Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:51 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy Maryja rządzi Bogiem ?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez Albertus » Śr mar 11, 2009 5:43 pm

Robertamigo:

Wyjaśnij najpierw z czym sie nie zgadzasz w mojej wypowiedzi.

Ależ zgadzam sie z twoją wypowiedzią. Mysłałem ale że ktos w koncu napisze w jaki sposób Jezus wyróżniał matkę nad innymi wierzącymi.
To że przestrzegał dekalogu,jest chyba oczywiste.


Skoro Jezus wypełniał przykazania to znaczy że czcił swoją matkę.
Po za tym jest napisane że będą ją ze względu na jej wiare błogosławić wszystkie pokolenia

Dlatego na pewno nie robimy nic złego( a nawet wręcz przeciwnie) jeśli i my czcimy jego matkę.

Dyskusyjne mogą być formy tej czci ale nie samo oddawanie czci

Zwracanie się do świetych z prośbą o modlitwę i wstawiennictwo jest rzeczą dobrą i potrzebną.Nigdzie nie jest napisane że nie wolno zwracać się z taką prośbą do świętych żyjących w niebie
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez Robertamigo » Śr mar 11, 2009 7:13 pm

Albertus napisał(a):Skoro Jezus wypełniał przykazania to znaczy że czcił swoją matkę.
Po za tym jest napisane że będą ją ze względu na jej wiare błogosławić wszystkie pokolenia.


No własnie, Podaj mi przykłady z Pisma jak Jezus wypełniał te przykazanie wzgledem swojej matki.
Albertus napisał(a):Dlatego na pewno nie robimy nic złego( a nawet wręcz przeciwnie) jeśli i my czcimy jego matkę.

W kulcie Maryjnym chodzi o cos dużo wiecej ,niż oddawanie czci należnej rodzicowi.
Kult Mari, czyli przesadne oddawanie czci przysłania wielkosc Boga.
Przyznawanie Marii tytułów jak królowa nieba,oredowniczka, pocieszycielka itp. odbiera Bogu jego chwałę.
Albertus napisał(a):Zwracanie się do świetych z prośbą o modlitwę i wstawiennictwo jest rzeczą dobrą i potrzebną.Nigdzie nie jest napisane że nie wolno zwracać się z taką prośbą do świętych żyjących w niebie


Nie wiem ,ale chyba poza ksiegą Machabejską nigdzie o takich praktykach nie pisze. popraw mnie ,jesli sie mylę.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Śr mar 11, 2009 7:14 pm

Albertus napisał(a):Skoro Jezus wypełniał przykazania to znaczy że czcił swoją matkę.
Po za tym jest napisane że będą ją ze względu na jej wiare błogosławić wszystkie pokolenia.


No własnie, Podaj mi przykłady z Pisma jak Jezus wypełniał te przykazanie wzgledem swojej matki.
Albertus napisał(a):Dlatego na pewno nie robimy nic złego( a nawet wręcz przeciwnie) jeśli i my czcimy jego matkę.

W kulcie Maryjnym chodzi o cos dużo wiecej ,niż oddawanie czci należnej rodzicowi.
Kult Mari, czyli przesadne oddawanie czci przysłania wielkosc Boga.
Przyznawanie Marii tytułów jak królowa nieba,oredowniczka, pocieszycielka itp. odbiera Bogu jego chwałę.
Albertus napisał(a):Zwracanie się do świetych z prośbą o modlitwę i wstawiennictwo jest rzeczą dobrą i potrzebną.Nigdzie nie jest napisane że nie wolno zwracać się z taką prośbą do świętych żyjących w niebie


Nie wiem ,ale chyba poza ksiegą Machabejską nigdzie o takich praktykach nie pisze. popraw mnie ,jesli sie mylę.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Albertus » Śr mar 11, 2009 9:13 pm

Albertus napisał:

Skoro Jezus wypełniał przykazania to znaczy że czcił swoją matkę.
Po za tym jest napisane że będą ją ze względu na jej wiare błogosławić wszystkie pokolenia.


No własnie, Podaj mi przykłady z Pisma jak Jezus wypełniał te przykazanie wzgledem swojej matki.


A masz jakieś wątpliwości że wypełniał?

W kulcie Maryjnym chodzi o cos dużo wiecej ,niż oddawanie czci należnej rodzicowi.


Zgadza się. Jest to jednak taki sam rodzaj czci,należny człowiekoi jak, nakazana przez Pismo, cześć należna rodzicom i władcom.

Inaczej oddajemy cześć rodzicom inaczej władcom.Czyu można stopniować która jest większa? Sądzę że nie.Jest inna.
Ale zawsze jest to cześć ludzka a nie boska


Kult Mari, czyli przesadne oddawanie czci przysłania wielkosc Boga.


Gdyby było przesadne to możliwe że tak.Tylko że "przesadność" to stwierdzenie oparte na subiektywnych odczuciach

Przyznawanie Marii tytułów jak królowa nieba,oredowniczka, pocieszycielka itp. odbiera Bogu jego chwałę.


Czy twoim zdaniem Maryja nie króluje w niebie?

Jeśli ktoś orenduje i pociesza to śmiało możemy nazywać go orendownikiem i pocieszycielem i nie odbiera tow niczym chwały Bogu.

Czy tobie zdarza się kogoś pocieszać albo za kogoś się modlić? Jeśli tak to jesteś dla niego pocieszycielem i orendownikiem.Czy nazywając cię tak odbieram chwałę Bogu?

Albertus napisał:

Zwracanie się do świetych z prośbą o modlitwę i wstawiennictwo jest rzeczą dobrą i potrzebną.Nigdzie nie jest napisane że nie wolno zwracać się z taką prośbą do świętych żyjących w niebie


Nie wiem ,ale chyba poza ksiegą Machabejską nigdzie o takich praktykach nie pisze. popraw mnie ,jesli sie mylę.



O ile wiem to w ksiedze machabejskiej pisze o czym innym.

O proszeniu świetych o modlitwe pisze w 1Tes 5,25
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

...

Postprzez Jacek Wierciak » Śr mar 11, 2009 9:21 pm

Rany, ile razy ten temat był poruszany... Dajcie spokój. Katolików nie jesteśmy w stanie przekonać, że są w błędzie. Mają swoje wykładnie, swoje katechizmy, swoich myślicieli, i... pewnie spotkają się z nimi w piekle! Wiem że to niepoprawne politycznie, co napisałem, ale niestety - wszyscy bałwochwalcy się tam znajdą. Bez względu na to, czy czczą Maryje, Józefa, Pawła, psa, kota, cielca, figurę czy obraz. Napisano bowiem "Tylko Bogu będziesz cześć oddawał"

A dyskusja na ten temat jest doprawdy niepotrzebna. I tak ich przywódca Benedykt XVI wraca do polityki przedsoborowej względem protestantów i uważa nas za diabelskie pomioty...

Tyle. Pozdrawiam,
Jacek Wierciak
Jacek Wierciak
 

Postprzez Albertus » Śr mar 11, 2009 10:16 pm

A dyskusja na ten temat jest doprawdy niepotrzebna


Z tego co wiem to dyskusja na tym forum a w kazdym razie w tym temacie( który delikatnie mówiąc jest prowokacyjny i o lużnym zwiazku z rzeczywistością) nie jest przymusowa!

Kochani i uprzejmi protestanci!

Jeśli uważacie że dyskusja na takie tematy jest niepotrzebna to jest na to prosty sposób!

Nie zakładajcie takich tematów!

Zapewniam was że ja nie będę was wciągał w takie dyskusje

Mają swoje wykładnie, swoje katechizmy, swoich myślicieli, i... pewnie spotkają się z nimi w piekle! Wiem że to niepoprawne politycznie, co napisałem, ale niestety - wszyscy bałwochwalcy się tam znajdą.


Czy nie słyszałeś że taką miarą jaką mierzysz będzie ci odmierzone?
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Re: ...

Postprzez asa » Śr mar 11, 2009 10:19 pm

Jacek Wierciak napisał(a): I tak ich przywódca Benedykt XVI wraca do polityki przedsoborowej względem protestantów i uważa nas za diabelskie pomioty...

ojej, naprawde?
coz Jacku, musimy byc gotowi na przesladowania :|
i nie bedzie to zadne novum, bo przesladowania sa nam pisane, jesli tylko chcemy zyc zbożnie w Chrystusie
2Tm 3:12
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Albertus » Śr mar 11, 2009 11:14 pm

Jacek Wierciak napisał:
I tak ich przywódca Benedykt XVI wraca do polityki przedsoborowej względem protestantów i uważa nas za diabelskie pomioty...


Mogę tylko powtórzyć za asą:

Ojej,naprawdę? :wink:

Powiedz szybko kiedy to Benedykt XVI powiedział że uważa protestantów za "diabelski pomiot"?

coz Jacku, musimy byc gotowi na przesladowania
i nie bedzie to zadne novum, bo przesladowania sa nam pisane, jesli tylko chcemy zyc zbożnie w Chrystusie
2Tm 3:12


Jakoś tak aso podejrzewam że na męczeństwo z ręki Benedykta XVI masz raczej niewielkie szanse... :wink: :) :D :lol:
Albertus
Aktywny
 
Posty: 489
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 8:33 pm

Postprzez asa » Cz mar 12, 2009 12:24 am

pomijając zlosliwosc Albertusa, mimo, iz opinia papieza nie bardzo mnie obchodzi, ja rowniez zapytam z ciekawosci- mozesz podac zrodlo Jacku?
to rodzi powazny konflikt z zamiarem rehabilitacji lutra przez watykan.
Wiec jak to jest?
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Re: ...

Postprzez hungry » Cz mar 12, 2009 8:15 am

asa napisał(a):
Jacek Wierciak napisał(a): I tak ich przywódca Benedykt XVI wraca do polityki przedsoborowej względem protestantów i uważa nas za diabelskie pomioty...

ojej, naprawde?
coz Jacku, musimy byc gotowi na przesladowania :|
i nie bedzie to zadne novum, bo przesladowania sa nam pisane, jesli tylko chcemy zyc zbożnie w Chrystusie
2Tm 3:12

Moim zdaniem skończyły się dawno czasy prześladowań od strony katolików dziś raczej prędzej grożą nam prześladowania zeświedczonej Europy. Tolerancja dla geyów i innych podobnych grup może bardziej niepokoić. Europa zachodnia nie tak naprawdę nie zna zagrożeń ateizmu jak to ateiści również byli w stanie w systemach komunistycznych prześladować wierzących. Dlatego prędzej z tej strony ponownie można się spotkać z prześladowaniami podobnie jak to się dzieje dziś w Chinach. Tak czy inaczej z jakiej by strony nie atakowano chrześcijan czy to będą katolicy czy ateiści mamy być gotowi nie tyle do apologetycznej obrony wiary co raczej do tego aby wytrwać w naszej wierze abyśmy nie dali się zaprzeć Pana. Jeśli będziemy mieli z Nim mocną więź opartą na jedynej autorytatywnej normie wiary i życia Biblii, to nie skuszą nas ani doktrynami maryjnymi ani ideologiami ateistycznymi. Ważne by nie iść za lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie.
"Abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu, lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, W Chrystusa." Ef 4:14-15

De facto nie rozumiem jak katolik po nowym narodzeniu może dalej pozostawać w katolicyźmie nadal modlić się do Marii? Ja choć nawróciłem się w tamtym kościele do Jezusa to jednak im więcej czytałem biblii tym bardziej widziałem sprzeczności między biblią a nauczaniem choćby w kwestii Marii. I rzeczywiście Jacek słusznie zauważył że polemik na tym forum już nazbyt wystarczy w tej dziedzinie po cóż zakładacie nowe kolejne wątki skoro istnieją poprzednie? Jedynie Duch Św może przekonywać o grzechu bałwochwalstwa jak i o każdym innym grzechu. Mnie przekonał, przekonał Jacka Ase i innych przekona lub nie przekona pozostałych katolików. Bóg szanuje naszą wolną wolę. Ale za to będzie konsekwentny w dniu ostatecznym kłamcy i bałwochwalcy i inni niestety niedostaną się do królestwa niebieskiego.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Cz mar 12, 2009 9:04 am

Mk 13 (13) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego; ale kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.
tego nie wiem hungry, czy przesladowania spotkaja nas ze strony Katolikow..., pamietam jednak jaką cene musialam zapłacic, gdy moja rodzina dowiedziala sie ze odeszlam z KRK, na szczescie nie zostalam wyrzucona z domu, ale takie przypadki tez znam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » Cz mar 12, 2009 11:02 am

asa napisał(a):Mk 13 (13) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego; ale kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.
tego nie wiem hungry, czy przesladowania spotkaja nas ze strony Katolikow..., pamietam jednak jaką cene musialam zapłacic, gdy moja rodzina dowiedziala sie ze odeszlam z KRK, na szczescie nie zostalam wyrzucona z domu, ale takie przypadki tez znam

Ale żyjemy w państwie prawa na szczęście nie katolickiego to cieszy, ale z drugiej strony żyjemy niestety w państwie prawa coraz bardziej unijnego :( i tu raczej to jest groźniejsze. Więc nie zdziwmy się że niedługo biblia będzie zabroniona bowiem już dawno słyszałem o takich planach w Uni. Dlatego sorki nie martwi mnie katolik podążający coraz bardziej w błędną naukę o Marii ja go nie zbawię, jedynie Duch Św może go przekonać lub nie. Dlatego jeśli widzimy jakiegoś katolika mimo głoszonej mu nauki o krzyżu a jednak dalej tkwiącego w kłamstwie zostawmy go. Jezus nam zabronił rzucać perły przed wieprze.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez godunow » Cz mar 12, 2009 12:25 pm

coz Jacku, musimy byc gotowi na przesladowania


Znam jednego proboszcza ... szepne mu na ucho co by dla Ciebie drewienka śwarne kupił i stosik szykował.. a jak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Pozdrawiam.. :D :D :D



Co do dyskusji na takie tematy... Jak ludzie chcą dyskutować 100 razy to my z nimi dyskutujmy 1001 razy...
godunow
 
Posty: 18
Dołączył(a): So lut 15, 2003 7:13 pm

Postprzez hungry » Cz mar 12, 2009 1:04 pm

godunow napisał(a):Co do dyskusji na takie tematy... Jak ludzie chcą dyskutować 100 razy to my z nimi dyskutujmy 1001 razy...

Dyskutować tak ale nie w kolejnych powielanych wątkach.
Tutaj mamy wątki w temacie Marii i proszę abyśmy nie powielali wątków na przyszłość. Jest wyszukiwarka więc zakładając wątek sprawdzajmy czy istnieje już taki wątek.
"Co z Maryja ? Pomocy!" [Jeden wystarczy] i "Maria-czcic albo nie?" [właśnie zamknąłem]
Dlatego zamykam dwa obecne wątki na forum a zostawiam jeden bo zrobiło się ich za dużo i można się pogubić. Więc zapraszam do starego wątku tego co ma najwięcej odpowiedzi - "Co z Maryja ? Pomocy!" ostatni tam post na stronie [47]
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron