zawsze wskazuje na Jezusa.
crusader
 

o Aniołach

Postprzez misio » Pn paź 19, 2009 3:17 pm

Podsumujmy fakty :
1.Czy Aniołowie istnieją ? - Nikt nie zaprzeczył , Piśmie Świętym o nich mowa 220 razy.
2.Czy Aniołowie są tylko w niebie ale i na ziemi? – Tu były wątpliwości :dla niektórych że tylko w niebie. Przykłady w Piśmie Świętym są nie do obalenia iz Aniołowie nigdy nas nie opuszczają tak jak nigdy nie opuszczają Boga - są jednocześnie na ziemi i w niebie. Anioowie nie są ograniczeni przez przestrzeń do tylko jednego miejsca jednocześnie jak ciała.Anioł jest duchem.Jeśli ktoś nie doczytał się, służę przykładami (teraz nie będziemy się na tym skupiać bo jest to niezaprzeczalne.)
3.Każdy ma swojego Anioła Stróża jednego przeznaczonego przez Boga dla każdego z nas –?
I tu napotkaliśmy opór sceptyków lub niewierzących w tą prawdę.

Spróbujmy jeszcze raz przyjrzeć się temu co mówi Pismo Święte :
Pierwszy przykład :
Pamiętajcie , żebyście nie gardzili żadnymi z tych małych , bo mówię wam że ich aniołowie niebiescy (Jezus nie mówi aniołowie , jacyś tam , czy wszyscy aniołowie ale mówi „ICH ANIOŁOWIE” ! są ciągle przed obliczem Boga, który jest w niebie.” Mk 18, 10
Drugi przykład :
Piotr zostaje cudownie uwolniony przez Anioła , „
Przepasz się i włóż sandały!» - powiedział mu anioł. A gdy to zrobił, rzekł do niego: «Narzuć płaszcz i chodź za mną!» Dz 12 ,5-11

Anioł sprawia że opadają kajdany , otwiera bramy przed nimi , powoduje że są niewidzialni prze strażników. Potem idzie do domu Maryji.

„Po zastanowieniu się poszedł do domu Marii, matki Jana, zwanego Markiem, gdzie zebrało się wielu na modlitwie. Kiedy zakołatał do drzwi wejściowych, nadbiegła dziewczyna imieniem Rode i nasłuchiwała. Poznała głos Piotra i z radości nie otwarła bramy, lecz pobiegła powiedzieć, że Piotr stoi przed bramą. «Bredzisz» - powiedzieli jej. Ona jednak upierała się przy swoim.
«To jest jego anioł» - mówili. A Piotr kołatał dalej. Dz 12
Nie mówią to zjawa , pomyliłaś się z kimś innym – mówią wyraźnie –
TO JEST JEGO ANIOŁ !

4.Czy można modlić się do Aniołów , rozmawiać z nimi ? - Część mówiła jak chcesz to twoja sprawa ja modle się tyko do Jezusa , Boga . Inni to jest stworzenie do stworzenia nie będziemy się modlić.
Na ten punkt pozwolę sobie odpowiedzieć po następnych odpowiedziach. Proszę tylko konkrety bez epitetów.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez crusader » Pn paź 19, 2009 4:11 pm

Ks. Wyjścia
23.
(20) Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. (21) Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. (22) Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. (23) Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę.

To w temacie Anioła Stróża. Jak dla mnie aż nadto jasno napisane.
crusader
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron