Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spotkania z Aniołami

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Spotkania z Aniołami

Postprzez misio » N paź 04, 2009 10:19 pm

Czy widzieliście Anioła ? :?: Czy otrzymaliście rzeczywistą pomoc od Niego lub od Nich ? Prosze o przykłady świadczące o rzeczwistym takim spotkaniu lub jednoznacznej interwencji tych Dobrych Duchów. Osobiście sam kilka takich zdarzeń (spotkań) doznałem - konkretnej pomocy.
Czy moglibyście się podzielic swoimi doświadczeniami lub uwagami , za co z serdecznie dziekuję. :lol:
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez hungry » Pn paź 05, 2009 7:54 am

I tu byłbym ostrożny. Skąd wiesz że to był anioł Pana?
Jezus powiedział że szatan potrafi przybierać postać anioła światłości.
W Dziejach apostolskich czytamy że wierzący doświadczali pomocy aniołów, które były posyłane jako służebne duchy, posyłane do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia (Hbr 1:14). Bóg udziela pomocy swoich niebieskich posłańców wtedy kiedy będąc mu posłusznymi służymy Mu. Wiemy że Jezus doświadczał również pomocy aniołów gdy był wodzony od początku przez Ducha Św. najpierw na pustynię. Ale wiemy że dla Jezusa istotne było zawsze wypełniać wole Ojca. Było to dla Niego pokarmem codziennym. I dlatego też apostołowie wstępując w Jego ślady czyniąc dalej to co się Bogu podoba choć ludziom nie bardzo się to podobało, stąd Bóg nie tylko potwierdzał ich naukę znakami i cudami ale również posyłał swoich aniołów aby im pomagali. Czy dziś istnieje tak posłuszny kościół?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Pn paź 05, 2009 12:40 pm

hungry napisał(a):I tu byłbym ostrożny. Skąd wiesz że to był anioł Pana?
Jezus powiedział że szatan potrafi przybierać postać anioła światłości.


wiec czlowiek spotykajac aniola/demona niema pewnosci od kogo przychodzi?
Ja osobiscie nieczego takiego niedoswiadczylem lub niezanotowalem ze cos takiego mnie spotkalo
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Aniołowie

Postprzez misio » Pn paź 05, 2009 2:31 pm

I tu bytbym ostrozny. ska.d wiesz 2e to byt aniot Pana?
Jezus powiedziat ze szatan potrafi przybierac postac aniota wiattosci.

Trzeba być ostroznym napewno . Z drugiej strony jak mamy wejść w dobre relcję z naszymi Aniołami Strużami . Ja poprostu jestem z nim zaprzyjażniony i często proszę o kontretne rzeczy. Często mnie zaskakuje np. kolezanka miała problemy z samochodem (nowym) nie mogła go zapaalić. Wcześniej próbowała go z innymi osobami zapalic na tak zwany pych, bez skutku. Ja poprostu porosiłem Anioła Stuża aby pomógł i od razu zapalił. Ten przykład nie jest odosobniony (dotyczacy samochodu ) , raz przyjechaliśmy na rozsypanym alternatorze. Mechanicy mówili że jest to niemozliwe aby tak pogruchotany alternator wogóle dał prrad. Zawsze proszę Anioła o miejsce na parkingu i prawie zawsze jest. W sprawach rozmów biznesowych zawsze proszę aby wcześniej sie dogadał z Aniołem kotrachenta i nigdy sie nie zawiodłem.
Jak Go widziałem w postaci innych ludzi , którzy nagle przynosza pomoc w konkretnej sprawie. Bóg udziela pomocy na różne sposoby ale jak my nie korzystamy z tych łask. Uwazam że trzeba z takim Przyjacielem rozmawiać a nie tylko mówić " dobrze że jesteś , chroń mnie od złego itp. " Rozmawiać i uczyć sie rozpoznawać działanie Aniołów i zawsze dziekować im i Bogu że mamy takiego wiernego Przyjaciela.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez admin » Pn paź 05, 2009 2:45 pm

Tym się różnimy, ja zwracam się do Boga ty do anioła.
Warto nad tym się zastanowić.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Anioły

Postprzez misio » Pn paź 05, 2009 4:52 pm

Czy ja powiedziałem że tylko zwracam sie do Anioła ?
Admin , ja zawsze stawiam priorytety.
Bóg jest Stwórcą , stworzył również Anioły ale czy to znaczy że nie mamy sie do nich zwracać bezpośrednio? Czy Św. Ojciec Pio zwraacał sie do Aniołów , jak było z Św. Faustyną i wielu wielu ...

Hungry - przytacza cytat z Pisma Świętego Hbr 1:14 i rozwija "Bóg udziela pomocy swoich posłańców wtedy kiedy będą mu posłusznymi -służymy Mu." Uważam iż Bóg zawsze pragnie nam pomagać na wszystkie możliwe sposoby w każdym czasie w naszej pielgrzymki do nieba i dlatego mamy pomocnika.
Jak poważnie traktował Św. o. Pio swojego Anioła skoro mówił do niego ty leniu , czy śwpiochu znowu zaspałeś.
Jaka twoja jest relacja do swojego Anioła , amin ? Może nad tym trzeba sie zastanowić ?
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez asa » Pn paź 05, 2009 5:24 pm

misio,
zalezy kto jest dla Ciebie przyjacielem, z kim masz intymniejszą relację.
Jezus jest dla dziecka bozego PRZYJACIELEM.
A i Pomocnikiem:)
NIe ma potrzeby zwracac sie do ducha bedącego przez NIego posłanym, aby słuzyc wybranym bozym.

Owszem, byc Bogu wdziecznym za anioły, ale to Bóg chce byc z Toba godzina za godziną. Bóg pragnie nieustannego kontaktu z Tobą. Czego chce anioł? Na pewno robic wszystko na chwałe Pana.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Aniołowie

Postprzez misio » Pn paź 05, 2009 7:57 pm

Oczywiście Jezus jest moim jedynym Panem , Przyjacielem , Pomocnikiem .
Pytanie jest właściwie proste , kim jest dla ciebie twój Anioł Stóż i jakie są twoje relacje z nim?
Dlaczego asa mówisz :?: : Nie ma potrzeby zwracać sie do ducha będącegop przez Niego posłanym"
Najbardziej poularna modlitwa " Aniele Boży Stróżu mój ...."
Jeżeli tak trudno jest nam wierzyć w Anioły to znaczy niestety że mało znamy Jezusa gdyż On zapewnia że są realnymi istotami z którymi powiniśmy mieć jak nalepszy kontakt tak mówi nam Biblia : Mt 13,39.41.49; 16,27; 18,10; 22,30; 24,31.36; 25,31.41; 26,53; Mk 8,38; 12,25; 13,27.32 Łk 4,10; 9,26; 12,8.9; 15,10; 16,22; 20,36; J 1,51
Sam Jezus to mówi nam . :lol:
Bycie chrześcijaniniem oznacza zasadniczo wiarę w Jezusa Chrystusa , Syna Bozego i Zbawiciela. Ale Jezus jasno uczy o istnieniu aniołów.
O ile sie nie mylę to dość obszernie Sobór Laterański IV zajmował sie między innymi dość obszernie wiarą w aniołów.
Papież Leon XIII otrzymał modlitwę wojownika za kościół - modlitwę do świętego Michała Archanioła. :roll:
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Postprzez asa » Pn paź 05, 2009 8:46 pm

Misio, aniołowie pełnią b. ważne funkcje. Oczywiście, ze istnieją.
Ze wszech miar służą Bogu, są posłańcami, zwiastunami, ostrzegają, objawiają cos, będą żeńcami przy końcu swiata, zgromadzą wybranych w chwili przyjścia Jezusa, a my będziemy jak oni w niebie ( nie będziemy i sie żenili i za maz wychodzili) itd…. itd.- jak ładnie wykazałes
Ale nigdzie w Biblii nie znajduję zachęty aby modlić się do nich.
Modle się, rozmawiam, proszę, przepraszam, żartuję do, itd.- tak- ale wyłącznie Jezusa.
I Pan Jezus daje mi wystarczająco duzo dowodów na to, ze interesuje Go nawet najbardziej banalna sprawa mojego zycia, którego tylko On jest Panem.
Dobrze mi z tym i nie mam potrzeby zastanawiania się co z aniołem, którego dał mi Pan, aby mnie strzegł. To zalezy od sytuacji, czasem jak czytam w Biblii, Pan daje nam cale stado aniołów…
Lecz wdzięczność i uwielbienie należy się tylko Jemu: Panu Zastępów Anielskich.
Oraz- co uwazam za b. wazne: Moja uwaga- tylko dla Pana Zastepów Anielskich.
Ja np. lubie myśleć o tym, ze w chwili gdy z kościołem bozym uwielbiamy Boga, łączymy się z chorem anielskim.


Misio, jestem chrzescijanka ewangeliczną, tzn. ze dla mnie jedynym autorytetem jest Słowo Boze.
A nie sobory.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Krystjan » Pn paź 05, 2009 9:21 pm

ja kiedyś miałem sen, że gdzieś biegłem i nagle za plecami gdzieś w oddali usłyszałem chór anielski - przynajmniej tak mi się wydaje, że anielski bo potem się obudziłem cały w skowronkach hehe;p - w każdym razie jak w tym śnie biegłem i to usłyszałem to się odrazu zatrzymałem i chciałem zawracać ale już się obudziłem :D
a jeszcze wracając do tego chóru i słów śpiewanych to brzmiało to jakoś mniej więcej tak "O Panie Panie, daj mu daj". Nie słyszałem dokładnie ale tak to zinterpretowałem bo od jakiegoś czasu proszę Boga, żeby mi coś dał:p i po tym śnie pomyślałem sobie, że może tak wyglądają nasze modlitwy do Boga - my o coś prosimy, a chór aniołów prosi razem z nami wyśpiewując to :D
Krystjan
 
Posty: 28
Dołączył(a): So paź 03, 2009 6:23 pm

Postprzez ucash » Pn paź 05, 2009 11:09 pm

Krystjan napisał(a):ja kiedyś miałem sen, że gdzieś biegłem i nagle za plecami gdzieś w oddali usłyszałem chór anielski - przynajmniej tak mi się wydaje, że anielski bo potem się obudziłem cały w skowronkach hehe;p - w każdym razie jak w tym śnie biegłem i to usłyszałem to się odrazu zatrzymałem i chciałem zawracać ale już się obudziłem :D
a jeszcze wracając do tego chóru i słów śpiewanych to brzmiało to jakoś mniej więcej tak "O Panie Panie, daj mu daj". Nie słyszałem dokładnie ale tak to zinterpretowałem bo od jakiegoś czasu proszę Boga, żeby mi coś dał:p i po tym śnie pomyślałem sobie, że może tak wyglądają nasze modlitwy do Boga - my o coś prosimy, a chór aniołów prosi razem z nami wyśpiewując to :D


Ciekawe :D
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Aniołowie

Postprzez misio » Wt paź 06, 2009 10:09 am

Dziękuję Krystjan za podzielenie się świadectwem. Zachęcam innych do powiedzenia o swoich doświadczeniach z Aniołami.

Co do wskazówek asa postaram się pokazać konkrety tak jak chcesz w Bibli.
Wierzę że Pan Bóg daje nam wielu pomocników do naszej wędrówki. Asa - czy modlisz się za wstawienictwem Wszystkich Świętych np. np. Św. Faustyno wstawsię za nami .. lub Św. Antoni pomóżmi mi.. itp. W niczym to nie odbiera chwały Bogu. Najwazniejsze to wiedzieć od kogo wszystkie łaski pochodza.
Jeszcze jedno czy ktoś mógłby rozwinąć co to jest Angelologia i czym się zajmuje ?
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Re: Aniołowie

Postprzez asa » Wt paź 06, 2009 10:19 am

Prosze Misio, ale z góry uprzedzam, ze historii z Rafaelem nie biore pod uwagę, gdyz ksiega Tobiasza jest apokryfem.
Misio, prosze poczytaj zasady wiary ewangelicznej, wtedy nie bedziesz musial zadawac pytan o wstawiennictwo swietych, w rozumieniu katolickim.
Poza tym na Forum jest wiele wątków , które niosą odpowiedzi na Twoje pytania.

pozdrowka
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Wt paź 06, 2009 11:52 am

Ojcu Pio na pewno żaden Anioł Pana się nie ukazywał, jak już wspomniałem diabeł również przybiera postać anioła światłości. Wybacz ale wątpliwe dla mnie aby Ojciec Pio miał relację z Bogiem gdy kontaktował się ze zmarłymi. Podobnie Faustyna Kowalska która twierdziła że widziała zarówno zmarłych jak i Chrystusa. Z tamtego świata jak wiemy nikt się nie może ze zmarłych przedostać. Zapraszam do wątku jaki jest na tym forum w tym temacie "dusze zmarłych".
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Anioły - św. o. Pio

Postprzez misio » Wt paź 06, 2009 3:55 pm

Do hungry - z biografi św. o. Pio , jeden z bardzo wielu spotkań , rozmów z Aniołami .

Jednego dnia Ojciec Alessio niosąc listy w ręce, zbliżył się do Ojca Pio i chciał go o coś zapytać, lecz Ojciec Pio nagle mu powiedział: "Nie widzisz, że jestem zajęty? Zostaw mnie w spokoju." Ojciec Alessio odszedł upokorzony. Później Ojciec Pio go zawołał i powiedział: "Czy widziałeś wszystkie te anioły, które były blisko mnie? To byli Aniołowie Stróżowie, którzy przynieśli prośby od moich duchowych dzieci. Musiałem odpowiedzieć na ich potrzeby". :roll:

Rozumie że jest to forum dyskusji i polemik , ale przed takimi sformułowaniami - hungry "Ojcu Pio na pewno żaden Anioł Pana się nie ukazywał, jak już wspomniałem diabeł również przybiera postać anioła światłości." trzeba trochę zmienić formę na uważma lub niejestem pewny - ponieważ albo nie czytałęśs biografi o św. o. Pio albo powiedz że sa to twoje przemyślenia. Z twojej wypowiedzi mozna by wnioskować że jak ktoś (nieważne czy świety , czy postacie Biblijne) widzi czy rozmawia z Aniołem to napewno jest to upadły anioła - diabeł. :evil:

Co do asa - to proszę abyś od razu wypowiedziała sie jakich jeszcze ksiąg mamy nie bracc pod uwagę - ponieważ w całej Bibli o Aniołach jest mowa od raju do Toady. Tak że trzeba by wyrwac do trzecia karte z pisma swietego poniewaz o Aniołach jak ktoś przeliczył jest tam mowa 300 razy.
Jeszcze jedno czy Katechizm Kościoła Katolickiego tez moge brac pod uwage :?:
pozdrawiam hungry , pozdrówka dla asa :lol:
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron