Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:59 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

zmiana wyznania

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

zmiana wyznania

Postprzez toolucky » N cze 07, 2009 6:18 pm

Witam. Mój narzeczony jest baptysta obcokrajowcem a ja katoliczka chcelibysmy sie pobrać tu w Polsce w kosciele. On chcialby przejsc na chrzescijanstwo i przyjać chrzest tylko ja nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i jakie on musi spełnic warunki. Z tego co sie dowiedzialam to chyba trzeba chodzic na jakies spotkania z ksiedzem a problem w tym ze on mowi tylko po angielsku i bedzie w Polsce na 10 dni. czy jest to mozliwe zebysmy zdarzyli to załatwic?
toolucky
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 07, 2009 6:11 pm

Postprzez hungry » N cze 07, 2009 6:53 pm

Po co on ma zmieniać wyznanie skoro baptyści to chrześcijanie zapraszam do zapoznania się z tym wyznaniem http://www.baptysci.pl.
Ja jestem np. z Kościoła Zielonoświątkowego ale modlę się również z baptystami :) nie widzę żądnego problemu.
Zaś do kościoła katolickiego na pewno nie wrócę. Mógłbym być nawet baptystą ale nigdy z powrotem katolikiem. Już 14 lat nim nie jestem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » N cze 07, 2009 7:07 pm

On chcialby przejsc na chrzescijanstwo i przyjać chrzest


Jeśli był ochrzczony jako baptysta to, z tego co wiem, ten chrzest jest ważny w Kościele.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez hungry » N cze 07, 2009 8:52 pm

a jak może być inaczej ? Jak może być nie ważny skoro jest biblijny właśnie przez zanurzenie jak biblia mówi.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Albertus » N cze 07, 2009 9:00 pm

Akurat to czy przez zanurzenie to sprawa drugorzędna
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez toolucky » N cze 07, 2009 10:46 pm

Chodzi o to ze on chce byc chrzescijaninem tak wogole :) i ja tez bym chciała poza tym on nie ma chrztu a to dla mnie wazne zeby mial. Jak mozna to załatwic?:(
toolucky
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 07, 2009 6:11 pm

Postprzez hungry » Pn cze 08, 2009 5:36 am

toolucky napisał(a):Chodzi o to ze on chce byc chrzescijaninem tak wogole :) i ja tez bym chciała poza tym on nie ma chrztu a to dla mnie wazne zeby mial. Jak mozna to załatwic?:(

Pisałaś że jest baptystą a więc zrozumiałem że jeśli tak to jest w końcu chrześcijaninem nawet jak jeszcze przed chrztem. Stad mój link http://www.baptysci.pl abyś się zapoznała z tym wyznaniem. Pytasz teraz jak co załatwić? Jeśli dla Ciebie ważne jest aby był katolikiem (nie znaczy że chrześcijaninem). Chyba pytanie nie na forum raczej gdzie większość z nas to protestanci z ewangelikalnych kościołów jak zielonoświątkowcy, baptyści, a nie katolicy. Proponuje Ci się w takim razie udać z tym do księdza.
Albertus napisał(a):Akurat to czy przez zanurzenie to sprawa drugorzędna

Dla Ciebie widzę Albertus cokolwiek się z biblii podaje to "sprawa drugorzędna".
Poczytaj w biblii jak wyglądał chrzest że nie przez polanie wodą ale było to zanurzenie. Już samo słowo greckie w Nowym Testamencie baptizo oznacza zanurzyć. Poza tym dopiero w wieku dojrzałym można przyjąć chrzest gdy człowiek jest w stanie uwierzyć w Jezusa świadomie a nie przyjmuje się chrztu automatycznie jako niemowlę.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pn cze 08, 2009 10:02 am

Moze jest baptystą w sensie pochodzi z rodziny baptystycznej. W USA jest setki tysięcy takich ludzi, którzy nie są wierzący ale mają rodziców wierzących w kościołach baptystycznych (lub innych).
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn cze 08, 2009 10:16 am

Ale tego się nie dowiedzieliśmy od toolucky czy jej narzeczony jest na nowo narodzony, wierzący w Jezusa. Pozatym powtarzam że nie istnieje inny chrzest jest jedna wiara jeden chrzest (zanurzenie gr. baptizo) a nie jakieś pokropienie które nie jest wg. biblii chrztem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pn cze 08, 2009 10:46 am

Chcąc się tego dowiedzieć czy jest nowonarodzony musielibysmy ją zapytać a ona musiałaby wiedzieć o co nam chodzi.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn cze 08, 2009 10:53 am

Otóż to niech więc nam wyjaśni. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez readyback » Pn sie 10, 2009 12:18 pm

jak to przejsc na chrzescjanstwo?? a co to baptysci poganie sa?? widze ze z milosci do kobiety czlowiek wszystko jest w stanie zrobic... ;)
readyback
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 11:13 am


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron