Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:07 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Maryja rządzi Bogiem ?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Robertamigo » Wt mar 10, 2009 8:04 pm

Albertus napisał(a):
Swietych w niebie? czy na ziemi?


A co za różnica?

Przede wszystkim jednak to twój argument:

Po co prosic o coś świetych? Czy On nie zna najlepiej naszych potrzeb? Nie ufasz Mu?
Czyż nie jestesmy jego dziecmi?


jest argumentem przeciwko jakiejkolwiek prośbie o modlitwę skierowną do kogokolwiek
I wywołuje pytanie:

A po co prosić kogokolwiek o modlitwę?


Miałem na mysli modlitwy o wstawiennictwo tych co są ma"łonie Abrahama" Troche niesciśle sie wyraziłem :) sorki z powodu nieporozumienia :-)

Robertamigo napisał(a):
Czy Jezus w jakis szczególny sposób wyróżniał swoją matkę ?
I jesli tak, to możesz wskazac na wiersze?

Albertus napisał(a):Przykazanie które napisał Mojżesz - Czcij ojca swego i matkę swoją

Jezus wypełniał przykazania.Również to, wobec swojej matki.


Czy możesz to rozwinąc?



Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Wt mar 10, 2009 9:42 pm

Cytat:
Czy Jezus w jakis szczególny sposób wyróżniał swoją matkę ?
I jesli tak, to możesz wskazac na wiersze?

Albertus napisał:

Przykazanie które napisał Mojżesz - Czcij ojca swego i matkę swoją

Jezus wypełniał przykazania.Również to, wobec swojej matki.


Czy możesz to rozwinąc?


mogę to rozwinąć w różne strony :)

Wyjaśnij najpierw z czym sie nie zgadzasz w mojej wypowiedzi.
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » Śr mar 11, 2009 5:03 am

Albertus napisał(a):
Cytat:
Czy Jezus w jakis szczególny sposób wyróżniał swoją matkę ?
I jesli tak, to możesz wskazac na wiersze?

Albertus napisał:

Przykazanie które napisał Mojżesz - Czcij ojca swego i matkę swoją

Jezus wypełniał przykazania.Również to, wobec swojej matki.


Czy możesz to rozwinąc?


mogę to rozwinąć w różne strony :)

Wyjaśnij najpierw z czym sie nie zgadzasz w mojej wypowiedzi.

Ależ zgadzam sie z twoją wypowiedzią. Mysłałem ale że ktos w koncu napisze w jaki sposób Jezus wyróżniał matkę nad innymi wierzącymi.
To że przestrzegał dekalogu,jest chyba oczywiste. :-)
Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez godunow » Śr mar 11, 2009 9:45 am

Bo widzisz chłopcze, w KK Jezus jest na centralnym miejscu, co nam nie przeszkadza by kochac jego Matkę.


Kiedy ja byłem chłopcem to pewnie o twoich rodzicach nawet ptaki nie śpiewały .. nie mówiąc o Tobie..
A co do tematu jakoś marnie uzasadniasz tę konieczność oddawani czci Maryi
godunow
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lut 15, 2003 7:13 pm

Postprzez crusader » Śr mar 11, 2009 10:20 am

godunow napisał(a):A co do tematu jakoś marnie uzasadniasz tę konieczność oddawani czci Maryi


Widzisz, katolicy wyznają taką zasadę, że "jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu".
I tak to wygląda w odniesieniu do Maryji.
Jezus dał nam przykład jak Ją mamy traktowac i dla każdego kto chce iśc za Jezusem nie ma kompromisów.

Bardzo łatwo wyrzucic figurki z kościołów, ale bardzo trudno wykorzenic bałwany i bożki ze swojego serca.
Jak znajdziesz chwilkę, to proponuję - zacznij od poczytania Pisma Świętego. Tam wszystko jest napisane.
Jezus bardzo często podkreślał, że nie zależy ma na tym co zewnętrzne, na pokazywaniu wszystkim: "jakim to ja jestem dobrym chrześcijaninem - bo wyrzuciłem różaniec i obrazki katolickie", ale chodzi Mu o przemianę naszego serca, czego Tobie życzę. Rozumiem, że jesteś dopiero na początku tej drogi, ale wierzę, że w miarę studiowania Bilbli, Duch Święty stopniowo Ci wszystko wyjaśni.
pozdrawiam
crusader
 

Postprzez asa » Śr mar 11, 2009 12:51 pm

crusader napisał(a):
Bardzo łatwo wyrzucic figurki z kościołów, ale bardzo trudno wykorzenic bałwany i bożki ze swojego serca.
Jak znajdziesz chwilkę, to proponuję - zacznij od poczytania Pisma Świętego. Tam wszystko jest napisane.

własnie crusader, własnie. .....
Jezus bardzo często podkreślał, że nie zależy ma na tym co zewnętrzne, na pokazywaniu wszystkim: "jakim to ja jestem dobrym chrześcijaninem - bo wyrzuciłem różaniec i obrazki katolickie", ale chodzi Mu o przemianę naszego serca,

(bardzo ładnie napisane) .......które nie bedzie calkowicie nalezało do Niego, jesli kto inny juz w nim króluje.
z ciekawosci - gdzie Jezus uzalenia wyrzucanie przedmiotów kultu od bycia dobrym chrzescijaninem?
Rozumiem, że jesteś dopiero na początku tej drogi, ale wierzę, że w miarę studiowania Bilbli, Duch Święty stopniowo Ci wszystko wyjaśni.


czemu Tobie nie wyjasnił ?
, jestes na początku - początku drogi? :wink:
Duch sw objawia Jezusa, od A do Z Biblii, jesli Tobie objawił inną prawdę, to nie ten sam Duch sw, który jest autorem Pisma.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez godunow » Śr mar 11, 2009 2:08 pm

tak to wygląda w odniesieniu do Maryji.


Kiedy Jezusa zapytano.. Czy to nie matka Twoja czy to nie twoi bracia czy to nie twoje siostry
Chrystus ładnie na to odpowiada kto jest jemu matką bratem i siostra..

Doczytaj..!!!
z Ewangelii jasno wynika .. Nie przewiduje Chrystus żadnego kumoterstwa..

Bardzo łatwo wyrzucic figurki z kościołów, ale bardzo trudno wykorzenic bałwany i bożki ze swojego serca.
Jak znajdziesz chwilkę, to proponuję - zacznij od poczytania Pisma Świętego. Tam wszystko jest napisane.
w kościele Chrystusowym nigdy nie było żadnych figurek i wyrzucić się ich nie da..!!
Chrystus tworzy kościół z ludzi nie tworzy żadnych budowli : bazylik większych ,średnich czy mniejszych..
To tak można doczytaćw Piśmie .. do którego mnie tak odsyłasz

(to że nie stosuję wklejania cytatów , bo rzadko to robię ) to nie oznacza że nie czytałem Pisma..
Ostatnio edytowano Śr mar 11, 2009 2:14 pm przez godunow, łącznie edytowano 1 raz
godunow
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lut 15, 2003 7:13 pm

Postprzez crusader » Śr mar 11, 2009 2:12 pm

Widzisz Asa, Twoje świadectwo jest przekonujące, ale nie wszyscy tak uczciwie do tego podchodzą.

Moim zdaniem za decyzją o odejściu z KK często kryje się pycha. A już zupełnie nie rozumiem późniejszej nienawiści do KK.
Sam się nad tym zastanawiałem, ale myślę, że wtedy duchowo bym po prostu nie dał rady. Bycie w KK to wielka Łaska.

Kwestią rozeznania jest co wybieramy. Biblia jest ta sama.
Mimo wszystko więcej zaufania mam do Kościoła, który naukę Jezusa głosił przez 2 tys. lat niż do Kościołów, które istnieją lat kilka, a są bez żadnego "nadzoru" nad tym co głoszą.

Myślę, że czas pokaże jak to wszystko się skończy, ale mam nadzieję, że kiedyś wszyscy spotkamy się w Niebie i wtedy sobie spokojnie podyskutujemy i zapytamy Maryji co Ona o tym wszystkim sądzi ;).
crusader
 

Postprzez godunow » Śr mar 11, 2009 2:19 pm

Mimo wszystko więcej zaufania mam do Kościoła, który naukę Jezusa głosił przez 2 tys. lat niż do Kościołów, które istnieją lat kilka, a są bez żadnego "nadzoru" nad tym co głoszą.


A jaki ci nadzór chodzi...??? kardynałów papieży a po co oni.. rolę nadzorcy pełni Biblia..
A które to kościoły istnieją 2 tysiące lat Twoim zdaniem..??
godunow
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lut 15, 2003 7:13 pm

Postprzez crusader » Śr mar 11, 2009 3:02 pm

godunow napisał(a): A jaki ci nadzór chodzi...??? kardynałów papieży a po co oni.. rolę nadzorcy pełni Biblia..


Niestety na Biblię powołują się również ŚJ i parę innych wyznań. Łatwo zbładzic. A już samo nauczanie moralne - to nawet przejrzyj to forum, co człowiek to inny pogląd - np. na temat masturbacji, rozwodów itp.
Krótko mówiąc samowolka.

KK daje mi to bezpieczeństwo, że wiem na czym stoję.
Natomiast nauczanie w kościołach protestanckich zależy od pastora i jego widzimisię. A jeśli ktoś się z nim nie zgadza to odchodzi i zakłada swój kościół. W sumie fajna sprawa i trochę kusi. Ale moim zdaniem za każdym rozłamem stoi pycha ludzka.

Ale odeszliśmy od tematu - więc uważasz, że Maryja rządzi Bogiem?

Mam dla Ciebie dobrą nowinę - Katolicy w to nie wierzą :)))).
crusader
 

Postprzez asa » Śr mar 11, 2009 3:02 pm

Moim zdaniem za decyzją o odejściu z KK często kryje się pycha. A już zupełnie nie rozumiem późniejszej nienawiści do KK.
Sam się nad tym zastanawiałem, ale myślę, że wtedy duchowo bym po prostu nie dał rady. Bycie w KK to wielka Łaska.


przepraszam, ze nie na temat, ale tylko odniose sie do tego cytatu.
Moim zas zdaniem piszesz nieco zarozumiale....
co do pychy, z czego mam sie pysznic, powiedz prosze.
Chyba ze, ze słabosci moich :) o ile czytasz Pismo, do czego tak namawiasz godunowa, to mysle, ze wiesz o czym mowie.

Nie wiem o czym mowisz , gdy piszesz o nienawisci i obawie, ze nie dalbys rady duchowo wytrzymac nienawidząc..., o co chodzi?, jakiego Ty ducha jestes??? :roll:
Chrtystusowego???

troszke mnie "rozwesela" Twoja opinia o zborach protestanckich :lol:
poczynajac od gwalcicieli a skonczywszy na pysze
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez crusader » Śr mar 11, 2009 3:16 pm

asa napisał(a):troszke mnie "rozwesela" Twoja opinia o zborach protestanckich :lol:
poczynajac od gwalcicieli a skonczywszy na pysze


Nie zrozumiałaś mojej myśli. Chodziło mi o pokazanie, że w każdym kościele są różni ludzie. Dla każdego jest miejsce.
Co w żaden sposób nie ujmuje temu, że Kościół Chrystusa jest Święty.

To że byli papieże dziwkarze i pijacy nie ujmuje świętości KK i vice cersa jeśli chodzi o protestantów, choc pewnie powiesz, że nie prawda bo protestant nie pije, nie pali i nie robi innych brzydkich rzeczy...

A to że za każdym rozłamem Kościoła stoi pycha to się powtórzę, moim zdaniem tak jest.
crusader
 

Postprzez Robertamigo » Śr mar 11, 2009 3:39 pm

crusader napisał(a):więc uważasz, że Maryja rządzi Bogiem?

Mam dla Ciebie dobrą nowinę - Katolicy w to nie wierzą :)))).


Możesz mówic w imieniu wszystkich katolików?
Znalazłes cos na ten temat w KKK ?

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez asa » Śr mar 11, 2009 4:11 pm

Robert troszke przewrotny temat zalozyłes;)))

crusader, dla mnie jest jeden kosciol, cialo Chrystusa, ktorego tylko On jest glową,
że w każdym kościele są różni ludzie. Dla każdego jest miejsce.
Co w żaden sposób nie ujmuje temu, że Kościół Chrystusa jest Święty.

nie wiem wiec, co to "w kazdym kosciele",
oblubienica Panska jesczse nie jest swieta, taka ma byc, ma stawic sie przed obliczem Pana jako swieta i nieskalana,

kogo przesladował Szaweł?
1Kor 15:9 Bw "Ja bowiem jestem najmniejszym z apostołów i nie jestem godzien nazywać się apostołem, gdyż prześladowałem Kościół Boży."
jakas denominacje? Sanktuarium?
czy nowonarodzonych chrzescijan?
tych, którzy mają taką pieczęc na sobie:

2Tm 2:19 /.../ Zna Pan tych, którzy są jego

prosze Cie nie szukaj u wierzących przewrotnosci i nie bój się.

A to że za każdym rozłamem Kościoła stoi pycha to się powtórzę, moim zdaniem tak jest.


crusader, pycha stoi przed upadkiem ( i chwala Bogu za to, bo cwiczy swoich wybranych)
w Kosciol wszedl grzech pychy w czasach, gdy ludzie postanowili madroscią ludzką wejsc w czystą ewangelię, patrz i czytaj 1Kor1, 18-27, gdy postanowili krolestwo boze nie z tego swiata - uczynic tworem "z tego swiata" i interesy polityczne postawili przed poznaniem prawdy ewangelii.
Juz wowczas prawdziwi czciciele w duchu i prawdzie- chowali sie w gorach przed 'bogobojnymi" przesladowcami.
Kiedy to było?
podpowiem, Lutra jesczse nie bylo :)
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez godunow » Śr mar 11, 2009 4:46 pm

Kiedy to było?
podpowiem, Lutra jesczse nie bylo

Wielu katolików sądzi był Piotr pierwszy papa i następni papieże ( zresztą tak KRK naucza) i dopiero Luter podzielił słuszny jedyny kościół.. ) odłączył sie stworzył herezję - twierdzenie katolików)
A do dnia dzisiejszego mamy kościoły .. które liczą 2 tysiące lat i nigdy pod jurysdykcją Rzymu nie były..
godunow
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lut 15, 2003 7:13 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron