Teraz jest So kwi 20, 2024 7:29 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Skandal w KRzK

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Skandal w KRzK

Postprzez Robertamigo » Pn kwi 27, 2009 1:09 pm

Prezes Konferencji Episkopatu Niemiec wypowiada się na temat śmierci Pana Jezusa. Tutaj. Popatrzcie i ocencie sami..skutki przedawkowania celibatu,panienek,luksusów,trawki,kasiorki..itd

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez abdehikopt » Pn kwi 27, 2009 3:29 pm

No ale przecież napisano, że "neguje podstawową katolicką doktrynę". A więc nie jest w zgodzie z nauczaniem KK.

Zastanów się może raczej nad tym, iluż to protestanckich pastorów np. z Kościoła Szwecji czy Kościoła Ludowego Danii też wierzy że ukrzyżowanie to tylko "psychologiczne wsparcie", a zmartwychwstanie nie było dosłowne, lecz dotyczyło symbolicznego wskrzeszenia Chrystusa poprzez głoszenie Jego nauki. Już kiedyś czytałem kilka artykułów na ten temat, więc co? Czyżby ci protestanccy pastorzy też "przedawkowali celibat"?

A protestanccy pastorzy/pastorki, którzy spokojnie się rozwodzą i żenią z nowymi kobietami/mężczyznami, czasem nawet w związkach homoseksualnych, to może "przedawkowali małżeństwo"?

Nie jest to tylko problem KK, ale większości wyznań chrześcijańskich, w USA dotyka to nawet części baptystów.
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Robertamigo » Pn kwi 27, 2009 4:43 pm

abdehikopt napisał(a):Nie jest to tylko problem KK, ale większości wyznań chrześcijańskich, w USA dotyka to nawet części baptystów.


Dokładnie. Koscioły pełne są "ochrzonych pogan" praktykujących "rytualne"poznanie Boga. Ducha,którym jest napełniony ten jegomosc można smiało Duchem antychrysta.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez abdehikopt » Wt kwi 28, 2009 9:56 am

Zgadzam się; to bez wątpienia jest duch antychrysta.
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Agatka » Wt kwi 28, 2009 12:11 pm

Ja tylko skromnie zauważę, że ten człowieczek to nie jest taki tam sobie zapijaczony pleban w zapadłej wsi a Przewodniczący Konferencji Episkopatu dość dużego kraju.
Z ciekawości zerknęłam co to za zwierzę taki przewodniczący i czym zajmują się członkowie tego szacownego zgromadzenia...
Na przykładzie naszego smutnego kraju co prawda, ale jak sądzę - sabaty tego typu niczym się w różnych krajach nie różnią.

STATUT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

"Statut Konferencji Episkopatu Polski uchwalony został przez biskupów diecezjalnych na posiedzeniu w Warszawie 22 lutego 1995 roku; zatwierdzony przez Stolicę Apostolską 20 listopada 1995 r. dekretem Kongregacji ds. Biskupów wszedł w życie 23 kwietnia 1996 roku.

To cieszy, bo wierni mają pewność, że to nie byle kto, ale z samego źródła płynie pewność o słuszności tego ustrojstwa.

"Wstęp

"Jak z ustanowienia Pańskiego święty Piotr i reszta Apostołów stanowią jedno Kolegium apostolskie, w podobny sposób Biskup Rzymski, następca Piotra, i biskupi, następcy Apostołów, pozostają we wzajemnej łączności" (LG 22). Biskupi, złączeni ze sobą nawzajem i z Biskupem Rzymskim węzłem jedności wiary, miłości i pokoju, zbierają się od czasów starożytnych dla wspólnego rozstrzygania ważniejszych spraw, zaś ich decyzje oparte na zdaniu wielu uczestników wskazują na kolegialny charakter i naturę episkopatu (por. LG 23).

Począwszy od XIX wieku, biskupi zbierali się w określonych terminach, by przez wymianę doświadczeń i opinii koordynować pracę pasterską dla dobra Kościoła (por. CD 37).

Biskupi polscy skupiali się od wieków wokół arcybiskupów gnieźnieńskich, od 1416 r. prymasów Polski, i zwoływanych przez nich synodów prowincjalnych. Po Soborze Watykańskim II dotychczasowe wspólne działania biskupów przybrały prawną formę Konferencji Episkopatu Polski."

No proszę - nie tylko z samego źródełka mamy potwierdzenie umocowania tego dziadostwa ale to aż - panie dzieju - "od samego Jezusa Chrystusa", ze jedność, sukcesja i trwanie...
Jedność jak... diabli?


"Rozdział I: Zadania i struktura

Art. 1

Konferencja Episkopatu Polski jest stałą instytucją, którą stanowią biskupi z terenu Rzeczypospolitej Polskiej wypełniający wspólnie pasterskie zadania w stosunku do wiernych jej terytorium dla pomnażania dobra udzielanego ludziom przez Kościół, zwłaszcza przez formy apostolatu odpowiednio dostosowane do okoliczności czasu i miejsca, zgodnie z zasadami prawa."

No - i już wiadomo - żadne tam wpływy polityczne, żadna tam kasa - jedynym celem tej szajki jest pomnożenie dóbr.
Udzielanych rzecz jasna przez Kościół.
No i - co oczywiste - owe pasterzowanie każdorazowo dostosowane jest do mądrości etapu.


"Art. 2

Konferencja Episkopatu Polski przede wszystkim:

- troszczy się o pielęgnowanie wśród biskupów braterskiej miłości i jedności działania dla większej chwały Bożej i dobra Kościoła;

- wspomaga poszczególnych biskupów Konferencji w ich misji duszpasterskiej;"

i tak dalej - urzędniczy bełkot.

Wszystko to fajnie i w sumie mało dziwne, czemu jednak z uporem opowiadają oni bez przerwy, że mają cokolwiek z chrześcijaństwem wspólnego?

W każdym razie - papież jest monarchą absolutnym i jeśli pan Ratzinger cokolwiek złego (według tego, co tam ponoć "kościół" głosi) czy niezgodnego z całością przekazu by dostrzegł w bełkocie tego tam mędrca - w trosce rzecz jasna o wiernych - jakoś powinien zareagować.
Nie wiem - dać publicznie po pysku, zmusić do odszczekania, nakazać głosić Ewangelię gdzieś w Darfurze a w ostateczności zamknąć go w jakimś klasztorze (męskim czy żeńskim - według upodobania).
Jednak nie ma żadnej reakcji zatem wszystko jest jak widać ok.
Solidarność i miłość przede wszystkim, potem porozumienie i wolność odczytywania Pisma w dowolny sposób (byle nie tak, jak robią to ci okropni fundamentaliści).
Agatka
Aktywny
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:17 pm

Postprzez Robertamigo » Wt kwi 28, 2009 12:31 pm

Agatka napisał(a):Ja tylko skromnie zauważę.......


No, aż tak skromny to twój post nie jest, zadanie domowe odsmażyłas na 100% :wink:
Mnie samego,gdy pare dni temu gdy ogłądałem film na youtubie
Video o mało krew nie zalała gdy Pastor Koscioła Luteranskiego (wiec Protestanckiego,do którego sam należe) szczycił sie swoim związkiem homoseksualnym,Tfui a Pastorka współżyciem z drugą Pastorką.pfui. Ich zdaniem Biblia nawet nie jest już aktualna ,ponieważ nie uwzglednia dzisiejszych czasów,pod kątem tych wszystkich zboczen.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez abdehikopt » Wt kwi 28, 2009 2:59 pm

Na Apostoła Jezus wybrał także Judasza i to doskonale wiedząc, kim on jest i co takiego zrobi. Wśród współczesnych biskupów/pastorów/starszych też są "Judasze". Mnie to nie dziwi.
abdehikopt
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Robertamigo » Wt kwi 28, 2009 3:30 pm

abdehikopt napisał(a):Mnie to nie dziwi.

Mnie też to nie dziwi,(szatan chce wyrwac każdego). Mnie to raczej odraża,napawa wstrętem (do grzechu ,nie człowieka).

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Agatka » Wt kwi 28, 2009 6:52 pm

Ale to nie chodzi o zdziwienie tyko o fakt, ze mieniący się chrześcijaninem papież zwierzchnik mieniącego się chrześcijańskim kościoła toleruje takie wypowiedzi jednego z bardzo wysokich funkcjonariuszy "kościoła".
To tak, jakby prezes banku bezczynnie przyglądał się jak któryś z z dyrektorów ładuje do walizki pieniądze, bo wybiera się w podróż przeprowadzając z tego zabiegu transmisję telewizyjną.
Przy milczeniu pozostałych wszystkich innych dyrektorów.
A wszyscy przy każdej okazji opowiadają jak to oni ciężko pracują w celu zapewnienia bezpieczeństwa depozytów.
Tyle na temat związków katolicyzmu z chrześcijaństwem.
Agatka
Aktywny
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 7:17 pm

Postprzez Robertamigo » Wt kwi 28, 2009 6:55 pm

Ciekawe jakie konsekwencje poniesie ten jegomosc ?
Poszperałem troszke na jego temat i.. kuku ;) nastepne rodzynki:
Robert Zollisch opowiada sie za zniesieniem celibatu :)
tu w jez.niem. ale gosc namieszał :roll:

Nastepny rodzynek:
Erzbischof Robert Zollitsch: "Paulus würde im Internet surfen" - Ap.Paweł serfował by w internecie. Wow :!:

I informacja z ostatniej chwili-- Bractwo Piusa nazwało Roberta Zollisch heretykiem.

w jez.Niem.

Widac że chłopina idzie na "całosc"

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron