Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:33 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spotkania z Aniołami

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: o Aniołach w Starym Testamencie

Postprzez asa » Pn paź 12, 2009 9:14 pm

misio napisał(a):Niech każdy osądzi czy w Piśmie Swietym Aniołowie byli na porzadku dziennym . Czy rozmawianio z nimi i czy oczywiście byli w postaci widzialnej ?

a czy ktos temu zaprzecza?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

o Aniołach

Postprzez misio » Pn paź 12, 2009 9:47 pm

Potwierdzasz asa że możemy rozmawiać z Aniołami ?

W temacie o chsześcijańskiej przedsiębiorczości - podałaś w watpliwość że w Piśmie Świętym jest mowa o Aniołach Stóżach.
Czy podać ci przykłady , że kaarzdy z nas ma Anioła Stóża , i każdy Kościół ma swojego Anioła ?
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez asa » Pn paź 12, 2009 10:24 pm

napisalam tylko, iz nie zaprzeczam przykladom z Biblii :)
na dzis: zalecam ostroznosc, nie masz pewnosci, ze spotykasz aniola swaitlosci? obejdz go wielkim łukiem.
masz pewnosc? rozmawiaj sobie:)
ja osobiscie wole rozmawiac z Jezusem. Albo z moim Ojcem w niebie. Do ktorego dzisiaj mam pewny dostep.
nie tyle podalam w wątpliwosc, co zaprzeczylam jakoby TERMIN aniol stroz istnieje w Biblii.
Misio, po co tak bardzo skupiasz sie na aniołach?
Wiem, ze Bóg posyła swoje sługi aby nam pomagali. Jemu i tylko Jemu wdziecznosc i chwala za to.
Kazdy koscioł?
Ja znam tylko jeden. Odrodzonych dzieci bozych.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

o Aniołach

Postprzez misio » Wt paź 13, 2009 8:18 pm

Przepraszam asa ale jesze trochę polemiki o Aniołach. Ja też modle się przedewszystkim do Jedynego mojego Pana Jezusa Chrystusa , co nie przeszkadza mi prosić , rozmawiać z Aniołem Stróżem ale to już ustaliliśmy każdy uważa to co jest dla niego słuszne . Teraz pozwolisz - riposta , terminu Anioł Stróż nie istnieje w Piśmie Swiętym. Ja uważam że się mylisz , każdy z nas ma swojego osobistego Anioła , orędownika , obrońcę . Kościół nazywa osobistego Anioła (czuwajacego nieustannie przy nas ) Stóżem innaczej strzegacym.
asa napisał(a):nie tyle podalam w wątpliwosc, co zaprzeczylam jakoby TERMIN aniol stroz istnieje w Biblii.
Misio, po co tak bardzo skupiasz sie na aniołach?


W Ewangelii według św. Mateusza Jezus mówi do swych uczniów: "Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie" (Mt 18,10).

Pojęcie "mały" nie oznacza w tym przypadku wyłącznie dzieci, lecz także nieznanych, niezauważanych, prostych członków wspólnoty chrześcijańskiej. Jezus mówi więc, że każdy z tych małych, pogardzanych ludzi ma swego anioła, który spogląda w oblicze Boga. Ten ustęp Biblii sprawił, że w Kościele powstała nauka na temat osobistego anioła stróża. Wyobrażenie tego typu aniołów istnieje w wielu religiach świata. Jezus przyjmuje w tym przypadku wyobrażenie żydowskie i rozwija je. Bo w tradycji rabinicznej aniołowie stróżowie istnieją jedynie na ziemi i nie mogą spoglądać w oblicze Boga. Jezus pragnie więc powiedzieć nam, iż każdy człowiek posiada swego anioła stróża, który równocześnie ogląda Pana. Każdy człowiek cieszy się specjalną ochroną Boga, który wysyła do niego swego posłańca.

Asa - zaraz wpisze ale nie pisze STRÓZA. A termin , Strzegacy , opiekujacy , orędujacy lub inny nie jest równoznaczny.

Człowiek nie istnieje bez swego anioła, nie jest bez niego całością. Ojcowie Kościoła przydzielali aniołów nie tylko pojedynczemu człowiekowi, lecz także różnym narodom, a nawet poszczególnym wspólnotom. W Objawieniu św. Jana wizjoner kieruje swoje przekazy do aniołów poszczególnych wspólnot (por. Ap 2).


Każdy z dorosłych choć raz w życiu był bliski nieszczęśliwego wypadku. Wyprzedzał na autostradzie, nie zauważając samochodu, który też chciał wyprzedzić. Jeszcze raz się udało. Wiele osób mówi w takiej sytuacji spontanicznie: "miałem czujnego anioła stróża". Albo wjeżdżał wprost w korek aut i wyhamował w ostatnim momencie. Albo jego samochód się wywrócił, a on wyszedł z niego cało. Wszystko to są takie zdarzenia, które sprawiają, że wierzymy w to, iż anioł stróż uchronił nas przed niebezpieczeństwem. W takich razach w anioła stróża wierzą nie tylko praktykujący chrześcijanie. Zdarza się, że mówi o nim nawet ateista.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez asa » Śr paź 14, 2009 1:19 pm

Ja uważam że się mylisz , każdy z nas ma swojego osobistego Anioła , orędownika , obrońcę . Kościół nazywa osobistego Anioła (czuwajacego nieustannie przy nas ) Stóżem innaczej strzegacym.

Misio, popatrz jak zabrzmi Twoje zdanie, po mojej korekcie:
każdy z nowonarodzonych ma Jezusa, jako swojego osobistego orędownika , obrońcę i stróza.
Temu Biblia mówi jednoznacznie:tak.
Twoje zdanie jest nadinterpretacją Slowa Bozego.

Wybacz, ale nie przyjmuje nauk kościoła katolickiego, jest w niej wiele, wiele półprawd. Poniewaz Obok Biblii stawiaja nauki ludzkie
Człowiek nie istnieje bez swego anioła, nie jest bez niego całością.

Wg mnie to nie tyle nieprawda , ale wręcz bluźnierstwo.
Zadziwia mnie katolickie niedowierzanie Jezusowi, zastępowanie Go wciąż jakimiś pośrednikami, skupianie się na stworzeniach- anioly, kult Maryjny, kulty obrazow, swiętych itd…

Biblia uczy, ze mamy pełnie w Chrystusie.
Kol2 (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, (7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.
(8 ) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
(9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności.


To jest prawda, a nie jakas pelnia, całość z aniolami.
Jestes narodzony na nowo? Przyjmij przez wiarę, ze masz pełnie właśnie w Chrystusie.

Ojcowie Kościoła przydzielali aniołów nie tylko pojedynczemu człowiekowi, lecz także różnym narodom, a nawet poszczególnym wspólnotom

To zle robili. To pogańskie praktyki, którymi KRK jest niestety przesiąknięty. Coz, miasta greckie tez mialy swoich patronów „aniołów”

W Objawieniu św. Jana wizjoner kieruje swoje przekazy do aniołów poszczególnych wspólnot (por. Ap 2).

W objawieniu Jana użyty jest wyraz anioł, lecz nie musi on oznaczać dosłownie anioła.
Trochę dziwnie byłoby gdyby Jan napisal list od Jezusa do anioła. Raczej chodzi tu o jakiegos przedstawiciela danego zboru. ( siedem gwiazd i siedem świeczników – symbole zboru, które mają być światłem w swiecie ) Kontekst wskazuje na przełożonego zboru.
Objawienie jest b. trudna księga, pełna symboli i jeśli czegos nie ma jednoznacznie napisanego- nie można sobie wymyślać swoja interpretacje zgoła science fiction, aby poprzec jakąs naukę teologiczną.

W Ewangelii według św. Mateusza Jezus mówi do swych uczniów: "Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie" (Mt 18,10).

Pojęcie "mały" nie oznacza w tym przypadku wyłącznie dzieci, lecz także nieznanych, niezauważanych, prostych członków wspólnoty chrześcijańskiej. Jezus mówi więc, że każdy z tych małych, pogardzanych ludzi ma swego anioła, który spogląda w oblicze Boga.


Oczywiście, masz rację. Czasem anioła, czasem aniolów.
ale fragment ten głownie ostrzega przed gorszeniem bliźnich, przeczytaj od 6 wersu do 11. Bardzo go lubię. Nakazuje on mi np. abym Ciebie nie zgorszyła.

Misio, gdy cytujesz teksty z katolickiego Portalu Wiara, cytuj całość…..hmmm

Misio, temat uważam za mało istotny.
Oraz, decentralizujący Sprawcę i Dokonczyciela naszej wiary- Jezusa.
Widzę jednak tutaj działalność anioła, ale takiego, który wprowadza fałszywe doktryny (1Krl 22,21–23 – duch kłamliwy;
2Tes 2,2; 1Tm 4,1).
I przeciwdziała duchowemu rozwojowi dzieci Bożych.
Zaniechaj tego, dla swojego dobra. Skup się na Panu Jezusie.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez misio » Śr paź 14, 2009 7:20 pm

asa napisał(a):
Wybacz, ale nie przyjmuje nauk kościoła katolickiego, jest w niej wiele, wiele półprawd. Poniewaz Obok Biblii stawiaja nauki ludzkie

Moje zdanie jest odmienne ale pozostawiam to bez komentarza.
Przeczytałem wiele komentarzy i uważam że nie potrzebna jest zajadliwość. Bóg prowadzi wielu róznymi drogami i ci co uważają że ich droga jest jedynie słuszna mogą szybko odpaść .

asa napisał(a):Zadziwia mnie katolickie niedowierzanie Jezusowi, zastępowanie Go wciąż jakimiś pośrednikami, skupianie się na stworzeniach- anioly, kult Maryjny, kulty obrazow, swiętych itd…


Kto ci asa takie bzdury do głowy nakład że katolicy niedowierzają Jezusowi. Czy w mojej wypowiedzi coś takiego odczytałaś. Poraz kolejny mówię ci wyrażnie że dla mnie i wszyskich innych katolików których znam Jezus CHRYSTUS JEDYNYM PANEM !!! Kocham Go bo za mnie oddał swoje życie , kocha minie takim jakim jestem , kocha mnie jako grześnika. I zawsze jest dla mnie JEDYNĄ MIŁAŚCIĄ . Potrafię całym swoim życiem świadczyć o JEGO DOBROCI. Twoja awersja musi mieć jakieś inne żródło , ale przebaczam ci , Ty też jesteś dzieckiem Boga.

Ponieważ tematem tego postu są Aniołowie dlatego tylko poświęcam tu więcej uwagi . Kaatolicy mają całe bogactwo duchowe ale tego tematu nie będę rozwijał (na dziś ale bardzo chętnie przedstawie ci po zakończeniu tego tematu). Ja również powiem że zadziwia mnie ignoracja Matki Bożej , brak zauważenia że święci również wstawiają się za nami w niebie .
Może słowa Jezusa będą dla ciebie bardziej przemawiające :

"Ja ,Jezus, posyłam mojego anioła,

abym wam świadczyć o tym , co dotyczy Kościoła.
Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida,
Jasna gwiazda poranna.
A Duch i Oblubienica mówią :
"Przyjdż"!

A kto słyszy, niech powie :
"Przyjdż" !
Apokalipsa Jana 22, 16-17

Jezus posyła swojego annioła , aby wszyscy cały Kościół (czyli wszyscy wierzący przyszli do Niego) . Zaprasza nas Duch Swiety i Matka Boża którą ty odrzucasz.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez asa » Śr paź 14, 2009 7:54 pm

No dobrze, ale do czego maja mnie przekonac te słowa?
O co chodzi Misiowi? :roll:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Aniołowie

Postprzez misio » Śr paź 14, 2009 8:37 pm

Taką cie asa lubię !
Widzę że mój anioł z twoim potrafi sie porozumieć to i my możemy.
Zamim nawiąże do Aniołów w nowym Testamencie.

I jeszcze jedno.Uważam iż wszyscy rzeczywiście kochajacy Jezusa Chrystusa powinni skupić sie na pokazywaniu Go wszystkim ludziom którch Pan Bóg stawiaa na naszej drodze - oczywiście wszystkim którzy są otwarci.
Jak sama dobrze wiesz nie każdy jest na tym samym etapie wzrostu duchowego , "niemowle potrzebuje mleka, a dorosły pokarm stały".

Chcę ci powiedzieć że Aniołowie powinni być ważni dla nas ponieważ sam Bóg stważając ich dał im wiele bardzo ważnych misji i obowiązków.
Jak powież do swojego Anioła Sytóż w niebie (jak dojdziesz do niego czego ci z całego serca życzę a nawet postanowiłem dziś że będę się za ciebie modlił i prosze odwrotnie przynajmiej przez czas nasych polemik , aby coś z tego bobreego Bóg wyprowadził) , "wiedziałam że byłeś blisko mnie bo to było twoje zadanie ale bliższych relacji nie potrzebowała , tak myślałam jesteś to jesteś i to wszystko."

Dlaczego Bóg tak sprawił że aniołowie tak wielką rolę odgrywali np. w
(a według mnie odgrywają nadal)

NOWY TESTAMENT
anioł ukazuje się Józefowi i daje wskazówki co do narodzenia Jezusa i późniejszej ich ucieczki do Egiptu,
Gabriel zwiastuje Marii narodziny Jezusa,
anioł Pański i wojska niebieskie ogłaszają narodziny Zbawiciela pasterzom,
Zachariasz, ojciec Jana Chrzciciela, widzi (arch-?)anioła Gabriela, który zwiastuje mu narodziny jego syna, podaje też imię dziecka - Jan. Sprawia też, że Zachariasz staje się niemy,
aniołowie występują w przypowieści Jezusa o kąkolu,
Jezus prorokuje, że wraz z Jego Paruzją (ponownym przyjściem) pojawią się też aniołowie MT 16:27,
Jezus mówi, że ludzie mają swoich aniołów (przyjęto aniołów stróżów) MT 18:10,
Jezus wyjaśnia, że przy zmartwychwstaniu wierzący będą jak aniołowie MT 22:30,
w historii o Łazarzu i bogaczu aniołowie zanoszą po śmierci tego pierwszego na łono Abrahama,
anioł zstępował do sadzawki Syloe i uzdrawiał chorych,
anioł umacnia Jezusa podczas jego modlitwy w Ogrójcu,
Jezus tłumaczy, że legion wojsk anielskich mógłby walczyć za Niego w Getsemane,
po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, anioł odwala kamień przy Jego grobie i tłumaczy Mariom, że On żyje! dwóch aniołów siedzi też w grobie Jezusa,
aniołowie tłumaczą apostołom Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa i upewniają ich, że tak samo powróci, jak Go widzieli Wstępującego,
anioł wyprowadza Piotra i innych apostołów z więzienia... i to nie raz,
anioł rozmawia z Filipem, by ten przyłączył sie do karawany Etiopczyka,
setnik Korneliusz ma widzenie anioła, który mówi mu by sprowadził do siebie Piotra,
anioł Pański poraził Heroda gdy ten zaczął się wywyższać i nie oddał chwały Bogu,
Pawłowi na statku ukazuje się anioł, upewniający go, że załoga nie zginie,
Juda i Piotr, w swoim 2 Liście, opisują aktualną sytuację upadłych aniołów JUD 6, 2P 2:4. Juda opisuje też spór archanioła Michaela z szatanem o ciało Mojżesza,
poza tym w całej Apokalipsie często widzimy anioły.

Do jutra asa niech Bóg cię błogosławi !
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez Agatka » Cz paź 15, 2009 8:22 am

Dwoma tylko słowami się wtrącę:
Kaatolicy mają całe bogactwo duchowe

Nikt tego nie neguje.
Problem tkwi w tym, że jedynym duchowym bogactwem jakim winien interesować się chrześcijanin to to, które oferuje mu Jezus Chrystus a całość tego bogactwa zawarta jest w Piśmie mówiącym o tym, że przede wszystkim aniołowie są stworzeniami co z definicji wyklucza modlitwę do nich.
Następnie Pismo mówi, że co prawda aniołowie pełnię rolę służebną wobec ludzi ale o tyle tylko o ile do tego przeznaczył je Bóg i w takim jedynie zakresie w jakim On mi go zakreślił.
Wszelkie zatem sytuacje "Jeden z Amerykanów włoskiego pochodzenia, który mieszkał w Kalifornii, czasami powierzał swemu Aniołowi Stróżowi niektóre wiadomości by przekazał je Ojcu Pio" są absurdalne anioły bowiem są głównie posłańcami, owszem, ale Bożymi a nie ludzkimi.
"Prosiłem mojego Anioła Stróża, aby przekazał Ojcu Pio prośbę o modlitwę dla kobiety, która była bardzo chora"

A to już typowo katolickie nieuprawnione cedowanie swoich obowiązków na kogoś innego i to przy pomocy osób trzecich podczas gdy Pismo stanowczo mówi, że Jeden jest tyko pośrednik między człowiekiem a Bogiem.
Kłamstwo na którym ufundowano papiestwo zaprzeczające wprost Słowu jakoby człowiek nie był "godzien" zwrócić się bezpośrednio do Boga z każdą sprawą i potrzebuje do tego "duchownych" jak widać trzyma się dobrze.
Agatka
Aktywny
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:17 pm

Postprzez asa » Cz paź 15, 2009 9:11 am

Misio, nie zaprzeczam przykladom z Biblii, o reszcie juz napisalam, dalsze pisanie wydaje mi sie bezcelowe. Czemu mam sie powtarzac?
pozdrawiam
ps. naprawde nie interesuje mnie "angeologia ezoteryczna"
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez eldamianos1980 » Cz paź 15, 2009 9:42 am

adiaballologia też? :)
bo ja kiedyś doświadczyłem spotkania z demonem - skąd wiem że to demon?
był brzydki i opasły jak wieprz
ale to długa historia i tak zazwyczaj sie wszyscy smieją lub gadają ze mi sie w głowie po..psuło
eldamianos1980
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 8:40 am

Postprzez hungry » Cz paź 15, 2009 12:25 pm

eldamianos a moze jasniej? Co ma to wspolnego z tematem?
Co to takiego ta adiaballologia ?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez eldamianos1980 » Cz paź 15, 2009 9:32 pm

coś tam ma wspólnego jak by sie przyjżeć
tam wystąpił błąd w moim niestarannym opiśmie
prosze o wybaczenie
eldamianos1980
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 8:40 am

Postprzez hungry » Cz paź 15, 2009 10:46 pm

daruje łaskawie :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez eldamianos1980 » Pt paź 16, 2009 8:50 am

jesteś z dzierżoniowa zapewne z kościoła zielonoświątkowego:)
eldamianos1980
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 8:40 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron