Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:30 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

oczernianie w sieci

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

oczernianie w sieci

Postprzez lidadra » N cze 21, 2009 8:40 pm

Mam takie pytanie; jak może zachowac sie chrzescjanin kiedy drugi chrzescjanin oczernia w sieci jego i jego rodzinę,kościół,
tylko dla tego że ktoś ma inne zdanie w sprawie tej osoby, przeciez ma do tego prawo.Praktycznie wszystko co sie dzieje w kosciele ląduje w sieci,opisane przez punkt postrzegania tej osoby często nadawany jest status 'prawdy rzeczom nie do końca prawdziwym. Przeważnie jest to krytyka. Przedstawia siebie jako skrzywdzona ofiarę ,sama
nie bedac w porządku.Rozmawiano z ta osoba ale w dalszym ciągu robi to samo.Jakie motywacje moze mieć taka osoba? Nie mając żadnych dowodów, pomijając jakie kolwiek rozmowy wylewa cały brud o innych do sieci.Nikt nie chce się sądzić z taka osobą,przecież nie chodzi o jakąś zemste,tylko aby było dobrze.Byłam świadkiem takiej sprawy niewiem co tu można doradzić jednej głowy mi za mało doradzcie co myślicie o tym?
lidadra
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): So lip 22, 2006 3:42 pm

Postprzez admin » N cze 21, 2009 11:36 pm

Coś takiego to myśmy przerabiali na własnej skórze ;) Może jutro kilka słów napisze bo teraz już późno.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez lidadra » Wt cze 23, 2009 9:06 am

I jak to rozwiązaliscie :?:
lidadra
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): So lip 22, 2006 3:42 pm

Postprzez admin » Wt cze 23, 2009 9:46 am

Nie mam zbyt wiele czasu ale, że temat b. ważny to choć kilka słów na teraz.

Są ludzie, którzy będą innych oczerniać aż się "zmęczą". Bronienie się nie pomaga a wręcz ich nakręca. Oni w każdej odpowiedzi znajdują pretekst aby kontynuować swoją "krucjatę".

Może poszukanie osoby, która dla niej ma duży autorytet pozwoli uciąć tej "misji" istnienie.

Inna sprawa, że oczernianie, obmawianie świadczy o "korzeniu goryczy" jaki wyrósł w sercu tej osoby. Żaden pobożny chrześcijanin nie będzie obgadywał innych, oczerniał i rozsiewał negatywne wiadomości nawet jeśli są prawdziwe.

Dyscyplina w kościele jest taka, że należy kogoś takiego napomnieć (w 4 oczy, potem przy starszych zb. a potem publicznie - stopniowanie) jeśli się nie opamięta należy go osunąć z kościoła.

Tak zrobiliby w kościele gdzie jestem. Nie ma znaczenie czy by rozgłaszał kłamstwa czy prawdę ale znaczenie miałaby motywacja i owoc.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron