Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:31 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spotkania z Aniołami

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez zosiano » N lis 29, 2009 6:45 pm

Mt 18,10: "Patrzajcież, abyście nie gardzili żadnym z tych maluczkich; albowiem wam powiadam, iż Aniołowie ich w niebiesiech zawsze patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebiesiech."

Skoro "Aniołowie ich" wpatrują się w Oblicze Boga, to znaczy, że mają swoje Anioły.

W Biblii Bóg jest opisany jako Wszechwładca otoczony chórami aniołów, co potwierdza niemal każdy prorok biblijny i św. Jan w Apokalipsie (jest tych chórów 9: Serafini, Cherubini, Trony, Panowania, Moce, Władze, Zwierzchności, Archaniołowie, Stróżowie). O Zwierzchnościach i Władzach wspomina św. Paweł w Listach. Wierzymy w Boga Trójjedynego, a więc każda osoba Boska jest otoczona aniołami.
Jeśli człowiek uznał, że Jezus Chrystus jest jego Panem i uwierzył, to w jego sercu jest Bóg, a skoro tak, to jak ma panować w nas Bóg, bez swego anielskiego otoczenia?
I druga sprawa.
Bóg stworzył człowieka i daje życie rodzącym się ludziom. Człowiek czy to wierzący, czy niewierzący, jest stworzony przez Boga (w sensie życia, Boskiego oddechu), a więc człowiek jest Jego, a skoro jest Jego, to Bóg ma swoich stróżów, którzy go pilnują, bo do człowieka mają dostęp także złe duchy. Człowiek jako że jest obdarzony wolną wolą, może wybierać między podszeptami złych mocy i podszeptami dobrych mocy.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Re: o Aniołach

Postprzez ucash » N lis 29, 2009 7:34 pm

misio napisał(a):- Aniołów Stróży – ponad pięć miliardów , gdyż każdy ma Anioła Stróża.


misio to ograniczaj sie do tego twojego jednego ...

pismo mowi co innego

Obj. 19:10
.. Jam współsługa twój i braci twoich..

Ps. 91:11
11. Albowiem aniołom swoim polecił, Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.



misio napisał(a):Mam nadzieje że ci ucash pomogłem ,choć trochę w liczeniu Aniołów które służą Jezusowi Chrystusowi


a owszem dziekuje :D

misio napisał(a): Przepraszam z góry tak jak powiedziałeś że ci „bania puchnie” (mam nadzieje że nie od tej wyliczanki.


Misio jakbys czytal troszke uwarzniej to bys sie doczytal od czego bania puchnie :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez lazarz » Cz gru 31, 2009 1:37 am

..................
Ostatnio edytowano Cz gru 31, 2009 3:28 pm przez lazarz, łącznie edytowano 1 raz
lazarz
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 7:14 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez hungry » Cz gru 31, 2009 9:18 am

lazarz spokojnie bez blogowania tylko, bo ledwo co przeczytałem Twój obszerny post, a już czuję się zmęczony. To jest forum dyskusyjne a nie blog internetowy. Poza tym czy nie lepiej się opierać na biblii bardziej niż na własnym doświadczeniu (snach)? Zwłaszcza że jak piszesz sam przyznając:
lazarz napisał(a):Chodzi o to, że mam w życiu dostatecznie dużo przestrzeni,
żeby powiedzieć coś, o czym wiem, że nie jest prawdą.
Powiem dosadnie - umiem kłamać i robię to dobrze.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

o Aniołach

Postprzez misio » Pt sty 01, 2010 5:20 pm

Rozpoczął się nowy mecz.

Zaczął się Nowy Rok 2010 z tej okazji życzę wszystkim uczestnikom tego forum Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, radosnych spotkań z Aniołami.

Kto chce , kto może, niech dziękuje Bogu że dał nam Anioły do pomocy. Ja jak i każdy chrześcijanin katolik czynię to co niedzielę , prosząc o modlitwę za mnie do Boga , Matkę Najświętszą , Aniołów ,wszystkich Świętych i zgromadzonych braci i siostry , na początku każdej mszy świętej.

Powracając do naszych rozważań o Aniołach . Nikt nie zaprzeczy ze Pan Bóg stworzył Anioły miedzy innymi do naszej pomocy na drodze do wieczności. Pomocy pod każdym względem , a przede wszystkim do walki duchowej z przeciwnikami. Aniołowie są dla nas jak żołnierze dobrze wyszkolonej gwardii. My również sami jesteśmy powołani do walki z mocami ciemności , do walki wewnętrznej i zewnętrznej.
Ktoś powiedział że tą walkę można porównać do zawodów np. meczu piłkarskiego. Naprzeciwko siebie stoją dwie drużyny nazwijmy : drożyna czarna i drużyna biała. Tak naprawdę Pan Bóg sam mógłby wygrać ten mecz jednym ruchem (słowem) ale wtedy ty i ja sierdzilibyśmy na ławce rezerwowej i tylko przyglądalibyśmy się jak Pan Bóg gromi przeciwnika. Bóg dał nam w swej mądrości możliwość udziału w tym meczu, dał na też dobrze przygotowanych obrońców i napastników do naszego zespołu – Aniołów. Dał nam tych którzy dokładnie nas znają ale i oni potrzebują naszej gry zespołowej. A jak tu grac bez porozumienia , dawać znaki tylko na migi czy liczyć tyko na ich intuicje.
Co to by była za śmieszna gra , raczej nie zespołowa ale indywidualna i jak tu powiedzieć :podaj mi piłkę, potrzebuję twojego podania.
Bóg w swej mądrości przewidział i to że powinniśmy współpracować mówić , rozmawiać i zaprzyjaźnić się z naszymi współgraczami - bo mecz jest bardzo ważny jego wygraną jest życie.
Niektórzy powiedzą ale mi wystarczy dobry trener na niego popatrzę i wszystko wiem a jak nie zauważę to głośno mi podpowie. Czy tak można ? Niektórzy tak rozgrywają swój mecz. Ja korzystam z dobrze wypracowanych zasad , liczę na dobre podpowiedzi od Trenera ale współdziałam , rozmawiam z kompanami mojej drużyny białych dobrych Aniołów – głównie z moim Aniołem Stróżem.
misio
Użytkownik
 
Posty: 37
Dołączył(a): N paź 04, 2009 11:18 am

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron